خاتمی: جامعه ما با بحران مواجه شده است

خاتمی: جامعه ما با بحران مواجه شده است

آقای خاتمی می گوید که ما همچنان در مقام نقد قدرت موجود باقی می مانیم

محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران، بار دیگر وقایع بعد از انتخابات را سوال برانگیز توصیف کرده و گفته است که "جامعه ما با بحران مواجه شده است."

به گزارش خبرگزاری کار ایران- ایلنا، آقای خاتمی در جمع اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفته :"وقتی برای انجمن اسلامی دانشجویان که برآمده از متن دانشگاه است سئوالات جدی پیرامون مسائل اخیر پیش می آید، پیداست که جامعه ما با بحران مواجه شده است."

آقای خاتمی با اشاره به این که اعتقاد دارد در عمل انحراف هایی وجود دارد و باید اصلاح شود، گفته "ما همچنان در مقام نقد قدرت موجود باقی می مانیم البته در چارچوب جنبشی که اسلام و نظام و انقلاب را قبول دارد."

رئیس جمهور پیشین ایران در حالی این سخنان را مطرح کرده که آیت الله علی خامنه ای سه روز پیش زیر سئوال بردن انتخابات را "بزرگترین جرم" خوانده و گفته بود: "همان فردای انتخابات عده ای بدون دلیل و استدلال، آن انتخابات عظیم را دروغ خواندند، آیا این جرم کمی است"؟

آقای خامنه ای همچنین گفته بود که ساعتی پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران به طور خصوصی برای رهبران مخالفان دولت پیامی هشدارآمیز فرستاده و به آنها گفته: "شما در حال شروع برخی مسائل هستید، اما دیگران از آنها سوءاستفاده می کنند و شما نمی توانید ماجرا را کنترل کنید و همان طور هم شد".

ظاهرا اشاره آقای خامنه ای به برخی سران مخالفان دولت از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی است که روز پس از انتخابات اطلاعیه هایی صادر کردند و در آن ها، نتیجه اعلام شده انتخابات را "مهندسی شده"، "مضحک و شگفت" و ناشی از "شعبده بازی دست اندرکاران انتخابات و صدا و سیما" خواندند.

رئیس جمهوری سابق ایران هشدار داده که اگر در شرایط فعلی دچار خطای تحلیل شویم، در آینده دچار مشکلات جدی خواهیم شد."

آقای خاتمی همچنین از فشارهای موجود در فضای کشور ابراز نگرانی کرده و گفته که "اگر ما که به اصل نظام اعتقاد داریم، نتوانیم حرف بزنیم دیگران که اعتقادی ندارند، دست به عمل خواهند زد و نتیجه عمل آنها چیزی نیست که مطلوب ما باشد."

رئیس جمهور پیشین ایران که دوره ریاست جمهوری وی به اصلاحات شهرت دارد، گفت که "همچنان اصلاح را بر مبنای دین می دانیم، مبدا هویتی خود را انقلاب اسلامی و چارچوب حرکت خود را جمهوری اسلامی می دانیم اما اعتقاد داریم که در عمل انحراف هایی وجود دارد که با همان معیارهای دینی و انقلابی باید اصلاح شوند."

آقای خاتمی توضیحی در باره انحراف های مورد نظرش ارائه نداده اما گفته که "متاسفانه گاهی برخی این انحرافات را عین نظام قلمداد می کنند."

آقای خاتمی از حامیان میرحسین موسوی در انتخابات بود و بعد از انتخابات ریاست جمهوری نیز چندین بار به صورت علنی نسبت به فضای بسته کشور پس از انتخابات هشدار داد و اعلام کرد که اصلاح طلبان به رغم همه ناملایمات به راه خود ادامه خواهند داد و در صحنه خواهند ماند.

شب قطبی - امارات - دبی
این بحران به نفع ما خواهد بود.به نفع جنبش سبز.به نفع ملت بزرگ ایران.اما نباید بگذاریم که اجنبیان و نامحرمان از این بحران به وجود امده سواستفاده کنند.به خاطر ایران این جنبش به سر انجام خواهد رسید.
شنبه 9 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
میدونم هیچ ربطی به موضوع این صفحه نداره ولی یک سوال دارم از کسانی که با قانون ایران آشنا هستند. اگر در خانواده ای یکی از فرزندان خانواده فرزند دیگر رو به قتل برسونه آیا با بخشش اولیای دم که همون پدر و مادر هستند آزاد میشه یا نه. اگر کسی اطلاع داره میشه توضیح کوتاهی در این صفحه بنویسه ؟ مرسی
شنبه 9 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
شما می توانید همچنان در مقام نقد قدرت باقی بمانید در چارچوب اسلام، نظام و انقلاب؛ ما هم ارام نگیریم تا سرنگونی نظام و حذف چارچوبش!
شنبه 9 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
تا 1 ساله دیگه از شرتون راحت میشیم
شنبه 9 آبان 1388

shablizim - انگلیس - لندن
آقای خاتمی معلوم نیست جه جیزی را میخواهی اصلاح کنی گشتم نبود نگرد نیست بابا جان این بنا از اساس کج و معوج رفته بالا بزودی هم فرو میریزه در ضمن چیزی که مطلوب شما نیست اتفاقا ایندفعه مطلوب ماست یعنی نابودی کامل رژیم راستی تا یادم نرفته بهت بگم که ما سالهاست که اعتقادی به انقلاب و حکومت مسخره و به اصطلاح جمهوریتان نداریم حنای اصلاح طلب و اصولگرا دیگه رنگی نداره همه تون هدفی جز حفظ این نظام پوسیده را ندارید
شنبه 9 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مردک فریبکار تازه فهمیدی؟؟؟؟؟پس از 30 سال تجربه ی عینی جنایات اسلام در ایران!!!!!!!
شنبه 9 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
از این خاتمی بزدل حالم بهم می خوره ترسو، عروسک خیمه شب بازی. نه اسلام نه رهبر جانم فدای ایران. دوستان 13 آبان کنار سفارت آمریکا ( ایستگاه مترو طالقانی ) یک صدا مرگ بر روسیه مرگ بر بیت رهبری .. زنده باد ایران آزاد. توجه: معمولا رسانه های گروهی کنار سفارت آمریکا را بیشتر پوشش می دهند و بسیجی ها انجا خودنمایی و شعار می دهند. دوستان تا جایی که ممکنه با خود ببرید که امکان درگیری ناخواسته خیلی خیلی زیاده.
شنبه 9 آبان 1388

TAAT - ایران - اردبیل
بار کج به منزل نمیرسد.اینبار هم نرسید.مهم هم در خشت اوّل بود.خشت اوّل گر نهد معمار کج//تا ثریّا میرود دیوار کج.آقای خاتمی!شما واقعاً فکر میکردید دیوار دارد راست بالا میرود.اگر اینگونه فکر میکردید پس دید کاملی نداشته اید.هرگز نباید فکر میکردید که اگر کاکتوس بکارید نار و نارنج برداشت میکنید.نه!آقای خاتمی!میوه کاکتوس همان است که میبینید...
شنبه 9 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
asir@.P - فرانسه - پاریس . دوست عزیز تا جأیی که من اطلاع دارم اگر پدر و مادر به فرزند شون که مرتکب قتل شده رضایت بدهند آزاد میشه.شاد باشید
شنبه 9 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
kamia1 - المان - کلن ترا بخدا کمتر. 1سال خیلی زیاده!!
یکشنبه 10 آبان 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
آقای خاتمی چشم بسته راه رفتن
یکشنبه 10 آبان 1388

tafakore irani - آمریکا - تگزاس
خانه از پای بست ویران است خواجه در بند نقش ایوان است
یکشنبه 10 آبان 1388

vezveznazi - ایران - ایران
خانه از پای بست ویران است //خاتمی در فکر نقش ایوان است.// . نه اسلام نه رهبر جانم فدای ایران
یکشنبه 10 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
asir@.P - بخشش هیچ ربطی به این روابط نداره. اگر اولیای دم قاتل روببخشند حتی اگر فرزندشان هم نباشه آزاد میشه.
یکشنبه 10 آبان 1388

sonia236 - آمریکا - نیویورک
بچه ها یکم چشاتونو واز کنید هی نگید این یکی نظام و قبول داره و فلان و بمان، قرار نیست رهبران جنبش سبز برای ما دموکراسی و آزادی بیارن یا اینکه مقابله نظام بایستن چون فوری دستگیر میشن و فایده ای هم نداره بلکه ما فقط رهبرانی نظیر موسوی و کروبی و خاتمی را برای این میخواهیم که نقش هماهنگ کننده و امیدوار کننده داشته باشند همین!! باقیش دیگه با مردمه که چی میخوان و رهبران هم پشت سر مردم خواهند بود نه جلوی انها! به جای اینکه هی کناره گود تو جاهای امن خارج از کشور بشینید و بگید لنگش کن ببینید وقتی موسوی روز دوشنبه بعد انتخابات گفت من غسل شهادت کردم چقد ارزش داشت و چقد مردم متحد و امیدوار کرد، اینایی که میخوان از اول بسم لله به مقابله با نظام رفته و با پرچم شیر خورشید و ضدیت با دین، مبارزه کنن که عمدتا هم آدمای یبس و ترسویی هستن که از اینها هم مستبد ترن یادشون باشه که در آینده فقط به نقش تخریبی انها اشاره خواهد شد و طرد خواهند شد. نمونش هم طرفدارای رضا پهلوی پیزوری و .. هستن که دیگه انقد دمده شدن که حال به هم میزنن.
یکشنبه 10 آبان 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
دوست عزیز asir@.P - فرانسه - پاریس . طبق قانون اگر اولیای دم رضایت بدن قاتل فقط از لحاظ جرم عمومی که شامل چند سال زندان هست مجازات میشه. حالا دیگه تفاوتی نداره که قاتل و مقتول و اولیای دم با هم فامیل باشند یا نه. شاد باشی و امیدوارم که اگر مشکلی پیش آمده هر چه زودتر رفع بشه
یکشنبه 10 آبان 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
به نظر من جامعه ما با خران بی همه چیز روبرو شده .مرگ بر خاینه ای.
یکشنبه 10 آبان 1388

zaer79 - ایران - تهران
چیز خورده سه سه بار که بشه نه بار مردک تو وقتی خودت کاره ای بودی برا ما چه غلطی کردی که حالا شدی دایه مهربان تر از مادر.بحران رو تو و اربابات ایجاد کردی حالا میگی بحران ؟؟؟؟
یکشنبه 10 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
از زمان هجوم مسلمانان عرب به ایران و کشتار و تجاوز انان جامعه ما با بحران روبرو شد . نابود باد متجاوز و اسلام محمدی و غیر محمدی
یکشنبه 10 آبان 1388

مانفرد - ایران - بندر
شیخ شیاد بهترین پیشنهادت برای رفع بحران اینه که خفه بشی بخصوص تو یک نفر که همه را انداختی به جون هم.ایکاش تو سرتون بجای پشم مغز وجود داشت و تو ذهنتون انسانیت.
یکشنبه 10 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
راه حل :. محو سپاه بی سرو ته از صحنه اقتصاد ایران. محو بسیچ هدایت شده از روسیه و چین و وهابی های سعودی از صفحه روزگار . محو خامنه ای جاسوس روسیه از صحنه رهبری
یکشنبه 10 آبان 1388

farid abbasi - ایران - تهران
asir@.P - فرانسه - پاریس . طبق ماده 257 قانون مجازات اسلامی قتل عمد موجب قصاص است لکن با رضایت ولی دم به مقدار دیه یا کمتر وبیشتر تبدیل میشود.در موردی که شما مطرح کردید با گذشت اولیلی دم (منظور از اولیاء دم ورثه مقتول می باشند ) قصاص ساقط میشود تاکید میکنم قصاص ساقط میشود . اما آزادی وی بعد از سپری کردن مدتی حبس (معولا بین 3 تا 15 سال بعلت اینکه سبب اخلال در نظم جامعه یا خوف شده و یا بیم تجری مرتکب یا دیگران می رود)که جنبه عمومی جرم است و با نظر قاضی اعمال میشود و پس از طی این مدت آزاد میشود . موفق باشی هموطن عزیز
یکشنبه 10 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
sara-j - سوید - استگهلم /bluestar - ایران - تهران/سیاوش ایرانی - ایران - ایران / مرسی از راهنمائی و اطلاعاتی که دادید. راستش مدتی هستش که قتل ها مخصوصا" قتل های خانوادگی فکرمو مشغول کرده. همیشه از شندین این اخبار متاسف میشدم ولی الان با خوندن این اطلاعات متاسف تر شدم چرا که می بینم چقدر راحت و ساده میشه با همکاری اولیای دم (اگر انسان های درست کاری نباشند )نقشه قتل یکی برنامه ریزی و قاتل بخشیده و فقط با چند سال زندان همه چی تموم بشه. نه به اون قانون قصاص نه به این چند سال زندان.قابل درک نیست
یکشنبه 10 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
farid abbasi - ایران - تهران . مرسی از توجه ای که داشتید و اطلاعاتی که دادید. با دنبال کردن حوادث اخیر در مورد قصاص و رسیدگی به پرونده های مجرمین قتل(چه عمد چه غیر عمد) مشخصه که هیچ قانون ثابت و دقیقی در این زمینه در ایران وجود نداره!! سهیلائی که بچه 5 روزه اشو خفه کرد و با وجود گذشت اولیای دم اعدام شد. بهنودی که خودش هنگام ارتکاب جرم یک نوجوان بود قصاص شد .خواهرانی که بعد از قتل خواهر کوچکتر پدر و مادرشون گذشت کردند. تعجب نداره وقتی برادری خواهر شوهردار و حامله اشو بخاطر کوچکترین شکی می کشه. شهر هرت به این نمی گن به چی می گن!!
یکشنبه 10 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
zaer79 - ایران - تهران ... درست حرف بزن. بیشتر از این کمبودهای تربیتی خودتو لو نده.
دوشنبه 11 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
TAAT - ایران - اردبیل .لطفا موضع خودت را واضحتر بیان کن!
دوشنبه 11 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.