رحمان رضایی: انصاری‌فرد هیچ کار مفیدی در پرسپولیس انجام نداد

رحمان رضایی: انصاری‌فرد هیچ کار مفیدی در پرسپولیس انجام نداد

مدافع تیم فوتبال الاهلی قطر گفت: انصاری‌فرد باید زودتر از پرسپولیس جدا می‌شد چرا که هیچ کار مفیدی انجام نداد.

رحمان رضایی در مورد آخرین شرایط خود در لیگ فوتبال قطر موسوم به ستارگان، سطح فنی لیگ این کشور، مقایسه آن با فوتبال ایران، شرایط پرسپولیس در لیگ برتر و همچنین تیم ملی فوتبال ایران گفت و گویی را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس انجام داد که در زیر مشروح آن را می‌خوانید:

درحال حاضر الاهلی در لیگ ستارگان قطر از چه شرایطی برخوردار است؟
در لیگ فصل جاری 4 مسابقه انجام دادیم که در هر 4 مسابقه با بدشانسی مواجه شدیم. در یکی از بازی‌هایمان مقابل القطر 4 بر یک جلو بودیم که در نهایت 5 بر 4 بازی را واگذار کردیم. در 3 دیدار دیگر هم این مشکلات همراه با کمی بدشانسی باعث شده نتوانیم انتظارات هواداران را برآورده کنیم.

در آینده چه نتایج و جایگاهی را برای الاهلی پیش‌بینی می‌کنید؟
با توجه به پتانسیل و استعدادی که در تیم وجود دارد، روز به روز بهتر می‌شویم و آینده خوب و روشنی را برای الاهلی متصور هستم. الاهلی از بازیکنان مستعدی برخوردار است. این تیم می‌تواند با پیشرفتی که از خود نشان می‌دهد و البته با توجه به اینکه استخوان‌بندی اصلی تیم نسبت به فصل گذشته کاملاً تغییر پیدا کرده و فقط 3 بازیکن اصلی این تیم حفظ شده است‌؛ در پایان فصل بین رتبه های اول تا پنجم جدول رده بندی لیگ برتر قطر قرار بگیرد.

هم ‌پستی‌های شما از لحاظ سطح فنی در لیگ قطر از چه وضعیتی برخوردار هستند؟
در لیگ برتر قطر تیم‌ها فقط حق جذب 3 یا 4 بازیکن حرفه‌ای را دارند و معمولاً این بازیکنان در پست‌های هافبک و مهاجم جذب تیم‌های لیگ برتری قطر می‌شوند. به همین دلیل مدافعان در این سطح از لیگ حرفه‌ای کار بسیار دشواری پیش رو دارند. همچنین به دلیل این که مدافعان برای رسیدن به هماهنگی به زمان نیاز دارند، کار مشکل‌تر می‌شود. البته مدافعان تیم‌های قطری را بیشتر بازیکنان آماتور و محلی تشکیل می‌دهند که این امر می‌طلبد تا در بازی‌های رسمی و حتی سر تمرینات به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای تجربه‌ام را در اختیار سایر هم‌پستی‌هایم قرار داده و کار مشکلی برای هماهنگی این خط داشته باشم.

در حال حاضر خط دفاع الاهلی از چه وضعیتی برخوردار است؟
در خط دفاع چون بازیکنان باید هماهنگی داشته باشند و پوشش لازم را انجام دهند و از آنجایی که این فرهنگ در فوتبال قطر وجود ندارد، روزهای نخست حضورم در الاهلی برای جا انداختن کارهای دفاعی میان مدافعان مبتدی دشواری های زیادی را متحمل شدم، اما در حال حاضر تیم از لحاظ موقعیت دفاعی پیشرفت خوبی داشته و در مجموع می‌توان به آینده تیم در رقابت‌های لیگ قطر امیدوار بود.

الاهلی با چه سیستمی مقابل حریفانش به میدان می‌رود؟
بیشتر با ترکیب 2-4-4 مقابل حریفان ظاهر می‌شویم، اما در بعضی مواقع با سیستم 2-5-3 نیز به میدان می‌رویم. البته اگر با این سیستم بازی کنیم من راحت‌تر هستم. بازی کردن با 4 دفاع به هماهنگی‌های بیشتری نیاز دارد که این مورد کار ما را برای دفاع کردن مشکل‌تر می کند. پس از 4 هفته هماهنگی‌های لازم میان تیم ایجاد نشده است. امیدوارم با ایجاد هماهنگی آینده خوبی در انتظار الاهلی باشد.

نقاط ضعف الاهلی را در چه پست‌هایی می‌بینید؟
در 2 بازی اول از عدم دقت مهاجمان ضربه اصلی را دریافت کردیم. پس از این 2 مسابقه سیستم تیم به کلی تغییر کرد و باعث شد کار برای الاهلی دوباره آغاز شود. از هفته سوم با 4 مهاجم و یک سیستم کاملاً هجومی بازی می‌کنیم که همین مورد باعث شده تا کار دفاع تیمی با مشکل مواجه شود، اما در مجموع در حال حاضر مشکل خاصی را نمی‌بینم و فقط امیدوارم بتوانیم با کسب نتایج خوب در آینده نزدیک، روندی صعودی به نتایج تیم حکمفرما شود.

چه موردی باعث شد تا هفته چهارم مقابل الریان شکست بخورید؟
بازی سنگین و نفس گیری را مقابل این تیم به نمایش گذاشتیم، البته هفته گذشته الریان را در جام حذفی بدون حضور چند بازیکن اصلی‌اش شکست داده بودیم، اما با اضافه شدن این بازیکنان، الریان جان تازه‌ای گرفته و با قدرت‌تر مقابل ما ظاهر شد و متأسفانه مهاجمان ما نیز از فرصت‌ها به خوبی استفاده نکرده و موجب شدند تا 3 امتیاز را از دست بدهیم.

لیگ برتر قطر را چگونه ارزیابی می کنید و چه تفاوت‌هایی میان لیگ این کشور عربی با لیگ ایران وجود دارد؟
در لیگ ایران سطح فنی بین بازیکنان بسیار کم و ناچیز است و اختلاف ناچیزی میان بازیکنان وجود دارد. آنها از تیم های پایه در کنار یکدیگر رشد کرده و به مراحل بالاتر می‌رسند و همه شرایط برای انها یکسان است. در یک تیم شاید یک یا 2 ستاره وجود داشته باشند، اما در لیگ قطر این گونه نیست و بازیکنان حرفه‌ای که به طور مثال از کشورهایی مانند برزیل و یا کشورهای مطرح اروپا جذب می‌شوند؛ تفاوتی فاحش و نگران کننده با بازیکنان آماتور قطری دارند. لیگ برتر قطر در عین حال که لیگ راحتی است، لیگ سختی نیز می‌تواند باشد، زیرا بازی در این لیگ‌ آنقدر که برای مهاجمان و هافبک‌های حرفه‌ای آسان است، مدافعان و دروازه‌بان‌های را دچار مشکل می کند.

اگر برای فصل آینده به شما پیشنهاد تمدید قرارداد شود، چه تصمیمی خواهید گرفت؟
برای پاسخ به این سئوال کمی زود است، اما مطمئناً با گذشت زمان در این مورد تصمیم‌گیری خواهم کرد. البته از لحاظ زندگی و فوتبالی مشکل خاصی در قطر ندارم.

نتایج لیگ برتر ایران را پیگیری می کنید؟
در حال حاضر به دلیل نداشتن کانال تلویزیون ایرانی نمی‌توانم بازی‌ها را تماشا کنم به همین دلیل در این مورد نظری نمی‌توانم ارائه کنم. البته دوست دارم بازی‌ها را تماشا کنم، اما متأسفانه به دلیل نبود امکانات و همچنین عدم پوشش فوتبال ایران از کانال های ورزشی قطر باعث شده نتوانم به خواسته‌ام دست پیدا کنم.

نتایج پرسپولیس را چگونه می‌بینید؟
نتایج نامناسب پرسپولیس در اوایل فصل باعث شد تا توقعات از این تیم تا قسمتی کاسته شود. با تمام احترامی که برای هواداران قائلم، اما به نظر من هواداران این تیم باید این واقعیت را بپذیرند که پرسپولیس با بازیکنانی که امسال به خدمت گرفته است، نمی‌تواند انتظارات آنها را برای قهرمانی برآورده کند. در هر حال امیدوارم با آمدن حبیب کاشانی، مدیریت حاکم بر تیم بهتر شود و وی بتواند با درایت و تجربه خوبش به این تیم برای رسیدن به موفقیت کمک کند.

در مورد جدایی انصاری فرد از پرسپولیس و نحوه مدیریت وی چه نظری دارید؟
انصاری فرد باید از این تیم زودتر جدا می‌شد. او واقعاً هیچ کار مفیدی را انجام نداد و در یک سالی که در پرسپولیس بود، هیچ حرکت و فاکتور مثبتی را مشاهده نکردیم. به نظرم با آمدن کاشانی، هواداران پرسپولیس خیالشان بابت آمدن مدیری لایق به این تیم راحت شده باشد. مدیری توانا به رأس پرسپولیس آمده و امیدوارم وی بتواند تیم را در مسیری که هواداران توقع دارند، هدایت کند.

امکان دارد روزی به پرسپولیس بازگردید؟
صددرصد. اگر پرسپولیس پیشنهادی برای بازگشتم داشته باشد دوباره به این تیم بازخواهم گشت و ترجیح می‌دهم بازگشتم به لیگ ایران با پوشیدن لباس قرمز همراه باشد.

تیم ملی قبل از برگزاری دیدار با اردن در یک بازی دوستانه به مصاف ایسلند می‌رود؛ فکر می کنید در انتخابات جدید افشین قطبی جایی در ترکیب تیم ملی داشته باشید؟
اگر به تیم ملی دعوت شوم با کمال میل در خدمت این تیم هستم. هر بازیکن در هر زمانی لباس تیم ملی را بر تن کند، افتخار بزرگی برایش محسوب می‌شود و من هم از این موضوع مستثنی نیستم. در حال حاضر با توجه به آمادگی که دارم، انتظارم این است که در فهرست جدید سرمربی تیم ملی حضور داشته باشم.

افشین قطبی با سفر به کشورهایی که لژیونرها در آن کشورها بازی می‌کنند از نزدیک شرایط این بازیکنان را مورد ارزیابی قرار می دهد. دوست ندارید سرمربی تیم ملی با سفر به قطر بازی شما را هم در این لیگ از نزدیک به تماشا بنشیند؟
من دوست دارم قطبی با سفر به قطر از نزدیک شرایط من را هم مشاهده کند. هر بازیکنی علاقه دارد تا سرمربی تیم ملی کشورش از نزدیک بازی او را تماشا کرده و از سطح آمادگی‌ بدنی و جسمانی‌اش اطلاعات کسب کند. امیدوارم روزی این اتفاق بیافتد و بتوانم در یکی از دیدارهای الاهلی، قطبی را در ورزشگاه محل برگزاری بازی مشاهده کنم.

مشکلات گذشته با قطبی را برطرف کردید؟
مسائل کوچکی بود که به مرور زمان برطرف شد. در حال حاضر هیچ مشکلی بین ما وجود نداشته، ضمن اینکه به همان نسبت که من به قطبی علاقمندم. او نیز به من علاقمند است. امیدوارم یک بار دیگر افتخار پوشیدن لباس تیم ملی زیر نظر قطبی را به دست بیاورم.

$persian$ - ایران - تهران
خدا هم برای لنگیا کاری نمیکنه چون استقلالیه. این مایه ی افتخار و خوش اقبالیست.....عرش از تب و تاب رنگ قرمز خالیست. آبی ست تـمـام آسـمـان ای گـل مـن...شاید که خدای ما هم استقلالیست.
شنبه 9 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
فوتبال ایران هرچه بدبختی میکشه از دست گند کاریهای لنگیها است
شنبه 9 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
جناب رضایی چه جوریه که همه ایرانیهای فوتبالدوست در قطر بازیهای لیگو میبینن اما تویکی کانالهای تلویزیونی ایرانی رونداری...بگو من بیزنس منم وخودتوراحت کن...
شنبه 9 آبان 1388

smehdi - ایران - ساری
$persian$ - ایران - تهران . ها ها عجب جوکی. دمت گرم کلی خندوندی مارو.. :))))
شنبه 9 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
واااااااااااااااااای چه هالی داد کریمی جون بهتون برین بمیرین لنگیها هییییییییییییییییس صدا نباشه ساکت
شنبه 9 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . جوجو نازه اومدم باز اشکتو در بیارم ;) ببینم تو اصلا غیرت و این چیزا رو معنیشو میدونی چیه!?!فکر نکنم چون جرات جواب دادن نداری نیلوفر ابی میدونی جوابایی که به خزعبلاتت میدم مثل یه انبر راه گلوتو میگیره بحدی که غیر از بغض نتونی کاری انجام بدی ;)
شنبه 9 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
dannni - سوئد - استکهلم / شکست تلخ لنگیها به شما تبریک میگم و به لنگیها تسلیت به همین مناسبت مجلس ترحیم برای لنگها در پیتی فردا به صرف نهار وشام / در ضمن سخنران مجلس حجت الاسلام حاج immort1 - هلند - امرسفورت میباشد روح تیم لنگ در دوزخ / در ضمن مجلس خانماهه با حضور بانوی لنگ ملکه katrina - اسکاتلند . منعقد میباشد
یکشنبه 10 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
smehdi - ایران - ساری . جک نیست احتماله بالاسرت و نگاه کن
یکشنبه 10 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت //ببند ...تا نیومدم گلمالیش کنم ..
یکشنبه 10 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
اونهای که مغزشون قرمزهه؛ باید برن مغزشون و شستشو بدن؛ شاید فرجی بشه و......
یکشنبه 10 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
woooooow. dannni - سوئد - استکهلم . جوجو گنده حرف میزنه :))))) البته گل مالی به شغل و حرفه ات میخوره چون نظراتت,طرز حرف زدنت, همه و همه به یه عمله شریف شبیه هستش .من که همه جوره اشکتو دراوردم..! اگه بیشتر مایل هستی با من سر و کله بزنی ما هستیم بچه بسیجی مسلمون عشق علی!
دوشنبه 11 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت //گفتم تیست یا هییییس ساکت / هر وقتی میخای cm بزاری بگو دانی اجازه فهمیدی
دوشنبه 11 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . خیلی خشن شدی جوجو مافیا ;) باشه بهش میگم نیلوفر ابی .از اون دسته ادما هستی که پشت کامپیوتر ارنولد هستی و قلچماق ولی در دنیای واقعی....! اخ اخ نگو نگو هاهاها...راستی جوجو نازه هر دو تا گوشتو سوراخ کردی یا فقط به ابروی چپت پیرسینگ زدی ?!
دوشنبه 11 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت// هر کاری دوست دارم میکنم ازادم اجداد اریائیم گوشواره میزاشتن منکه نزاشتم اگر هم بزارم بتو ربطی نداره
دوشنبه 11 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.