گفت‌و‌گوی بی بی سی با یکی از شاکیان موسوی که او را محارب می‌داند

گفت‌و‌گوی بی بی سی با یکی از شاکیان موسوی که او را محارب می‌داند

آقای حسین‌خان از هواداران محمود احمدی‌نژاد است

بی بی سی : در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، کمیته ای به نام "جنبش مردمی علیه قانون گریزی" شکل گرفت و به جمع آوری امضا برای شکایتی اینترنتی علیه میرحسین موسوی پرداخت.

این کمیته می گوید که تعداد امضاهای مجازی این شکایت نامه، به حدود ۵۰ هزار رسیده است.

در این حال گروهی از چهره های میانه روی جناح محافظه کار در ایران اخیرا به عملکرد کسانی که به دنبال تعقیب قضایی نامزدهای جناح اصلاح طلب در انتخابات هستند، انتقاد کرده اند.

در این مورد با امیرطاهر حسین خان، مسئول کمیته رسانه ای "جنبش مردم ایران علیه قانون گریزی" گفت و گو کردیم و از او پرسیدیم که :

شکایت این کمیته از آقای موسوی به چه دلیل بوده است؟

آقای حسین خان ابتدا تأکید کرد که "در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی" با بی بی سی گفت و گو می کند و سپس به سئوال ما چنین پاسخ داد: "آقای میرحسین موسوی با توجه به اعمالی که انجام داد، یعنی ایجاد آشوب و اغتشاش، بازی با احساسات ملت، تخریب اموال عمومی و آسیب زدن به وجهه نظام در جوامع بین المللی، به نوعی به سمت براندازی حرکت کرد و بر اساس قانون مجازات اسلامی، مصداق "محارب" محسوب می شود، که البته تشخیص این امر به عهده قاضی است".

* یعنی شما از دستگاه قضائی می خواهید که مجازات محارب را که اعدام است برای آقای موسوی در نظر بگیرد؟

- "نه ما نمی توانیم برای دستگاه قضایی تعیین تکلیف کنیم، آنها باید در این مورد نظر بدهند. منتهی ما می گوییم که بر اساس قانون مجازات اسلامی، چنین جرمی چنین مجازاتی دارد. منتهی دستگاه قضایی است که باید در این مورد تصمیم گیری کند".

* لابد شنیده اید که شخصیت هایی مثل آقای عسگراولادی به کسانی که برای آقای موسوی درخواست اعدام کرده اند انتقاد کرده اند و گفته اند و گفته اند که این درخواست ها "افراطی" و "دشمن تراشی" است.

- "آقای عسکراولادی از چهره های شاخص و انقلابی نظام هستند، منتهی اگر قرار باشد که آقای موسوی و امثال ایشان به دلیل جایگاهی که در نظام دارند مصونیت داشته باشند، هم عدالت زیر پا می رود و هم سنگ روی سنگ بند نمی شود. در آن صورت اصلا فلسفه مجازات از بین می رود. به همین دلیل ما از ایشان شکایت کردیم و امیدواریم همانطوری که آقای صادق لاریجانی در مراسم معارفه خود تأکید کردند، قوه قضائیه مطابق انصاف و عدالت رفتار و آقای موسوی را در یک دادگاه علنی محاکمه کند".

* اما آقای موسوی، آقای کروبی و طرفداران آنها می گویند که درخواست هایشان در چارچوب قانون اساسی است. آنها می گویند قانون اساسی ایران به معترضان حق داده است که تجمع مسالمت آمیز داشته باشند، اما این حق از آنها دریغ شده است.

- "اولا دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی یک هفته (یعنی از ۲۳ تا ۲۹ خرداد که سخنرانی آیت الله خامنه ای در نماز جمعه ایراد شد) به طرفداران آقای موسوی اجازه داد که به خیابان بیایند و اعتراض خود را مطرح کنند، هیچ برخوردی هم صورت نگرفت. اما در این یک هفته نظام بررسی کرد و به این نتیجه رسید که معترضان قرار است خارج از چارچوب قانون عمل کنند که دیدیم بعد از ۲۹ خرداد چه اتفاقاتی افتاد. وقتی این تجمع ها برپا می شود، بستر ایجاد می کند که مخالفان نظام هم بیایند و با اصل نظام مخالفت و ایجاد آشوب کنند. خب نظام در عملی که حقش بوده پیشگیری کرده و اجازه نداده که کشور به آشوب و اغتشاش کشیده شود".

* اما بخش قابل ملاحظه ای از آنچه آقای موسوی، آقای کروبی و هواداران آنها به عنوان "نقض حقوق اساسی مردم" از آن یاد می کنند، بعد از این دوره ای که شما اشاره کردید، بعد از ۲۹ خرداد اتفاق افتاده است. یعنی در جریان دستگیری ها، برخوردهای خیابانی و رفتارهایی که در بازداشت گاه هایی مثل کهریزک با بازداشت شدگان صورت گرفت.

- "اولا که همینجا هم اعلام می کنیم که اگر تخلفی صورت گرفته است، باید رسیدگی شود؛ مقام معظم رهبری هم تأکید کردند که اگر تخلفی در کهریزک صورت گرفته باید رسیدگی شود و در حال حاضر هم دارد رسیدگی می شود. منتهی هر کنشی، واکنشی دارد. وقتی به خیابان می آیند، اغتشاش و آشوب می کنند، تخریب اموال عمومی صورت می گیرد و درگیری ایجاد می شود، نظام باید از خود محافظت کند".

* ناآرامی در دانشگاه ها ادامه دارد و شما هم ظاهرا دانشجو هستید، آیا شما در این مورد تجربه خاصی دارید؟ آیا در دانشگاه شما هم از این اتفاق ها افتاده است؟ به نظر شما این وقایع به چه سمتی می رود؟

- "من دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز هستم. به هر حال عواملی هستند در داخل که متأسفانه در جهت تحقق منافع خارجی ها کار می کنند و دانشجوها را تحریک می کنند، منتهی تعدادشان زیاد نیست. فکر نمی کنم تعدادشان آنقدر زیاد باشد که بتواند مشکلی ایجاد بکند. دانشجویان ما خوشبختانه از درک و فهم بالایی برخوردار هستند، مسائل سیاسی روز را به خوبی تجزیه و تحلیل می کنند و خوب و بد را به خوبی تمیز می دهند. من فکر می کنم که با مرور زمان آرامش کاملا بر فضای ایران مستولی شود".

* اخیرا با برخی از چهره های اصلاح طلب برخوردهایی شده است مثل برخوردهایی که با آقای کروبی و آقای بهشتی در نمایشگاه مطبوعات صورت گرفت؛ نظر شما در مورد این نوع برخوردها و تأثیری که بر فضای سیاسی ایران می گذارد چیست؟

- "من خودم خبرنگار هستم و روزی که آقای کروبی به نمایشگاه مطبوعات آمدند، من در نمایشگاه بودم. وقتی آقای کروبی وارد شد، همان کنش و واکنشی اتفاق افتاد که عرض کردم. یعنی اول طرفداران آقای موسوی و آقای کروبی با شعارهای نامتعارفی که سر دادند، فضای نمایشگاه را به سمت تشنج بردند. یعنی شروع کننده بازی آنها بودند. طرفداران آقای احمدی نژاد هیچ حمله ای به آقای کروبی نکردند، بلکه مقابله به مثل کردند و از کاندیدای مورد حمایت خودشان که در انتخابات پیروز شده بود دفاع کردند و به نفع او شعار دادند. ولی تشنج اول از طرفداران آقای کروبی بود که فیلم آن هم موجود است".

* یعنی می گویید از نظر شما هیچ حمله ای به آقای کروبی نشد، چیزی به سمت ایشان پرت نشد و حمله فیزیکی صورت نگرفت؟

- "اصلا اجازه نزدیک شدن به آقای کروبی را نمی دادند. اگر شما فیلم ها را نگاه کنید، می بینید که محافظان آقای کروبی کلت کشیدند و در داخل نمایشگاه تیراندازی کردند. آقای کروبی و آقای موسوی مدعی گفت و گو و توجه به فرهنگ و هنر و فضای باز مطبوعات هستند، آیا درست بود که محافظان آقای کروبی در خانه مطبوعات کلت بکشند؟ اصلا کسی نمی توانست به آقای کروبی نزدیک شود".

* نظر شما راجع به طرح های آشتی ملی یا وحدت ملی که ظاهرا کسانی مثل آقای هاشمی رفسنجانی یا آقای مهدوی کنی دنبال می کنند چیست و اگر این طرح ها به سرانجامی برسد، شما و همفکران شما چه واکنشی به آن نشان خواهید داد؟

- "اصلا طرح وحدت ملی زمانی تدوین می شود که در داخل کشور بحران یا مشکلی باشد. ما الآن مشکلی در کشور نداریم، من متوجه نمی شوم که جناح چپ و اصلاح طلبان به دنبال چه هستند؟ انتخابات ریاست جمهوری تمام شده، محمود احمدی نژاد با ۲۴ میلیون رأی قاطع ملت انتخاب شده، شورای نگهبان تأیید کرده، مراسم تنفیذ برگزار شده است، وزراء معرفی شده اند و کشور دارد اداره می شود. مشکل خاصی نیست. من نمی دانم طرح وحدت ملی در چه چارچوبی مطرح است. چه کسی می خواهد با چه کسی آشتی کند؟ مگر مشکلی در کشور وجود دارد؟ مقام معظم رهبری هم فرمودند که زیر سئوال بردن اصل انتخابات از سوی بعضی افراد یک جرم نابخشودنی است. این ها می خواهند روی این مسئله خط بطلان بکشند تا کسی به دنبال محاکمه این افراد نرود. من فکر می کنم طرح وحدت ملی طرح کاذبی است که می خواهد افکار عمومی را به سمت دیگری ببرد".

* ولی آقای مهدوی کنی یا آقای باهنر یا آقای عسگراولادی که گفته می شود این طرح ها را دنبال می کنند، هیچ کدام از جناح اصلاح طلب نیستند. به نظر می آید که نگرانی هایی از شرایط کشور وجود دارد، همین ناآرامی هایی که در دانشگاه ها به وجود می آید، اتفاقاتی که در روز قدس افتاد، نگرانی هایی که در مورد راهپیمایی روز ۱۳ آبان مطرح می شود و این که عده پرشماری از دانشجویان و نخبگان ایرانی در مورد صحت انتخابات متقاعد نشده اند. به نظر می رسد که این ها نگرانی هایی است که این آقایان را به سوی تدوین طرح وحدت ملی برده است.

- "من باز تأکید می کنم که بحث انتخابات تمام شده و افرادی که نتوانسته اند قبول کنند یا به خودشان بقبولانند، باید پرونده انتخابات را بسته شده بدانند. با گذشت زمان همه چیز حل خواهد شد. شما نگاه کنید، پس از انتخابات هیجانات خیلی بالا بود، اما به تدریج از شدت هیجانات کاسته شد و مردم به هر حال انتخابات را قبول کردند و به آرای آن ۲۴ میلیون نفر احترام گذاشتند".


وقتی "الکسا"مشت متقلب های وطنی را باز می کند

عصر ایران : انتشار خبری مبنی بر جمع‌آوری 29 هزار شکایت مردمی علیه میرحسین موسوی در تاریخ 20 مهر ماه در ایرنا و کیهان، و تکمیل این خبر توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی در 29 مهر ماه با روتیتر "اختصاصی" مبنی بر افزایش شکواییه‌ها تا مرز 50 هزار "نفر" آن هم از سوی یک سایت گمنام و یگ گروه گمنام‌تر، بدون تبلیغات گسترده و پشتیبانی رسانه‌ای _ مکتوب و سایبر _ قابل بررسی و تامل بود.

 امیرطاهر حسین خان، مسئول "کمیته رسانه‌ای جنبش مردم ایران علیه قانون‌گریزی" در گفتگوی اولش مدعی شده بود: طی یک هفته گذشته (13 تا 20 مهر) 900 هزار نفر از سایت "موج قانون" بازدید کرده‌اند. وی البته در توضیح این استقبال گسترده افزوده بود: این نشان می‌دهد که این حرکت با استقبال بی نظیر ملت ایران مواجه شده است.

حسین خان در همان مصاحبه تاکید کرده بود که تا به امروز (20مهر) 29 هزار نفر از میرحسین موسوی به طور مکتوب شکایت کرده اند و انتظار می رود با مرور زمان بر این تعداد به طور چشمگیر و خیره کننده افزوده شود. البته مسئول "کمیته رسانه‌ای جنبش مردم ایران علیه قانون‌گریزی" هدف از ایجاد سایت موج قانون را محاکمه میرحسین موسوی عنوان کرده و معتقد بود که میرحسین از پس از انتخابات ریاست جمهوری با قرار گرفتن در مسیر آشوب طلبی و اغتشاشات به نوعی بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی لطمه وارد کرد.

داستان این اطلاع‌رسانی همراه با آمار دقیق به همین جا ختم نشد و در تاریخ 29 مهرماه ایرنا باز هم در خبری اختصاصی از قول امیرطاهر حسین‌خان نوشت: در آخرین بررسی شکواییه سایت موج قانون شمار شکایت کننده‌ها علیه میر حسین موسوی به 50 هزار نفر رسید... حسین خان در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: هفته گذشته 29 هزار نفر علیه میر حسین موسوی شکایت کرده بودند اما با گذشته (منظور ایرنا کلمه گذشت، بوده است) یک هفته این تعداد به 50 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

البته آقای مسئول "کمیته رسانه‌ای جنبش مردم ایران علیه قانون‌گریزی"  طبق معمول از "نشان‌دهنده‌ها" نیز سخن گفت و گفت: این تعداد افزایش آمار شکایت کننده ها علیه میر حسین موسوی نشان می دهد که ملت ایران از عملکرد میر حسین موسوی به خشم آمده اند و خواستار محاکمه این چهره سیاسی جدا شده از بدنه نظام هستند.

وی در این مصاحبه مستندات فعالیت سایت متبوعش را نیز ارائه داد و گفت: بر اساس قانون مجازات اسلامی ماده 187 -هر فرد یا گروه که طرح براندازی حکومت اسلامی را بریزد و نیز کسانیکه با آگاهی و اختیار امکانات مالی موثر و یا وسایل و اسباب کار در اختیار آنها بگذارند محارب و مفسد فی الارض می‌باشند .در ماده 188 قانون مجازات اسلامی آمده است که هرکس در طرح براندازی حکومت اسلامی خود را نامزد یکی از پستهای حساس حکومت(محارب) و ( مفسدفی الارض ) است .

وی البته ابراز امیدواری می‌کند که این آمار افزایش یابد و به خبرنگار ایرنا گوشزد می کند که: ما خود می دانیم که طرح یک شکایت علیه یک فرد دستگاه قضایی را می تواند مجاب کند که به اتهام آن فرد رسیدگی کند اما از آنجایی که قصد داریم میزان نارضایتی ملت ایران نسبت به اعمال و رفتار میر حسین موسوی را بر همگان به اثبات برسانیم منتظر هستیم تا آخرین نتیجه و آمار شمار شکایت کننده ها علیه میر حسین موسوی مشخص شود. حسین خان در پایان گفتگویش نیز خاطر نشان کرد: بعد از اعلام شمار نهایی شکایت کننده ها، محمدرضا رحیمی، دبیر جنبش مردم ایران علیه قانون‌گریزی، طرح‌های بعدی این جنبش مردمی را برای محاکمه میر حسین موسوی اعلام خواهد کرد.

آیا تعداد شاکیان واقعی بود؟

سایت موج قانون که هر "سه یا چهار روز یکبار" با بازنشر برخی اخبار رسانه‌های فارس و ایرنا و یا گفتگوهای کوتاه با فعالان رسانه‌ای ایرنا، فارس، کیهان و ایران به روز می‌شود، در یک ماه گذشته (27 شهریور تا 27 مهر) و طبق آمار معتبر سایت آلکسا (alexa.com) به طور متوسط در هر روز 33 نفر بازدید داشته است در حالی که به گفته مسئول کمیته صاحب سایت موج قانون، بازدید این سایت در یک هفته 900 هزار نفر بوده و در واقع بین روزهای 13 تا 20 مهر روزانه 114 هزار نفر از این سایت بازدید داشته‌اند که طبق اطلاعات سایت آلکسا، بازدید روزانه این سایت از روز 5 اکتبر(13مهر) با کمی اغماض 100 نفر در روز بوده و بعد از گذشت یک هفته به تدریج به 500نفر رسیده است. این سیر صعودی در حال حاضر با افزایش نسبی در روز 19اکتبر، 27 مهرماه به هزار نفر رسیده است و طبیعتا با 114 هزار نفر روزانه در یک هفته قبلش، تنها 113 هزار و پانصد نفر تفاوت دارد!
abiabi - انگلستان - لندن
این مردک حسین خان فقط یه دستمال کم دارد دقت کنید روی عکس . بهرصورت روزش که بیاد همین مردک اولین کسی هست که تمام این حرفهای امروزش را انکار میکند . ولی خوبی این دوره این هست که تمام این عکسها و صحبتها باقی میماند و کسی نمیتواند انکار کند
شنبه 9 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
مردک بسیجیه کثیف. خجالت نمیکشه این همه دروغ میگه. بچه جون جو نگیردت. فکر میکنی منسبی در این نظام مقدس آسمانی داری که اینجوری حرف میزنی؟ نه بچه جون. امثال تو این نظام هستن(معذرت میخوام این لفظ رو به کار میبرم)
شنبه 9 آبان 1388

msforugh - ایران - تهران
مموتی و دار و دسته اش فکر میکنند مملکت مال اونهاست و هر کاری دلشون بخواد بکنند . همشون بزدل و ترسو و دروغگو هستند . یک پوستی از سرتون بکنیم
شنبه 9 آبان 1388

Alireza88 - ایران - تهران
پول خون این ملت شریف امیدوارم از گلوی این خائن پایین برود
شنبه 9 آبان 1388

yasamangoleziba - ایران - تهران
با داغ کردن این اخبار فقط دارند موسوی رو واسه ملت ساده که مخالف حکومتند بت میکنند تا از این راه سی سال دیگه حکومتشون رو تثبیت کنند وگر نه سگ زرد برادر شغاله
شنبه 9 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
دروغ که حناق نیست راه گلوی اینها رو بگیره، البته فعلآ. بوقتش که زیاد هم به اون نمونده چنان تودهنی ای بخورید شما دروغگوهای لاشخور و دزد که اسم خودتون رو فراموش کنید. ما که این سی ساله صبر کردیم چند ماه دیگه هم صبر داریم اما شماها که خودتون بهتر از هر کسی میدونید وقت زیادی برای دزدی نمونده دارین بسرعت دیوارها رو بالا میرین و از هیچکس و هیچی هم خجالت نمیکشین برای همین همه جای ایران ردپاتون در دزدی و غارت جا مونده.دادگاه شماها از اسونترین دادگاه ها و خنده دارترینها در طول تاریخ دادرسی در ایران خواهد بود.خنده دار از نظر حرفها و دروغهایی که خواهید گفت و بلافاصله در یکروز بیست بار حرفهاتون رو عوض خواهید کرد بد سرانجامی برای خودتون خریدین. اخه بدبختهای گداگشنه ثروتمند شدن یکشبه ارزش این رو داشت که خون بچه مردم رو وسط خیابون بریزین؟
شنبه 9 آبان 1388

DADA-S - هلند - امستردام
bavar88 - هلند - امستردام . دوست عزیز خیلی‌ دوست دارم ببینمت ، نگران نباش فقط یه بحث و گفتگو قرار نیست گفتمان محمودی داشته باشیم یه قراری هماهنگ کن.
شنبه 9 آبان 1388

شیرین م - ایران - اصفهان
ای خدا ااا تا کی این مردک و امثالشون تحمل کنم!!!
شنبه 9 آبان 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
بعد از انقلاب 57 مردم ساده و بیسواد و فقیر روستاهای کشور که تا قبل انقلاب فقط برای انحام کارهای روزمره به شهر میرفتند.پایشان به شهر باز شد و هنگامیکه مردم شهر را در ان امکانات دیدند بخاطر حسادت و یرای رسیدن به شهریها دست به هر کاری زدند(خودفروشی.ادم فروشی.دزدی. قتل و.....)و موفق هم شدند در مدت زمان کوتاهی به خیلی حیزها برسند.الان هم مطمن هستم همین افراد هستند طرفداری دولت احمذی نژاد را میکنند.این حسین خان هم نمونه اش
شنبه 9 آبان 1388

sonia236 - آمریکا - نیویورک
بچه ها یکم چشاتونو واز کنید هی نگید این یکی نظام و قبول داره و فلان و بمان، قرار نیست رهبران جنبش سبز برای ما دموکراسی و آزادی بیارن یا اینکه مقابله نظام بایستن چون فوری دستگیر میشن و فایده ای هم نداره بلکه ما فقط رهبرانی نظیر موسوی و کروبی و خاتمی را برای این میخواهیم که نقش هماهنگ کننده و امیدوار کننده داشته باشند همین!! باقیش دیگه با مردمه که چی میخوان و رهبران هم پشت سر مردم خواهند بود نه جلوی انها! به جای اینکه هی کناره گود تو جاهای امن خارج از کشور بشینید و بگید لنگش کن ببینید وقتی موسوی روز دوشنبه بعد انتخابات گفت من غسل شهادت کردم چقد ارزش داشت و چقد مردم متحد و امیدوار کرد، اینایی که میخوان از اول بسم لله به مقابله با نظام رفته و با پرچم شیر خورشید و ضدیت با دین، مبارزه کنن که عمدتا هم آدمای یبس و ترسویی هستن که از اینها هم مستبد ترن یادشون باشه که در آینده فقط به نقش تخریبی انها اشاره خواهد شد و طرد خواهند شد. نمونش هم طرفدارای رضا پهلوی پیزوری و .. هستن که دیگه انقد دمده شدن که حال به هم میزنن.
یکشنبه 10 آبان 1388

sonia236 - آمریکا - نیویورک
از نظر جنبش سبز هم پرونده ی انتخابات بسته شده! من از روز ۳۰ خرداد به بعد دیگه ندیدم کسی راجع به ابطال انتخابات حرفی بزنه!
یکشنبه 10 آبان 1388

sonia236 - آمریکا - نیویورک
از نظر جنبش سبز هم پرونده ی انتخابات بسته شده! من از روز ۳۰ خرداد به بعد دیگه ندیدم کسی راجع به ابطال انتخابات حرفی بزنه!
یکشنبه 10 آبان 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
1- خاک عالم بر سر امیرطاهر حسین خان، 2- دم سایت آلکسا گرم 3- پیشنـــــــــــــهاد می کنـــــــــــــــــم مـــــــــــــــــــــــا هــــــــــــــــــــم سریعاْ یــــــــــــــــــــک ســـــایــــــــــــــــــــــــــــت بگذاریم که در آن از دست محمــــــــــــــــــــــود احــــــــــــــــــــــــــمدی نژاد بخاطر تقلـــــــــــــــــــــــــــــــــب در انتخـــــــــــــــابـــــــــــــات شکــــــــــایت و آمــــــــــــــــــــــــــــــــــار آن درج گــــــــــــــــــــــــــــــــــــــردد.دوستان لطفا همکاری کنند. 4- سایت مزخرف موج قانون را حک کنیم.
یکشنبه 10 آبان 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
باید سایت موج قانون را هک کنیم.
یکشنبه 10 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
irany awareh - سوید - استگهلم . معلومه خودت دهاتی اصیل هستی (نادان همه را به کیش خود پندارد)انچه در پرانتز نوشتی در مورد خانواده خودت است چون فقط همان ادم تو پرانتز میتواند به نیمی از مردم یک کشور فحش ناموسی بدهد..
یکشنبه 10 آبان 1388

langagri - ایران - ساری
لطفا یه امضا برای شکایت از احمدی نژاد هم جمع کنید وبعد امارو باهم مقایسه واون موقع قضاوت کنید اونم در ازادی کامل نه در ترس وشکنجه وزندان
یکشنبه 10 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
من مطمئنم شب شکل گیری نطفه این یارو حسین خان به جای باباش،شیطان ترتیب مامانشو داده!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.