اطلاعیه جمعی از استادان دانشگاه درباره اعدام سهیلا

اطلاعیه جمعی از استادان دانشگاه درباره اعدام سهیلا

جمعی از استادان دانشگاه درباره اعدام سهیلا قدیری - زنی که متهم به قتل کودک پنج روزه اش بود-اعلام کردند؛من که از پژمردن یک شاخه گل /از غم یک مرد در زنجیر /حتی قاتلی بر دار /اشک در چشمان و بغضم در گلوست /مرگ او را از کجا باور کنم...

ناباورانه با دلی داغدار از مرگ انسانیت، درگذشت سهیلا قدیری شهروند ایرانی یکی از شمار هزاران دردمند بی پناه را تسلیت می گوییم. در گذشت این مادر تنها که به درستی بی پناه ترین مادر ایرانی لقب گرفت در زمانی که اتفاقاً مقارن با «هفته بهداشت روان» بود افزون بر تاثر بسیاری از انسان دوستان موجب سرافکندگی فعالان حمایت از حقوق بیماران روانی نیز شد. امید که در دیار باقی در رحمت و غفران خداوند رحمان و رحیم به آرامشی دست یابد که مسوولان رفاه و سلامت اجتماعی نتوانستند برایش مهیا کنند.

و ما در این مجال ذکر با خود زمزمه کنیم؛

صحبت از پژمردن یک برگ نیست

فرض کن مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست

در میان مردمی با این مصیبت ها صبور

صحبت از مرگ محبت مرگ عشق

گفت وگو از مرگ انسانیت است

این بیانیه به امضای استادان دانشگاه، جامعه شناسان، روانشناسان، روانپزشکان و مددکاران اجتماعی رسیده که اسامی آنان به این شرح است؛دکتر حبیب آقابخشی، دکتر نعمت الله بابایی، دکتر پرویز پیران، دکتر عزیزالله تاجیک اسماعیلی، دکتر فهیمه حسینی، دکتر آفرین رحیمی موقر، دکتر مریم رسولیان، دکتر حسن رفیعی، دکتر علی زجاجی، دکتر حمیرا سجادی، دکتر سیدحسین سراج زاده، دکتر مرسده سمیعی، دکتر ژاله شادی طلب، دکتر محمدرضا شجاعی، دکتر سیده مریم وحدت شریعت پناهی، دکتر ملیحه شیانی، دکتر داور شیخاوندی، دکتر محمدکاظم عاطف وحید، دکتر میثم عریضی، دکتر پویا علاء الدینی، دکتر ستاره فروزان، دکتر علی فرهودیان، دکتر سیدضیاء الدین قائم مقام فراهانی، دکتر محمد قدیری، دکتر مسعود گلچین، دکتر محمدعلی محمدی، دکتر احمد محیط، دکتر سعید مدنی قهفرخی، دکتر علیرضا مرادی، دکتر سیدهادی معتمدی، دکتر سعید معیدفر، دکتر کاظم ملکوتی، دکتر مرتضی منطقی، دکتر حمیدرضا موسایی، دکتر میرطاهر موسوی، دکتر مهدی نصراصفهانی، دکتر مروئه وامقی، دکتر شهرام وزیری.

juvel - نروژ - اسلو
این حضراته دکترها چرا اینقدر دیر به یاده سهیلا افتادند ؟. چرا قبل از اعدام یادش نیفتادند ؟؟؟
جمعه 8 آبان 1388

panjere - سوئد - گو تنبر گ
اونوقت این دکترها یهو از کجا پیداشون شد؟واقعا که!!!!!!!!!!!!
جمعه 8 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
نوش دارو ... الان چه فایده داره؟ از خاطره ها پاک میشه...خیلی دلم براش سوخت. با این سن کم نمونه تمام عیار یک انسان بدبخت و بدشانس و تنها. روزگار بازی تلخی باهاش کرد
جمعه 8 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
او نو کشتن و تموم شد شما برید بفکر جوانان ایرانی باشید که فشار این رژیم اسهالی به خودکشی کشوندتشون.
شنبه 9 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
باید به هر نحوی که شده حکم وحشیانه اعدام در ایران لغو بشه .
شنبه 9 آبان 1388

borzoopersia - انگلیس - بیرمنگهام
اون قاضی که حکم اعدام را صادر کرده و اون کسیکه این بیچاره را اعدام کرده را باید زنده زنده سوزاند. اینها همان نخبه های احمقی نژاد و علی گدا هستند. مرگ بر اسلام نه یک بار بلکه میلیونها بار. زنده باد ایران.
شنبه 9 آبان 1388

7-aseman - اتریش - وین
دوستان این خبر را وارد گوگل کنید و حتمی بخونید مربوط به سهیلا که اسم اصلی اون خورشید بود ......اعدام کسی که مقامات فضائی و نیروی انتظامی حتی هویت واقعی او را نمیدانستندهویت زن جوانی که فرزند 5روزه‌اش را کشته بود، بعد از اعدام افشا شد.........
شنبه 9 آبان 1388

taiis - آلمان - برلین
نابود باد اسلام در سراسر جهان
شنبه 9 آبان 1388

oghab - سوپد - س..
خوب حالا که چی.
شنبه 9 آبان 1388

ali-orum - انگلیس - .لندن
یکی را داده ای صد ناز و نعمت. یکی را قرص نان الوده درخون.............
شنبه 9 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
من تا حالا این همه دکتر رو یک جا ندیده بودم!
شنبه 9 آبان 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
داستان زندگیش خیلی دردناک بود ولی حکمش دردناکتر. مرگ به جرم داشتن سرنوشت تلخی که حکومت و اجتماع واسش رقم زده بود. شرّ مسلم نه از ره کین است. اقتضای دیانتش این است.
شنبه 9 آبان 1388

IRAN204 - امریکا - نشویل
جامعه رو به گند کشیدن مطمین باشید این بیچاره به قاضی جواب رد داده برای همین اون بی همه چیز حکم اعدامش رو داده .واقعا که با این اسلام ناب محمدی بیشتر از این نمیشه انتظار داشت . پاینده ایران آزاد . دور باد استبداد.
شنبه 9 آبان 1388

ashoor - ایران - تهران
ناراحت کننده ترین خبری که این اواخر خوندم همین خبر مربوط به این زن بیچاره بود.من فکر میکنم اون قاضی و حتی اون سیستم قضایی که به این صورت حکم صادر میکنه باید محاکمه بشه.
شنبه 9 آبان 1388

pranses - ایران - تبریز
دیگه دیر شد عزیزان خیلی دیر .سهیلا به آسمانها پرکشید تا با کوچولوش آرام بگیره.
شنبه 9 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
juvel - نروژ - اسلو .من هم با شما موافقم این آقایان دکتر گویا در حال چرت بودند و تازه بیدار شده اند.اما در روند اعدامهای اخیر مثل اعدام بهنود اگر دقت کنید هر جا که فعالان حقوق بشر خواسته اند اعمال نفوذ بکنند نتیجه بر عکس شده است. گویا یک نوع لج بازی بین دستگاه قضایی و فعالان حقوق بشری وجود دارد.
شنبه 9 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
من سهیلا قدیری 28 ساله هستم. ۸ فقره سابقه کیفری به جرم ولگردی دارم. قاتل فرزند 5روزه‌ام هستم و هیچ کس را ندارم. پدرم باران است و مادرم سنگ چرا که من روی سنگ و زیر باران بزرگ شده ام. زندگی ام را در خیابان گذراندم. من یک زن تن فروش نبودم. سختی ها و زخم‌های زندگی من را به این روز انداخت." . توجیه ندارد وقتی از سرما گوشه‌ای از خیابان تا مغز استخوانت از سوز سرما فلج میشود و جایی نداری که سکنی بگیری. تاریخ اعدام 29 مهرماه 1388.
شنبه 9 آبان 1388

ایهان - ایران - همدان
حقش بود اعدام بشه !! آخه آدم اینقده هوس باز و بی رحم که بچشو بکشو حتی جنون هم اگه میداشت نباید اینکارو میکرد . اون بچه که بی چاره زبون نداشت نمیتونست ادعایی کنه بگه مامان منو نکش به خاطر هوس و عشق بازیت...... همه متاسفیم
شنبه 9 آبان 1388

کیمیاگر - ایران - شاهین شهر
باسلام . د.وتن از این استاتید را میشناسم که در راه آزادی حقوق ملت مبارزه میکنند.
شنبه 9 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
سهیلا رو اعدام کردند به خاطر اینکه جواب سوالهای تست نخبه های مموتی رو خوب جواب نداده بود
شنبه 9 آبان 1388

khooroos - امارات - دبى
بابا تو امریکاشم بعضى ایالتا هنوز اعدام میکنن اما به روش بهتر, نمیکم کار درستیه اما فقط مسلمونا نیستن که حکم اعدام دارن, به عنوان یه مادر این سهیلا کارش خیلى بد بوده , حالا اعدامنه اما دیکه نباید ازش یه قهرمان ساخت , کى میاد بجشو تیکه تیکه کنه و بعدش بشه مادر بى بناه!!!!!! جه دنیاى جفنکى!!!!!
شنبه 9 آبان 1388

sara-iran - ایران - تهران
بچشو تیکه تیکه کرده باید صد بار اعدامش میکردن
شنبه 9 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - کیش
این مسلونها که این حرفها حالیشون نیست. هرچی پیامبر زنباره شون بگه.
شنبه 9 آبان 1388

Upsy Daisy - انگلستان - لندن
سهیلا و سرنوشتش خیلی متاثرم کرده. واقعا مظلومانه زندگی کرد و بعد با دردناکترین عذاب ممکن برای خودش که قتل نوزادش بود از دنیا رفت. دلم میخواست کاش میتونسم کاری براش بکنم. میدونم مثل این زن بی پناه تو ایران زیادن ولی کسی میدونه چطور میشه بهشون کمک کرد؟ باسپاس از مسولین سایت
شنبه 9 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
اول صبر میکنند تا بمیره بعد برایش نوحه میخوانند. چونکه در مملکت ما هیچکس حال نداره کاری برای کسی انجام بده. همه تقصیر را گردن کسی می اندازند.
شنبه 9 آبان 1388

ADSI - چین - شانگهای
از این سهیلاها هزاران نفر در کوچه و خیابانهای تهران و شهرهای بزرگ هست که اگه خیلی دلتون سوخت برید و نجاتشون بدید.همچین شلوغش میکنند انگاری که حالا چی شده!!!!!! تو ایران روزی صدها نفر از همین دست ادما یا میمیرند یا کشته میشن یا که به همون شکل به زندگیشون ادامه میدن.کجای کارید شما ها؟؟؟؟؟
شنبه 9 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - کیش
. khooroos - امارات - دبى و . sara-iran - ایران - تهران و . ایهان - ایران - همدان و ..........سهیلا و سهیلاها اعدام نشدند. طبق قوانین 1400 سال پیش قصاص شدند. آخه این مسئله کجاش اینقدر سخت و پیچیده است که شما نمیگیرین؟!!
شنبه 9 آبان 1388

sour cherry - چین - شانگهای
اعدام حقش بود یا نه نمدونم ولی از سهیلا قهرمان نسازید طوری صحبت می کنید که انگارانسان هیچ نقشی در سرنوشتش نداره کسانی رو می شناسم که زیر خط فقر ولی آبرومندانه زندگی می کنند
شنبه 9 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
سهیلا قربانی حکومت اسلامی .
شنبه 9 آبان 1388

cheshm ghermez - ایران - یافت اباد
در حیرتم از این مردم پست. این مردم زنده کش مرده پرست. تا هست بکشندش ز جفا. تا مرد به عزت ببرندش سر دست.
شنبه 9 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر دین مرگ افرین اسلام.ننگ و نفرت بر کسانیکه با زیرکی بوی تهوع اور ان را پنهان و باعث بقای ملا و تداوم جنایات و اعدام ها می شوند اگر سهیلا فامیل مستر موسوی بود و ندا دخترش باز می گفت او در خط امام!!!!!!!!!است؟؟؟؟؟...
شنبه 9 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
khooroos - امارات - دبی ***** sara-iran - ایران - تهران ****** احتمالا راجع به افسردگی پس از زایمان شنیدید!!! این هم دچار همچین چیزی شده بوده. ولی به مراتب بالاتر و بدتر چون اوضاع زندگی خیلی بدی داشته. کسی از سهیلا اسطوره نساخته عزیزان. فقط ذهن ها و افکار درگیر و آشفته شدن که آیا واقعا این احیای حق هست؟؟ زندگی. مرگ فاصله شون خیلی کمه ولی کی حق داره زندگی رو به مرگ برسونه؟؟ متاسفم برای همه زنها که تو اسلام مرد رو صاحب حق برای هر چیزی میدونه صاحب زن. صاحب بچه. صاحب. صاحب. تصاحب. تصاحب
یکشنبه 10 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - کیش
کسانی که در ایران اعدام دولتی میشوند؛ طبق قوانین اسلام ( قصاص) اعدام میشوند؛ نه بر اساس قوانین جرائی که محققان جامعه شناس و روانشناس و جرم شناس و .. تدوین کرده اند و بر اساس نیازهای روز هستند. در ایران فقط دو راه برای خانوادهء مقتول گذاشته شده است که طبق قوانین اسلام است : قصاص و رضایت! شما درنظر بگیرید اگر خانوادهء مقتول قصاص کنند؛ اشتباه است؛ اگر هم رضایت بدهند؛ باز هم اشتباه است. چون در مورد اول خودشان هم مرتکب قتل شده اند و در مورد دوم؛ قاتل فرزندشان را با سلام و صلوات آزاد کرده اند. در اسلام حد وسط وجود ندارد. یعنی همین قاتل باید 20 سال یا 15 سال یا 10 سال در زندان بماند؛ نه اینکه کشته شود یا راست راست جلوی خانوادهء مقتول آزاد شود و بگردد!
یکشنبه 10 آبان 1388

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.