۹۰ میلیون تومان دستمزد محمدرضا گلزار برای ۳ روز بازیگری در نقش ملک‌الموت

90 میلیون تومان دستمزد محمدرضا گلزار
برای 3 روز بازیگری در نقش ملک‌الموت

سینمای ما- بار دیگر رقم دستمزد بازیگر موفق و پول‌ساز سینمای ایران خبرساز شد. در روزهای اخیر خبری نقل محافل مختلف سینمایی است که می‌گویند او برای 3 روز بازی در یک نقش سینمایی 90 میلیون تومان دستمزد دریافت کرده است. در این باره خبرها و تحلیل‌های مختلفی مطرح است. به گزارش روزنامه جام جم و چند رسانه دیگر «این بازیگر که این روزها فیلمی‌ ملودرام با بازی وی در دو نقش روی پرده است، در فیلم جدید خود که ساخته کارگردانی جوان است در نقش یکی از فرشتگان ظاهر شده است. وی طبق توافق با تهیه‌کننده فیلم برای هر روز بازی در این فیلم 30 میلیون تومان دستمزد خواسته که تهیه‌کننده نیز این مبلغ را به وی پرداخت کرده است. »

این اولین بار نیست که رقم دستمزد بالای این بازیگر در سال‌های اخیر با واکنش‌های مختلفی از سوی تهیه‌کنندگان سینما و محافل سینمایی مواجه شده و جالب این‌جاست که خبر دریافت دستمزد بابت کاری مشروع و حقوقی مثل بازیگری با ایما و اشاره منتشر می‌شود؛ مثل یک شایعه یا عمل خلاف که انگار جرم است یا اتهامی‌ست که نباید نام مرتکبش را اعلام کرد!  سایت سینمای ما برخلاف رسانه‌های دیگر نام این ستاره سینما را هم در خبرش اعلام می‌کند، چون به هیچ‌وجه فکر نمی‌کنیم دریافت دستمزد بالا برای هر کاری جرم باشد، مگر این‌که تهیه‌کننده یا بازیگر این رقم را تکذیب کنند.

البته گمان می‌کنیم نیازی نیست که بگوییم این بازیگر محمدرضا گلزار است که مدتی پیش هم دستمزد 70 میلیونی‌اش برای حضور در یکی از فیلم‌های روی پرده (دو خواهر)، واکنش‌های تند بی‌دلیل و غیر موجهی را از سوی تهیه‌کنندگان و انجمن بازیگران و بخش‌های دیگری در بدنه و مدیریت سینمای ایران به همراه داشت. جالب این‌جاست که کارگردان / تهیه‌کننده‌ای که این دستمزد را پرداخت کرده، از این رقم و از این همکاری راضی است و رقم فروش فیلم هم این روزها نشان می‌دهد که او از این همکاری سود خوبی برده است.
معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ به‌تازگی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید فارابی تلویحا نسبت به افزایش دستمزد بازیگران انتقاد و اعلام کرده بود این مساله موجب افزایش دیگر هزینه‌ها در سینمای ایران شده است. با این‌که هنوز واکنشی از سوی انجمن بازیگران یا اتحادیه تهیه‌کنندگان و محافل دیگر سینمای ایران نسبت به این دستمزد ابراز نشده، اما نکته این است که وقتی این ستاره سینما می‌تواند موفقیت فیلم‌ها را در گیشه تضمین کند، چرا نباید بخشی از این سود را به عنوان دستمزد مطالبه کند؟

به نظر می‌رسد تا زمانی‌که آمار فروش فیلم‌هایش پایین نیامده، این بازیگر حق دارد در سودی که به جیب تهیه‌کننده و سرمایه‌گذاران فیلم‌ها می‌ریزد سهم کوچکی داشته باشد. موضوع آن‌قدر واضح و بدیهی است که معلوم نیست چرا اخبار این رقم‌های دستمزد چنین واکنش‌هایی ایجاد می‌کند. مقایسه ارقام فروش چند فیلم اخیر او و رقم‌های دستمزد دریافتی‌اش می‌تواند تعادل در این بحث اقتصادی را روشن کند.

سایت "سینمای ما" آماده است تا حرف‌ها و نقد و نظرهای مختلف را در مورد این موضوع مطرح و منعکس کند. موضوعی که از ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و جامعه‌شناسانه قابل بررسی و تامل است.
msforugh - ایران - تهران
پول نفتمونه . بریزید بپاشید کی به کیه
جمعه 8 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
به به باز هم این خوش تیپ اومده به دوران اوج. کمی اخمو هستی ولی بذار ببنیم که این دفعه چیکار می کنی/ یک خبر جدید هم برای بعضی دوستان دارم: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید جو در کشور از رکورد 4 میلیون و 200 هزار تن گذشت و رکورد تولید جو در کشور شکسته شد. خوش به حال ابجو خوران! و استران! بخورید و به حالت خماری دراید تا شاید مغزهای شما کار کند.
جمعه 8 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
من بودم کمتر از 90 ملیون دلار قبول نمیکردم
جمعه 8 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
آخه این چی از بازیگری میدونه میاد 4 تا باسنشو تکون میده با اون صدای زنونش دیالوگ میگه.. اه من از این قشنگ تر بازی میکنم جدیدا دستمالم که شده خاک بر سر
جمعه 8 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
با این دستمزدها بایدم دم احمدی نژاد رو میدید!!
جمعه 8 آبان 1388

siavash ghomayshi - امریکا - لسانجلس
حرومت
جمعه 8 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
یه زمون خیلی دوسش داشتم و سعی میکردم فیلم هاش رو حتماْ برم و ببینم. اما الان متنفرم ازش . به نظر من تا میتونیم باید کاری کنیم مردم نردن فیلمهاش رو ببینن تا بفهمه از پشت خنجر زدن به مردم چه عواقبی داره.
جمعه 8 آبان 1388

khonnas - ایران - ایران
اینطوری که میشه ملک الدستمزد!!!
جمعه 8 آبان 1388

juvel - نروژ - اسلو
خوب معلومه دیگه به خاطره همچین دستمزدهائی دسته احمدی نژاد که هیچ حاظره جاهای دیگش رو هم ماچ کنه .
جمعه 8 آبان 1388

vezveznazi - ایران - ایران
دسمال بدست بیچاره .اول برو از ا.ن اجازه بگیر
جمعه 8 آبان 1388

آریوبرزن - ایران - ذاکرات
از این آشغال نفرت دارم. مملکت هم طوری شده که احمقهایی چون او پولدار میشوند و نخبگان و فرهیختگان بدبخت
جمعه 8 آبان 1388

timemax - ایران - تهران
یعنی خوشگل تر از این یارو تو ایران نیست که پوزش رو به زمین بزنه
جمعه 8 آبان 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
اگه همه راضی‌ هستند چرا که نه! دستمزد همه هنرپیشه‌های مورد توجه مردم در تمام دنیا بالاست.
جمعه 8 آبان 1388

Napoleon - ایران - تهران
‌ای کاش یکم بازیگری هم بلد بود، بازیهای بی‌ روح و مزخرف، حیف پول !!!!!!
جمعه 8 آبان 1388

khanande - ایران - ایران
خوش بحالش!!!!کاش منم خوشگل بودم!!!!!!!!!!
جمعه 8 آبان 1388

Ali_ Gerrard - انگلستان - شفیلد
هر چی می گیره نوش جونش.حد اقل زحمت می کشه. از تن پرورهایی که تو وزارت خانه ها و مجلس پول مفت می گیرند که بهتره. تا کور شود هر انکه نتواند دید
جمعه 8 آبان 1388

borj - ایران - بوشهر
می تونه میگیره.می تونی بگیر.نمی تونی ساکت شو.
جمعه 8 آبان 1388

maliheh_uk - انگلستان - لندن
حالا کاش یکم هنر بازیگری داشت بچه ننه و لوس نون چهره شو می خوره این اقا
جمعه 8 آبان 1388

madrid - ایران - قزوین
گلزار اصلا بازیگری بلد نیست فقط پول قیافشو میخوره مثل خیلی های دیگه. متاسفانه سینمای ما شده فقط قیافه . مثل سریال دلنوازان که موضوع و مفهومی نداره فقط چهارتا بچه خوشگل کافیه اون تو باشن تا سریال بشه بهترین سریال . مجله ها هم فقط شدن عکس های بازیگران دلنوازان
جمعه 8 آبان 1388

bahareiran - ایران - ایران
خیلی عجیبه نه؟
جمعه 8 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
حیف پول
جمعه 8 آبان 1388

NEDER - کانادا - ونکوور
نوش جونش. اگه همین گلزار هم نبود که سینمای ایران ده سال پیش ورشکست شده بود و کلی ادم بی کارشده بود بودن.
جمعه 8 آبان 1388

babakjoon - سوئد - استکهلم
من اصلا نمی‌فهمم منظور از این که این موضوع اینقدر بزرگ شده چه می‌باشد ! یک سوپر استار کشور ۷۰ میلیونی حدود ۹۰۰۰۰ دلار دستمزد گرفته! بابا تو کشورای غربی آبدارچی این دستمزدو میگیره که آب و دونه هنرپیشه برسه ! این گلزار بی‌چاره اگر اینور آب بود که واسهٔ یه کت شلوار پوشیدن این پولارو بهش میدادند. واقعا که مردم بخیل و حسودی داریم که متاسفانه از بی‌ بیخبری حسادت میکنند. آقای گلزار، نوش جونت چون هنرپیشگی کار سختیه. .
جمعه 8 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
به کوری چشم حسودها . شما اگه هوش و تیپ و شانس طرف رو داشتی روزی کمتر از پنجاه هزارتا حساب نمی کردی . درضمن نگاه کن ببین بقیه سوپر استارهای دنیا چقدر می گیرن و مقایسه کن که هنرپیشه های ایران به جرم ایرانی بودن و در داخل ایران بودن چقدر سیاه بخت هستن . بزرگترینشون که بهروز وثوقی باشه که این جوجه فوکلی ها به گرد اون هم نمی رسن چطور تو اوج هنرش تباه شد . یادمونه که نرفته
جمعه 8 آبان 1388

ehsan_14 - اتریش - وین
msforugh - ایران - تهران. دوست عزیز بهتره تا بدنش به فلسطینیها و حزب الله ک....
جمعه 8 آبان 1388

pokalu - المان - دورتموند
نوش جونش
جمعه 8 آبان 1388

jadokhial - ایران - تهران
خبر سرقت کمژانی والت دیزنی از فیلمنامه نویس ایرانی فریبرز روشنفکر در اکثر خبرگزاریهای رسمی ایران و روزنامه های کثیرالانتشار چپ و راست همراه با مستندات حقوقی این نویسنده منتشر شد ولی سایت های فارسی زبان خارج کوچکترین توجهی به آن نکردند که برای من جای تعجب و تاسف داشت این وبلاگ اخبار و لینک مستندات این خبر جدید و نادیده گرفته شده است.
جمعه 8 آبان 1388

sooske siyah - ایران - تهران
خوبه دیگه خدا واسش خواسته عباس مباسم دیگه کاری از دستشون بر نمیاد یه عده دارن از گرسنگی میمیرند اونوقت یه عده برای یه قر کوچیک اینقدر دستمزد میگیرند
جمعه 8 آبان 1388

juvel - نروژ - اسلو
دوستانه عزیزی که به طرفداری از گلزار کامنت میگذارید / لطفا توجه داشته باشید - اکثره کسانی که از جمله خوده بنده دلیله انتفادمان از اقای گلزار نه به خاطره حسادت به تیپ - قیافه و یا درامد ایشان بلکه فقط از بابته رابطه ایشان با احمدی نژاد است .
جمعه 8 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
bavar88 - هلند - امستردام . عقب مونده ابجو رو از گیاهی بنام رازک میگیرن و اصلا به جو ,غذای اصلی حزب الهیون و اخوندها و بسیجیان و کلا طرفداران جمهوری اسلامی ارتباطی نداره ! ولی از یه طرف هم چون تولید جو زیاد شده , تو و بینوایان(اعتراض یا اسودگی سابق)و پسر کرد طبیعتا به نون و نوایی میرسن و کمتر اینجا ;)
جمعه 8 آبان 1388

ramin1365 - انگلستان - لندن
NEDER - کانادا - ونکوور . چرت تلاوت نکن چطور سینما ایران رو نجات داد که تو فقط فهمیدئ؟؟؟انگلستاناالندن
جمعه 8 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
من شخصن از گلزار خوشم میاد.ولی به نظر من دیگه نباید فیلم هایی که توسط وزارت ارشاد رژیم تایید میشه رو نگاه کرد.
جمعه 8 آبان 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
bavar88 - هلند - امستردام /////////////در ضمن شما هم آبجو رو امتحان کنید حتما مشتری میشین. البته فکر کنم نیازی به گفتن من نبود...؛-)
شنبه 9 آبان 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
immortal1977 - هلند - امرسفورت . bavar88 - هلند - امستردام . عقب مونده ابجو رو از گیاهی بنام رازک میگیرن . ////////////////////نخیر، آبجو از جو درست میشه bavar88 - هلند - امستردام درست میگه. رازک یا hops فقط طعم دهنده و نگهدارنده هست. چقدر هم که بی تربیت تشریف داری. مؤدب باش.
شنبه 9 آبان 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
--------------------------------------------------------------------------------. 90 میلیون تومان دستمزد محمدرضا گلزار . برای 3 روز بازیگری در نقش ملک‌الموت. /////////////. نوش جونت! البته به شرطی که درصدی از اونو به کسانی بدی که نیازمند کمک هستن.
شنبه 9 آبان 1388

sonia236 - آمریکا - نیویورک
flora_germany - آلمان - دوسلدورف. آره دیگه تا وقتی که دخترا از یه پسر فقط ادا اصول زنونه میخوان، برای یه پسری که هیچی نداره غش ضعف میکنن و روانی میشن همین میشه. دخترا الکی عاشق پسر مشهور میشن چون میخوان به وسلیه اون خودشونو بالا بکشن، حتا اگه پسره یه دستمال مثه گلزار باشه ها ها
شنبه 9 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
borj - ایران - بوشهر. تو خودت کی گفت نظر بدی و از این دستمال بدست طرفدار کنی؟
شنبه 9 آبان 1388

گویا - ایران - تهران
آخه بازی هم بلد نیست بنده خدا
شنبه 9 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
تو فیلم «یه بوس کوچولو» هدیه تهرانی نقش عزرائیل رو بازی میکنه و با بوسیدن هر کس، جونشو میگیره! خدا کنه بعد از صدو بیست سال اگه خواستم زحمتو کم کنم، عزرائیل منم اینجوری باشه!
شنبه 9 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
neda-ye-iran-لندن/ دمت گرم؛ هر چی هم که میزنن تو خالش ولی این 1977 بچه لنگیه بی تربیت و پرروی بیسواد از رو نمیره/ پر روئی رو از اربابش به ارث برده. bavar88-قم؛ با اون ..ش از تو بیشتر میفهمه اقای 1977. ههههههههه
شنبه 9 آبان 1388

yankee - سوئد - استکهلم
ای کاش با این پول یه زره از این جوادی در میامد و تیپش هم مثل قیافش خوب میشد، مدل موهاش خلی زشته برای یه بازیگر حرفه ای، مثل دهه 80 هستش
شنبه 9 آبان 1388

borj - ایران - بوشهر
amin7777 - انگلستان - منچستر .من منتظر اجازه تو بودم چون نیومدی گفتم این دفعه رو بدون اجازت نظر بدم! من نه از گلزار خوشم میاد نه بدم میاد.حالا که رفته حقشو از این الاغها گرفته تو !؟
شنبه 9 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر . هاهاهاها جوجه نیلوفر ?چون لهت کردمو نتونستی چیزی بگی و جیم زدی ;) تو که یه . هم نیستی و کسی هم مال این حرفا نیست که بزنه تو خال من پسر بچه ;) حالا میخوای خودتو پشت یکی دیگه قایم کنی!?!? برو جاهایی که جواب تو لگن کیسه ای پاره پوره رو دادم بده,با اینکه بعید میدونم جرات همچین کاری رو داشته باشی! ندای ایران من منظورمو با کنایه رسوندم و حرف اون بسیجی عقب مونده رو اتفاقا با طعنه جواب دادم بهتر بود اول کمی فکر میکردی و بعد اظهار فضل میکردی و تند نمیرفتی که بعدش نخوای برقم بگیرتت!!
شنبه 9 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
dannni - سوئد - استکهلم. شما که حتما ...!!!
شنبه 9 آبان 1388

NEDER - کانادا - ونکوور
ramin1365.. اولا درست حرف بزن.دوما ورشکست نشدن نجات پیدا کردن نیست. سوما این که تو نفهمیدی دلیل بر این نمیشه که فقط من فهمیدم و مشکل از خودته.چهارما از حسودی داری میترکیاااا....
یکشنبه 10 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر / دوست همرزم ابی من کلاس ما بالاتراز این حرفاست جواب ادمهای بدیم که درست حسابی بلد نیستن حرف بزنند فکر میکنند اینجا چاله میدونه /من یکی شک دارم این تو هلند زندگی میکنه شاید تو انگولا باشه
یکشنبه 10 آبان 1388

you39 - بلژیک - هاسلت
babakjoon - سوئد - استکهلم . . و خیلی های دیگه که اصلا نمی دونید چرا به این سوپراستار حرامزاده فحش می دن بهتره اول یه تحقیق بکنید و بعد کاسه داغ تر از آش بشید . سوپراستاری که پاچه خواری احمدی نژاد رو بکنه حقشه که 90 میلیون تومان رو تیر آهن خرید و حواله ... و ..ش کرد. با پوزش از سایت و خوانندگان محترم.. از این بهتر نمی تونستم حواله این آشغال وطن فروش کنم
دوشنبه 11 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.