ناخرسندی رهبران ایران از حذف برخی شعارها توسط مخالفان

ناخرسندی رهبران ایران از حذف برخی شعارها توسط مخالفان

آقای لاریجانی گفت تظاهرکنندگان باید توجه خود را به دشمنان تثبیت شده ایران معطوف کنند

علی لاریجانی رئیس مجلس و آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران از حذف شدن شعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" از سوی مخالفان، ابراز ناخرسندی کرده اند.

آقای خامنه ای روز چهارشنبه طی سخنانی در میان گروهی از "نخبگان علمی - فرهنگی" در اشاره به حوادث پس از انتخابات و ظاهرا خطاب به چهره های ممتاز اصلاح طلبان و نامزدهای آنها در انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفت: "من پیغام دادم گفتم این را شما دارید شروع می کنید، اما نمی توانید تا آخر کنترل کنید؛ می آیند دیگران سوءاستفاده می کنند. حالا دیدید آمدند سوءاستفاده کردند. مرگ بر اسرائیل را خط زدند. مرگ بر آمریکا را خط زدند. معنای این کار چیست؟".

اشاره آقای خامنه ای ظاهرا به تظاهرات مخالفان از جمله در روز قدس است که معترضان به نتایج انتخابات از آن برای بیان اعتراضات خود و اعلام نارضایتی از سیاست های خارجی حکومت استفاده کردند.

همچنین در نماز جمعه 26 تیر ماه به امامت اکبر هاشمی رفسنجانی، مخالفان از پیروی از شعارها رسمی "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" که از پشت تریبون سرداده می شد خودداری کرده و در عوض شعار "مرگ بر چین" و "مرگ بر روسیه" سردادند که اعتراضی به حمایت این دو کشور از جمهوری اسلامی تلقی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس نیز روز پنجشنبه گفته است: "این چه معنی دارد که روی شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خط می زنیم، بهتر است کسانی که تلاش می کنند برخی شعارها را به سمت روسیه و چین ببرند، توجه خودشان را به آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان شناخته شده ملت قرار دهند، چرا که سابقه دشمنی آنها در طول تاریخ برای ما روشن است."

این موضوع تنها چیزی نیست که باعث ناخرسندی رهبران ایران شده است. در روز قدس و در برخی دیگر از تظاهرات های ضد دولتی شعار "استقلال آزادی جمهوری ایرانی" سر داده شد که حساسیت های زیادی برانگیخته است.

همزمان سازمان عفو بین الملل از آیت الله خامنه ای خواسته است بیانیه روز چهارشنبه خود دایر بر جرم دانستن عمل مخالفان در زیر سوال بردن انتخابات را پس بگیرد.

آقای خامنه ای گفته بود: "مساله اصلی در قضایای اخیر، اصل انتخابات بود. زیر سوال بردن اصل انتخابات بزرگترین جرمی بود که انجام گرفت."

او افزود: "این همه زحمت کشیده بشود، مردم بیایند، یک شرکت به این عظمت، یک نصاب شکنی، یک رکورد شکنی در دنیا در مردمسالاری، در دمکراسی ای که اینقدر ادعایش را می کنند، انجام بگیرد، بعد یک عده مفت و مسلم بیایند بدون استدلال، بدون دلیل، همان فردای انتخابات بگویند: انتخابت دروغ است، این کار کوچکی است؟ این جرم کمی است؟".

مالکولم اسمارت مدیر بخش خاور میانه و شمال آفریقای "عفو بین الملل" روز پنجشنبه در بیانیه ای نوشت: "آیت الله خامنه ای در اظهارات خود می کوشد مخالفت مشروع و مسالمت آمیز و اعلام نارضایتی از فرآیند سیاسی را جرم تلقی کند."

او افزود: "مقام های ایرانی در رویکرد خود به وقایع پس از انتخابات، مکررا و مکررا حقوق اساسی افراد را نقض می کنند. آنها سعی دارند دهان مردم خود را ببندند و با ایجاد ترس آنها را وادار به سکوت کنند."

mehr47 - ایران - تهران
شما رهبران کشور اشغال شده ایران چکار کرده اید که ما مردم خرسند باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 8 آبان 1388

vezveznazi - ایران - ایران
علی لاریجانی بی سواد کم تاریخ را بخوان.ببین روسیه چقدر ار سرزمین ما را اشغال کرده و چقدر از ایرانیان بدست روسیه کشته شده اند.مرگ بر روسه مرگ بر چین
جمعه 8 آبان 1388

houfi - هلند - امستردام
اقای لاریجانی و برادران و سایرین باید بترسند و ناراضی باشند .چون ریر سایه روسیه و چین حکومت میکنند اقای لاریجانی باید بذاند ما هیچ قدرت خارجی را نمیخواهیم
جمعه 8 آبان 1388

Invisible Kid - برزیل - پالماس
جالبه این گوسپند مغزا نگران چه چیزهای احمقانه هستن. عوض اینکه بفکر مردم باشن ابلهانه نگران اینن ک چه شعارهای حذف شده. حالا انگار با گفتن یا نگفتن "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" چیزی عوض میشه. خاک دو عالم بر سرشون.
جمعه 8 آبان 1388

mazany - ایران - آمل
پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان سبز دانشگاه صنعتی شریف : بنا به اطلاعات دریافتی از نزدیکان ، بخصوص محمد . ن یکی از دوستان محمود . او از عصر روز پنجشنبه در اختیار اطلاعات سپاه قرار گرفته و تا این لحظه ساعت 12 ظهر روز جمعه خبری از تماس وی با خانواده و دوستان نیست . گوشی همراه وی نیز خاموش میباشد .
جمعه 8 آبان 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
این لاریجانی هم خبلی فجیعه. حال آدمو بهم میزنه. همش در حال قرقره کردنه!
جمعه 8 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
استقلال ازادی جمهوری ایرانی . به قول خود اخوندها : مرگ بر فلسطین . این باحال ترین سوتی ملاها در این 30 سال هاهاها
جمعه 8 آبان 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
اقای خامنه ایی این تازه اولشه نوبت حذف تو هم میشه
جمعه 8 آبان 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
رهبر ما الاغه، یه دستش هم چلاقه!. استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی
جمعه 8 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
یعنی چه؟ این مردم مسلمان صلح جو به چه حقی نمیگن مرگ بر مسیحی ها و مرگ بر یهودی ها؟ اینها میخوان خدا را ناراحت کنند؟
جمعه 8 آبان 1388

7-aseman - اتریش - وین
برو تاریخ بخون تا بفهمی . معنای این کار چیه. گهی زین به پشت و گهی پشت به زین. شاه رو بیرون کردین توطئه کردین با بیگانگان هم دست بودید و هزار داستان دیگه دراوردید. حالا نوبت خودتونه باید هر چه زودتر سرنگون بشی. تو را چه به اداره کردن کشور برو روزتو بخون شیره ای. اویزون دزد قاتل
جمعه 8 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
خاک بر سر خودت با اون رهبرت بعدش هم اون ا.ن
جمعه 8 آبان 1388

msnam - ایران - تهران
آیران بعد از جنگ جهانی دوم بوسیله روسیه و انگلیس و آمریکا اشغال و تقسیم شده بود . اگر آمریکا نبود اصلاٌ ایران هم نبود و ایران برای همیشه محو شده بود. ایران بطور کامل استقلالش را مدیون آمریکایی هاست . تاریخ و 7 سال اشغال ایران بعد از جنگ جهانی 2 را بخوانید.
جمعه 8 آبان 1388

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشنگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. حکومت ایران همواره در تلاش برای خلق دشمنان خارجی بوده است تا انها را برای مشکلات، اشتباهات و سیاستهای غلط خود سرزنش کند. اکنون که ایرانیان در یافته اند کلیه مشکلاتشان ناشی از سیاستهای غلط حکومتشان است، مقامات حکومت ایران نگرانند چرا که شگرد سیاسی آنها همیشه خلق دشمن خارجی و ایجاد نفرت از آن بوده است. این هویت آنهاست و اکنون این هویت را در خطر یافته اند و این برایشان ناگوار است. من از خود می پرسم کی حکومت ایران بر سر عقل خواهد آمد و استفاده از شعارهای سر شار از مرگ و نفرت را پایان خواهد داد؟! آیا زمان آن نرسیده است که رویکردی مثبت را که در بر گیرنده منافع ایرانیان است برگزینند؟ .
جمعه 8 آبان 1388

killsatkillsat - ایران - کرج
12 آبان ساعت 10 شب، آسمان را با بانگ الّله اکبر سبز میکنیم، اعلام اتحاد سبز ها برای 13 آبان.
جمعه 8 آبان 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
دوستان یادتون نره که بگین مرگ بر انگلیس چون اینها بابای جمهوری اسلامی و روسیه مادرش و بچه ناخلف هم چین. مرگ بر کلشون نابود اسلام وحشی .هیچ کشوری با ایران دوست نیستن همه دشمن هستن باید بر ضد دشمنان با هم متحد شویم ما ایرانیها پیروزیم
جمعه 8 آبان 1388

maryam2009 - ایران - ایران
بابا این لاریجانی کم مونده پدربزگ مادربزرگشم از تو قبر صدا کنن بهشون یه پستی بدن.....
جمعه 8 آبان 1388

baas - هلند - ر
بزرگترین وخطرناکترین دشمن ایران و ایرانی اسلام است .
جمعه 8 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
"آقای لاریجانی گفت تظاهرکنندگان باید توجه خود را به دشمنان تثبیت شده ایران معطوف کنند". دشمنان تثبیت شده ی ایران خود شما و خامنه ای هستید.
جمعه 8 آبان 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
بنا بر خبری موثق اقای لاریجانی زمانیکه مذاکره کننده با هیئت های 5بعلاوه یک بود با طرف روس ارتباط نزدیکی پیدا کرد که این ارتباط نه تنها بدوستی صمیمانهای انجامید بلکه ایشان در رده کارگزار انها نیز بدل شد. اکنون هم از طرف روسها شدیدا زیر فشار قرار گرفته که هر طور میتواند باید شعار مرگ بر روسیه را از شعارها حذف کند. با توجه به تاریخ تا بحال هیچ کشوری به اندازه روسیه چشم به اب و خاک ایران نداشته و به اندازه انها به این مملکت لطمه نزده است مثال واضح تحمیل قرارداد معروف ترکمن چای. بنظر من نه تنها باید روی شعر مرگ بر روسیه تاکید بشه بله باید شعار مرگ بر عامل روس هم بان اضافه بشه. سبز و پیروز باشید.
جمعه 8 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
علی لاریجانی متاسفانه رئیس جمهور بعدی ماست.
شنبه 9 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
آخه چپول الان بیشتر روسیه به ما مردم ایران ضربه میزنه یا اسراییل
شنبه 9 آبان 1388

diyarim - اذربایجان - باکو
ما چرا باید واسه دیگران مرگ بخوایم .مگه مرگو زندگی دسته خدا نیست? مگه حضرته محمد تنها پیامبری نبود که قومشو نفرین نکرد?
شنبه 9 آبان 1388

Kavkaz - ا - تهران
amin7777 - انگلستان - منچستر .خوشم اومد از این پیشگویی.کاملا باهات موافقم.
شنبه 9 آبان 1388

123esfand - ایران - تهران123ثسبشدی
ننگ و نفرین بر مجلسی که تو حرامزاده رییس ان باشی این ننگرا مردم ایران به کجا ببرند که رییس مجلس انگلیسی رییس قوه قضاییه انگلیسی رییس جمهور بیمار روانی وجهود وسایر مقامات ...........................................................
شنبه 9 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
اگر علی چکه ای میگه مرگ بر انگلیس پس چرا در انگلیس خانه داره و پولهایی را که دزدیده در بانکهای انگلیس پس انداز کرده؟. رهبرتون نه تنها چکه میکنه بلکه دروغگو و بیشرف هست.
شنبه 9 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.