رضازاده: قرار نیست علی‌حسینی رکورد من را بزند!

رضازاده: قرار نیست علی‌حسینی رکورد من را بزند!

حسین رضازاده انتظار داشت به رکوردهای بیشتری برسد؛‌ رکورد بیشترین مدال طلای جهان، رکورد طلاهای المپیک و... اما او خیلی زود خداحافظی کرد و حالا شاید زودتر از چیزی که فکر می‌کرد، رکوردهایش هم جابه‌جا شود. سعید علی‌حسینی که رکورد جوانان رضازاده را شکست، از اینکه به رکوردهای بالاتری نرسیده بود، ‌اظهار پشیمانی کرده بود. قبل از اینکه مسابقات قهرمانی جهان کره آغاز شود، شایعه شد علی‌حسینی رکوردهای رضازاده را در تمرینات زده است. رضازده که سرمربی تیم ملی است، این خبر را تکذیب کرد، اما حالا مدعی است علی‌حسینی خیلی زود به رکوردهای جدیدی در دسته فوق‌سنگین می‌رسد؛ اتفاقی که رضازاده می‌گوید دوست دارد،‌ خیلی زود بیفتد. او آنهایی را که نگرانند رضازاده در کره وزنه‌های بالایی را برای سعید انتخاب نمی‌کند تا رکوردش دست‌نخورده بماند، کله شق می‌داند.

تا شروع مسابقات قهرمانی جهان زیاد نمانده، از وضعیت تیم راضی هستید؟


وضعیت بچه‌‌ها خوب است. هفت، هشت ماه است در اردو تمرین می‌کنند و الان هم آماده‌اند در مسابقات وزنه بزنند.
آمادگی‌شان در حدی است که بتوانند مدال بگیرند؟
ان‌شاءالله که می‌توانند. به غیر از اصغر ابراهیمی بقیه نفرات برای اولین‌بار است در مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان شرکت می‌‌کنند. آنها همه زحمت کشیده‌‌اند. اما همه نمی‌‌توانند مدال بگیرند. ما در دسته فوق سنگین، ٩٤ و ٨٤ کیلوگرم انتظار مدال داریم.
مدال طلا؟
نباید انتظارات بالا باشد. قبل از این فقط من بودم که طلا می‌گرفتم. تیم جوان است. برای ما مهم این است که رکوردها را بالا ببریم و در بازی‌‌های المپیک ٢٠١٢ لندن مدال طلا بگیریم که امید بیشتر ما برای مدال طلا در لندن در دسته فوق‌سنگین است.
الان وضعیت سعید علی‌حسینی در این وزن چطور است؟
خیلی خوب است. شش ماه پیش پایش مصدوم شده بود. با تمرینات تخصصی آسیب‌دیدگی‌اش برطرف شد. الان هم به رکوردهای خیلی خوبی رسیده و امیدواریم در مسابقات به قهرمانی برسد. او چهار حریف جدی دارد. وزنه‌برداران آلمان، روسیه، بلغارستان و اوکراین رقیبان اصلی او هستند. با رکوردهایی که در تمرین زده احتمال اینکه طلا بگیرد،‌ بالا است.
بالاخره مشخص نشد رکوردهای سعید چقدر بوده است؟
خبری که داده بودند، ‌واقعیت نداشت. رکوردهای ٢١٥ و ٢٧٠ خیلی زیاد است. به‌خصوص ٢٧٠ کیلو. موضوع مهم‌تر این است که تمرین با مسابقه فرق می‌کند. در تمرین همیشه رکوردها بالاتر است. سعید در تمرین ٢١٠ و ٢٥٠ کیلو رکورد زده و این رکوردها برای او خیلی خوب است. سعید بچه است. نباید کاری کنند که او را به حاشیه ببرند. من خودم این دوران را گذرانده‌ام. رسانه‌ها لطف کنند و اجازه بدهند ما کار خودمان را انجام بدهیم.
اما پدر سعید تایید کرده او در یک‌ضرب رکورد ٢١٥ کیلو را زده؟
من نمی‌دانم چرا پدرش این حرف را زده اما این موضوع واقعیت ندارد یا حداقل من خبر ندارم. سعید چند سال دیگر می‌تواند رکورد بزند. اما فعلا به آرامش احتیاج دارد. الان همه می‌گویند او رکورد زده، در صورتی که اگر او این کار را هم کرده باشد،‌ زیاد مهم نیست. شرایط مسابقه با تمرین خیلی فرق می‌کند. با این حرف‌ها توقع را از سعید بالا می‌بریم و وقتی او در مسابقه نتواند به رکورد بالایی برسد، از نظر روحی به هم می‌ریزد. سعید اول راه است باید به او کمک کرد نه اینکه ذهنش را با این حرف‌ها مشغول کنیم. به هر حال سعید هفتم آذرماه وزنه می‌زند و همه وضعیتش را می‌بینند.
شما سرمربی تیم ملی هستید و باید در مسابقات برای سعید وزنه انتخاب ‌کنید. بعضی‌ها با این شبهه روبه‌رو هستند که نکند رضازاده نخواهد به این زودی‌ها رکوردش شکسته شود. شما قبلا گفته بودید دوست دارید، پسرتان ابوالفضل اولین نفری باشد که رکوردتان را جابه‌جا می‌کند.
کسانی که اینطور فکر می‌کنند، کله‌شق هستند. من گفته بودم دوست دارم پسرم رکورد بزند اما چه فرقی می‌کند، سعید هم شاگرد من است. وزنه‌برداری دنیا را که به اسم من ننوشته‌اند. رکورد جهان قبلا دست روس‌ها بود. بعد من رکورددار شدم. حالا قرار نیست تا آخر عمر من رکورددار باشم. اگر الان سعید رکورد بزند، افتخارش برای من است. همه می‌گویند خودش رکورددار بود و الان هم شاگردش رکورد زده. این موضوع تایید می‌کند من در مربیگری هم موفق هستم. من الان بیشتر از همه عجله دارم که رکورد بشکند. خیلی دوست دارم عنوان قوی‌ترین مرد جهان به ایران برگردد. این را هم که می‌گویند من وزنه انتخاب می‌کنم و احتمال دارد کاری کنم سعید رکورد نزند، بی‌انصافی است. اولا که زدن رکورد جهان به این راحتی‌‌ها نیست. زمانی هم که خودم وزنه می‌زدم همه انتظار داشتند من در هر مسابقه‌ای وزنه بزنم، اما قبل از هر چیزی مهم این است که ما مدال طلا را بگیریم. در جهانی کره اگر در حرکت اول و دوم از طلای سعید مطمئن شویم، وزنه‌ها را برای رکورد انتخاب می‌کنیم.
شما فکر می‌‌کنید سعید رکوردتان را بزند؟
سعید وضعیت خوبی دارد و می‌تواند این کار را انجام بدهد، اما ما رکوردشکنی را گذاشته‌ایم برای بازی‌های المپیک لندن.
با حمایت‌هایی که شما در انتخابات ریاست‌جمهوری از محمود احمدی‌نژاد کردید، همه مطمئن بودند شما برای ریاست فدراسیون وزنه‌برداری انتخاب می‌شوید، ‌اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.
مشکلی نیست. صحبت‌هایی در این‌باره شده و به‌زودی این اتفاق می‌افتد.
گفته می‌شود علی سعیدلو،‌ رئیس سازمان تربیت‌بدنی خیلی موافق این نیست که شما رئیس فدراسیون شوید.
من نمی‌دانم. آنهایی که این حرف را زده‌اند، خودشان هم توضیح بدهند سعیدلو چرا موافق نیست.
به نظر می‌رسد شما از انتخاب‌تان مطمئن هستید؟
اول باید سرپرست بگذارند. بعد همه چیز در انتخابات مشخص می‌شود.
فکر می‌کنید سازمان از شما حمایت می‌کند؟
ان‌شاءالله که حمایت می‌‌کند.

 

parvin ariya - ایران - اصفهان
سعید علی‌حسینی همشهری خود حسین رضازاده است. هردو اردبیلی هستند. با دوست من اشنا هستند.
جمعه 8 آبان 1388

parvin ariya - ایران - اصفهان
سعید علی‌حسینی همشهری خود حسین رضازاده است. هردو اردبیلی هستند. با دوست من اشنا هستند. طفلکی رضازاده ساده است و بی ادعا.
جمعه 8 آبان 1388

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
تیتر گمراه کننده است. در هیچ کجای متن نیامده "قرار نیست علی‌حسینی رکورد من را بزند".
جمعه 8 آبان 1388

shahroz_0912 - ایران - تهران
این چاقالو فکر کرده کی هست غرور هم حدی داره
جمعه 8 آبان 1388

ario barzan - امریکا - ویرجینیا
درود خپلک تو را چه به این حرفها برو دستمالی همون کثافتها را بکن لیاقت تو بیشتر این نیست.راستی فندوقی رکوردو ایناتم مال خودتو رفقات برو حالشو ببر...
جمعه 8 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به هموطنان:. بزرگترین افتخار ورزشی ایران بازو بند پهلونی تختی هست که تختی اون رو به بازوی قهرمان ملی‌ مسلم اسکندر فیلابی بست،چون مسلم با رژیم ملاها مخالف هست و طرفدار مجاهدین هست رژیم از این بابت خیلی‌ میسوزه،از قدیم میگن یک پهلوان باید در کنار مردمش باشه و با اونها باشه،رژیم خیلی‌ دلش می‌خواست فیلابی رو ترور کنه ولیکن نتونست،این روزها رژیم می‌خواد ورزش کارهارو مزدور بار بیاره ولیکن روح تختی در تمامی ورزشکرها هست مثل حبیب خبیری ملی‌ پوشه ایران که در دههٔ ۶۰ اعدام شد،باشه تا در آینده تاریخ بگه که کی‌ قهرمان مردم هست و کی‌ مزدور،رضا زاده هم حالا حالیش نیست،مدال المپیک و جهانیش هم پشیزی ارزش نداره چون با مردمش نیست. روح تختی در تمامی جوان‌هایی‌ که میروند تظاهرات هست،موفق و شاد باشید!
جمعه 8 آبان 1388

بینوایان - ایران - تهران
ایشون قلباً دوست نداره کسی رکوردش رو بزنه ، هر چند سعی میکنه تو مصاحبه نشون نده . تو یک مصاحبه هم یادمه به صراحت این رو گفته بود .
جمعه 8 آبان 1388

mehr47 - ایران - تهران
تو زلزله بم چهره واقعی این بشکه ذوب شده در ا.ن را شناختم. حالا می فهمم اشتباه نکردم. یک فرصت طلب مغرور و نفهم که با افتضاح المپیک پکن به همه نشون داد اون کسی نیست که مردم فکر می کردن.
جمعه 8 آبان 1388

juvel - نروژ - اسلو
خاک به سره کاسه لیست کنن بدبخت که برای گرفتنه پست و مقام دست بوسیه احمدی نژاد میری / و از یه دولته جنایتکار حمایت میکنی / مطمئنم تو حرام زاده یکی و شاید هم از سرانه لباس شخصی های مزدور هستی / چون زور بازوت رو با کتک زدنه مظلومین تو زندانها خالی میکنی / تف تو روت .
جمعه 8 آبان 1388

sam2009 - آلمان - آمدن
در پاسخ به سرکاره خانم parvin ariya - ایران - اصفهان .. بر عکس گفته های شما آقای رضازاده فردی شیاد - دستمال بدست و از همه مهمتر بسیار حسود می باشند اگز به گفته های وی توجه کنید همه جا «من من من» آورده است
جمعه 8 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
خپلک تورو چه به این حرفا.اصلا فکرشم نکن که مردم تو رو قهرمان بدونن تو از چشم ایران وایرانی افتادی مردک خایین وطن فروش. ما گفتیم ترکها با غیرت هستند . غیرتت کجاس خرس تنبل
جمعه 8 آبان 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
میخواستی کمی ک ... هم بکشی زود خداحافظی نکنی ملیجک علی چلاق
جمعه 8 آبان 1388

vezveznazi - ایران - ایران
دستمال بدست کاسه و کوزت را جمع کن
جمعه 8 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
برو دستماله گامبووووووو. کسی که از قاتل ندا و سهراب و . حمایت میکنه لیاقتش بدترین دشنام هاست.
جمعه 8 آبان 1388

shablizim - انگلیس - لندن
یکی نیست به این بشکه از خودراضی بگه رکورد تو رو سالهاست سردار فیروزآبادی زده لطفا تو یکی دیگه خفه
جمعه 8 آبان 1388

masror - کره - سول
خرس فرصت طلب
جمعه 8 آبان 1388

masror - کره - سول
خرس فرصت طلب
جمعه 8 آبان 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
تا حالا شنیده بودم که مثلا فلانی نون بازوشو میخوره و آن دیگری نون بی غیرتیشو .اما تصور کنید میکس اش میشه یه بربری گنده قد لحاف !!؟
جمعه 8 آبان 1388

pouriya - ایران - رودسر
مردم فروش خائن...
جمعه 8 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
رکورددار خیانت و حماقت . رضازاده .
جمعه 8 آبان 1388

Alireza88 - ایران - تهران
بعضی چقدر ارزان و مفت خودشان و ملتشان را میفروشند. مگر ریاست فدراسیون چقدر می ارزد که ملتت را به آن فروختی؟ امیدورام در انتهای مسابقات ایرانیان جواب این وطن فروشیت را بدهند
شنبه 9 آبان 1388

KOROSHE-KABIR - ایران آزاد - ایران آزاد
کسی که یهو به یه مقامی برسه که ظرفیتشو نداشته باشه همین میشه. این یابو(ببخشید یارو) هنوز دهنش بوی شیر میده و معلوم نیست از زیر کدوم بته‌ای عمل اومده فقط یاد گرفته کاسه لیسی بکنه. کسی که توی میدان بار اردبیل حمالی میکرده و افتخارش به بلند کردن 5-6 تا جعبه میوه بوده، حالا یهو تقی به توقی خورد و فکر می‌کنه آدم شده. ولی نمیدونه این امانتی که بهش دادن مال آدمهای بزرگ و بلند نظر بوده و حالا افتاده دست این بدبخت دستمال کش. تف به روزگاری که مردان خصلت مردانگی خودشونو از دست دادن و مثل سگهای کاسه لیس شدن. ولی متاسفانه زر در دست
یکشنبه 10 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.