عکسی که ۲۵ سال سانسور شد

عکسی که 25 سال سانسور شد

نفر سمت راست گوشه، ابوالحسن بنی صدر است. او که با 11 میلیون رای نخستین رئیس جمهور ایران شده بود، با جمله تاریخی آیت الله خمینی در 25 خرداد 60:” 35 میلیون نفر بگویند بله، من میگویم نه.” کنار زده شد. 7 تن از مشاورانش اعدام شدند، هزاران تن از هوادارنش به زندان رفتند و خودش رهسپار تبعید شد.

درست بالای سر خمینی، مرد روحانی با عمامه سفید آیت الله لاهوتی است. او که از زندانیان با سابقه قبل از انقلاب به همراه منتظری و طالقانی بود، بعد از پیروزی انقلاب از سرسخت ترین هواداران رئیس جمهور بنی صدر، به شمار میرفت. به فاصله 2 ماه پس از کنار زدن بنی صدر توسط لاجوردی به زندان اوین برده شد و اعدام شد. جمله معروف او خطاب به سران حزب جمهوری(بهشتی،خامنه ای و رفسنجانی) این بود: “مردم انقلاب نکردند تا من وشما بر آنها حکومت کنیم . اگر قرار بود با چماق و زورگویی بتوانند حکومت کنند قبل از شما آریامهر بود.حاکمیت تک حزبی است که صدای پای فاشیزم را به گوش میرساند. وای به حال آن انقلابی که 8 درصد به 80 درصد حکومت کنند. اگر زور میتوانست آدم را جای خودش بنشاند، پیش از شما زورمند تر از شما بودند. شما جز اینکه خفقان ایجاد کنید و برای مردم مشکل درست کنید کار دیگری نمیکنید.”( روزنامه انقلاب اسلامی، ۲۲ فروردین ۱۳۶۰- انقلاب اسلامی، ۸آذر ۱۳۵۹)

نفرایستاده میان آیت الله مطهری و لاهوتی، صادق قطب زاده است. او که به همراه ابراهیم یزدی و بنی صدر راه انقلاب را در پاریس هموار کرده بود، 24 شهریور 1361، به اتهام توطئه انفجار جماران، زندانی و اعدام شد. آیت الله منتظری بعدها در خاطراتش نوشت:”بعدا شنیدم آقای حاج احمد آقا در زندان سراغ آقای قطب زاده رفته و به او گفته است شما مصلحتا این مطالب را بگویید و اقرار کنید و بعد امام شمارا عفو می‎کنند، ولی او را اعدام کردند. بعدها از طریق موثقی شنیدم که جریان ریختن مواد منفجره در چاه نزدیک محل سکونت مرحوم امام بکلی جعلی است و واقعیت نداشته است.”(خاطرات آیت الله منتظری،ج۱،ص۴۸۵)

قطب زاده دردادگاه پرسیده بود:”روشنفکران و روحانیانی که بنیادگذار انقلاب بودند کجا هستند؟ آیا حتی یک تن از آنها در کاری هست؟ اینها که امروز بر کارند در جریان انقلاب چه می کردند؟”(ایستاده بر آرمان،ص ۲۷)

پی نوشت۱: آن که در کنار بنی صدر ایستاده، صادق طباطبایی است. سخنگوی دولت مهندس بازرگان بود. بعد به بازرگان پشت کرد و به صف حکومتی ها پیوست.در سال 61 به دلیل قاچاق 3.75 پوند تریاک توسط پلیس آلمان دستگیر و در دادگاه دوسلدورف به 3 سال زندان محکوم شد.( پس از بحران،خاطرات هاشمی رفسنجانی،صص ۳۵۹،۴۱۱،۴۱۹) با پادرمیانی وزیرخارجه آلمان و مصونیت سیاسی به عنوان عنصر نامطلوب از آن کشور اخراج شد. او همچنان به حمایت از جمهوری اسلامی ادامه میدهد.

منبع : وبلاگ آوای آشنا

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
خدا رو شکر همشون نیست و نابود شدند
جمعه 8 آبان 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
ای کاش خمینی از همان با لا افتاده بود ومرده بود . که این همه کشته نمیدایم تا به امروز!
جمعه 8 آبان 1388

قسطنطنیه - فنلاند - سالو
ولی عجب چیزی اوردند گذاشتندتو ایران. لووووووول
جمعه 8 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
تف به روح خمینی تف به هرچی سیده تف به این روزگار
جمعه 8 آبان 1388

bijana - ایران - تهران
سگ کفار گور به گور شده ی حرامزاده
جمعه 8 آبان 1388

amo danial - نروژ - اسلو
و ان شخصی که در ردیف اول سمت راست است نواده محمد ابن عبداله است که مردم ایران را گوسفند خطاب کرد. او در توضیح المسائل مسئله 2631 مینویسد(خوردن گوشت قاطر و الاغ مکروه است و اگر کسی با انها نزدیکی کند حرام میشود و باید انها را از شهر بیرون ببرند و در جای دیگر بفروشند) سوال انجاست که ان خریدار بینوا از سرگذشت ان خر از خمینی خرتر اگاهی ندارد و باید سرش را کلاه گذاشت. نفرین بر ذات تو و ال محمد که ایران را ویران کردید
جمعه 8 آبان 1388

iraniankoonk - ایران - تهران
این مطلب رو که پرشین تورنتو 100000025 سال پیش گذاشته بود. شما چقدر عقبید
جمعه 8 آبان 1388

manam1 - استرالیا - سیدنی
این نتیجه ی طبیعیه هر انقلابیه . انقلاب اول بچه های خودش رو میخوره ! خدا کنه اینبار مردم تجربه ی نسل پیش رو فراموش نکنند 
جمعه 8 آبان 1388

lisa - امریکا - کالیفرنیا
خلاصه ی مطلب اینکه خمینی خون آشام به محض اینکه به قدرت رسید تمام روشنفکر نماهایی رو که در به قدرت رسیدن او سهم داشتند و او را کمک کرده بودن ٬ به قتل رسوند و از صفحه روزگار محو و یا به گوشه عزلت و انزوا فرستاد. عجب جونور بی همتایی
جمعه 8 آبان 1388

sia_1983 - انگلیس - لندن
عکس همه خائنین هست، فقط نوری زاده رو کم داره
جمعه 8 آبان 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
و اعدام هرکس دیگر که گفت بالای چشمتان ابروست
جمعه 8 آبان 1388

کورش کبیر - ایتالیا - میلان
ای کاش اون هوابیما هم مثه این جدیدا سقوط می کرد . ای کاش !
جمعه 8 آبان 1388

parsaus - امریکا - لوس انجلس
اون که دست امام رو گرفته ظرف اش الو رو به امام داده .و بعد از خوردن اش ر....د به ایران .
جمعه 8 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
در مورد صادق قطب زاده و ابراهیم یزدی باید گفت که راه انقلاب رو همچین هم به تنهایی هموار نکردند. این دو نفر از رابطان آمریکا با خمینی بودند و در واقع تمام روند انقلاب به دست این دو هدایت شد. اونها حتی به خمینی دیکته میکردند که چی بگه. مشکل این بود که قطب زاده باورش نمیشد بعد از اونهمه خوش خدمتی و در واقع عروسک گردونی پشت پرده فقط ریاست صدا و سیما نصیبش بشه برای همین از سر ناسازگاری در اومد. آخوندها هم که از حیله گری دست شیطان رو از پشت بستن از همین بهونه استفاده کردند و هر کس که وجودش براشون تهدیدی بود حذف کردند. آرزو دارم ابراهیم یزدی هم مثل قطب زاده به جزای خیانتی که علیه ایران انجام داد برسه. البته باید یک روزی قبل از مرگ به همه این خیانتها اعتراف کنه.
جمعه 8 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
ملاک حال فعلی اقایان است اصولا بدست اوردن هر شهرتی اسان است ولی نگه داشتن ان خیلی سخت است و کسی تا اخر دوام نمی اورد. درست مثل اقای مخمل باف که به تصویر در لینک نگاه کنید ببنید که چه تغییری داشته https://alef.ir/1388/content/view/56107/
جمعه 8 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
مطلب با ارزشی بود. دستتون درد نکنه
جمعه 8 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
صلوات ..
جمعه 8 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
اییییییی.عجب دوران سیاهی.خمینی که خود مزه ی تبعید را کشیده بود و با جنایت های شاه مخالف بود بلایی بر سر مردم آورد که روی شاه را سفید کرد. از خواندن گفته ی لاهوتی خیلی ناراحت شدم.این رژیم به افراد خودشون هم رحم نکرد. حق مردمی که نفمهند هنوز هم همین است.بروید شعار یا حسن میرحسین"موسوی خط امام" را بدهید. .لیاقتتان همین است و بس.
جمعه 8 آبان 1388

sour cherry - چین - شانگهای
bavar88 - هلند - امستردام منظورت از حال فعلی آقایان حال فعلی آخونداست ؟ خوب بگو آخوند دیگه چرا واژه ی آقایان رو به کار می بری؟؟؟!!!
جمعه 8 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
بعد بگید اخوند 2 ریالئ سیاست نداره! اینا مستقیما هرشب از چاه بطور مستقیم از مهدئ الهام میگیرن .. تف به رفسنجانئ خامنه ایئ که روبسپیر رو بازئ کردن
جمعه 8 آبان 1388

majidm4 - ایران - مشهد
bavar88 - هلند - امستردام با سلام کاملا موافقم خوب بود ذکر می کردید که در زمان علی ع طلحه و زبیر نیز مشهور بودند اما در نهایت از مسیر منحرف شدند نمیدونم اینایی که به همین سادگی به عالم و آدم فحش و ناسزا میگن تفسیرشون از سرای دیگه چیست 1 دقیقه خود رو تو آیینه نگاه کنید چه زود گذشت و چه سریع میگذره چشم بهم بزنی میبینی که راهی جایی میشی که پدران ما و نیکان ما رفتند خوب اگه اونطرفی که دیگه برگشتی درش نیست باشه اون فردی که دست از پا خطا نکرده نه تنها ضرر نکرده که سود هم کرده ولی فردی که همش در جهت مخالف حرکت کرده دیگه چکار میتونه انجام بده؟؟؟ حال نمیشه یکم دندون روی جگر بزارین و اینقدر به همدیگه و به ایرانی جماعت بد نگیم و با دید مثبت نگاه کنیم. پاینده باشی کشور من ملت من در هر کجا که هستید مایه آبرو باشید و نه آبروریزی مایه فخر و مباهات باشید و نه مایه انگشت نما شدن دیگران
جمعه 8 آبان 1388

sour cherry - چین - شانگهای
انقلاب لقمه ایست که امریکاوانگلیس برای ایران گرفتند چون ایران بیش از حد تصورشون قدرتمند شده بود توی یک روزنامه که مال قبل از انقلاب بود جمله ای از شاه رو خوندم که:روزی به این موبورهای چشم آبی نشان خواهیم داد آقا کیست؟
جمعه 8 آبان 1388

rasti - ایران - تهران
1- اگر قرار بوده سانسور باشه چی جوری بدست شما رسیده هر کسی در این مدت سانسور می کرده بیش تر از هم می تونسته پس عکس واسه خودتونه !!!. 2- برای شما متاسفم که به منافق و خائنی بنی صدر شک دارید .
جمعه 8 آبان 1388

pouya005 - کانادا - تورنتو
درود بر خمینی. حرفی هست؟ مشکلی هست؟؟ تازه سلام ودرود بر احمدی نزاد. در ضمن مرگ بر شاه و شاه دوست.. فقط جنبش سبـــــز.. (یا حسین میر حسیــــــن...
جمعه 8 آبان 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
من معنی این جمله لاهوتی را نفهمیدم :--- وای به حال آن انقلابی که 8 درصد به 80 درصد حکومت کنند.
جمعه 8 آبان 1388

benben - ایران - کرمان
خب یکی بگه که آن چهارنفر پشت سر ایت الله مطهری کی هستند؟
جمعه 8 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به هموطنان عزیز:. تمامی مبارزین اون زمان در زندانها بودن،و خمینی خیلی‌ موذیانه رهبریت انقلاب رو دزدید، هیچ کس باور نمیکرد که خمینی دزد باشه،در همون زمان در آمریکا من یک سمینار رفتم که اونجا مبارزین(مجاهدین،چریک‌های فداییی خلق و چپیهی دیگه) به ما میگفتن حواستون باشه که خمینی به مرور زمان به بیراهه میره و ما هم از همون زمان چشمهمن باز شد و با شروع مبارزهٔ مسلحانه(خرداد ۶۰) همه چیز بر مردم معلم شد و دولتهای خارجی‌ از آمریکا و روسیه و تمامی اروپا چپول ایران رو شروع کردن،ولیکن درود بر شرف مبارزین از مجاهدین خلق گرفته تا چریک‌های فدای و تمامی گروههای دیگه مثل سربداران(اتحادیه کمونیستهی ایران) و تمامی گروههای چپ به خمینی نه گفتن و شرف ایرانی‌ رو با خونه سرخ خودشون به تمامی دنیا ثابت کردن،پس هموطن بگو افتخار هر ایرانی‌ چه کرد،فارس،عرب،ترکمن،ترک،و همه آزاد زیستن است،پیروز باشید
جمعه 8 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
کاش این هواپیما سقوط کرده بود که خمینی بچه باز این بیماری اسهالی را به ایران نیاورده بود.
جمعه 8 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
bavar88 - هلند - امستردام تا کور شود هر آنکه نتواند دید
جمعه 8 آبان 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
اونوقت آقایان موسوی و کهروبی دائم امام امام میکنند. خمینی دجال یکی از مخوفترین دیکتاتورهای تاریخ بشر بود.
جمعه 8 آبان 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
bavar88 - هلند - امستردام . ملاک حال فعلی اقایان است . معلومه که هنوز بچه هستی....رشد که بکنی شاید اون چیزایی رو که ماها میفهمیم بفهمی؟!.
جمعه 8 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
من که عکسشو تو ماه دیدم. هر کی باور نمیکنه سزاش با ابوالفضل العباس.. للووووولل.
جمعه 8 آبان 1388

shookan4 - ایران - کرمان
شمایی که به وضع کنونی اعتراض دارید چرا اینقدر همه چیز رو به گردن خمینی می اندازید؟ درسته که خمینی رهبر بود ولی همه کار مملکت که دستش نبود که هر کاری که انجام شده باشه اون مقصر باشه. در ضمن اینکه بنی صدر از کار برکنار شد و .. باید همه مسایل رو ببینیم و بعد قضاوت کنیم نه اینکه چون خمینی حکم برکناری بنی صدر رو داده فوری بدون هیچ بررسی دیگری نتیجه بگیریم که خمینی دیکتاتور و .. بود.
جمعه 8 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
مادر بزرگ خدا بامرزم همیشه راجب این خمینی و بقیه اخوندهای بی دین میگفت:هر که به خود زنا کند با دیگران چه ها کند. اینها به خودشون هم رحم نکردند
جمعه 8 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
lisa - امریکا - کالیفرنیا / barbud_daneshmand - بلزیک - گنت شما چیکار به کار ایران دارید! عشق و حالتون را بکنید دنیا دو روزه! اگر امثال شماها عرضه داشتید که صحنه را به اینها واگذار نمی کردید. برای شماها همان حرفهای احمدی نژاد کقایت می کند ما دیگر توضیح نمی دهیم. همیشه با وضو باشید.
جمعه 8 آبان 1388

حخا - سترالیا - سیدنی
اقای عمو از نروژ .هرگزکامل بودن توضیحاتی ولو به نشدنی ىودنددلیل نقصآن نیست .2. اگر گفنن شرردیگه شاید خار کردن فاعل را مد نظر داشتن .3. ایرانی ه ررو به اسم رر متافیزیکی میشه سرشون روکلاه گذاشت.کا ری به پیامبر اکرم ندار ه ایشان نه به بهانه کسی دیگراسترالیاسیدنی
جمعه 8 آبان 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی - دوست گرامی به نظرم راجع به دکتر ابراهیم یزدی دچار اشتباه شدید- ایشان هیچوقت با رژیم کنار نیامدند. ایشان در حال حاظر دبیر کل نهضت آزادی ایران و از چهره های برجسته ی جبهه ملی ایران هستند و از مخالفان سر سخت حکومت! تقریبا هر 2 - 3 سال یک بار به بهانه ای ایشان را به زندان میاندازند- لطفا بیشتر تحقیق کنید
جمعه 8 آبان 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
لاهوتی رو تو زندان مسموم کردند- اینو فاپزه هاشمی در گفتگو با مجله (( شهروند امروز )) گفت - این آخرین باری بود که (شهروند امروز) چاپ شد چون حکومت بلافاصله توقیف اش کرد!!!!!!!!!!!
جمعه 8 آبان 1388

hadi_fr - فرانسه - پاریس
کاش زمان به عقب میرفت.و همه سوار تپولف میشدند. الان همه راحت بودیم.
جمعه 8 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
amo danial - نروژ - اسلو -خیلی جالبه که خمینی و به محمد ربط میدی!دلت از دولت و جد و ابادت که رفتن انقلاب کرن پره.چرا فحششو به پیامبر میدی؟؟؟؟
جمعه 8 آبان 1388

iran mihanam - سوئد مالمو - سوئد مالمو
مقصر اصلی مردم ایران در سال 57 بودند که تصویر این حرامزاده را در ماه می دیدن من اون موقع تو قنداق بودم و حالا که تاریخ را می خوانم شگفتزده می شوم ک اینا دیگه کی بودن چطور جان و مال و ناموسشون را دو دستی تقدیم به دشمن کردن سوئد مالمو
جمعه 8 آبان 1388

parizad27 - کانادا - کچینر
این عکس 25 سال سانسور بود؟؟؟؟؟؟ هر سال دهه ی فجر فیلمشو نشون میدن. کلی مستند و این حرفا از همشون. عکسش که دیگه مثل نقل ونبات پخش میشه.
جمعه 8 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
shookan4 - ایران - کرمان . جناب باهوش میشه شما برای مای بیهوش خمینی را حلاجی کنی؟ در ضمن لطفا راه حل خمینی را در مورد رابطه یک مرد را با یک نوزاد که زنش هست را برای ما احمقها حلاجی کن..
جمعه 8 آبان 1388

esfanie - المان - بوخوم
ملت ایران این فیلم را ببینید: وخودتان خواهید گفت که لیاقت ما مردم همون کهریزک است.20 نفر ایستاده اند وبدونه کمک فقط تماشا میکنند.ای داد بر ما :::https://www.youtube.com/watch?v=xqSLWMnc8-cfeature
جمعه 8 آبان 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
شنیدم خمینی خون اشام به خلبانش توهین کرده کسیکه پروازرا باخطر سقوط قبول کرده.واقعا ماچقدر نادان بودیم وبیک روانی خون شام وادمخواراطمینان کردیم.اینها به خودی وبچه خودی رحم نکردن تاسرمایه دار بزرگ رهبر دیکتاتوررا حفظ کنن.درود به همه جانباختگان راه ازادی.به تلویزیون اینترنتی میهن کمک مالی کنید تاشما هم میخی برتابوت رژیم جنایتکاروادمخوار کوبیده باشید.
جمعه 8 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
pouya005 - کانادا - تورنتو . بچه بسیجی با این ای دی و کامنت البته که اینجا کسی شعور و عقلش مثل شماها نخ نما نیست که باورت کنه، اما زبونی و خواری خودت و دستگاه ولی فقیه را نشون دادی که برای رسیدن به مقصود و ایجاد نفاق بین مردم تا چه مقدار ذلیل و بدبخت شده که میاین اینجا از زبون مخالفینتون شعار صد من یه غاز میدین. استاد از خودت نابغه تر و بیچاره ترت علی شریعتی یادتون داده تقصیر خودت نیست اون بود که نوش جان کرده بود : برای از بین بردن واقعیتی به ان خوب حمله نکن، از ان بد دفاع کن. میبینی بچه بسیجی؟ دستتون رو شده منتظر باش دم منزلتون خدمت میرسیم.
جمعه 8 آبان 1388

arian1 - ایران - ابادان
روز امدن شیطان وزشتی ها وبدبختیها به ایران. واقعا در روزی که خمینی ان موجود پلید واهریمنی پای نحسش را بر خاک پاک ایران گذاشت روز وداع با شادیها وزیباییها بودوروز اغاز تمام مصیبتها و زجرها. لعنت ونفرین ابدی بر روح و قبرش باد.
جمعه 8 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
parizad27 - کانادا - کچینر. از تویی که عاشق خمینی هستی انتظار دیگری نمیشه داشت. اصلا تو اینجا چی میخوای؟ مطابق اسلام طالبانی جای زن در خانه و ارتباطش هم باید محدود به شوهرش باشه. مدام اسلام اسلام میکنی ولی در وب میچرخی و تو سایتهای مختلف کامنت میگذاری. همین کارها رو کردی شوهرت سرت هوو آورد.
جمعه 8 آبان 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
bavar88 - هلند - امستردام . . ادم فروش بمیر
جمعه 8 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
Ezhaq - بهتر نیست تفت رو نگه داری؟ برای براق کردن کف کفش عنتری نژاد لازمتمیشه.
شنبه 9 آبان 1388

habibollah - ایران - تهران
همیشه صحبت های آخرشاه که ازتلویزیون پخش شد یادمه. چقدرزیبا وبامعناپیشگویی کردو گفت. من ازایران میروم !امااین رابدانید که بارفتن من خوشبختی هم ازاین مملکت خواهدرفت.
شنبه 9 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
bluestar - ایران - تهران چه عجب یکبار موضع گرفتی اخوی! ظاهرا سیدی که بهت بر خورده. بیدار شو که دارند به ریشه می زنند.
شنبه 9 آبان 1388

majidm4 - ایران - مشهد
shookan4 - ایران - کرمان آفرین درسته بعضی مثل اینکه سال ها از وطن دورند و اصلا خبر از ملت خود ندارند که چی میخوان و از دور نشستند و برای خود می بافند عزیزم اگه درس خونی تلاش کن که برای مممکتت یک هنری به ارمغان بیاری و اگه دنبال راحتی هستی و عیش و نوش دیگه چرا غضه مردم رو میخوری مردم ایران فهیم و با اخلاقند مگر اینکه دور افتاده باشند که از روی فشار غربت به فحش و ناسزا روی آورند کمی صبر وتحمل همدیگه بد نیست کمی تفکر و بینش باز بد نیست پیروز باشید
شنبه 9 آبان 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
لعنت بر خمینی و طرفداران این حکومت
شنبه 9 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام یه سوال ازت دارم. اگر خ..ه منه ای بمیره رو قبرش چیکار میکنی؟. سایر دوستان هم میتونن تو این مسابقه شرکت کرده نظرات خویش را اعلام کنن.
شنبه 9 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . .. بابات تو این 20ساله هیچ تغییری نکرده واقعا که همتون حرف مفت میزنید این عکس و ببین از ریشه ات خجالن بکش موضوع رو هم عوض نکن
شنبه 9 آبان 1388

sahelearam - ایران - تهران
Ezhaq - ایران - تهران . تو که جنبه نداری حرف نزن بی ...به چه حقی به سادات توهین میکنی؟
شنبه 9 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . 30ساله شما ریشه ایران و زدید بزار اینام 2روز به ریشه شما بزنن چیزی که عوض داره گله نداره
شنبه 9 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
bavar88 - هلند - امستردام . ریشه شما اخوی ها را مردم ایران بزودی میکنند و پرت میکنند در آب رو. دار و دسته تو باید برگردند پیش اخویان فداییان اسلام در مصر و حزب الله در لبنان چون هیچ رشه ایرانی ندارید و در ایران هم جایی نخواهید داشت.
شنبه 9 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
جمله تاریخی آیت الله خمینی در 25 خرداد 60:” 35 میلیون نفر بگویند بله، من میگویم نه. مردمسالاری دینی!!!
شنبه 9 آبان 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . البته در جواب لینکتون باید گفت نشان انسانیت در انسان همون تغییره وگرنه بین انسان و حیوان که سالها به یک شکل زندگی می کنه جه تفاوتی است
شنبه 9 آبان 1388

jamsil - کره - سئول
اینها همه گذشته از این به بعد باید ... /.
شنبه 9 آبان 1388

kave25 - ایران - تهران
فقط اتحاده بین فارس /کرد /لر و بلوچ است که میتواند ریشه ی ملاها را برکند.
شنبه 9 آبان 1388

javaad - ایران - تهران
سربسته به مرگ مشکوک ایشون اشاره می شه...ولی آقای لاهوتی اعدام نشد...در ضمن نمی دونم اون نقل قول رو واقعا روزنامه جمهوری چاپ کرده بود یا نه... 2 - در مورد بنی صدر هم فک می کنم تا حدود زیادی وقایع مشخصه...اینکه بنی صدر آدم بی کفایتی بود و یکی از بزرگترین خائنین به جریان روشنفکری تو ایران بود، چرا که اگه بنی صدر مث بچه آدم کارشو انجام می داد کار هیچ وقت به باز شدن پای آخوندها به حکومت نمی کشید...گندی که بنی صدر زد باعث شد تا اعتماد به جریان روشنفکری از بین بره و بر خلاف عقیده امام کم کم پای آخوندها به حکومت باز بشه...چیزی که تا سال ها نمی شه ازش خلاص شد
شنبه 9 آبان 1388

javaad - ایران - تهران
از اونجایی که اندک آشنایی با صادق طباطبایی دارم (از طریق یه ان - جی - او که در خصوص آزاد سازی امام موسی صدر فعالیت می کنه)باید بگم که ایشون هم آدم حکومتی نیس...حکومتی به این معنی که مجیز گوی اینها باشه...به هر حال سالها سخن گوی تهضت آزادی بوده ایشون، راستی کتاب خاطراتش بد نیس اگه بخونی. نمی دونم این ای میل از کجا اومده، ولی یه سری جریان بعد انقلاب قصد تحریف خیلی از چیزها رو دارن تا از بی اعتمادی که به نظام رخ داده به نفع خودشون استفاده کنن...به نظرم بد نیس اگه این حاکامان بیان و بگن که چرا آقای لاهوتی رو کشتن ولی اینکه بخوان در لوای این مطالب بنی صدر رو آدم مثبتی جلوه بدن نامردیه...یا اینکه صادق طباطبایی رو چون مشاور رضایی بوده آدم حکومتی قلمداد کنن نامردیه...به نظرم این یه دیدگاه
شنبه 9 آبان 1388

bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا
زمان انقلاب همین ابراهیم یزدی پست فطرت با سفیر امریکا در وزارت امورخارجه درایران نشسته بودن هی بساعت دیواری اتاق نگاه میکردن و میگفتن پس چرا نمیرن توی سفارت همه چیز از قبل برنامه ریزی شده بود بوسیله صادق قطبزاده وابرهیم یزدی که یک امریکایی است و همینطور خانواده کثافتش در ایالت تکزاس زندگی میکنن چه وقت بریزن توی سفارت ایران درواشنگتن با کمک چند فرش فروش خائن به کشور باسم ناهیدیان وپرویزیان .نوبت ماهم خواهد شد کمی صبربامیدازادیایران وایرانی.
یکشنبه 10 آبان 1388

katykanada - ایران - تهران
راه خمینی هدف خمینی این نبود علکی از امام بد نگید (بیانیه های منتظری رو ببینید) کمی برید زمان عقب ببینید احمد خمینی چی شد ؟ چه بلایی سرش اوردن؟
یکشنبه 10 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا. قبل از این قضیه در ماه اگوست جورج هربرت بوش بانمایدهای خمینی بچه باز ملاقات کرد و وقت و نقشه حمله به سفارت امریکا را بهشون داد. یکی از شرایطوشون این بود که دولت بچه باز خمینی بگه که اگر کارتر باز رئیس جمهور بشه ما سلامت ماموران امریکایی ها را ضمانت نمیکنیم.
یکشنبه 10 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
هر کس از خمینی طرفداری کند یعنی به تجاوز به نوزادان دختر و دختر بچه هاشون موافق هستند.
یکشنبه 10 آبان 1388

میثم 360 - ایران - تهران
یه سوال. اگر تبعیدش کردن پس چرا خودش با لباس زنونه فرار کرد؟!
دوشنبه 11 آبان 1388

sara_persiangirl - آلمان - بُن
میکشم میکشم آن که برادرم کشت!!!!!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.