خلبان پرواز مشهد به مسافران: دعا کنید

خلبان پرواز مشهد به مسافران: دعا کنید

رادیو زمانه : شب گذشته (چهارشنبه) پرواز تهران ـ مشهد هواپیمای بوئینگ شرکت هواپیمایی آسمان دچار نقص فنی، تکان‌های شدید هواپیما و کاهش شدید ارتفاع شد و به تهران بازگشت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، خلبان هواپیما در دقیقه ۴۵ پرواز به مسافران اعلام کرد که هواپیما دچار نقص فنی شده و دعا کنید.

یکی از مسافران این پرواز با اشاره به تکان‌های شدید هواپیما و کاهش شدید ارتفاع آن اظهار کرد: «در این حین مسافران دچار شوک واقعی شده بودند و بالاخره پس از اضطراب، حالت تهوع و گریه مسافران که با دعا و صلوات همراه بود این پرواز به فرودگاه مهرآباد رسید.»

وی افزود: «کادر این پرواز نیز به دلیل نقص فنی شدید هواپیما که سیستم هیدرولیک آن از کار افتاده بود از سالم رسیدن پرواز تعجب کرده بودند.»

به گفتهٔ وی ساعت ۲ نیمه‌شب در پی اعتراض شدید مسافران و دعوا و مشاجرهٔ آن‌ها در فرودگاه مهرآباد پلیس فرودگاه نیز با آن‌ها برخورد کرد.

این مسافر در ادامه گفت: «هیچ‌یک از مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان پاسخگوی تاخیر شش ساعته و نقص فنی و شوک وارد شده به مسافران در پرواز نیستند.»

پرواز پس از شش ساعت تاخیر انجام شد اما هواپیما پس از ۴۵ دقیقه پرواز به دلیل بروز نقص فنی به تهران بازگشت و مجددا پس از شش ساعت، ساعت شش صبح با هواپیمای فوکر جایگزین شده، انجام شد.

ایران با تحریم‌های بین‌المللی در زمینه قطعات هواپیما مواجه است و طی ده گدشته شاهد چندین سانحه هوایی بوده‌است.

در سانحه هوایی سقوط هواپیمای کاسپین در ماه ژوئیه در نزدیکی قزوین ۱۶۸ تن از مسافران جان باختند.

ناوگان هوایی مسافربری و نظامی ایران از هواپیماهای قدیمی تشکیل شده‌است که به خاطر قدمت و نگهداری ضعیف از شرایط امنیتی بدی برخوردارند.

black or white - ایارن - اصفهان
من که دیگه نه سوار هواپیما می شم نه قطار نه ماشین اگه خواستم توی ایران مسافرت برم با پای پیاده عازم می شم :))
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

javidshah - ایتالیا - رم
خلایق هر چه لایق. خودکرده را تدبیر نیست. خودتان کردید پس لعنت بر خودتان باد.
جمعه 8 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
ایران بالاترین امار تلفات جانی را در مسافرتهای زمینی و هوائی دارد با اینکه همه مسافران دعا میکنند واز زیر قران رد میشوند . ولی کفار با اینکه قران ندارند ودعا نمیکنند وفقط مغزشان را بکار میاندازند تلفات کمتری میدهند!!!!!!!!!!!!!!!!! چرا.
جمعه 8 آبان 1388

قسطنطنیه - فنلاند - سالو
عجب این جهان پیشرفته که میگفت از تحریم ایران فقط جمهوری اسلامی صدمه میبینه؟ حالا چکار کنیم بازم از سیاست تحریم حمایت کنیم یا نه؟
جمعه 8 آبان 1388

گروهبان قندلی - ایران - تهران
black or white - ایارن - اصفهان . پای پیاده هم بری دخلتو در میارن بهتر خونه بمونی
جمعه 8 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ack or white - ایارن - اصفهان ..به سلامتی
جمعه 8 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
من چند وقت دیگه قراره از تهران برم کیش. کی میدونه کدوم هواپیما امن تره؟؟ نمیدونم چی کار کنم!!
جمعه 8 آبان 1388

mehro - هلند روتردام - هلند روتردام
black or white - ایارن - اصفهان بهانه خوبی گیر اوردی اصفهانی
جمعه 8 آبان 1388

msforugh - ایران - تهران
الاغ از همه چی امن تر است
جمعه 8 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
black or white - ایارن - اصفهان! توئ ایران منم حاضر نیستم سوار هیچ وسیله نقلئ بشم
جمعه 8 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
black or white - ایارن - اصفهان, خیلی با حال گفتی.
جمعه 8 آبان 1388

K!NG - ایران - هرجای ایران
black or white - ایارن - اصفهان . عزیزم با بدبختای ایرانی چاره ی دیگه ای نداریم که
جمعه 8 آبان 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
به نظر من که تقصیر خود مسافرین است که سوار می شوند. اگر همه مردم واقعا سوار شدن به هواپیماها را تا زمانی که هواپیماهای جدید جایگزین نشده تحریم کنند، انوقت شرکتهای هوائی از زیر زمین هم که شده هواپیماهای نو خریداری می کنند!
جمعه 8 آبان 1388

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
خدا حفظ کنه اون خلبان مرد و انسان رو که من میدونم با چه زباله هایی پرواز می کنند. خودم در مسیر دبی کانادا پرواز میکنم. وقتی وارد مرز هوایی ایران میشم همیشه احساس ترس عجیبی دارم. بوی سقوط رو حس میکنم. خدا حفظت کنه کپتان.
جمعه 8 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
وقتی یه کشوری هر چی هواپیما داره خرابه یا درپیته وقتی سوارش می شی باید دعا کنی دیگه!فکر نمی کنم وقتی سوار هواپیماهای ناقص این اخوندا می شی کار بهتر از این بتونی انجام بدی!
جمعه 8 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
خوبه خلبان نگفته بعد از من تکرار کنین، اشهد ان لا اله الله...
جمعه 8 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
جالب این بود که وقتی به مهرآباد برگشتن یکی در هواپیما رو باز می کرده و می گفته: لبخند بزنین، شما در مقابل دوربین مخفی هستید!
جمعه 8 آبان 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
javidshah - ایتالیا - رم ------ یعنی شما نبودید؟!!!!!!!!
جمعه 8 آبان 1388

kiosk - مالزی - پنانگ
امن ترین هواپیما تو ایران : ایران ایر - ماهان. اولویت امن ترین وسیله نقلیه در ایران به ترتیب:. 1- الاغ 2- پا 3- ماشین شخصی خودت 4- اتوبوس 5- قطار 6- ماشین های سواری ترمینال 6- هواپیما 7- شتر
جمعه 8 آبان 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
دوستی دارم که خلبان است بنا به گفته ایشان اگر یک هواپیما روی مشهد در ارتفاع 30هزار پایی باشد و انجا همه موتورهایش از کار بیفتد میتوان هواپیما را گلایدر کرد و تا تهران اورد . واینکه مسافران هم که اعتراض کرده اند هنوز متوجه نشده اند که تو ایران کسی جواب نمیدهد . البته یاتا قوانینی دارد که در اینجا لحاظ نمیشود و به تبعیت از داخل خارجی ها هم جواب نمیدهند . پرواز امارات گواه این قضیه است .
جمعه 8 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
مملکت گل و بلبله دیگه ،‌ هر روز یه فیلمی سر مردم بدبخت در میرن.
جمعه 8 آبان 1388

farid abbasi - ایران - تهران
Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ. هموطن عزیز ماهان از بقیه یه خورده بهتره(من چندباری که خودم رفتم با ماهان رفتم به نسبت از بقیه بهتره). البته سعی کن اصلا تو ایران با هواپیما مسافرت نکنی.امیدوارم شما و همه هموطنانم در هرکجا که هستند سالم و پیروز باشند
جمعه 8 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
گفت آری گر توکل رَهبرست /. این سبب هم سنّت پیغمبرست /. گفت پیغمبر بآواز بلند /. با توکل زانوی اشتر ببند /. رَمز اَلکاسب جیب الله شنو/ . از توکل در سبب کاهل مشو/. lمولوی
جمعه 8 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ . به نظر من هیچکدام از شرکتهای هواپیماییی ایران خوب نیستند ....شما میتونید از راه زمینی به بندر لنگه یا بند ر چارک بروید وبعد از اون با لنج یا قایق به کیش بروید.. من همیشه این کارو میکنم
جمعه 8 آبان 1388

farivarfarveh - ایران - مشهد
امیدوارم هیچ اصفهانی پاش به مشهد نرسه
جمعه 8 آبان 1388

akbar.abdi - ایران - تهران
همراه اول: هیچکس تنها نیست، همیشه یک نفر به صحبتهای شما گوش فرا میدهد! همراه اول شما، سپاه پاسداران
جمعه 8 آبان 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
یا اتم یا هیچــــــــــــــــــــــــــی!!
جمعه 8 آبان 1388

shahqolam - نروژ - برگن
عجب شجاعتئ که بازم سوارشدن
جمعه 8 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
مردم ایران واقعا با دعا زنده اند. خدا واقعا این مردم رو حفظ کرده
جمعه 8 آبان 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
. black or white - ایارن - اصفهان. من که دیگه نه سوار هواپیما می شم نه قطار نه ماشین اگه خواستم توی ایران مسافرت برم با پای پیاده عازم می شم :)). {من پیشنهاد میکنم سوار احمدی نژاد بشین خری بهتر از اون پیدا نمیشه! حتما" که نباید غریبه ها .. امثال چاوز، اسد، پوتین و....سواربشن}
جمعه 8 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
13آبان همه با هم . دوستان ما بیشماریم و برنده خواهیم شد. خواهش میکنم ما رو تنها نگذارید و از خونه بیایید بیرون. ما لایق ایرانی آزاد هستیم. عمر این جنایتکاران تمومه...مردم اگه این فرصتها رو از دست بدیم به نسل بعدی خیانت کردیم. ما باید شجاع باشیم. به امید پیروزی وآزادی ایران
جمعه 8 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ/با خط 11 بری امنتره
جمعه 8 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
farid abbasi - ایران - تهران . مرسی عزیزم ازتوجه شما. آخه کیش خیلی دوره. از راه زمینی خیلی طولانی میشه. احتمالا با همون ماهان برم.poriyaye_vali - قطر - دوحه . عزیزم این راهی که گفتین خوبه. به هر حال من دنبال بهونه میگردم از تهران فرار کنم. فقط مشکلم اینه که باردارم و مسافت طولانی برام خوب نیست.
جمعه 8 آبان 1388

HASRAT-TAKEY - انگلیس - بریستول
javidshah - ایتالیا - رم. معلوم شد ایرانی نیستی و اگر هم ایرانی هستی که شک دارم باشی لطفا چرت نگو . ایران به این روز افتاد چون هم سال تو زمان شاه دنبال خان و خان بازی و منقل بودید و خدا بیامرز شاه خبر کافی از زیر دستهاش نداشت و وقتی که از ناراضی بودن ملت خبر دار شد همسال شما همچین گندی زده بودید که زمانی برای شاه که قلبش برای ایران میزد نموند تا کاری کنه.
جمعه 8 آبان 1388

ساوالان - ایران - تهران
حالا هی بگید دعا جادو راز و نیاز خرافاته!!بفرمایید....هیدرولیک اش هم عرضه شد...گور بابای تکنولوزی!من می گم به جای نوشتن اسم شرکت هواپیمایی و این جنگولک بازیا دور تا دور هواپیما دعای جوشن کبیر و صغیر و تمثال مبارک ایات عظام رو بچسبونن نتیجه اش رو ۳ وعده دیگه ببینن!!!
جمعه 8 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
وقتی ا.ن میگه مملکت را امام زمان هدایت می کنه!!! هواپیما ها را هم دعا!!!! خدا عاقبت این مملکت را بخیر کنه.
جمعه 8 آبان 1388

XMAN2 - ونزوئلا - کاراکاس
خدا نومن بابت بلیط این هواپیماهای فکسنی میگیرند ومردم بیچاره باید با ترس و دعا وصلوات سوار این ابو قراضه ها بشن . خودمونیم این ملت هم ملت پوست کلفتی هستن . بابا سوار نشید .
جمعه 8 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
javidshah - ایتالیا - رم. **سعی میکنم محترمانه بگم عزیز. ببین حرف مفت خیلی میزنی. یعنی چی که میگی ("خلایق هر چه لایق. خودکرده را تدبیر نیست. خودتان کردید پس لعنت بر خودتان باد") ببینم شما یا بالای 200 سالته که خودتو جزء ما نمیدونی که خوب خیلی پیر و خرفت هستی و باید احترام سنت رو نگه داریم و یا زیر 15 سالته که بازم خودتو شریک نمیدونی که در اینصورت هم چون عقلت ناقصه چیزی نمیگیم. یادت باشه یه جای دیگه هم گفتی " ایرانی یعنی بی لیاقتی " (اونجا هم بهت گفتم بی لیاقت تویی که در رفتی) نمیدونم چه مرگته که با هم وطنات مشکل داری. فکر کنم از بیخ عرب هستی نه ایرانی.
شنبه 9 آبان 1388

atena10 - ایران - تهران
فضول میرزا - سوئد - استکهلم . منم حرف شما رو قبول دارم ولی از کجا بخرند وقتی ایران تحریمه و فقط روسیه بهش میفروشه اینم بدردنخوراشو خوب از کجابخرند ؛
شنبه 9 آبان 1388

rocker - ایران - اصفهان
این جناب javidshah - ایتالیا - رم همانطور که از اسمشون هم پیداست جزو شاهدوست هاست. بنابر این حق داره که دل پر داشته باشه.. ولی دوست عزیز داستانی هست که شاید هم شنیدی:. در جایی مرد پیر آسیابانی در گندم مردم دزدی میکرد. بدین ترتیب که هیچگاه هم وزن گندمی را که مشتری تحویل داده بود را آرد پس نمی داد و همیشه نفرین مردم را پشت سر داشت. تا روزی هنگام مرگش از دزدی های کرده ندیمان شد و به پسر خود که وارث اسیاب پس از او بود وصیت کرد پس از او چنان با مردم رفتار کند که مردم برای او (پدر) دعای خیر کنند. پسر هم به او قول داد و پدر درگذشت. ولی اینبار پسر چنان دزدی میکرد که مردم همواره میگفتند صد رحمت به پدرت.... بنابر این ، اینکه رژیم مستبد آخوندی چنان کرده که چون شمایی بر رژیم مستبد شاه رحمت میفرستی ، دلیل در درستی ان رژیم نمی تواند باشد. پاینده باد ایرانی...
شنبه 9 آبان 1388

Rocker - ایران - اصفهان
farivarfarveh - ایران - مشهد:. من دوستان فهمیده مشهدی زیادی دارم و امیدوارم شما هم اگر از کسی بدی دیدی به حساب همه نذاری ;) . پاینده باد ایرانی
شنبه 9 آبان 1388

esfanie - المان - بوخوم
farivarfarveh - ایران - مشهد---- دل به دل راه داره عزیز جون..شرمنده ام والا
شنبه 9 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.