اعتراض یک دانشجوی برنده المپیاد جهانی در دیدار رو در رو با خامنه ای

اعتراض یک دانشجوی برنده المپیاد جهانی در دیدار رو در رو با خامنه ای

موج سبز آزادی : روز چهارشنبه در دیدار نخبگان با رهبری پس از ایراد سخنان تعریف و تمجید که هرساله در این دیدارها از رهبر انجام می‏شود، یکی از دانشجویان ریاضی دانشگاه شریف و برنده المپیاد جهانی ریاضی با شجاعت از میان جمع برخاسته و خواستار اجازه صحبت در پشت تریبون شده است. علی رغم واکنش منفی گردانندگان برنامه که سعی در ساکت کردن این دانشجو داشتند، بالاخره رهبری به وی اجازه صحبت داد که درادامه این دانشجو حدود 20 دقیقه به انتقادات صریحی از نظام و شخص رهبری پرداخت.

به گزارش موج سبز آزادی این دانشجوی شجاع انتقادهای خود را در چهار بخش دسته بندی کرده بود و در تمام چهار مورد با اظهارات خود شخص رهبری را مورد انتقاد قرار داد. اظهارات وی گاه با تشویق‏های بریده حاضرین همراه بوده که برای مدتی جلسه را از روال «از پیش تعین شده» خارج کرد به طوری که دوربین‏های صداوسیما را نیز برای دقایقی خاموش کردند. انتقادات وی از رهبری شامل چهار بخش زیر بود:

1- انتقاد از صداوسیما بخاطر وارونه جلوه دادن حوادث پس از انتخابات، تحریک هر چه بیشتر مردم و تخریب چهره‏های موجه و مورد علاقه مردم؛ وی با بیان اینکه رییس صداوسیما توسط رهبر انتخاب می‏شود، مسئولیت تمام اشتباهات صداوسیمای میلی را متوجه شخص رهبری دانست.

2- ایجاد فضای امنیتی برای رسانه‏ها و تعطیلی روزنامه‏های منتقد؛ وی با انتقاد از فضای امنیتی حاکم بر رسانه‏ها خواستار توقف روند تعطیلی روزنامه‏های منتقد شد و با بیان اینکه روزنامه‏ها باید بتوانند از رهبر هم انتقاد کنند روند حاکم بر مطبوعات را ویرانگر قلمداد کرد.

3-عدم امکان انتقاد از شخص رهبری در جامعه و اشاره به اینکه رهبر نیز مانند دیگر افراد جایزالخطاست و اینکه باید به متفکرین اجازه داده شود تا بتوانند از رهبر انتقاد کنند؛ وی با بیان اینکه اطرافیان رهبر از وی یک بت بزرگ ساخته اند از این روند به شدت انتقاد کرد.

4- وارد کردن انتقادات جدی به سیکل قدرت در جمهوری اسلامی ایران و ساختار شورای نگهبان و مجلس خبرگان؛ وی با اشاراتی صریح ساختار قدرت در کشور را مورد حمله قرار داد و اظهار داشت که این روند خطر بزرگی برای مردم‏سالاری دینی در جمهوری اسلامی است.

در واقع دلیل اصلی اینکه رهبری در چنین جلسه‏ای مجبور به بیان اظهاراتی در مورد وقایع پس از انتخابات شد انتقادات صریح این دانشجو بوده است. اخبار تایید نشده حاکی از این است که این دانشجو در پایان برنامه با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شده است.

دفتر نشر آثار آیت‏الله خامنه‏ای در یادداشتی با عنوان «حواشی» دیدار با نخبگان علمی و فرهنگی در اینباره آورده است:

/...پس از آخرین نفری که برای مطرح کردن دیدگاه‌های خود نوبت داشت، حاضران منتظر صحبت‌های رهبر انقلاب بودند که ایشان از مجری برنامه می‌پرسند: «از دوستانی که قرار بوده صحبت کنند، کسی باقی ماند؟» مجری می‌گوید: «اگر شما اجازه اجازه بدهید، همه‌ی جمع هزار نفره‌ای که این‌جا هستند، دوست دارند صحبت کنند...» همه می‌خندند. در این میان چند تن از دانشجویان از میان جمعیت، خواستار فرصتی برای بیان صحبت‌هایشان شدند. این حرکت با واکنش برخی برگزارکنندگان مراسم روبرو شد که آن‌‌ها را دعوت به نشستن می‌کردند، اما رهبر با اشاره به یکی از همان جوانها گفتند: «آن آقایی که ایستاده بودند و نشاندن‌شان! شما بفرمائید...» دانشجوی جوان بلند شد و شروع کرد به حرف زدن. صدایش از آن‌جا به گوش رهبر نمی‌رسید؛ پشت تریبون آمد و پس از معرفی خود، سخنانش را آغاز کرد. حرف‌هایش نسبت به سخنران‌های قبلی رنگ و بوی دیگری داشت.

ابتدا از عملکرد صدا و سیما پیرامون حوادث اخیر انتقاد کرد و با بیان مثالی از رهبر پرسید: «آیا صدا و سیمای ما تصویر درستی از کشور و جهان ارائه می‌دهد یا تصویری غیرواقعی و کاریکاتورگونه؟ آیا صداو سیما به عقاید مختلف اجازه‌ی دفاع از خودشان را می‌دهد؟ عقایدی که به‌خصوص در همین رسانه مورد نقد و یا حتی حمله قرار می‌گیرد؟
آیا صدا سیمای ما نقل‌قولی که از افراد می‌کند و یا رویدادهایی که روایت می‌کند، وفادارانه و منصفانه است؟»

بخش دوم سخنان وی موضوع نقد رهبری بود. «من شاید چهار-‌پنج سال است که به صورت جدی‌تر روزنامه می‌خوانم و مجلات را مطالعه می‌کنم. این مدت واقعاً به یاد نمی‌آورم که مطلبی را با عنوان نقد رهبری خوانده باشم ... نقد رهبری را هم به شکل عمومی می‌شود مطرح کرد و هم به صورت خاص در مجلس خبرگان. من احساس می‌کنم اگر چنین نشود، این شرایط منجر به نفاق و کینه می‌شود؛ مثلاً یک چیزی که در ابتدا یک انتقاد ساده است، چون بستر مناسبی برای بیان پیدا نمی‌کند، ممکن است جنبه‌ی مغرضانه به خود بگیرد و کم‌کم بی‌انصافی هایی پیدا شود.» سخنانش طولانی شده بود. از آقا خواست تا باز هم ادامه دهد و پاسخ شنید: «من موافقم که شما ادامه بدهید. وقت از اول هم تمام شده بود، ولی شما ادامه بدهید...»

تشکر کرد و این‌بار صحبت‌هایش را با انتقاد از چگونگی برخورد نیروی انتظامی با تجمعات پس از انتخابات ادامه داد: «اگر مقداری روش‌های اقناعی‌تر داشتیم و از خشونت به جز در موارد ضرورت استفاده نمی‌کردیم، نظام ما بقای بهتری نداشت؟ آیا مردم متحدتری نداشتیم؟ چون وحدت واقعی به نظر من بیش از این‌که با نصیحت حاصل شود نتیجه‌ی رفتار مردم با حکومت و رفتار حکومت با مردم است و رفتار مردم با همدیگر است.».../

اعتراض یک دانشجو در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای

بی بی سی : بنا به گزارش سایت اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله علی خامنه ای، در دیدار روز چهارشنبه ۶ آبان (۲۸ اکتبر) میان رهبر ایران با گروهی از 'نخبگان علمی و فرهنگی'، یکی از حاضران اعتراض خود را ابراز کرده است.

بر اساس این گزارش که توسط برخی خبرگزاری های داخلی ایران هم نقل شده، آیت الله خامنه ای در پاسخ به انتقادات او گفته است: "از انتقاد استقبال می کنم".

این نخستین بار است که در رسانه های رسمی ایران، اعتراض به نبودن امکان انتقاد به رهبر این کشور به طور رسمی گزارش داده می شود.

دانشجوی معترض، به وجود سانسور در رادیو و تلویزیون دولتی ایران و برخورد خشونت آمیز نیروی انتظامی با معترضان به نتیجه اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرده است.

این دانشجوی پرسیده است": اگر مقداری روش های اقناعی تر داشتیم و از خشونت به جز در موارد ضرورت استفاده نمی کردیم، نظام ما بقای بهتری نداشت؟ آیا مردم متحدتری نداشتیم؟ چون وحدت واقعی به نظر من بیش از این که با نصیحت حاصل شود نتیجه رفتار مردم با حکومت و رفتار حکومت با مردم است و رفتار مردم با همدیگر است".

دانشجوی معترض که در چند سایت اینترنتی وابسته به مخالفان دولت، دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف و برنده المپیاد جهانی ریاضی معرفی شده است، به عدم امکان انتقاد از رهبری در مجلس خبرگان رهبری نیز اشاره کرده است.

بنا بر گزارش دفتر آقای خامنه ای، پس از سخنان این دانشجو، رهبر ایران به انتقادات او پاسخ داده است.

آیت الله خامنه ای گفته است: "ما که نگفتیم از ما کسى انتقاد نکند؛ ما که حرفى نداریم من از انتقاد استقبال می کنم؛ البته انتقاد هم می کنند. دیگر حالا جاى توضیحش نیست؛ انتقاد هم هست، فراوان هم هست، کم هم نیست؛ بنده هم می گیرم، دریافت می کنم و انتقادها را می فهمم."

رهبر جمهوی اسلامی در پاسخ به انتقادات مطرح شده در باره عملکرد رادیو و تلویزیون دولتی ایران هم گفته است:" اگر صدا و سیما می توانست همان جور که تلویزیون فلان کشور غربى با یک سابقه و تجربه فراوان و با استفاده هاى هنرى، دروغ هاى خودش را راست جلوه می دهد، واقعیات موجود کشور را درست منعکس کند، شما بدانید امروز امید نسل جوان، دلبستگى نسل جوان به کشورش، به دینش، به نظام جمهورى اسلامى اش، به مراتب بیشتر از حالا بود."

پیش از این هم در مواردی اعتراضات مطرح شده توسط معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران در دیدارهای آیت الله خامنه ای بازتاب یافته بود، اما شدت و نوع اعتراضات ابراز شده از سوی دانشجوی معترض در روز چهارشنبه بازتاب گسترده ای در سایت های اینترنتی داشته است.

پیش تر در یک مورد مجید مجیدی کارگردان سینما در دیدار هنرمندان با رهبر ایران نسبت به شرایط کشور ابراز نگرانی کرد و در موردی دیگر هم پدر محسن روح الامینی، یکی از کشته شدگان در حوادث اخیر خواستار رسیدگی به ماجرای کشته شدن فرزند خود شد.

یک سینه حرف موج زند در دهان ما...

صبح چهارشنبه؛ شماری از نخبگان جوان کشور مهمان رهبرانقلاب هستند تا سومین همایش ملی‌شان را بعد از این دیدارو گفتگو آغاز کنند.

تابناک : مراسم با تلاوت قرآن و شعری در ستایش حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام، آغاز می‌شود و قرار است با سخنرانی معاون رییس‌جمهوری و تعدادی از نخبگان ادامه یابد و به سخنان رهبری ختم شود.

×××

نسرین سلطان‌خواه معاون جدبد علمی و فناوری رئیس‌جمهوری اولین سخنران مراسم است و بعد از او، محمدهادی فروغمند عراقی، راضیه طبائیان، فرشید امیری، سیدپیمان شریعت‌پناهی، سماء گلیایی، سیداحسان آذرم‌سا، زهرا محمودی، نفرات دیگری هستند که به عنوان «نخبگان جوان»، دیدگاه‌ها و مباحث مختلف خود را مطرح می‌کنند.

مباحثی نظیر توجه به تجاری‌سازی ایده‌ها، علوم انسانی، لزوم استمرار حمایت از طرح‌های تصویب شده، تقویت بیشتر فرهنگ، تعهد، مشکل‌گشایی اجتماعی و اصلاح و ارتقای جامعه در میان نخبگان، توجه به عنصر معنویت دینی در فعالیت‌های علمی پژوهشی، استفاده از هنر و ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای ایجاد و تقویت روحیه نوآوری در جامعه و... مطرح می‌شود.

پس از آخرین نفری که برای مطرح کردن دیدگاه‌های خود نوبت داشت، حاضران منتظر صحبت‌های رهبر انقلاب بودند که ایشان از مجری برنامه می‌پرسند: "از دوستانی که قرار بوده صحبت کنند، کسی باقی ماند؟"

مجری می‌گوید: "اگر شما اجازه اجازه بدهید، همه‌ی جمع هزار نفره‌ای که این‌جا هستند، دوست دارند صحبت کنند... "همه می‌خندند.

در این میان چند تن از دانشجویان از میان جمعیت، خواستار فرصتی برای بیان صحبت‌هایشان شدند. این حرکت با واکنش برخی برگزارکنندگان مراسم روبرو شد که آن‌‌ها را دعوت به نشستن می‌کردند، اما رهبر با اشاره به یکی از همان جوانها گفتند: "آن آقایی که پا شده بودند، ایستاده بودند و نشاندن‌شان! شما بفرمائید"

صدایش از آن‌جا به گوش رهبر نمی‌رسید؛ پشت تریبون آمد و پس از معرفی خود، سخنانش را آغاز کرد. اما حرف‌های وی، رنگ و بوی دیگری داشت. او از عملکرد صدا و سیما پیرامون حوادث اخیر انتقاد کرد و با بیان مثالی پرسید:

آیا صدا و سیمای ما تصویر درستی از کشور و جهان ارائه می‌دهد یا تصویری غیرواقعی و کاریکاتورگونه؟

آیا صداو سیما به عقاید مختلف اجازه‌ی دفاع از خودشان را می‌دهد؟ عقایدی که به‌خصوص در همین رسانه مورد نقد و یا حتی حمله قرار می‌گیرد؟

آیا صدا سیمای ما نقل‌قولی که از افراد می‌کند و یا رویدادهایی که روایت می‌کند، وفادارانه و منصفانه است؟

بخش دوم سخنان وی موضوع نقد رهبری بود. «من شاید چهار-‌پنج سال است که به صورت جدی‌تر روزنامه می‌خوانم و مجلات را مطالعه می‌کنم. این مدت واقعاً به یاد نمی‌آورم که مطلبی را با عنوان نقد رهبری خوانده باشم ... نقد رهبری را هم به شکل عمومی می‌شود مطرح کرد و هم به صورت خاص در مجلس خبرگان. من احساس می‌کنم اگر چنین نشود، این شرایط منجر به نفاق و کینه می‌شود؛ مثلاً یک چیزی که در ابتدا یک انتقاد ساده است، چون بستر مناسبی برای بیان پیدا نمی‌کند، ممکن است جنبه‌ی مغرضانه به خود بگیرد و کم‌کم بی‌انصافی هایی پیدا شود.»

سخنانش طولانی شده بود. از آقا خواست تا باز هم ادامه دهد و پاسخ شنید: «من موافقم که شما ادامه بدهید. وقت از اول هم تمام شده بود، ولی شما ادامه بدهید...»

تشکر کرد و این‌بار صحبت‌هایش را با انتقاد از چگونگی برخورد نیروی انتظامی با تجمعات پس از انتخابات ادامه داد:
«اگر مقداری روش‌های اقناعی‌تر داشتیم و از خشونت به جز در موارد ضرورت استفاده نمی‌کردیم، نظام ما بقای بهتری نداشت؟ آیا مردم متحدتری نداشتیم؟ چون وحدت واقعی به نظر من بیش از این‌که با نصیحت حاصل شود نتیجه‌ی رفتار مردم با حکومت و رفتار حکومت با مردم است و رفتار مردم با همدیگر است.»

پس از اتمام صحبت‌های او چند نفر به اعتراض بلند شدند تا نوبت برای حرف زدن بگیرند. یکی‌ از آن‌ها گفت: «همین حرف‌های ایشان نشان می‌دهد فضای نقد وجود دارد. ما هم می‌خواستیم حرف بزنیم اما به ما اجازه ندادند و فرصت نشد...»

آقا در جواب اعتراضات گفتند: «این را به حساب کم بودن وقت‌ها بگذارید و تحمل بفرمائید. ان‌شاءالله خدای متعال شرح صدر خواهد داد به همه‌ی‌ ما که درست بفهمیم، درست ببینیم و درست بیان کنیم.»

حالا دیگر نوبت میزبان بود. جمعیت، بی‌صبرانه منتظر سخنان و یا به عبارت بهتر، واکنش آقا بودند.

رهبر انقلاب در لابه‌لای سخنان خود به برخی از سؤالات و شبهه‌های مطرح شده در جلسه پاسخ دادند: «بنده توى جلساتِ دانشجوئى، دانشگاهى که این‌جا هستند، گاهى که ببینم حالا بعضى‌ها روى ملاحظه، روى احترام، روى هرچه، بعضى از این حرف‌ها را که خیال می‌کنند من خوشم نمى‌آید، نمی‌زنند؛ از نگفتنش ناراحت می‌شوم؛ از گفتنش مطلقاً ناراحت نمی‌شوم. اى کاش مجال بود تا گفته می‌شد، تا آن‌وقت انسان می‌توانست آن برگ‌هاى بر روى هم گذاشته‌ى کتاب حرف را، باز کند تا خیلى از حقائق روشن بشود. آینده، البته این کارها خواهد شد.»

آقا از صدا و سیما گفتند و گفتند که ایشان هم به بخشی از عملکرد این دستگاه انتقاد دارند اما مثل همیشه انصاف را یکی از شروط نقد سالم عنوان کردند: «در انتقاد از بى‌انصافىِ یک دستگاه یا یک کس، خود ما باید دچار بى‌انصافى نشویم؛ به این توجه کنیم.»

رهبر انقلاب نسبت به صدا و سیما دو انتقاد عمده را وارد دانستند و گفتند: «خیال نکنید آن حرف‌هائى که صدا و سیما می‌زند، این، همه‌ى حرف‌هاست؛ نه، خیلى مطلب هست. "یک سینه حرف موج زند در دهان ما". این‌جور نیست که هر چه که انسان احساس می‌کند، این را گفته باشد یا بتواند بگوید. خیلى حرف‌هاى زیادى هست. شما جوان‌ها الحمدللَّه باهوشید، بااستعدادید، به‌تدریج خیلى از حقائق براى شماها روشن خواهد شد.»

آقا با اشاره به این سوال که «آیا صدا و سیما وضعیت واقعى کشور را نشان می‌دهد؟» پاسخ گفتند «نه، ناقص نشان می‌دهد. خیلى پیشرفت‌هاى برجسته و بزرگ هست که صدا و سیما نشان نمی‌دهد. دلیلش هم این است که شما مجموعه‌ى مرتبط با حوادث گوناگون، از خیلى از حقائق کشور و پیشرفت‌هاى کشور مطلع نیستید؛ نقص صدا و سیماى ماست. والّا اگر صدا و سیما می‌توانست همان‌جور که تلویزیون فلان کشور غربى با یک سابقه و تجربه‌ى فراوان و با استفاده‌هاى هنرى دروغ‌هاى خودش را راست جلوه می‌دهد، واقعیات موجود کشور را درست منعکس کند، شما بدانید امروز امید نسل جوان، دلبستگى نسل جوان به کشورش، به دینش، به نظام جمهورى اسلامى‌اش، به‌مراتب بیشتر از حالا بود.»

و اما انتقاد دوم که درباره انتخابات بود: «شما خیال نکنید که حالا بنده چون رئیس صدا و سیما را انتخاب می‌کنم، همه‌ى برنامه‌هاى صدا و سیما را مى‌آورند، دانه‌دانه بنده نگاه کنم، امضاء کنم. نخیر، از خیلى از برنامه‌هاى صدا و سیما بنده راضى هم نیستم؛ از جمله، من راضى نبودم که از ماه اسفند، بلکه زودتر از اسفند، بعضى از سفرهاى تبلیغاتى و حرف‌هائى که زده شد و تظاهراتى که می‌شد و مجادلاتى که انجام می‌گرفت، از تلویزیون پخش شود، که متأسفانه تو تلویزیون پخش شد.»

اواخر سخنرانی انتظار کسانی که می‌خواستند بدانند، واکنش آقا به سخنان آن جوان دانشجو درباره «انتقاد از رهبری» چیست به سر آمد و ایشان گفتند:

"ما که نگفتیم از ما کسى انتقاد نکند؛ ما که حرفى نداریم. من از انتقاد استقبال می‌کنم؛ از انتقاد استقبال می‌کنم. البته انتقاد هم می‌کنند. دیگر حالا جاى توضیحش نیست؛ انتقاد هم هست، فراوان هست، کم هم نیست؛ بنده هم می‌گیرم، دریافت می‌کنم و انتقادها را می‌فهمم."

انتقادات شدید یک دانشجو از وقایع پس از انتخابات در حضور خامنه ای

من توی جلسه همایش ملی نخبگان دیروز و دیدار با خامنه ای شرکت داشتم و اینجا قصد دارم ماوقع را توضیح دهم.

تعدادی برای صحبت کردن از قبل انتخاب شده بودند و حتی صحبتها و متن سخنرانی اونها هماهنگ شده بود . این افراد یکی یکی رفتند و همان صحبتهای کلیشه ای وخسته کننده همیشگی را (همگی از روی کاغذ واو ننداز) خواندند. در پایان خامنه ای پرسید کس دیگری صحبتی نداره؟ تعدادی دست بلند کردند و یک نفر بلند شد ایستاد که خامنه ای گفت برود صحبت کند. این دانشجو سخنان شدیدا انتقادی را شجاعانه و درکمال خونسردی بر زبان راند. وی خود را دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه شریف معرفی کرد و در ابتدای صحبت گفت که این کسانی که از طرف نخبگان آمدند و از روی کاغذ حرفهایی زدند نماینده تمام نخبگان نبودند و ما آنها را انتخاب نکرده بودیم. این حرف با تشویق شدید و استقبال حضاری که قبل از آن با صحبتهای خواب آور کسل شده بودند همراه شد. سپس وی حرفهای خود را به این شکل ادامه داد( که من سعی می کنم تا جای ممکن عین جملات وی و در غیر این صورت نقل به مضمون بیاورم) :

"حرفهای من در زمینه متفاوتی نسبت به آنچه که دوستان مطرح کردند می باشد و صحبتهای خود را در 3 بخش ارایه می کنم.

1- متاسفانه صداوسیمای ما بازتاب دهنده ی آنچه که درکشور ما میگذرد نیست. آیا به نظر شما صدا وسیما وقایع اخیر را به همان شکلی که در جامعه ما وجود داشت نشان داد ؟ یا خلاف واقع بود؟ درسته که حرفهای من به صورت سوالی هست اما منظور بنده از لحنم کاملا مشخصه . متاسفانه زمانی که رسانه مادرو مهمترین عنصر اطلاع رسانی مردم بدین شکل رفتار میکند انتظاری از دیگر رسانه های خرد نمی رود. صدا وسیما یی که زیر نظر شما کار میکند و رییس آن را شما تعیین می کنید ، دو حالت دارد : یا به دستور شما این گونه عمل میکند و یا نظارتی بر آن ندارید. این سوال مطرح است که در این 30 سال آیا واقعا جامعه ما به سمت اسلامی شدن و اخلاقی بودن پیش رفته؟ اگر ذره ای هم جواب به این سوال منفی باشد باید به عملکرد خود در این 30 سال شک کنیم.

2 - مساله دوم را من با مثالی در یک مقیاس کوچکتر مطرح می کنم. در یک خانواده زمانی که دو برادر با یکدیگر مشکل دارند اگر پدر خانواده با برادر کوچکتر برخورد خشنی کند ، برادر بزرگتر هم به خود این اجازه را می دهد که با برادر کوچکتر رفتار خشونت آمیز داشته باشد. شما که مقام پدری دارید وقتی با مخالفان خود آن گونه برخورد می کنید عوامل پایین تر نیز به طبع آن رفتاری دارند که همه میدانند درزندانها چه گذشت. در مورد وقایع زندانها من به یاد دارم که در یکی از سخنرانی ها فرمودید که با مسببان این گونه وقایع و متخلفان زندانها به شدت برخورد می شود اما.. من خودم در یک تظاهرات سکوت در تاریخ (...) حضور داشتم. اونجا لباس شخصی ها و افراد لباس دار ریختن و همه ما رو زدند.

3- من نمیدانم چرا در این کشور اجازه ابراز هیچ گونه انتقادی در مورد شما داده نمی شود؟ من دراین 5 سالی که روزنامه ها را مطالعه می کنم ندیدم که کسی نقدی به شما وارد کند حتی یک جمله مجلس خبرگان که وظیفه آن نقد و نظارت بر عملکرد رهبری است عملا مشاهده می شود که این کار را انجام نمی دهد. "

دربین صحبتها بسیجی هایی که بین حاضران پخش بودند پارازیت می انداختند و داد میزدن که تمومش کن . وسط صحبتها یک برگ کاغذ به اون دانشجو دادند. اونم رو کرد به خامنه ای و گفت که به من گفتن که وقتت تمومه اما اگر اجازه میدین هنوز صحبت دارم. همین موقع بسیجی ها هم صلوات فرستادن که تمومش کنن .خامنه ای گفت از اول هم وقت تموم بود ولی حالا شما صحبتها تو ادامه بده در پایان صحبتهای وی با تشویق شدید وبسیارطولانی نخبگان همراه شد. بعد خامنه ای شروع کرد به جواب دادن و اظهار ناراحتی کرد که اینجا ما نمیخواستیم از این دست صحبتها مطرح بشه و دوست داشتم که در زمینه مسایل نخبگان و علمی بحث بشه و در جواب به اون دانشجو همون حرفهایی رو زد که توی خبرها دیدیم. یعنی در واقع به خاطر صحبتهای اون دانشجو بود که خامنه ای مجبور شد درباره انتخابات حرف بزنه و ...

وی پاسخ داد کی گفته از ما انتقاد نمی کنن ؟! من خودم گفتم برید کرسی های آزاد اندیشی تو دانشگاهها بزنید. چرا راه ننداختین خودتون؟ برید انتقاد کنید و...

یک بسیجی ذوب در ولایت هم گفت آقا میخوام بیام دست بوسی . خامنه ای هم چفیه اش رو در آورد گذاشت برای اون و فورا از پرده پشت سرش غیبش زد. به نخبگان گفته بودند انتهای مراسم قراره نماز جماعت به امامت آقا برپا بشه ما سرگردون مانده بودیم که حالا چی به چیه و قراره چی بشه... اونا هم گفتن دیگه تمومه ، نمازی در کار نیست خودتون برید بخونید.

در ادامه همایش من دیگه اثری از اون دانشجویی که رفته بود صحبت کرده بود ، در همایش ندیدم.

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
ایییییییییی و ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

انسانیت - ایران - تهران
جمله معروف گاندی، رهبر جنبش استقلال هند، «ابتدا شما را نادیده میگیرند بعد به شما میخندند بعد با شما مبارزه میکنند بعد پیروز میشوید».
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

fanishal - امریکا - سانفرانسیسکو
واقعا که نخبه بودنش را نشان داد. اسم این عزیز را کسی میدونه.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
اگه این خبر صحت داشته باشه فقط میتونم درود بفرستم بر این جوانمرد ایرانی و امیدوارم که الان پیش خانوادش باشه نه ...
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

lisa - امریکا - کالیفرنیا
درود به شرف این دانشجوی آزاده.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

eshghevatan - آلمان - آلمان
ایول به این جوان با غیرت.این را می گویند جربزه. شیر مادرت حلالت باشد ای مخ ریاضی فیزیک.این بت دست ساخته را یک دست دیگری خواهد شکاند.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

ام فردیس - تهران - تهران
دروووووووووود بر شرفت که شجاعانه بخشی از حرفهای دل ما دانشجو ها رو زدی . درود بر شرفت
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
کتاب نوشتید ها .. کی بیاد کلشو بخونه ..
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
امیدوارم بلایئ سرش نیاد. البته این موذیها علنا کارئ نمیکنن!!
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

applejuice - کانادا - تورونتو
درود بر این دانشجو ی با غیرت و شجاع ....خدا کنه مشکلی پیش نیاد واسش...
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kamangir - نروژ - اسلو
این که زنده هست.لعنت بر کسی که علکی ما رو دلخوش کرد.از این به بعد اول تحقیق کنید بعد توضیح بدین.(حالش بده داره میمیره!(با دهن کجی)). شما از صداوسیمای ایران بدترین.این از همه سالمتره.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

jojoye-man - انگلیس - نیوکاسل
زنده باد !!!. ای وللللللل خیلی حال کردم .... فقط خدا کنم اعدامش نکنن !!!!
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
به امید دیدن طناب بر گردن این روباه پیر. زنده باد دانشجوی مستقل و ازاده
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
خ.ر تو غلط کردی اگه انتقاد برتابی پس اینهمه زندانی سیاسی ,شکنجه, روزنامه تعطیل شده چیه مرتیکه " دجال ". توی خودخواه خودپرست یک لحظه هم انتقادپذیر نیستی مگر فشار داخل ۱۳ آبانی پیش رو باشه که تو مجبور بشی اجازه فقط طرح این پرسش بدی . دوران نکبت باری راآخرعمریت برات پیش بینی میکنم الاغ .
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
حال کردم قشنگ زد تو دهن (رهبر) دوستان 13 آبان فراموش نشه.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

ژان وال ژان - ایران - ماسوله
دمش گرم.مرگ بر دیکتاتور
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

sankari - فندلاند - تامپره
خوشا به غیرت وشجاعت این جوان با شرف.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

himawari1038 - ژاپن - توکیو
خدا بهش رحم کنه!همین روزا سرشو نکن زیر اب خوبه.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

juvel - نروژ - اسلو
درود به شجاعت و مردانگیه اون دانشجو / ولی امیدورام که گرفتاره مشکلی نشده باشه . مرگ بر خامنه ای .
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

dokhtar_ahwazi...alman - المان - مونستر
همشون فردا ناپدید میشن
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

roshan1980 - ایران - ایران
خدا حفظش کنه
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

amir1984dubai - امارات - دبی
فکر کنم بازی جدید باشه
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
ببینید این مملکت چیه که طرف یه انتقاد مودّبانه بکنه کل روزنامه های دنیا تیترش میکنن!!! وطن تا کی اسیر این همه ظلم باقی خواهد ماند؟! نفرین به جمهوری اسلامی ایران.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

LiliRose - کانادا - تورنتو
خدا به پدر و مادرش صبر بده و روحش شاد.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

mazany - ایران - آمل
امیدواریم صحیح و سالم باشه و سر از کهریزک در نیاره
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

arya47 - ایران - کرمان
خدایش بیامرزاد. امیدوارم که بلایی سرش نیاورند
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
واقعا باورم نمیشه یک نفر تا این حد مرد بین ما ایرانیها مونده باشه. من این دانشجو رو با تمام وجودم تحسین میکنم. کاری که این فرد کرده نیاز به جسارت و فهم فوق العاده ای داشته. در شرایطی که میدونسته کاملا بی پناه خواهد بود و در شرایط بدور از برانگیختگی های گاها کاذب که ویژگی آشوبهای جمعیه این دانشجو با عقلانیت کامل و آگاهی بر سرانجام احتمالی این عمل دست به اینکار زده. اینجور افرادی هستند که باید اسطوره بشن نه امثال موسوی که همیشه در حال ترازو کردن منافع فردی و منافع جمعی هستند. زنده باد این دانشجو و مبارک باد تولد دوباره یک ایرانی آزاده واقعی.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

waxy - امریکا - سیاتل
دقت کردین آخوندهای نادان وقتی بالای منبر میرن واسه اینکه وزن صحبتهاشون به حساب خودشون سنگین کنن دوتا کلمه از اتم و کهکشانها میگن . این مردک بدرد تویله داری تعدادی قلیلی سپاهی و بسیجی حمار ابله میخوره نه کشور داری.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
این اتفاق بسیار فرخنده یکی از دهها ثمرات جنبش عظیم سبز مردمی است که در این چهار ماه شروع شده است . ابهت بت بزرگ شکسته شده و همگان دریافتند که زیر این ردای اهنین خلافت، قدرتی پوشالی نهفته است زمانی این مردم حتی در خلوتگاههای خود نیز جرات بیان انتقاد از عملکرد او را نداشتند ولی اینک حتی در خلوت گاه حاکم نیز از او انتقاد میشود.هر چه زمان بیشتر ی میگذرد انکه ترسش بیشتر میشود حاکم است . اینک حاکم دریافته که حتی در خلوتگاه خویش نیز از تیغ انتقاد مردم شجاع در امان نیست.....با تمام وجود به تو ای فرزند راستین ایران و ای برادر گرامی تبریک میگوییم و به وجود سبزت افتخار میکنم ..
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
خوب دوست عزیز و بزرگواری که به ضریح و پاچه موسوی یا کروبی دخیل بسته ایی و کلمه سبز را با تشدید ادا میکنی: این دانشجو را شنیدی؟ حرفهایش را خواندی؟ این ادم با این صراحت و شهامت نه روضه خوان حرم سبز است و نه تعزیه گردان کروبی یا موسوی. کارش هم کارستان بوده که رودرروی ماموت بزرگ و دیو هفت سر بلند شده و مستقیم و با صراحت انتقاد کرده. این ادم رهبر به چه دردش میخورد؟ رنگ و جنبش به چه کارش میاید؟ این ادم ازاد است و خودش رهبر خودش است. علم کش کسی نیست؛ و حتی فکر کاری که کرده خیلیها را که سینه چاک شعاردادن وسبزینه بازی هستند میترساند. این ادم نه به شعاردادن می افتد و نه به توهین کردن. چرا که ازادی را در خودش یافته و مستقیم میبیند و مستقل می اندیشد. جانش به سلامت و به دور از گزند باد. شادباشید.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
درود بر شجاعت نخبه ایرانی. نه فقط نخبه ایران٫ زتو خونین جگرست/ از غم ظلم تو پرخون٫ جگری نیست که نیست/ غیر از این نکته که دنیا ز تو ناخشنودست/ در سراپای وجودت هنری نیست که نیست.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
افرین بر جرات وشهامتت واقعا مردی درود برتو یاران تو
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
نقل قول از دوستان :می گویند در زمانهای قدیم ، شخصی از ظلم و تعدی داروغه شکایت به حاکم برد. حاکم هم شروع به انتقاد از داروغه و نفرین کردن داروغه نمود. مرد بی نوا رو به سمت درب خروجی که میرفت ، حاکم پرسید کجا میروی؟. مرد گفت: پیش مادر بزرگم. اگر قرار به نفرین بود او بهتر نفرین می کند!
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

msforugh - ایران - تهران
LiliRose - کانادا - تورنتو... خدا نکنه انشاله زنده باشه
جمعه 8 آبان 1388

B 3 Da - آلمان - ا
به نظر من این یک تاتر است که خود رهبری ترتیب داده . با این کار میخواد بگه آزادی هست و به عبارتی گند و کثافتهایی که زده یه جپری ماس مالی کنه !
جمعه 8 آبان 1388

world cup - ایران - تهران
اسم این دانشجوی شجاع محمود وحید نیا است نخبه ریاضی است . یکسری این ماجرا رو ساختگی میدونن تا مثلا نشون بدن رهبر ظرفیت شنیدن انتقاد را داره ولی من بعید میدونم چون خامنه ای بعد شنیدن این حرفها حسابی حالش بد شد و اصلا نماز هم یادش رفت بخونه در ضمن اگر جنبه تبلیغی داشت تلویزیون نشون میداد که اصلا نشون نداد وانتقادات هم خیلی سبک تر میزاشتن . دمش گرم واقعا نخبه است چون هم انتقاد شدیدی از خامنه ای کرد هم به اون صورت نمیتونن کاری باهاش بکنن واقعا که با هوشه
جمعه 8 آبان 1388

bahman11 - کانادا - تورونتو
دمت گرم - مرگ بر خامنه ای
جمعه 8 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش . . از آب گل آلود ماهی نگیر جونم ٫ چرا تا چند ماه پیش از این خبرا نبود ٫ ضمن اینکه حرکت این دانشجوی عزیز بسیار شجاعانه و قابل تقدیر است ولی باید محرک آن را در جنبش سبز مردم ایران و دلاوریهای شیخ اصلاحات جستجو کرد.
جمعه 8 آبان 1388

asheykh - المان - فرانکفورت
درود به این دانشجوی با غیرت که از حق همه دانشجویان غایب در این جلسه دفاع کرد.و نماینده خیل وسیعی از دانشجویان نخبه بود.
جمعه 8 آبان 1388

ashoor - ایران - تهران
باورکردنی نیست . چطور یک نفر میتونه ایتقدر شخاعت داشته باشه؟ امید وارم این صحبتها یه ذره اثر کرده باشه.
جمعه 8 آبان 1388

iranesabz - هلند - هلند
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش. به کوری چشم طرفداران نفهم احمدی نزاد همگی فریاد می زنیم درود بر کروبی و موسوی. پیروز باد جنبش سبز.
جمعه 8 آبان 1388

mazygen - ایران - تهران
بادرود. الا ای ایرانیهای ساده. کمی نظرات رو بخونید :. درود بر شجاعت نخبه... افرین بر جرات وشهامتت واقعا مردی... واقعا باورم نمیشه ... بابا سرکارید. فردا که هیچ اتفاقی برای این پسر نیفتاد میگن دیدید ما چه دموکرات تشریف داریم.
جمعه 8 آبان 1388

shiva_v - ایران - شیراز
آفرین به این جوان شجاع .باعث افتخار ما هست که همچین جوانی به نمایندگی از حداقل 50 میلیون ایرانی صحبت کردند .دستت درد نکند ناز نفست.چند سال پیش یکی از بزرگان عشایر در همچین جلساتی بود که با شعار دروغ نگو دروغگو خطاب به خامنه ای مورد ضرب و شتم شدید کادر حفاظت قرار گرفت در جلو چشم رهبر که به حد مرگ زدندش و رهبر حتی یک کلمه نگفت و فقط شاهد ناله ها و کشته شدن این پیر مرد بود که در ادامه همه جلسه را ترک کردند.آیا این مرد میخواهد جانشین علی(ع) باشد ؟؟؟!!حرف دل همه ما جوانان رو زد این جوان خدا عاقبتش را بخیر گرداند.
جمعه 8 آبان 1388

mhs - ایران - رشت
این موضوع به نمایش نزدیکتر بود به چند نکته در این خصوص اشاره می کنم : 1- خامنه ای در انتهای صحبتها به مجری عنوان کرده "آیا کس دیگری هست صحبت کند ؟!" از بین چند نفری که بلند شده اند یک نفر توسط خود وی (خامنه ای) دعوت شده و در انتهای صحبتهای وی از مجری سوال نشد آیا کس دیگری هست صحبت کند ؟! 3- فرد دانشجو صحبتهای خود را در چند دسته طبقه بندی کرده بوده است؟ آیا او انتظار داشته در چنین مراسمی به صحبتهای اینچنینی گوش داده شود؟ و آیا بر اساس همان حوادثی که خودش از آن انتقاد می کند اساساً با شناخت سانسور خبری و نوع تفکر خامنه ای پیش از جلسه فکر نکرده در نهایت چه سو استفاده ای توسط کودتا چیان از پاسخ سخنان وی توسط خامنه ای می شود ؟ این در حالی است که ظاهراً او یکی از دانشجویان ریاضی دانشگاه شریف و برنده المپیاد جهانی ریاضی است.
جمعه 8 آبان 1388

mhs - ایران - رشت
4- وی در بند اول صحبتش به این اشاره می کند که "در این 30 سال آیا واقعا جامعه ما به سمت اسلامی شدن و اخلاقی بودن پیش رفته؟ اگر ذره ای هم جواب به این سوال منفی باشد باید به عملکرد خود در این 30 سال شک کنیم." آیا این شما را به یاد صحبتهای یک نفر (احمدی نژاد) نمی اندازد؟ 5- در قسمت دیگری از یک نقل قول از آن جلسه که در سایتها پخش شده آمده "بعد خامنه ای شروع کرد به جواب دادن و اظهار ناراحتی کرد که اینجا ما نمیخواستیم از این دست صحبتها مطرح بشه و دوست داشتم که در زمینه مسایل نخبگان و علمی بحث بشه و در جواب به اون دانشجو همون حرفهایی رو زد که توی خبرها دیدیم. یعنی در واقع به خاطر صحبتهای اون دانشجو بود که خامنه ای مجبور شد درباره انتخابات حرف بزنه و" فکر نمی کنید بر اساس برآورد ها موقع گرفتن موسوی و کروبی فرا رسیده بوده و باید حکم مجرم بودن آنها به بهانه ای از خامنه ای اخذ می شد؟
جمعه 8 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
شنیدم که در محفل سید علی....شیر مردی ببُرد آبرو از ولی .....در آن جمع دستچین شده .....از اوباش گلچین شده....به ناگه یلی فریاد بزد ...ای ولی ،جوانان را در خیابان که زد.....بدو گفت که این رسانه ملیت....همان صدا و سیمای میلیت....همون که از دروغ انباشته است...خوراکش توهم توطئه است....در آنجا هدف دروغ گفتن است ....شعور مخاطب به بازی گرفتن است....نشت عرق بر پیشانی رهبری.....از این رسوایی و افشاگری.....جوان از نقد رهبر بگفت ....از اوباش تحت امرش بگفت....به . ناگه از جمع حیرانزده.....از نخبه گان وحشت زده ....یکی گفت از بهر چاپلوسی....رهبرا بیایم برای پابوسی.....اراذل که بدیدند اوضاع پس است... به ناگه بگفتند که انتقاد بس است.....آن جوان حرف خود را بزد ....در آن محفل ظلم کار خود را بکرد.....قرار بود که در پایان این نمایش...کنند همه به درگاه خدا نیایش....ولی وضوی رهبری گشت باطل....از لحظه که جوان به او گفت قاتل....
جمعه 8 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش .... شما از این حرفا (ضریح و پاچه! ) هم بلدین؟!! شاد باشید اما زیاده روی نکنید!
جمعه 8 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش. 778899 - ایران - شیراز عالی نوشتید دوستان عزیز.
جمعه 8 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
آفرین به مردونگی و شجاعتش. ولی امیدوارم تو خبرهای چند روز دیگه نگن که اتوبوس حامل نخبه ها که میرفتن پیک نیک اجباری چپ کرد.. هواپیمایی که فلانی و فلانی از نخبه ها توش بودن سقوط کرد.. یا آقای نخبه تو یه سانحه تلخ رانندگی در جاده شلغم آباد درگذشت و ....
جمعه 8 آبان 1388

agrin - استرالیا - سیدنی
fanishal - امریکا - سانفرانسیسکو . محمود وحید نیا
جمعه 8 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
ای کاش مسولان سایت کل خبر و سخنان رهبر معظم له را اینجا می اوردند!! تا اینکه با حرارت شلوغش کنید البته این هم بهترین دلیل برای کسانی که می گویند که راه نقد بر رهبری بسته است. سر زدن به لینک زیر شاید بد نباشد. https://alef.ir/1388/content/view/56087/
جمعه 8 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور شما نخون این کتاب رو. اصراری نیست که. نظر هم نده
جمعه 8 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
اگه جای همین فرد ریاضی دان با خامنه ای جاهل عوض بشه ایران از بحران درمیاد . حیف که فردا این هم مثل بقیه سر از امریکا درمیاره . البته اگه دولت مهرورز سرشو زیر آب نکنه
جمعه 8 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
برو گمشو روباه پیر مکار. سرانجامت حتمن بد خواهد بود.
جمعه 8 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
اگه تک دست راست میگه و انتقاد پذیره چرا صداوسیمای رژیم صحبت اون جوان رو پخش نکرد؟
جمعه 8 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
blueberry64 - ایران - تهران نه داداشم اینها پر رو تر از این حرفهان صاف صاف میان میبرن و بعد از تجاوز میکشنش زحمت صحنه سازی رو به خودشون نمیدن
جمعه 8 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
درود جهانی به این پسر شجاع ایرانی. امیدوارم سر از اوین در نیاره.
جمعه 8 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
محمود وحید نیا …کاوه ی آهنگرما .
جمعه 8 آبان 1388

sour cherry - چین - شانگهای
خدا به دادش برسه توی عکس اولی بهش کارت قرمز نشون می ده تو دومی هم داره عمیقاْ فکر می کنه به نخبه های معترض چه جوری مهرورزی کنه بهتره
جمعه 8 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
یک بسیجی ذوب در ولایت هم گفت آقا میخوام بیام دست بوسی . خامنه ای هم چفیه اش رو در آورد گذاشت برای اون و فورا از پرده پشت سرش غیبش زد. به نخبگان گفته بودند انتهای مراسم قراره نماز جماعت به امامت آقا برپا بشه ما سرگردون مانده بودیم که حالا چی به چیه و قراره چی بشه… اونا هم گفتن دیگه تمومه ، نمازی در کار نیست خودتون برید بخونید. در ادامه همایش من دیگه اثری از اون دانشجویی که رفته بود صحبت کرده بود ، در همایش ندیدم….
جمعه 8 آبان 1388

جاوید ایران - ایران - ایران
کمتر کسی رو می شه دید که در این سن و سال اینقدر زیبا و نورانی باشه!واقعا زیباترین رهبر دنیاست. به قول شاعر:به رغم مدعیانی که منع عشق می کنند...جمال چهره ی تو حجت موجه ماست
جمعه 8 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
دانشجوی شجاع دانشگاه شریف ثابت کرد که امروز همه ملت ما قهرمان هستند.
جمعه 8 آبان 1388

جاوید ایران - ایران - ایران
راستی الان که نظراتتون رو خوندم امیدوار شدم می دونید چرا؟. برای اینکه حرف این دانشجو و صحبتاش اصلا چیز جدیدی نبود و معمولا تو ملاقات نخبه ها با رهبر از این صحبتها هم مطرح می شه و خیلی طبیعیه.من حالا فهمیدم شما چرا اینقدر با رهبر لجید!همش زیر سر دروغاییه که این تلویزیونهای غربی می گن و تو گوشتون می ره.شما راجع به رهبر چی فکر کردید؟جالبه یعنی فکر می کنید این دانشجو خیلی شجاعه!مثل اینه که یکی مودبانه از پدرش انتقاد کنه و بقیه خواهر و برادرش بگن وای این چقدر شجاعه!. اگه نمی دونید بدونید رابطه ی ما با رهبری رابطه پدر و پسری است
جمعه 8 آبان 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
دوستان عزیز شما واقعا فکر کردید این اتفاق حقیقیه ؟ واقعا که جای تعجب داره. ..........یک کم عمیق تر فکر کنید.اون وقت نظر تون عوض میشه.
جمعه 8 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
LiliRose - کانادا - تورنتو . زبونت رو گاز بگیر
جمعه 8 آبان 1388

ashoor - ایران - تهران
ashoor - ایران - تهران. i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش. برادر از قالب خوبی برای تخریب استفاده کرده ای.در کل برادر بنظرم دیگر شما را در این سایت با این آی-دی همه شناختن زمانش رسیده که با آی-دی های دیگرت کار کنی. ظمنا فراموش نکن همینطور که عرض کرده بودم بدون نگرانی تا جای لازم به هر کس از عزیزان دولت و یا خود مقام رهبری بد و بیراه بگو تا زمانی که بر علیه جنبش سبز مینویسی خواننده متوجه نشود که شما جیره بگیر خودمان هستی. من گفته بودم که اجرت زحمات شما را بر اساس تعداد کامنت پرداخت خواهم کرد ولی فکر نمیکردم که این همه ذوق زده بشی و تند و تند شروع کنی به کامنت گذاشتن.عرض کرده بودم که در خبر های خاص پر تعداد عمل شود ولی این نکته هم فراموش نکنید که با هماهنگی برادرای مخابرات از آی-پی های مختلف استفاده شود تا مشخص نباشد که یکی دو نفر بیشتر نیستیم. همانطور که میدونید در این سایت به این مورد توجه میکنند و تا به حال متاسفانه صد ها آی - دی با آبرو ریزی لو رفت که باعث خجالت شد. ولی اصلا مهم نیست شما با پر رویی ادامه دهید انشاالله آخر ماه اجر زحماتتان را پرداخت میکنیم. دقت کنید هر کس هم به شما جواب داد بی مورد بحث ایجاد نشود چون متاسفانه فریب خورده های دشمن خیلی پر تعداد هستند!
جمعه 8 آبان 1388kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
ششششیرههههههه
جمعه 8 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
امیدوارم که این جوان با غیرت سر سالم به در ببره.خدا کنه نکشنش یا دوباره نبندنش به امریکا
جمعه 8 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
دمت گرم...به این میگن یه ایرانی واقعی.یه جوان با غیرت با شرف. .. هرچی بسیجی مزدور جیره خور بی .. فدای یه تار موت. 13 آبان همه باهم... ما لیاقت ایران آزاد رو داریم
جمعه 8 آبان 1388

amidjan - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام. دجال برو بخواب. من از خوشحالی نمی دونم چکار کننننننننم. 13 آبان یادتون نرههههه. 133333آبانننننن
جمعه 8 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
mashady - انگلیس - منچستر ** //من خواهرم نه داداش :)// آره واقعا هم همینطوره خیلی پررو هستند. شاد باشی عزیز
جمعه 8 آبان 1388

s.m.s - ایران - شیراز
دانشجوی شجاعی بوده. خدا بیامرزتش!!!!!
جمعه 8 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
مو به تنم سیخ شد. درود بر این دانشجوی شجاع.
جمعه 8 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام . برو قرص هات رو بخور
جمعه 8 آبان 1388

کاوه آهنگر - ایران - تهران
منم تو اون جلسه به اصطلاح نخبگان بودم.. مام ناسلامتی نخبه ایم دیگه. مطالب درسته کاملا.. ماهم جلو بودیم پسره بعد که اومد بشینه نزدیک ما نشست.. من بعد جلسه رفتم باهاش دست دادم. بیچاره یخ بود.. انشالله سالم باشه. ضمنا تو صحبتاش یه اشاره هم به روایتی از حضرت علی کرد که کسی به مدح اون پرداخت و حضرت گفت از انتقاد از من نهراسید.. با این مصداق برجک خامنه ای و برگزار کنندگان و زد.. لول
جمعه 8 آبان 1388

Hamvatan88 - ایران - تهران
جاوید ایران - ایران - ایران . اینکه رهبر با شکی نیست عزیز. ولی پدر ما نیست.
جمعه 8 آبان 1388

angelx - انگلیس - لندن
بهتره بگیم درود به این دانشجوی از جان گذشته! امیدوارم همین روزها در تصادف اتوبوس به همراه بقیه دوستان کشته نشه!!!!!!! الهی جان بی ارزش احمدی نژاد و خامنه ای فدای او و دیگر وفاداران به ایران..
شنبه 9 آبان 1388

saeed-d - ایران - تهران
bavar88 -هلند-آمستردام از کدام نقد حرف میزنی نقد زمانی خوبه که آدم انتقاد پذیر باشه فقط گوش بدی و کار خودتو انجام بدی که نمیشه در ضمن . تظاهرات نرم و سکوت یکی از آن نقدها بود ولی دیدی ظرفیت نقد را نداشتید
شنبه 9 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
punisher - ایران - شیراز . قرص چیه مشدی حیف قرص نیست این حرومش کنه بزار یه نفر بخوره شاید بخوره به درد 4نفر دیگه هم برسه این bavar88 - هلند - امستردام که همش ضرره زهرمار آره زهرمار براش خیلی مناسبه
شنبه 9 آبان 1388

langagri - ایران - ساری
جناب آقای خامنه ای پیامبران هنوز زنده اند ورسالت تمام نشد این دانشجو همان نقش موسی را دربارگاه فرعون دارد این خواست خداوند بود تا عقل وچشم گوش خود را باز کنی ودنیای مقابلت راخوب از نگاه منتقدانت بسنجی وببینی نه ازنگاه شریعتمداری وروز نامه کیهان وصداوسیمای میلی این خواست خداوند بود تارا حق راببینی واز عذابی که برای خود داری تهیه میکنی رها شوی شاید شما الان این حرف مرانپذیری یا مشاورانت به گوشت نرسانند ولی فردای قیامت توراخواهم دید خودراازین عذاب نجات ده اگرواقعا مشتاق قدرت نیستی ومایل به خدمتی کناربکش ازین تخت شاهی که برای خود ساخته ای ویک رفراندوم برای رهبری بگذار چون سخنان این دانشجو بیانگر درجه بالای ظلم تو وانصار اعوانت براین ملت در پس پرده دین میباشد واین اغاز انفجار این انبار باروتی هست که توساخته ای خداوند عاقبت شما راختم به خیر کند شاید خداوند شمادوست داشت که این پیامبر را به بارگاه فرعونی شما فرستاد کمی عاقل ودوراندیش باش واز پیله شریعتمدار وحاج عزت بیرون شو
شنبه 9 آبان 1388

tina_ahmadi - آمریکا - کالیفرنیا
به این می گن یه مرد آزاده واقعی آفرین به غیرتش آفرین .به امید نابودی این ستمگران ظالم
دوشنبه 11 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.