نصب روبان صورتی سرطان پستان بر سردر کاخ سفید + عکس

نصب روبان صورتی سرطان پستان بر سردر کاخ سفید

بعضی اسم ها برای خودش معنی خاصی دارد. مثلا وقتی نام کاخ سفید را می شنویم، ناخودآگاه انتظار داریم این کاخ، سفید باشد. ولی اگر شب اول ماه اکتبر در واشنگتن باشید باکمال تعجب می بینید که این کاخ، به رنگ صورتی در آمد است. حتی مغازه ها هم صورتی رنگ هستند و در اینترنت هم بازار رنگ صورتی داغ است. حتی در فروشگاه ها در کنار اجناس، یک روبان صورتی می بینید.

در چنین شرایطی ممکن است از خود بپرسید: نکند الان رنگ صورتی مد شده است؟ اما نه! داستان فرارسیدن ماه اکتبر و رنگ روبان صورتی است. قصه روبان صورتی، قصه مبارزه و درد است. مبارزه برای حیات و رهایی از درد یک بیماری.

شاید امروز کسی به یاد نیاورد که وجود این روبان ابتکار شارلوت هیلی بود. چراکه این روبان اکنون ماموریت مهمتری دارد: اطلاع رسانی در مورد سرطان پستان!

از این روست که روبان بزرگ صورتی رنگی که سمبل جهانی این بیماری است، به نشانی آگاهی‌بخشی و ارج نهادن به اقدامات جهانی در این زمینه، در ۲۶ ماه اکتبر 2009 بر ستون های جلوی سردر کاخ سفید نیز آویخته می شود.

حتی میشل اوباما بانوی اول این کشور نیز در این رابطه پیگیر است. وی سخنانی در بر نقش مهم تحقیقات در زمینه پیشگیری و درمان سرطان پستان تاکید می کند.

خانم اوباما همچنین پیشنهاد باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را برای پوشش کامل بیمه ای ماموگرافی و دیگر اقدامات تشخیصی و درمانی این بیماری آشکار ساخت.

دنیا در تدارک ماه جهانی ارتقا آگاهی سرطان پستان

 

icbc.blogfa

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
بیشتر به حالت یک مد براشون در اومده. البته خوبه که چیزای خوب مد بشه اما اینکه از بین این همه بیماری در دنیا چرا باید سرطان پستان اینهمه توجه ویژه به خودش جلب کنه برای من هنوز مشخص نیست. تا اونجایی هم که اطلاع دارم اولین کشنده انسانها نیست البته شاید اشتباه میکنم.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

کویت تورنتو - کانادا -
مامان من 2ماه قبل هم بخاطر سرطان سینه فوت شد بچه ها تورو خدا هر 6ماه ماماناتونو ببرین چکاب:(
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
ابتکار جالب و هدفمندی هست. به امید ارتقاء آگاهی مردم از بیماریها و پیشگیری
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kyashars - انگلستان - ساندرلند
بعضی‌‌ها دوست دارن به همه چی‌ ایراد بگیرن یکی‌ نیست ازشون بپرسه تا حالا خودت چی‌ کار کردی چند تا خیریه کار کردی؟؟ چقدر کمک کردی ؟ قبول ندارین؟
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
ملت فقط منتظرن تققی به توققی بخوره و گوسفندی بریزن تو خیابونا ..
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

قسطنطنیه - فنلاند - سالو
دنیای اقتصاد است دوست عزیز. نه پستان مسئله بوده نه سرطان . حتما روز پستان به سرمایه داری دلالی یا بالاخره به یه صاحب منصبی یه چیزی میماسیده. روبانشان مبارک
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
محمودی نکبت رو هم باید بعنوان نماد وباسیل بر سر در بیت رهبری اویزون کنیم!
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
جالب بود ما هم رنگ سیاه داریم که باید سر در هر خانه ای بگذاریم بیت رهبری مجلس و بسیجیها اگر از یک بسیجی بپرسی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران به زبان آنها چی می شه نه ایران نه ملت جانم فدای رهبر در می یاد بهترین رنگی که به چشم آنها دیده می شه سیاه و هیچ چیز دیگری نمی توانند ببیند که چشم ندارند ببینند. تف به هر چی بسیجی اگر 13 آبان بیرون نرم بهتر بگم نه ایران نه ملت جانم فدای رهبر گور پدر ناراضی.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

khale sooske - امریکا - لاس و گاس
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. عزیز این به این خاطر هست که تو دنیا بسیاری از خانمها به این مریضی دچار میشن در حقیقت اکثریت خانمها. تقریبا از هر 8 تا زن یکی به این مریضی مبتلا میشه.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

black or white - ایران - اصفهان
این ها هم جنبش صورتی راه انداختن :D
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

SABZE SABZAM - بلژیک - بروکسل
چرا بعضی ها انقدر بی منطقند که به اصل وارزش این اقدامات توجه نمیکنند؟
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی / دوست عزیز این ربطی به مد نداره در همچین روزی اینجا یک نو جشن و همبستگی انجام میشه تا کسانیکه به این بیماری مبتلا هستن دل گرم بشن و بدونند مردم باهشون هست با این نوع همبستگی مثبت و عملی نه فقد شعار..
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

pireghorbat - کره - سئول
مجسم کنید اگه زن احمدی فینقیل سرطان پستون بگیره..خود محمود هم سرطان لب میگیره.......
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Marzipan - آلمان - برلین
کویت تورنتو - کانادا - . . روح مامانت شاد و خدا رحمتش کنه.. و خدا همه مامان ها رو واسه بچه هاشون نگه داره.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

انسانیت - ایران - تهران
جمله معروف گاندی، رهبر جنبش استقلال هند، «ابتدا شما را نادیده میگیرند بعد به شما میخندند بعد با شما مبارزه میکنند بعد پیروز میشوید». https://www.youtube.com/watch?v=byuVeqtWPQ0feature=player_embedded#at=42
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. دوست عزیز! با توجه به کامنتهای پر محتوای قبلی که از شما دیدیم بعید است که چنین کامنتی بگذارید. اگر اهمیت اینکار به اینجا کشیده شده که بانوی اول آمریکا روبانی صورتی را از کاخ سفید آویزان کند مد نامیدن آن نوعی بی اطلاعی یا کج سلیقگی است. عبارت زیر را از سایت مرکز مبارزه با بیماریها در آتلانتا برای شما و سایرین نقل میکنم که حاکی از آن دارد که سرطان سینه در زنان شایعترین نوع سرطان است (جدای از سرطان پوست که قابل پیشگیری است) و میزان آن از 1 به 20 در 1960 به (1 به 8) در حال حاضر افزایش یافته که زنگ خطری بسیار مهم برای جامعه محسوب میشود. Breast cancer is the number one cause of cancer death in Hispanic women. It is the second most common cause of cancer death in white, black, Asian/Pacific Islander, and American Indian/Alaska Native women.Incidence in women has increased from 1 in 20 in 1960 to 1 in 8. با مختصری جستجو در مورد هر موضوعی در وب میتوان اطلاعات دقیقی در مورد هر مطلبی پیدا کرد. موفق باشید.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
من هم مرتب این روبان را می خرم به امید انکه هیچ کس سرطان نگیره کویت تورنتو - کانادا - دوست عزیز روح مادرتون شاد باشه
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . دوست عزیزم از توجه و اطلاعاتی که در پاسخ من دادید سپاسگزارم. علت این کامنت من احتمالا از اینجا ناشی میشه که من خودم شاغل در بخش درمان هستم و با بیماریهای بسیار جدیتر از سرطان سینه که در حال حاضر خوشبختانه در خیلی از موارد درمان کامل داره در تماس بودم. برای همینه گاهی متعجب میشم که چرا این همه توجه صرفا به سرطان سینه معطوف میشه؟ مثلا سرطان دهانه رحم در خانمها (شماره یک) و سرطان ریه در هر دو جنس و سرطان پروستات در آقایون آمار مرگ و میر بسیار بالایی دارند. بیماریهای قلب و عروق که در اکثر موارد با آموزش صحیح و تغییر شیوه زندگی قابل پیشگیری و درمانه هنوز قاتل شماره یک مردمان در اکثر کشورهای دنیا به شمار میره. در حالیکه اگر انرژی که روی سرطان پستان (که معمولا قابل پیشگیری نیست) میذارند به اندازه نصفش رو معطوف به بیماریهای قلبی میکردند بدون شک مردم دنیا هم تحت تاثیر قرار گرفته و تلفات ناشی از این بیماریها پایین می اومد.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
از طرف دیگه میشه به سوء تغذیه اشاره کرد که در کشورهای توسعه یافته احتیاج به آموزش داره و در کشورهای توسعه نیافته احتیاج به بودجه و ده ها مورد مشابه دیگه. به هر حال من مثبت بودن این فعالیتها رو هرگز انکار نمیکنم اما هنوز احتیاج دارم یکی منو قانع کنه چرا فقط سرطان سینه؟ مگه بقیه مرض ها آدم نیستند؟؟ لووول
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

sheyvar - ایران - تبریز
عکس دوم از آخر اونی که سفید پوشیده Marie Chantal Toupin است از خواننده های محبوب من بعد از Celine Dion
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
کویت تورنتو - کانادا - . امیدوارم روح مادرتان در آرامش باشه.واقعا متاسفم
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

کویت تورنتو - کانادا - لندن
Marzipan - آلمان - برلین . sara-j - سوید - استگهلم . مرسی ازهمدردیتون باهام
جمعه 8 آبان 1388

zorro.ir - ایران - تهران
کویت تورنتو - کانادا .امیدوارم روحش همیشه شاد و در آرامش باشد.
جمعه 8 آبان 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. دوست عزیزم! فرمایشات شما کاملا متین است. نکته ای که در این باره وجود دارد افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به این توع سرطان در چند سال اخیر است و مهمترین منشا آن هم جهش زنتیکی در نسل بشر امروز است که احتمالا به دلایلی که میدانیم از جمله مواد شیمیایی که وارد چرخه غذایی روزانه ما شده و سایر آلودگیهای زیست محیطی رخداد آن تسریع شده. سرطان دهانه رحم زودتر قابل شناسایی است و حتی واکسن برای پیشگیری از نوع شایع آن موجود است در حالیکه برای سرطان پستان نیست و اغلب زمانی خانمها متوجه وجود آن میشوند که دیر شده چون بسیار مخفیانه و بدون علامت پیش میرود. دلیل تاکید و تبلیغات روی این مسئله بیشتر همین است. با آرزوی سلامتی برای همه و ممنون از توضیحات جامع شما. پاینده ایران آریایی و ایرانیان وطن دوست در سراسر دنیا!
جمعه 8 آبان 1388

ARAMESH2 - استرالیا - سیدنی
کویت تورنتو - کانادا . به شما تسلیت میگم. روح مادرتان شاد ..
جمعه 8 آبان 1388

bij - المان - المان
و من از هر دوی شما عزیزان، zebelkhan و shabnam anti mammad ممنونم!
جمعه 8 آبان 1388

pouriya - ایران - رودسر
کویت تورنتو - کانادا . روان مادرت شاد باد و برای تو دوست عزیز آرزوی شکیبائی را دارم.. میدانم چه میکشی. برای من از دست دادن مادرم تلخترین تجربه زندگیم بود.
جمعه 8 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
مادر من 10سال پیش سرطان سینه گرفت و همین باعث شد که 1سینه اش رو بردارن اون هنوزم داره بخاطر اون عمل درد میکشه خیلی ناراحت کننده است
شنبه 9 آبان 1388

dokhtar ironi dar farang - امریکا - واشنگتن
کاخ سفید در ایالت واشنگتن دئ سی است نه نیویورک !.
شنبه 9 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور. تو که باز بدون اجازه پیدانت شد؟؟راستی ما چند تا رفیق تو لاهور داریم بگو هفته اینده کجا بمب میگذارید بگویم بچه ها اون ورها نروند منهم قول میدهم امام رضا را قاطی دیسکو و رقص نکنم( بحث امام رضا و دیسکو قسمت سوما).تو هم خونت را کثیف نکن اینها با رنگ صورتی عقلشان نمیرسد و الکی در کار خدا دخالت میکنند والا باری تعالی که سرطان نداده که درمان شود. در خصوص اینکه کی گوسفند است را میگذاریم واسه بعد!!!.ادرس یادت نرود. ..زت زیاد
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.