موسوی در دیدار با کروبی: توافقات ژنو مایه حیرت است

موسوی در دیدار با کروبی: توافقات ژنو مایه حیرت است

دیدار موسوی و کروبی بیش از چهار ساعت طول کشید

میرحسین موسوی روز سه شنبه ۵ آبان (۲۷ اکتبر) و در دیدار با مهدی کروبی گفتگوهای هسته ای انجام شده در ژنو میان نمایندگان ایران و آمیرکا را "واقعا مایه حیرت" خواند.

کلمه، وب سایت رسمی آقای موسوی، گزارش داده در این دیدار که در دفتر میرحسین موسوی انجام شد، آقای موسوی گفت: "قول و قرارهایی که در ژنو داده شده، اگر اجرا شود بر باد دادن همه زحمات هزاران دانشمند در کشور است و اگر اجرا نشود زمینه اجماعی را برای تحریم گسترده علیه ایران ایجاد خواهد کرد."

آقای موسوی همچنین گفت: "جالب آنجاست که به فرزندان انقلابی و خدوم کشور تهمت ارتباط و تمایل به غرب و شرق می زنند و خود به صورت آشکار و مکرر در مقابل آمریکا کرنش می کنند."

آقای موسوی همچنین با اشاره به برخی اتفاقات در عرصه سیاست داخلی و سیاست خارجی گفت: " دو گمانه را می توان مطرح کرد. یا برخی آقایان ماموریت دارند که کشور و نظام را متلاشی کنند و از بین ببرند، یا اینکه فقط به فکر امروزشان هستند و کاری را صرفا انجام میدهند که امروزشان بگذرد و به فردا برسد. که به گمانم همین گمانه دوم به واقعیت نزدیک تر است."

در این دیدار که بنا بر گزارش ها بیش از ۴ ساعت طول کشید، دو طرف که اصلی ترین رهبران مخالفان در ایران هستند، تصمیم گرفته اند به تقویت راه های ارتباطی خود "به رغم برخی محدودیت ها" بپردازند.

آقای کروبی در ابتدای این دیدار از برخوردهای صورت گرفته با او و علیرضا بهشتی در نمایشگاه مطبوعات ابراز تاسف کرد و آقای موسوی هم گفت: "به رغم توقیف مطبوعات، جمعیت مشتاق کثیری را [در فیلم ها] دیدم که در نمایشگاه حضور داشتند و از شما و جنبش سبز حمایت می کردند، و این گویا موجب ناراحتی اقلیتی است که در نتیجه دست به چنین اقداماتی می زنند."

در این دیدار مهدی کروبی از مبالغه هایی که درباره برخی افراد و مکان های مذهبی می شود انتقاد کرد و گفت: "مثلا می شنوم نام مسجد جمکران را در کنار و هم شان مسجدالحرام و مسجدالاقصی به عنوان مکان های مقدس می آورند و این اقدامات تنها باعث می شود که اعتماد مردم به اعتقادات قبلی شان هم سست شود."

'آزادی زندانیان سیاسی یک خواست ملی است'

میرحسین موسوی در این دیدار با اشاره به محاکمه زندانیان سیاسی و پخش اعترافات از تلویزیون و همین طور ادامه بازداشت فعالان سیاسی گفت: "برخی فکر می کنند که با چنین حربه هایی می توانند وضعیت را به وضع سابق برگردانند. اما سودای محال دارند و نمی فهمند که با هیچ حربه ای حتی با تهدید و بازداشت و محاکمه و اعتراف گیری هم نمی توان جامعه امروز را به جامعه یک سال قبل برگرداند.»

آقای موسوی گفت: "آزادی زندانیان سیاسی یک خواست ملی است که می تواند به بهتر شدن اوضاع کمک کند."

rapperboy - ایران - تهران
اقای موسوی حتما به یاد دارید که دوست شما اقای خاتمی چطور در این مساله کاسه گدایی در مقابل غرب در دست داشت
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
مساله اینجاست که خرما دهن خر افتاده است. کرنش در مقابل امریکا یا غرب و شرق آنهم از خفت حکومت اسلامی ایران و به دست شخص ا.ن و خ.ر و نوچه‌هایشان بسیار مخرب است چرا که سودجویان همیشه ضربه را از سست‌ترین جا وارد میکنند. حال آنکه ارتباط بین‌المللی با تمامی کشورها با دیانت و فکر و عقلانیت و تجربیات بین‌المللی امری بسی تامل برانگیز و مفید به فایده است. بازهم بزرگان عزیزی که از همراهان غیور و مرد این جنبش سبز هستند گویا قرار است هنوز به زبان نیاورند که بسیاری از عقاید خرافی و یا دور از تلاش انسانی که این نابخردان بر مردم ایران عزیز تزریق کرده‌اند مردودتر از انچیزی است که تصور توان کرد. اسلامی که اینان به خورد ایرانیان داده‌اند اسلام قدرت و تزویر و خونخواهی و مردسالاری و سلطه‌گری و بودن من و نبودن تو است. یا حق 13 آبان با شرافت و محکم و آزاده‌خواه باشیم. دست مرا که محکم بگیری به یاد تمام سهراب‌ها و نداها و محسن‌ها و ترانه‌ها دستت را محکم خواهم گرفت
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

arash_80 - هند - پونا
درود بر رهبران جنبش سبز
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

amirgabar - ترکیه - استانبول
یک کسی نیست به او بگوید تا حالا چه سودی از این اتم به ایران رسیده.شاه هم همان فکر را داشت که بیچاره اش کردند.اینها هم که یکسری مزدور هستند که ایران را به یغما برده اند.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

zheneral - ایران - اصفهان
درود بر رهبران جنبش سبز.به غیر از خاتمی کثیف. 13 ابان همه با درود بر امریکا و مرگ بر فلسطین به خیابان خواهیم امد. لطفا از تفرقه بپرهیزید. باراک حسین اوباما یا با اونا یا با ما
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

amir-007 - ایران - ایران
اقایان موسوی وکروبی باید طوری تصمیم گیری کنند که به پیشرفت مملکت کمک کند نه همش اشوب و دست ما هم از همه چیز کوتاه باشه.برای ماهی گرفتن بهتر از یه قلاب یه سیاد خوبه.سربلندی ایران افتخار ماست
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
کار بزرگی که احمدی نژاد انجام داد اینست که خامنه ای قدرت طلب را به دنبال خودش به راهی کشید که در نهایت سقوط هر 2 انها را در پی خواهد داشت روزی که افتضاح سیاستهای غلط این دولت بیرون بیاید خامنه ای که طراح و مدافع دولت کودتا بوده چه پاسخی خواهد داشت؟قطعا در درون همین نظام هم دیگر کسی او را قبول نخواهد کرد.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت اول. بله آقا ما میزنیم ما غربی ها می کشیم -پرچمشون هم آتش میزنیم تا دودش چشم های انیشتن و گالیله و آقای بوش و ریگان را هم بسوزونه یا همشون از نوع اسلامی میشن و یا رهبر گفته کافرند و ضد خدا هستند و باید نابودشون کرد یا همشون در کارخونه ماشین سازی ها شون رو میبندند و به بچه سازی و چادر دوزی و دنبال ما راه می افتند می آن مسجد رهبر براشون از چراغ زنبوری تو بهشت تعریف کنه و قبلا باید کیسه های پر دلارشون هم به درون مسجد تحویل بدن و بعد کفششون رو هم در بیارن و بعد برای شنیدن قصه های روان کننده شکم وارد مسجد شوند. چرا برای ما پالایشگاه و کارخانه و هواپیماسازی و.....نمیسازید که با شکم پر تو خیابان ها گله گله جمع شده عربده زنان به نسل مو زرد وچشم آبی غربی فحش بدهیم؟
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت دوم. بیائید بیائید نجس های ارمنی غربی کافرهای ضد خدای غربی این ترحیم های ظالمانه را بردارید شکم ما را پر کنید و ما برایتان قصه اسلامی بگوئیم و عربده بزنیم و عکس هایتان را هم آتش بزنیم بیائید بیائید دیگه چرا می ترسید خدا گفته که از اولش دو نفر بودند یکی آدم و یکی هوا. خدا ذلیل تون کنه پولم بیارید که ما معطلیم دیگه برامون بسازید-چناب موسوی قربان شما وریش سفیدتان برم انشالله میدانید در هنگامی که آیت الله خمینی در پاریس و در نوفلوشتو با بیست و سه نفر از سیاتست مداران آمریکائی و کارمندان سازمان سیا دیار داشت به او چه گفتند و با چه شرایطی به ایشان اجازه ورود به ایران و تاسیس خاندان حکومتی سی ساله اسلامی را دادند -حالا تعجب می کنید که چرا پشت فرمان مملکت رانی باید خامنه ای و احمدی نژاد بنشینند و کشور را به درودیوار اقتصاد بین اللملی بزنند و کسی دیگر اجازه نیست براند؟.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت سوم. قربان ریش سفیدتتون بشم شما که میدونی که می خواهی ندونی که میدونی اینها همش از کجا آب میخوره ؟. از ماجرای ایران گیت چیزی یادتون هست که خدادوستان اسلامی کمک کردند رولاند ریگان قاتل به ریاست جمهئری امریکا محشوب شد؟. چرا چند هفته قبل از انتخابات در اسرائیل موشک پرانی های فلسطینی ها به اسرائیل شروع شد که دست راستی های اسرائیل به حکومت رانی رسیدند؟. میدانی که اصل ونسب احمدی نژاد یهودی است؟
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت چهارم. تمامی امور اتمی دنیا تحت امتیاز یهودیان است زیرا که کاشفان و مخترعان بیشتر از نود در صد یهودی هستند ونخواهند گذاشت که هیچگاه در جائی که نخواهند و بدون شرکات نود درصدی کسی نیروگاه اتمی راه نیدازد. چرا چرا ساختن ساختمان نیروگاه اجازه است ولی سوخت اتمی خیر مثل ساخت اتومبیل است که موتور ندارد و سازنده این اتومبیل باید خود اتومبیل را دنبال بکشد. شما از زحمت هزاران دانشمند ایرانی اتمی گفته اید اشتباه نمی کنید شاید مقصود شما این هزاران شاید چاپ کتابهائی باشد که در آن در مورد اتم نوشته اند و یا هزاران دانشمند متخصص تولید مواد مخدر در کوچه پس کوچه های تهران
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت پنجم. مهندس موسوی جان موقعیت و وضعیت فعلی شما را کاملا درک می کنم . سیاست در کشورهای جهان سوم و بویژه سیاست جنگل و باغ وحش است که در آن ها حیوانات قلدر میخورند و مضلومان یا زیر پاها له میشوند و یا خوراک بقیه . مدت ها و یا سالیان سال باید منتظر بود که از چهار راه سیاست ایران دمکراتی و آزادی. عبور کند -هیچ سیاستمدار عاقلی نباید سعی کند ستون های حکومت اسلامی در حال ریزش را مستجکم کند. یک دیوانه سنگی را در چاه می اندازد که صد عاقل نمیتوانند آن را بیرون بیاورند.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

s.m.s - ایران - شیراز
zheneral - ایران - اصفهان. خاتمی که خیلی تمیزه. من که خیلی دوستش دارم. درود بر خاتمی و تمام طرفداراش. مرگ و ننگ بر احمدی نژاد و تمام طرفداراش
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
rapperboy - ایران - تهران . ننه عروس هم حرف زد.عبدل جان ان را ارتباط بین الملل میگویند نه کاسه گدایی
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
13آبان همه با هم .. دوستان ما بیشماریم و برنده خواهیم شد. خواهش میکنم ما رو تنها نگذارید و از خونه بیایید بیرون. ما لایق ایرانی آزاد هستیم. عمر این جنایتکاران تمومه...مردم اگه این فرصتها رو از دست بدیم به نسل بعدی خیانت کردیم. ما باید شجاع باشیم.. به امید پیروزی وآزادی ایران
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

yaroo - پارس - بوشهر
عزیزان کسی تا حالا کتاب " قلعه حیوانات " رو خونده؟ اگه نه .....200% عمرتون فناست......چرا؟ .....از تمام رفقا میخام که این کتابو حتماً بخونن چون عجیب صفحه به صفحش و خط به خطش داره تو جامعه ما اتفاق میفته و شرایط ما رو کاملاً درست به تصویر کشیده
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

yaroo - پارس - بوشهر
یه جای کتاب " قلعه حیوانات "........کاملاً....کاملاً شبیه این ماجراست. اون جایی که شروع به ساختن آسیاب بادی میکنن که قبلاً میگفتن نیازی نداریم و پیشنهاد کننده طرح رو تبعید کردن
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

طاطا - ایران - ایران
سکوت ایران تهران و تمام دوستان آزادی خواه :. نامت رابه من بگو دستت را به من بده حرفت را به من بگو. قلبت را به من بده من ریشه های ترا دریافته ام. با لبانت برای همه لب ها سخن گفته ام. ودستهایت با دستان من آشناست . من درد مشترکم مرافریاد کن
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

arya47 - ایران - کرمان
zheneral - ایران - اصفهان گفتی از تفرقه بپرهیزید و با شعار تفرقه برانگیزت (درود بر رهبران جنبش سبز.به غیر از خاتمی کثیف)دوست عزیز ما زمانی موفق میشویم که به عقاید دیگران احترام بگذاریم و با احترام نظرات مخالف خود را نقد کنیم زمان مرده باد و زنده باد گذشته ما در عصر حاضر نیاز به تمرین بیشتر داریم که به جای فحش از منطق استفاده کنیم.ما باید به هر کس با هر عقیده ای که حامی جنبش سبز است احترام بگذاریم.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

بنجامین - ایران - اصفهان
یارو - بوشهر - دمت گرم . کاملا موافقم. تازه قسمت آخر ماجرا مونده و اون رابطه با آمریکاست که به زودی زود انجام میشه و رنج و بدبختی برای مردم یادگارمی ماند.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.