زنان اماراتی خلبان می شوند

زنان اماراتی خلبان می شوند

سلما بلوچی (سمت چپ ) , آسیه المنصوری ( سمت راست)

خبرگزاری میراث - برای نخستین بار زنان اماراتی به عنوان خلبان درخطوط هوایی این کشور فعالیت می‌کنند.
خطوط هوایی الاتحاد درکشور امارات در برنامه پروازهای خود، خلبان های زن را به کار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عمان شرکت خطوط هوایی الاتحاد که یکی از مهم ترین خطوط حمل و نقل هوایی ابوظبی به شمار می آید، دو زن خلبان به نام‌های« سلما البلوچی» و «آسیه المنصوری» را در برنامه فعالیت های روزانه خود به کار می‌گیرد.

این دو زن با اخذ مدرک خلبانی و مجوز پرواز و هدایت هواپیما قراراست از این پس در عملیات هوایی این شرکت به کار مشغول شوند.

«جیمز هوگان» مدیر اجرایی خطوط هوایی الاتحاد با تایید این مطلب یادآور شده است این دو زن اخیرا همراه با 9 مرد دیگر از همکاران خود موفق به اخذ مدرک خلبانی شده‌اند.
وی افزود :«این دو نخستین زن خلبان به عنوان نخستین زنان فارغ‌التحصیل ازبرنامه ویژه‌ای شناخته می‌شوند که از سوی دانشکده افسری ابوظبی وارد بازار کار و فعالیت های تخصصی امارات شده‌اند.»

kili_patilaki - قطر - دوحه
بازم بگید اسلام بده:)
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
چه خوشگل هستن، سمت راستی شبیه نیکول کیدمنه، سمت چپی شبیه آنجلینا جولی. سمت چپی ابروهاش شبیه ابروهای امام خمینیه، خوب شد مهماندار نشد وگرنه مسافرها زهره ترک میشدن، حداقل یه سکته ناقص رو رد میکردن.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
نه به اون سمت راستیه که اینقد جووونه .. نه به اون سمت چپیه که غلط نکنم از فک فامیهای صدامه .. ههههه ..
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
تا چند ماه قبل حتئ اجازه نداشتن رانندگئ کنن حالا خلبان میشن!!!!!
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

khooroos - امارات - دبى
حالا یه سرى عقده اى نزاد برست باز میان جرند میکن
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
kili_patilaki - قطر - دوحه. بازم بگید اسلام بده ]]]]]] بزرگوار؛ هنوز ایران صاحب بزرگترین افتخار در آسیا و خاورمیانه است که 100 البته حکومت پهلوی باعث و بانی آن افتخار هستند. اگر زنان اماراتی الان می خواهند خلبان بشون زنان ایرانی 60 سال پیش خلبان بودند. همین اسلام شما ما رو به این روز انداخت. این عکس رو نگاه کن:. https://elima.parsaspace.com/pix/ghadimi/ho403953.jpg. https://moziraj.files.wordpress.com/2008/08/082908-1356-9.jpg
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
kili_patilaki - قطر - دوحه. عکس/جوانترین خلبان زن ایرانی. ساساندخت ساسانی در سن ۲۰ سالگی عنوان جوانترین زن خلبان ایران را به خود اختصاص داد و تاکنون زنی نتوانسته این عنوان را از وی بگیرد. . https://elima.parsaspace.com/pix/ghadimi/ho403953.jpg.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
اسلام فقط برای ما نازل شده .بابا این اماراتیها الان زنهاشون بی حجاب میان تو خیابون ادم شدن حسابی لباس وکیف وکفش مارک میپوشند
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
kamia1 - المان - کلن, کاملا با شما موافقم.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

zezo7 - دوحه قطر - دوحه قطر
اصلیت دوتاشون ایرانئ هستش دوحه قطر
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
kili_patilaki - قطر - دوحه ,دوست عزیز این چه ربطی به اسلام داره. دین و سیاست دو صیغه جدا از هم هستند.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

amir1984dubai - امارات - دبی
اینا اصالتشون ایرانی شک نکنید که مغز عرب واسه این کارا ساخته نشده اینا از ایرانیان قدیمی اینجا هستن دمشون گرم
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
در امارات خانمها ازاد هستند. اما انچه تعجبم را جلب کرد اینکه در سال 2004 اولین زن خلبان سعودی توانست اجازه کار بگیرد. هنادی هندی در اردن خلبانی را اموخت. و جالب توجه اینکه یک شاهزاده میلیاردر سعودی بنام ولید بن طلال سپانسر و مشوقش بود! و یک خبر جالب دیگر برای اولین بار در تاریخ جهان٫ یک هواپیمای اردنی که پرسنل فقط زن داشت! فقط 6 خانم! یک خلبان یک کمک خلبان و 6 مهماندار توانستند از اتن تا عمان 100 مسافر را به مقصد برسانند. من که خوشحال شدم. از اقای انتی اسلام هم ممنونم بابت عکس ان خانم افتخارافرین ایرانی. هر خانمی بتواند مهمی را به انجام برساند از هر ملیتی شایسته ستایش است مخصوصا از جانب ما خانمها. متاسفانه برخی از دوستان کم لطفی می فرمایند. شاید اگر میدانستید خانمهای عرب نظر بدی نسبت به شما ندارند و برعکس دردمشترکی با شما دارند این کم لطفی را نمی فرمودید.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
اگر به زنان ایرانی‌ هم آزادی داده میشد تا به حال دست کم نصف خلبانان ایرانی‌ زن بودند، چون زنان ایرانی‌ نه تنها با هوش بلکه تا حدودی جاطلب نیز هستند و تلاش دارند همپای مردان گام بردارند! با دیدن این عکس خیلی‌ عصبانی شدم...البته نه این که حسادت کنم، نه، تنها غمگین شدم که چرا ما نه!!!.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
فراموش کردم عرض کنم اولین خانم خلبان مسلمان بلقیس شوکت از ترکیه یا عثمانی انزمان بود که در تاریخ 18 نوامبر 1913 ارزوی خود را بر اورده کرد. یک هورا هم برای خانمهای ترک.خانمهای بااراده و موفق الگوی من در زندگی هستند. خانمها پیروز باشید
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

fereshteh nejat - امارات - دبی
amin7777 - انگلستان - منچستر . هاهاها از کامنتت خیلی خندیدم . خیلی باحال بود .
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
zezo7 - دوحه قطر - دوحه قطر . سلام دوست عزیز با شما موافقم ..هر دوی اینها ایرانیند٪100. بلوچی که معلومه دیگه نیازی به توضیح نداره.عربا کجا خلبانی کجا..ایرانیها از دهه 50 تا به حال مسبب اصلی پیشرفت کشورهای حوزه خلیج فارس شدنداما بسیاری از عربها خصوصا نسل کنونی نمک نشناسند...بسیاری از هنرپیشه های سریالهای کویتی وبحرینی اصالتا ایرانیند
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
آنتی اسلام - ایران - اهواز. سلام آقا فرید گل.چیزی که گفتم بیشتر جنبه ی شوخی داشت.خیلی ممنون بابت لینک ها و اطلاعات مفیدتون.به هر حال بهتراز هیچیه که!بالاخره گام بزرگی برداشته اند.در مورد خلبانان زن ایرانی که کاملا موافقم .لذه. اسلام هم اونقدر که شما و دوستانتون میگید بد نیس.البته این نظر منه.خیلی هم مسلمون خشک و متعصبی نیستم.از نظرات شما همیشه استفاده میکنم.یکی از بچه ها میگفت نادر چرا نم ری خودت کتاب خونی..گفتم ایرانیان یوکی و نظرات کاربرانش یه جورایی لقمه ی آماده گذاشتن جلوم"البته لطف میکنید همگی".اصل مطلب و عیب و ایراد را پیدا میکنم و روش تحقیق میکنم..باز هم ممنونم.پیروز باشید.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
آنتی اسلام - ایران - اهواز. میگما لینکهایی که داده بودین پیغام"could not be located."داد و باز نشد.متاسفانه. :)
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
پیشرفت اینها ناامید کندست خسته نبشید
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
kili_patilaki - قطر - دوحه شما خیلی آقایی. اگر من بعضی وقتها جسارت میکنم و تند صحبت میکنم به بزرگی خودت من حقیر رو ببخش. چون با تایپ کردن نمی تونیم احساساتمون رو منتقل کنیم. شاید اگر همهء ما ها که اینجا کامنت میگذاریم و چشم دیدن هم رو نداریم؛ کنار هم بودیم و صحبت میکردیم؛ بهترین دوستهای تاریخ میشدیم. این لینک امیدوارم باز بشه. اگر نشد توی اینترنت سرچ کن "ساساندخت ساسانی". ساساندخت ساسانی در سن 20 سالگی عنوان جوانترین زن خلبان ایران را به خود اختصاص داد و تاکنون زنی نتوانسته این عنوان را از وی بگیرد . https://www.ghadimiha.blogfa.com/post-436.aspx.
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
huria - دانمارک - کپنهاگ واقعا کامنت زیبایی بود مخصوصا بخش درد مشترک یه جورایی تکان دهنده بود. موفق باشید دوست عزیز
جمعه 8 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
مسلمانان عقب افتاده.
جمعه 8 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
آنتی اسلام - ایران - اهواز. همیشه کسانی که خوش رفتار و خوش برخورد هستند طرفدارن بسیاری دارند.شما با اخلاق"همچون اقای حمید تن تن" بی مانندتون خیلی ها رو مجذوب خودتون کردید.بله.متاسفانه همین طوره که شما گفتید از طریق تایپ کردن کلمات فقط ذره ای از احساسات را میشه رد و بدل کرد. و مطالب رو سخته به طرف مقابل فهموند ..به هر حال خیالی نیست آقا فرید گل.مجبوریم بسازیم.خلاصه اینکه خیلی قبولتون دارم و خوشحالم که هموطن باهوش و دوست داشتنی چون شما دارم.در مورد تند روی هاتون هم ملالی نیس:) بالاخره شما یه چیزی حالیتون هس که حتما ما حالیمون نیس..به هر حال امیدوارم در زندگی تان موفق شاد و خندان باشید و همیشه در این سایت باشید..در آخر بگم که عکس خانم ساسانی رو دیدم..البته با سرچ و رفتن به همین وبلاگ.پیروز باشید دوست من.
جمعه 8 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
Mehriran - سوپد - مالمو بسیار سپاسگزارم دوست محترم و خوش ذوق. به امید روزی که این درد مشترک ما با همکاری مشترکمان ریشه کن شود.موفقیت و کامیابیتان را ارزومندم عزیزم
جمعه 8 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
این عربا اسلامو انداختند به خیک ما که زن ایرانی بره دنبال سفره ابوالفضل خودشون آدم شدند میرند دنبال خلبانی!ای خاک بر سر ما!
شنبه 9 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
نه عزیز اشتباه می کنی.از 1.2 میلیارد مسلمانی که در جهان هستند 80 در صد سنی هستند. یعنی به ائمه و ابوالفضل و مخلفات سفره و غیره اعتقاد ندارند. شیعه را ایرانیها بوجود اوردند و اگر صحبتهای اقای بهرام مشیری رو گوش بدی که با مدرک صحبت میکنند نه عواطف. متوجه میشی که در ایران باستان برای سیاوش دقیقا همانطور عزاداری می کردند که برای حسین بن علی(ع). باز خوشا به سعادت شما ایرانیها که یک مذهب از خودتان دارید. هرروز صد بار به حال عراقیهای شیعه تاسف میخورم که هم دینشان هم مذهبشان را از دول مجاور به عاریه گرفتند و بسیاری از انها نمیدانند!!!!!!
یکشنبه 10 آبان 1388

jamsil - کره - سئول
تبریک می گوییم.
دوشنبه 11 آبان 1388

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.