چاقوهای چینی، جایگزین چاقوهای زنجانی شده اند

چاقوهای چینی، جایگزین چاقوهای زنجانی شده اند

رئیس سابق اتحادیه چاقوسازان زنجان گفت: وجود چاقوهای ارزان قیمت بی کیفیت چینی که توسط ماشین آلات قوی در مقیاس وسیع ساخته می شوند، همچنین افزایش بی رویه قیمت مواد مصرفی برای ساخت چاقو، موجب افول این صنعت در زنجان شده است.

محمد حسن حق نظری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در سالهای اخیر شاهد بودیم که چاقوی دست ساز زنجان نتوانست در بازار رقابتی با چاقوهای چینی، مقابله کند. البته عدم حمایت دستگاه های متولی از این صنعت، از جمله عواملی است که موجب وقوع چنین اتفاقی در صنعت چاقوسازی استان شده است.

وی افزود: اکثر صنعتگران این حرفه، میانسال هستند و به دلیل اینکه جوانان هیچ رغبتی برای فراگیری و ادامه این صنعت ندارند، با وضعیت موجود زوال این صنعت در زنجان نزدیک است.

حق نظری در رابطه با بسته بندی و صادرات این صنعت به خارج از استان خاطرنشان کرد: گران بودن مواد اولیه و دست ساز بودن ساخت چاقو در زنجان که تولید در مقیاس کم را به دنبال دارد، باعث شده است تا چاقوی زنجان نتواند با کالاهای خارجی رقابت کند و حتی به خارج از استان صادر شود.

این صنعتگر زنجانی در رابطه با بیمه چاقوسازان ابراز کرد: تاکنون تعداد اندکی از چاقوسازان استان بیمه شده اند و عده ای نیز به دلیل پایین بودن سطح کاری و وجود مشکلاتی در جواز واحد صنفی خود تاکنون بیمه نشده اند. همچنین دستگاه متولی امور بیمه برای بیمه کنندگان خود شرایطی دارد که تمامی این عوامل موجب شده است برخی از چاقوسازان بیمه نشوند. البته وعده هایی در این راستا به فعالان این صنعت از سوی برخی مسئولین داده شده است.

وی در خصوص توزیع سهام عدالت به چاقو سازان عنوان کرد: تاکنون سهام عدالت به چاقوسازان اعطا نشده است که این امر توسط اتحادیه در حال پیگیری می باشد.

حق نظری در رابطه با موانع رشد و توسعه این حرفه در زنجان یادآور شد: تعداد چاقوسازان زنجانی به دلیل عدم حمایت مسئولین و نیز عملی نشدن وعده های آنها در خصوص بهبود وضعیت این صنعت، رو به کاهش است. همچنین ورود بی رویه چاقوهای چینی ارزان قیمت، عدم وجود ماشین آلات مناسب برای افزایش تولید و نیز نبود کیفیت بسته بندی مناسب سبب از بین رفتن این صنعت در سالهای آینده خواهد شد.

وی گفت: چنانچه مسئولان امر، حمایت جدی از این صنعت داشته باشند و مواد اولیه با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار صنعتگران این حرفه قرار گیرد، می توان بخشی از مشکلات این صنعت را حل کرد.

Hoja Verde - ایران - تهران
خودمونم کم کم داریم چینی میشیم.همه چیزمون شده چینی.چین چین چین چین چین.خسته شدیم.
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
مافیای بازار و واردا ت بد بخت کرده مملکت
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
یه روز دو تا چینی میخورند به هم میشکنند.
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

sour cherry - چین - شانگهای
چین دنیا رو قبضه کرده اجناس چینی به سراسر دنیا صادر می شه اما چرا کیفیت کالاهایی که به اروپا وامریکافرستاده میشه باکالاهایی که به ایران صادر می شه فرق می کنه؟اینو باید از تجار ایرانی بپرسیدکارخانه های چین اجناسی با کیفیت های مختلف و قیمت های مختلف تولید می کنند اکثر ایرانی ها اجناس درجه دو و سه رو با قیمت پایین و به همون نسبت کیفیت پایین سفارش می دن تازه همون هم تا به ایران می رسه و ترخیص میشه کلی براشون هزینه داره وبالطبع این هزینه روی قیمت کالا کشیده می شه بنابر این همون کالای درج سه با قیمتی چندین برابرنرخ اصلی بدست مردم میرسه به طور کلی اگر هم مردم این اجناس بی کیفیت رو خریداری نکنند تجار هم وارد نمی کنند اگر عرضه نباشه تقاضا نیست وبالعکس اگرتقاضا نباشه عرضه نمی تونه بشه پس نتیجه ی اخلاقی این که همش تقصیر دولت که مردم رو به این روز انداخته:(
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران سالها قبل از انقلاب مجله طنز توفیق با اشاره به درگیریهای بین آمریکا و چین کمونیست، کاریکاتور رئیس جمهور وقت آمریکا (اگه اشتباه نکنم جانسون) رو کشیده بود که جلوی آینه با ناراحتی به «چین» های روی صورت خودش نگاه میکرد و میگفت: اَه! بازم «چین»؟!!!!
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
امیدواریم در اینده نه چندان دور اخوند چینی هم به بازار بیاد ما این اشغالها رو بندازیم دور چینی کافرشو استفاده کنیم
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
همین روزهاست که امام زمان چینی هم بیاد / دیگه نور الا نور میشه...!!!. لوووووووووووووووووول
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
gogoli - ایران - تهران. آخوند همیشه !Made in Arab
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

saken - ایران - یزد
پرده بکارت یک بار مصرف چینی هم به بازاراومد !
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران ..... مفهوم نیست حاجی! یا گیرنده خرابه یا فرستنده! (توضیح بده)
جمعه 8 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.