افشای شگردهای منحصر به فرد یک شبکه بزرگ زورگیری

افشای شگردهای منحصر به فرد یک شبکه بزرگ زورگیری

اعضای یک شبکه بزرگ زورگیری که با دو روش ابداعی اهداف مجرمانه خود را پی می گرفتند پس از دستگیری از جرائم شان پرده برداشتند.

به گزارش خبرنگار ما روز 24 شهریورماه ماموران پلیس آگاهی تهران حین گشت زنی در بزرگراه تهران- کرج به یک دستگاه خودروی پژو پارس سفیدرنگ مظنون شدند و از راننده خواستند خودرو را متوقف کند اما فرار راننده باعث آغاز تعقیب و گریز شد.

با وجود هشدارهای متعددی که ماموران گشت پلیس آگاهی به راننده خودرو دادند راننده پژو سرعت خود را افزایش داد و با چندین خودروی عبوری به شدت تصادف کرد. با این وجود به راه خود ادامه داد. سرانجام ماموران به لاستیک های پژو تیراندازی کردند ولی باز هم مرد فراری متوقف نشد تا اینکه حین فرار به یک کوچه بن بست رفت و به ناچار خودرو را متوقف کرد. در این هنگام متهم با پای پیاده اقدام به فرار کرد و حدود 700 متر به راهش ادامه داد سپس تصمیم گرفت با شکستن شیشه در یک خانه وارد آنجا شود تا از طریق آن از دست ماموران فرار کند اما با حضور به موقع ماموران از ورود وی به داخل خانه جلوگیری و این فرد پس از دستگیری به پلیس آگاهی منتقل شد.

ماموران در بازرسی از خودروی پژو پارس یک قبضه قمه 50 سانتیمتری و یک قبضه چاقو کشف کردند. متهم به نام وهاب در بازجویی ها به کارآگاهان گفت سال گذشته در طرح برخورد با اراذل و اوباش دستگیر و روانه زندان شد و در زمان رانندگی نیز به علت مصرف شیشه در وضعیت عادی نبود برای همین اقدام به فرار کرد. در ادامه تحقیقات مشخص شد وهاب به اتهام سرقت منزل تحت تعقیب است و با یکی از متهمان متواری پلیس آگاهی به نام حسین در ارتباط است و به احتمال بسیار زیاد در ارتکاب جرائم با او همکاری و مشارکت دارد.

با اعتراف وهاب به همکاری با حسین تجسس ها ادامه یافت و پلیس متوجه شد این دو متهم از اعضای یک گروه زورگیری به سرکردگی شخصی به نام امیر ملقب به فاشیست هستند.

بررسی سوابق امیر نشان داد وی از مجرمان سابقه دار است که به اتهام حمل سلاح گرم غیرمجاز و مشارکت در سرقت های مسلحانه تحت تعقیب قرار دارد.

با تجمیع اطلاعات به دست آمده، شناسایی و دستگیری متهمان متواری و دیگر اعضای گروه زورگیری در دستور کار قرار گرفت و 50 نفر از اعضای باند به تله افتادند و پس از آن کارآگاهان متوجه شدند امیر در محلی در منطقه جنت آباد مخفی شده است.

با شناسایی دقیق مخفیگاه امیر مراقبت از این محل به صورت شبانه روزی آغاز و سرانجام با حضور متهم در مخفیگاهش وی در ساعت 10 روز شنبه هفته گذشته طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و در بازرسی از مخفیگاه او یک دستگاه خودروی سواری هیوندای فاقد قفل و سوییچ کشف و فاش شد پلاک نصب شده روی خودرو قلابی و متعلق به یک دستگاه خودروی سواری میتسوبیشی است و خودروی میتسوبیشی نیز در خارج از منزل متهم پارک شده است.

در گام بعدی روش های سرقت و زورگیری اعضای گروه برای کارآگاهان مشخص شد.

ماموران دریافتند در روش اول امیر با همراهی دیگر اعضای گروه پس از شناسایی و انتخاب شرکت هایی در سطح شهر تهران، به روش های مختلف زمینه ارتباط با اعضای شرکت به ویژه مدیرعاملان را فراهم می کردند و پس از گذشت مدت زمانی در ساعات خارج از ساعت کار شرکت با ورود به شرکت و ضرب و شتم مدیر یا دیگر کارکنان که با وی قرار ملاقات گذاشته بودند، با تهدید چاقو و قمه دست و پای آنها را می بستند و پس از آن از داخل شرکت با طلافروشی های منطقه تماس می گرفتند و به بهانه های مختلف از قبیل خرید سکه به عنوان پاداش برای اعضای شرکت سفارش خرید مقادیر زیادی طلا را می دادند. در این بین صاحبان طلافروشی پس از کنترل کردن شماره تلفن شرکت با گمان اینکه معامله خوبی در حال انجام است به همراه طلاهای سفارش شده به آدرس مورد نظر می رفتند و پس از ورود به داخل شرکت ها مورد حمله اعضای گروه زورگیر امیر فاشیست قرار می گرفتند و متهمان پس از سرقت طلاها و پول های داخل شرکت از محل متواری می شدند.

ماموران همچنین دریافتند در روش دوم سرکرده گروه و دیگر اعضای باند با شناسایی عده یی از جوانان با این وعده که آنها از طریق فروش ماده مخدر شیشه می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن به سرمایه قابل توجهی برسند، به آنها می گفتند تهیه مواد و معرفی مشتری را خودشان انجام می دهند و صرفاً مبادله پول و مواد بر عهده آنان است. متهمان به این طریق اقدام به تطمیع این جوانان می کردند و پس از چندین بار معامله در یک نوبت با تحویل دادن مقدار قابل توجهی مواد مخدر به جوانان اغفال شده نقشه خود را عملی می کردند.

امیر پس از تحویل دادن مقدار قابل توجهی ماده مخدر شیشه به طعمه هایش که به عامل فروش مواد تبدیل شده بودند از آنها می خواست پس از فروش مواد، پول آن را به وی تحویل دهند.این در حالی بود که امیر با برنامه ریزی قبلی تعدادی از اعضای گروه خود را سد راه این جوانان می کرد و آنان با تهدید چاقو و قمه و ضرب و جرح اقدام به زورگیری پول حاصل از فروش مواد می کردند و پس از آن متواری می شدند.

عاملان فروش مواد نیز که این بار پولی برای تحویل دادن به امیر در اختیار نداشتند نزد وی می رفتند و او در قبال پول خود اتومبیل این افراد را از چنگ شان در می آورد و وادارشان می کرد خودرویشان را به نام او کنند.

بنا بر این گزارش در حال حاضر تحقیقات از اعضای این گروه ادامه دارد و پلیس آگاهی از صاحبان طلافروشی ها و همچنین مدیران شرکت هایی که به این روش مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته اند دعوت کرده است برای طرح شکایت و تشکیل پرونده به شعبه 10 بازپرسی دادسرای جنایی تهران یا پایگاه پنجم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
سرتاپای حکومت جمهوری اسلامی شبکه زورگیریه. روشهاشون هم در دنیا لنگه نداره. این خیلی عجیبه؟
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

vaghebin - فنلاند - تامپره
عجب مغزی داشته این فاشیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
دیگه حنا خامنه ای واسه ما رنگی نداره.
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
اینو میگن اراذل اوباش . اگه این آدم ها تحت قوانین آزاد اروپا زندگی می کردن چیکار می کردن ؟
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

javidshah - ایتالیا - رم
اینها را باید دار بزنند. نه ان نوجوان هجده ساله را. مرگ و نابود باد جمهوری اسهای ایران.
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
وقتی تمام قدرت و پولشون صرف مبارزان سیاسی و باقیموندش هم به لبنان صادر میشه پول وقدرت کافی برای ریشه کن کردن اینجور گنگها باقی نمیمونه خدا میدونه که این حیوانات چند سال فعالیت داشتند
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
باور کنید که اینها از طرف خود رژیم دهستن و فقط کارشان بدبخت کردن جوانهای مملکت هست . اینها همون لباس شخصیها هستن . اگر نیستن باید همشون را اعدام کنند
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
تو امنترین کشور دنیا از اینکارا!!!!!
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
این ها همان اراذل و اوباش لباس شخصى هستند که هم در تظاهرات سیاسى مردم دخالت هاى تبه کارانه مى کنند و هم در زندگى اقتصادى شان چرا که با باند هاى اطلاعاتى احمدى نژاد و دىگر عوامل سیه کار اطلاعات جمهورى اسلامى تماس دارند با این شیوه هاى گانگسترى و سرویس اطلاعاتى آشنا مى گردند و همانطور که در بالا آمده روش هاى تبه کارى را علیه مردم به کار مى برند ملاحظه مى کنید این نظام مقدس را بنا به گفته سر پاسدار ٫ جعفرى باید حفظ کرد چرا که از نماز یومیه نیز واجب تر است
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.