شیوه جدید پروفسور بهمن گویورون ,رئیس ایرانی انجمن جراحی پلاستیک آمریکا برای درمان میگرن

شیوه جدید پروفسور بهمن گویورون ,رئیس ایرانی انجمن جراحی پلاستیک آمریکا برای درمان میگرن

رئیس ایرانی انجمن جراحی پلاستیک آمریکا در تازه ترین تحقیقات خود نشان داد که عمل جراحی بهترین گزینه برای درمان سردردهای میگرنی شدید است و می تواند امیدی مهم برای بیمارانی باشد که از سردردهای میگرنی به شدت رنج می برند.

پروفسور بهمن گویورون رئیس انجمن جراحی پلاستیک آمریکا و پروفسور دانشگاه بیمارستان مرکز پزشکی کلولند در اوهایو که پیش از این یک روش درمانی جدید را برای درمان میگرن با استفاده از جراحی جوانسازی پوست صورت (لیفتینگ) ارائه کرده بود اکنون در تازه ترین تحقیقات خود تائید کرد که جراحی نقاط محرک میگرن بهترین گزینه در درمان سردردهای شدید است.

این دانشمند ایرانی نتایج بررسیهای خود را روز گذشته (24 اکتبر 2009) در اجلاس سالانه انجمن جراحی پلاستیک آمریکا در سیتال ارائه کرد.

در حال حاضر بیش از 30 میلیون آمریکایی از سردردهای میگرنی رنج می برند.

این دانشمند ایرانی برای دستیابی به این نتایج 79 بیمار مبتلا به میگرن را در پنج سال اخیر تحت عمل جراحی نقاط محرک این سردردها قرار داده است.

از این 79 بیمار، 10 بیمار پس از انجام عمل جراحی اول به یک جراحی دوم نیز نیاز پیدا کردند و از 69 بیمار باقی مانده 61 بیمار (88 درصد) پاسخهای اولیه مثبت به جراحی را حفظ کردند.

همچنین در 20 بیمار (29 درصد) به طور کامل بیماری از بین رفت و در 41 بیمار (59 درصد) بیماری تاحد چشمگیری کاهش یافت و تنها در هشت بیمار (11 درصد) بهبود کمتر از 50 درصد و یا بدون تغییر حاصل شد.

این اطلاعات جدید نشان می دهد که دستکاری یک یا دو نقطه محرک میگرن از طریق جراحی می تواند به طور موفقیت آمیزی بیماری را حذف کند (درمان) و یا بسامد، دوره و یا شدت سردردهای میگرنی را به شدت کاهش دهد.

براساس گزارش لس آنجلس تایمز، پروفسور بهمن گویورون در این خصوص توضیح داد: "سردردهای میگرنی به شدت بیمار را ناتوان می کنند و این گزینه جراحی می تواند امیدی برای بیمارانی باشد که از این مشکل رنج می برند. اطلاعات پنج سال اخیر و ترکیب آنها با مطالعات پیشین می تواند یک سند قوی را ارائه کند که به کمک آنها می توان سردردهای میگرنی شدید و دردهای ناشی از آن را با موفقیت درمان کرد."

به گزارش مهر، دکتر بهمن گویورون تا مارس 2010 رئیس دوره ای انجمن جراحی پلاستیک آمریکا خواهد بود. وی در سال 1971 از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و درحال حاضر اولین رئیس خارجی یک مرکز پزشکی معتبر آمریکا به شمار می رود.

جراح ایرانی و رئیس انجمن جراحی پلاستیک آمریکا که در بررسیهای خود نشان داد با انجام یک جراحی ساده زیبایی می توان مشکل میگرن را حل کرد، گفت: این جراحی که در حدود یک ساعت به طول می انجامد می تواند از هر هشت نفر حداقل در یک نفر مشکل سردردهای میگرنی را حل کند.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، بهمن گویورون رئیس انجمن جراحی پلاستیک آمریکا و پروفوسور دانشگاه بیمارستان مرکز پزشکی کلولند در اوهایو که یکی از بزرگترین جراحان عمل "کشیدن و جوانسازی پوست صورت" در دنیا به شمار می رود در تحقیقاتی که در ژورنال علمی انجمن جراحی پلاستیک آمریکا منتشر کرد اظهار داشت این جراحی که در حدود یک ساعت به طول می انجامد می تواند از هر هشت نفر حداقل در یک نفر مشکل سردردهای میگرنی را به طور کامل حل کند.

درمان میگرن به طور معمول از طریق مصرف داروهای ضد التهابی انجام می شود اما این درمان بسیار طولانی مدت بوده و می تواند عوارض جانبی متعددی برای بیمار ایجاد کند.

به گفته رئیس ایرانی انجمن جراحی پلاستیک آمریکا در اغلب موارد، میگرن با التهاب یکسری از عصبهای گردن، صورت و سر ارتباط دارد.

پروفسور بهمن گویورون در دوره عملهای جراحی جوانسازی پوست صورت (لیفتینگ) تنها مقداری از لایه های چربیهای زیر پوست را که برای یکسری از ماهیچه های صورت ایجاد مزاحمت می کنند را خارج کرد. این چربیها عامل التهاب عصبهای تری جمینال این ناحیه هستند.

به گفته این دانشمند ایرانی، برداشتن این لایه های چربی نه تنها از نظر جراحی زیبایی نتایج بهتری در بر خواهد داشت بلکه موجب تمدد اعصاب ماهیچه های صورت و از بین رفتن حالت التهابی عصبها و درد ناشی از آن می شود.

وی در این خصوص توضیح داد: "بعضی از بیماران پس از جراحی هیچ عارضه جانبی را نشان نمی دهند و حتی در فاصله پنج سال نیز هیچ نشانه ای از بازگشت دوباره سردردهای میگرنی را بروز نمی دهند به طوری که در 57 درصد موارد بیماران، حملات میگرنی به صورت کامل از بین می روند."

به گزارش مهر، دکتر بهمن گویورون تا مارس 2010 رئیس دوره ای انجمن جراحی پلاستیک آمریکا خواهد بود. وی در سال 1971 از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و درحال حاضر اولین رئیس خارجی یک مرکز پزشکی معتبر آمریکا به شمار می رود.

elyas0121 - ایران - مازندران
افرین بر ایرانیهای افتخار افرین . به امید روزی که این عزیزان در ایران خدمت کنند.
دوشنبه 4 آبان 1388

KHODESHAM - مجارستان - بوداپست
تو این متن دو برابر میگرن از کلمه ایرانی استفاده شده. بابا مگه به هوش ایرانی کسی شک داره? عقده ای که نیستیم.
دوشنبه 4 آبان 1388

h-ardan - المان - برلین
ادعای این پزشک که دلیل اثبات مدعا نیست.عامل میگرن یبوست است با پرهیز از سرخ کردنی و چربی حیوانی و نوشیدن ومصرف برگ سنا دو الی سه بار درهفته به مدت 6 هفته میگرن خوب میشود .بنده این شیوه درمان را از دوست عربی یاد گرفتم و میگرنم را درمان کردم.
دوشنبه 4 آبان 1388

khanande - ایران - ایران
شایدم بعد عمل جوون تر شدن و خوشگل تر درنتیجه اعتمادبه نفس و روحیه بهتر و...وبه این ترتیب میگرن خدافظ!!
سه‌شنبه 5 آبان 1388

sobhanjan - امارات - ابوظبی
دکتر بیااین میگرن اصلی وسرطان ایران انتری نژاد رادرمان کن
سه‌شنبه 5 آبان 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
اح اح اح چقدر از جمله های تکراری تو این متن استفاده شده
سه‌شنبه 5 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
امام خمینی (لع): می گویند مغزها فرار کردند، بگذار فرار کنند، جهنم که فرار کردند، مغزهای علمی که نبودند، این مغزها مغزهای خیانتکار بودند. (صحیفه گور) . اگه الان این بزرگمرد جراح تو ایران بود می گفتند که کراوات نزن و میبردنش پیش خامنه ای بشینه به چرندیاتش گوش کنه.همین کارو کردند این همه نخبه فرار کردند و الان هم دارند فرار می کنند.ایران تحت استبداد آخوندی جای این گونه افراد نخبه نیست.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.