قتل دلخراش پدر به دست پسر معتاد به کراک

قتل دلخراش پدر به دست پسر معتاد به کراک

ماده مخدر کراک بار دیگر جنایتی هولناک را کلید زد و مصرف آن موجب شد جوانی 23 ساله پدرش را به طرز بی رحمانه یی به قتل برساند و سر او را از تنش جدا کند. این واقعه تکان دهنده در اصفهان رخ داد و متهم که اکنون در بازداشت به سر می برد، می گوید با پدرش هیچ مشکل و اختلافی نداشته و فقط به خاطر توهم ناشی از مصرف کراک چنین جنایتی را رقم زده است.

وقوع قتل

ساعت پنج صبح روز جمعه گذشته جوانی 23 ساله به نام امین پس از مصرف ماده مخدر کراک دچار توهم شد. او یک قبضه چاقو از آشپزخانه برداشت و سراغ مادر و خواهرهایش رفت و شروع به تهدید آنها کرد. در همین اثنا اکبر پدر خانواده از خواب بیدار شد و اوضاع را وخیم دید. او که برای بازگرداندن پسرش به زندگی سالم تلاش های زیادی کرده بود برای اینکه شرایط بحرانی تر نشود و درگیری خونینی به وقوع نپیوندد از منزل خارج شد و به زیرزمین رفت. در این هنگام امین که متوجه رفتار خود نبود به تعقیب پدرش پرداخت. مرد مسن در زیرزمین روی یک صندلی نشسته بود که فرزندش به او رسید و با چاقو ضربه یی به گلویش وارد کرد. خون ناگهان فواره زد و اکبر با خواهش از فرزندش خواست به او کمک کند اما پسر جوان بی اعتنا به التماس های پدر تکه شیشه یی به دست گرفت و با آن گلوی اکبر را برید و سر از تنش جدا کرد. دقایقی بعد در پی تماس خواهر قاتل با مرکز فوریت های پلیسی 110، یک واحد گشتی کلانتری 16 اصفهان خود را به خیابان فیض رساند. ماموران پس از ورود به زیرزمین امین را در حالی کنار جنازه پدرش مشاهده کردند که خودزنی کرده و سر و صورتش زخمی شده بود. پس از دستگیری قاتل تحقیقات محلی به دستور شاه محمدی بازپرس شعبه 5 دادسرای جنایی اصفهان شروع شد. به گفته اهالی محل اکبر بازنشسته و مردی متدین و معتمد بود و جلسات مذهبی در خانه اش برگزار می کرد. او دو دختر و دو پسر داشت که یکی از پسران او چندی قبل فوت و پسر دیگرش در دام اعتیاد گرفتار شده بود.

گفته های قاتل

جوان 23 ساله دو روز بعد از ارتکاب جنایت دلیل و انگیزه این کارش را توضیح داد. او گفت؛ از 16 یا 17 سالگی سیگاری شدم و بعد از آن با تحریک بعضی از دوستانم که اعتیاد داشتند شروع به مصرف حشیش کردم و در دوران سربازی به تریاک رو آوردم. من می دانستم اعتیاد چه بر سرم خواهد آورد برای همین دو بار تصمیم به ترک گرفتم و حتی به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کردم ولی با ورود و رواج مواد مخدر جدید کارم سخت شد. کم کم به مصرف شیشه تمایل پیدا کردم و دیگر نمی توانستم خودم را کنترل کنم. حتی مشاوران هم نمی توانستند کمکی به من بکنند. متهم به قتل ادامه داد؛ تا وقتی کراک مصرف نکرده بودم شرایطم متفاوت بود. از وقتی به این ماده مخدر رو آوردم دیگر به حال خودم نبودم. کراک ارزان و در دسترس بود و به همین خاطر بیشتر آلوده شدم. آنقدر روحیاتم تغییر کرده بود که خانواده ام متوجه شدند. امین افزود؛ پدرم مردی نجیب و مهربان بود. او قدرت بدنی بالایی داشت و می توانست با یک مشت به راحتی مرا از پا دربیاورد. از وقتی برادرم فوت شد او به شدت به من ابراز علاقه می کرد و سعی داشت مرا از اعتیاد نجات بدهد. او بارها درباره عواقب اعتیاد با من صحبت کرد ولی به نصیحت هایش توجهی نداشتم. پسر 23 ساله درباره وقایع شب قبل از قتل توضیح داد؛ شب مقداری کراک خریدم و به خانه رفتم. نصیحت های پدرم باز هم شروع شد. او مرا به آشپزخانه برد و همان حرف های همیشگی اش را تکرار کرد و از من خواست با توسل به ائمه اطهار ترک کنم. او حتی نذر کرد صبح روز بعد یک گوسفند قربانی کند و گوشتش را به فقرا بدهد تا بلکه من از دام مواد نجات پیدا کنم. آن شب گفت وگوی من و پدرم به مشاجره تبدیل شد و او تهدید کرد اگر تا صبح برای ترک تصمیم جدی نگیرم مرا تحویل پلیس می دهد. پس از آن همه خوابیدند و من شروع به مصرف کراک کردم. باز هم دچار همان حالات وحشتناک شدم و توهم سراغم آمد. نزدیک اذان صبح بود که چاقویی برداشتم و به تهدید مادر و خواهرهایم پرداختم. پدرم در حالی که می توانست با یک ضربه مرا از بین ببرد برای جلوگیری از درگیری به زیرزمین رفت. او می توانست مرا کتک بزند یا حتی بکشد اما از خودش هیچ دفاعی نکرد و من در زیرزمین با چاقو ضربه یی به او زدم و بعد با یک تکه شیشه وی را کشتم.

اظهارات رئیس دادگستری

غلامرضا انصاری مدیرکل دادگستری استان اصفهان درخصوص این جنایت به پایگاه اطلاع رسانی عبرت گفت؛ این واقعه چندمین مورد از جنایاتی است که در آن قاتل به خاطر مواد مخدری مثل شیشه یا کراک نزدیکانش را به قتل می رساند. وی ضمن هشدار جدی به خانواده ها از سازمان های مسوول و مرتبط خواست با سرعت و جدیت بحث آموزش نوجوانان را در دستور کار خود قرار دهند و تلاش کنند آنان را از تاثیرات خطرناک مواد شیمیایی موجود در بازار آگاه کنند. انصاری گفت؛ مجموع دستگاه قضایی کوشش خود را معطوف به مبارزه با عوامل توزیع مواد کرده اما حقیقت این است که مبارزه و برخورد بدون راهنمایی و آموزش و آگاهی دادن به نوجوانان و جوانان نتیجه بخش نیست و همین طور برخی از عواملی که ممکن است فرد را به سمت استفاده از مواد مخدر سوق دهد، باید از بین برود. نمی شود اطمینان داشت برخورد های تند و صرفاً قانونی نتیجه بخش باشد و ما باید جامعه را با روش های منطقی و علمی در برابر این گونه مسائل ایمن کنیم.

تحلیل یک آسیب شناس

در همین ارتباط سید ضیاء الدین فائق آسیب شناس اجتماعی نیز خاطرنشان کرد؛ این اتفاق در نوع خود بی نظیر است. ما با رخدادهای مختلفی که در آن فردی یکی از اعضای خانواده اش را تحت تاثیر مواد مخدر جدید به قتل رسانده، روبه رو بوده ایم اما شکل و چگونگی رفتار این فرد و همین طور نحوه از بین بردن پدر آن هم به این وضع فجیع در نوع خود بی سابقه تلقی می شود. وی افزود؛ باید علت اصلی گرایش فرد به مواد مخدر را بدانیم و درک درستی از شرایط او پیدا کنیم و برای رفع آن بکوشیم. این امکان پذیر نیست مگر اینکه بشود روی مدل هایی مانند امین و افراد مشابه تحقیق و مجموعه ویژگی های مشترک آنان را استخراج کرد و به عنوان الگو از آن بهره گرفت. حقیقت این است که «کراک» به جایگاه اول مصرف در مناطق اصلی شهرهای بزرگ رسیده و اولین گزینه انتخابی معتادان است و این رویکرد هم شاید به چند دلیل باشد؛ اول اینکه نگهداری و حمل و فروش آن ساده است، دوم اینکه از نظر قیمت در شرایطی متفاوت با سایر مواد قرار دارد، سوم اینکه قاچاقچیان و توزیع کنندگان به عنوان گزینه نخست آن را به افراد پیشنهاد می کنند. این آسیب شناس ادامه داد؛ خطر جدی این است که مصرف کنندگان مواد مخدر سنتی مانند تریاک نیز به دلیل همین وضعیت به این ماده مخدر خطرناک گرایش پیدا کرده اند و همین مساله سرعت رشد مصرف آن را افزایش بخشیده است. اما باید بدانیم آنچه به عنوان «کراک» به افراد داده می شود حسب اعلام مسوولان مرتبط، هرویین فشرده یا کراک ایرانی است که در آن ترکیباتی بسیار خطرناک دیده شده است و تجزیه آن در مراکز مطالعاتی نیز بیانگر این بوده که این نوع مخدر حاوی بدترین و آسیب زننده ترین ناخالصی هاست. اما قیمت پایین آن گرایش به این ماده مخدر را مخصوصاً در میان اقشار ضعیف تر و کسانی که امکانات مالی کمتری دارند تشدید کرده است. فائق خاطرنشان کرد؛ مهم ترین نشانه های اعتیاد به کراک، تغییرات بارز در شخصیت و رفتار، از دست دادن توجه و تمرکز، کاهش وزن، ناپدید شدن لوازم قیمتی خانه و نداشتن توضیح قانع کننده برای مبلغ پول خرج شده، رفت و آمد با افراد معتاد، آشفتگی چشمگیر، رفتار کینه توزانه با افراد خانواده و دوستان، خواب نامنظم، بی توجهی به آراستگی ظاهری، پارانویا شدید (سوءظن)، بی قراری و جدایی ناگهانی جسمی/ روحی فرد از کانون خانواده است. هر چند بسیاری از این نشانه ها با مشکلاتی چون اختلالات احساسی یا گذراندن دوران بلوغ شباهت دارد و همین نکته خانواده و مشاوران را گمراه می کند،اما مسائلی مانند بی قراری و اضطراب را باید جدی گرفت. کراک بر خلاف هرویین، تریاک، حشیش و... بی بو و مصرف آن بسیار ساده و بدون نیاز به وسایل حجیم و صرف وقت است و فرد می تواند در حمام یا دستشویی، ظرف کمتر از یک الی دو دقیقه آن را مصرف کند. جاسازی این ماده مخدر بسیار ساده است و خانواده ها به سادگی نمی توانند آن را کشف کنند، بنابراین خانواده ها باید علائم را جدی بگیرند و به فرزندان خود توجه ویژه داشته باشند. وی ادامه داد؛ به نظر می رسد امین با شنیدن اینکه قرار است برای او صبح گوسفندی قربانی شود و تداعی این صحنه و همچنین سوءظن شدید به احتمال معرفی به پلیس از سوی پدرش و همزمان مصرف مواد مخدر دچار وضعی شد که البته نه زاییده همان زمان که نتیجه اعتیاد قبلی بوده اما او به هر شکل در شرایط عینی نیز قرار گرفته بود و به همین خاطر مرتکب جنایت شد بنابراین خطرات این ماده مخدر را باید جدی گرفت.

shila123 - انگلستان - لندن
توسل این پدر بیچاره به ایمه خانم باز و آدمکش به جای کمک به پسر از او یک معتاد قاتل ساخت .. اینجا هم معمولا هر قتل و تجاوزی صورت میگیرد پای یک مسلمان کثیف پناهنده در میان است ..
دوشنبه 4 آبان 1388

payamak - انگلستان - منچستر
خاک بر سر معتادت عملی
دوشنبه 4 آبان 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
shila123 - انگلستان - لندن خوبه ادم یکمقدار منطقی باشه و همه چیز را با هم مخلوط نکنه اخه اعتقادات شخصی افراد چه ربطی به جمهوری اسلامی داره؟ سعی کنیم هر حرفی را در جای خودش بیان کنیم.
دوشنبه 4 آبان 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
shila123 - انگلستان - لندن حرفم راتکمیل میکنم منظورم اینه که هر کسی با هر اعتقادی میتونه هر کاری انجام بده پس به اعتقادات دیگران در زمینه مذهبی بی احترامی نکنیم و بدکاری های این حکومت را به اعتقادات شخصی افراد ربط ندهیم.
دوشنبه 4 آبان 1388

reza424 - نروژ - اسلو
مگه تو خودت پناهنده نیستی. شیلا . .... فکر کردی کدوم حکومت تو ایران بوده که کار درست کرده . اون از شاه که به اسلام کاری نداشت که افرادی مثل تو انداختنش پایین . با این طرز فکر فاشیستی که داری . از مسلمونا خیلی دل پری داری راستش رو بگو چرا چیکارت کردند؟. از همه دوستان عذر می خوام
دوشنبه 4 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
خدا کنه ولش نکنن وگرنه بقیه خانواده شم میکشه. معتاد+روانی چی میییییییییییشه!
دوشنبه 4 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
وای چه وحشتناک. امیدوارم هیچ کس گرفتار مواد مخدر نشه. بیچاره عجب بلایی سرش آورد.. shila123 - انگلستان - لندن ** پس چرا پناهنده ها رو بیرون نمیکنن که کشورشون گل وبلبل بشه؟ حرفت خیلی بی ربطه عزیز. دیگه همه چیزو که به اسلام ربط نمیدن. تو این خبر هم قضیه اعتیاد هیچ نوع ربطی به اسلام نداشته. حالا این پسره خواسته بگه بابام خیلی خوب بوده و متدین یه چرتی گفته.
دوشنبه 4 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
شیلا123 ــ انگلستان ــ لندن ــ حرف دهنتو بفهم خدا وپیامبرها وامامان همه وهمه تاج سرتند...چه ربطی داره این جریانی که اتفاق افتاده به امامها..شورشو دیگه در اوردند بعضی ها..بعید میدونم خود تو هم عملی نباشی...خدا لعنت کنه اونایی که توزیع کننده مواد هستند خصوصا مواد صنعتی مثه کراک وشیشه
دوشنبه 4 آبان 1388

elyas0121 - ایران - مازندران
بچه خیلی نا امیدم کردین ما ها که همه خواستار دموکراسی واقعی تو ایران هستیم چرا ماها خودمون هم با هم مشکل داریم حتی اگه این حکومت هم از بین بره فکر کنم ما ها خودمون هم یه درگیریهایی داشته باشیم . پس بییایید قبل از امدن دموکراسی خودمونو برای اون روز اماده کنیم.
دوشنبه 4 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
ننگ بر کثیفترین شورش تاریخ ایران سال منحوس 57 که این غولهای بی شاخ و دم را به جان ایرانی انداخت و گسترش ننگینترین دین تاریخ اسلام و تنها پیشرفت ان فقر و فحشا و اعتیاد میلیونی ننگ و نفرت.
دوشنبه 4 آبان 1388

mesto79 - بلزیگ - بروگسل
ماموران پس از ورود به زیرزمین امین را در حالی کنار جنازه پدرش مشاهده کردند که خودزنی کرده و سر و صورتش زخمی شده بود....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. معلوم است که چه کسی این کارو کرده...
دوشنبه 4 آبان 1388

sami_rad - انگلیس - لندن
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو : درود بر شـــــــمـــــــا.
دوشنبه 4 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
امیدوارم همچین پسری هرچه زودتر بره بالای چوب اعدام
دوشنبه 4 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
حادثه ی دلخراشی است / ولی یه مساله مشخص نشده و اون اینه که : ((او یک قبضه چاقو از آشپزخانه برداشت و سراغ مادر و خواهرهایش رفت و شروع به تهدید آنها کرد. در همین اثنا اکبر پدر خانواده از خواب بیدار شد و اوضاع را وخیم دید. او که برای بازگرداندن پسرش به زندگی سالم تلاش های زیادی کرده بود برای اینکه شرایط بحرانی تر نشود و درگیری خونینی به وقوع نپیوندد از منزل خارج شد و به زیرزمین رفت.)) /// پسره مادر و خواهراشو تهدید میکرده بعد باباش ول میکنه از خونه میره بیرون / میره تو زیر زمین.....!!!! /// این قضیه بووووووووووو میده....
دوشنبه 4 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
shila123 - انگلستان - لندن . . اولا معلومه که پسری و آی دی چاخان سر هم کردی . ثانیا من خودم واسه هیچ دین و ائمه ای تره هم خورد نمی کنم ولی تو به درد زندگی تو یه دهکده تو پاکستان می خوری که مسئله قتل تحت تاثیر کراک رو به اسلام مربوط دونستی و مسلمون ها رو هم بخاطر اعتقادشون کثیف میدونی . اگه اون پسر معتاد آخوند بود شاید هزار جور خلاف و فساد می کرد ولی پدر بی گناهش رو نمی کشت . برو آدم شو
دوشنبه 4 آبان 1388

parang - سوید - سوندسوال
کاش پدرش به جای توسل به ائمه ای که حتی نتونستن جون خودشونو نجات بدن!! و نذر سر بریدن یه حیوون بیچاره!! یه فکر اساسی تر میکرد.به هر حال روحش شاد
دوشنبه 4 آبان 1388

louisette - فرانسه - مارسی
این معلول است.علت را در جامعه اسلامیمان بیابید.
دوشنبه 4 آبان 1388

peyman19872000 - هلند - امستردام
aspiran - ایتالیا - میلان تو هم که تو ایتالیا باد اسلام تو شکمته
سه‌شنبه 5 آبان 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
peyman19872000 - هلند - امستردام دوست عزیز من باد اسلام تو شکمم نیست و بهیچ عنوان هم ادم مذهبی نیستم همیشه مخالف حکومت مذهبی بوده هستم و خواهم بود ولی دلیلی نمی بینم که به اعتقادات شخصی افراد بی احترامی کنم.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
بیچاره پدر. خدا نصیب نکنه انشا... بدبختی اینه که خیلی از ایرانی ها معتقدند که کشیدن تریاک برای کبدشان خوبه. اینجوری درهای ورود به دنیای مواد مخدر را باز میکنند.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
تو دادگاه شیراز دو نفر به جرم حمل الکل به "خواندن کتاب دستغیب و کسب دست کم نمره ی 15" محکوم شدند.حالا این پدرکشه در مورد مواد مخدر باید به خواندن کتاب علی شیره ای در مورد توتون و وافور و کسب نمره ی حداقل 19/5 محکوم بشود.-----فصل یکم :انواع وافور -------فصل دوم: احادیث کراک----------فصل سوم : هروئین مرغوب را چگونه میشود تشخیص داد.-------------فصل چهارم : طرز استفاده از شیشه(ویژه ی بسیجی ذوب در ولایت)-------...
سه‌شنبه 5 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . اگر شما منظورت از نوشتن مطلب کمک به اگاهی است که توصیه من این است که وقتت راکمی صرف دوباره خوانی!! اثار اقایان میر فطروس وانصاری وبخصوص تاریخ مشروطه از کسروی ودشتی کرده و مطالب جالب را در کامنت هایت بگذاری تا همه استفاده ببرند.منطقی فکر کن چون تو پیچ خیار چمبر را به اسلام ربط میدهی ولی منطقی بنویسی مورد احترام هستی
سه‌شنبه 5 آبان 1388

izad - تاجیکستان - دوشنبه
تازه دیشب اخبارجمهوری شیطانی گفت: قیمت شیشه به یک چهارم تقلیل پیدا کرده....مرگ بر حکومت فساد وجنایت قتل وغارتگری.................................................................................
سه‌شنبه 5 آبان 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
حتى در کشورهاى پیشرفته هم معتادان کارهاى خلاف و نادرست زیاد انجام میدهند، اعتیاد یک بیمارى روحى و روانى است که باید معالجه بشه و با اعدام و تهدید و فحش و بد و بیراه خوب شدنى نیست. بلکه بر عکس راه درستش ایجاد انگیزه و همدلى و همفکرى با بیمار معتاده... اگر جلوى این معضل اجتماعى گرفته نشه جامعه کم کم همانند کشور چین در گذشته رو به نابودى خواهد رفت. به امید ایرانى آباد، آزاد و بدور از هرگونه بلایاى اجتماعى مانند اعتیاد.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
freydun - ایران - شیراز . اتفاقا بر خلاف نظر شما من از سن پائین شروع به مطالعه ی ادیان کردم از کتاب اگاهی دهنده ی توپ مروارید هدایت که با طنز اسلام را به چالش کشید تا کتابهای//کسروی ال.دالفک..اریا منش..سیرجانی .خانک عشقی..رضا ایرملو..انصاری..دشتی و چند کتاب به زبان این کشور/البته این خارج از حیطه ی تحقیقاتم در مورد مذاهب سامی فرقه ها و مذاهب هند چین و ژاپن بود در این چند سال هم مذاهب نیو ایج...و متاسفانه در هیچ دینی تحقیر انسان و جنایت چون اسلام نیست گر چه قسمتی از چرندیات از تورات کپی شده///ولی من عقب ماندگی ایرانی را نه گناه شاه می دانم نه ملا این گریزان بودن از مطالعه در ذات اکثریت ایرانیان است و راز برقراری اسلام و حکومت ننگین ملایان..همین
سه‌شنبه 5 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.