انتشار گزارش های تازه در خصوص تخلفات دولت : سرنوشت مبهم ۶۶ میلیارد دلار از درآمد نفت

انتشار گزارش های تازه در خصوص تخلفات دولت :
سرنوشت مبهم 66 میلیارد دلار از درآمد نفت

در حالی که دولت محمود احمدی نژاد از سوی دیوان محاسبات متهم به تخلفات مالی گسترده ای است، روز گذشته گزارش هایی در سطح رسانه های داخل کشور منتشر شد که حجم  تخلفات دولت نهم را بسیار فراتر از آنچه تا به امروز منتشر شده است تبین می کرد.

بنا بر گزارش سایت "فردا" اختلاف میان "درآمد"های  دولت احمدی نژاد و رقمی که از سوی  دولت وی به بانک مرکزی "واریز" شده است بالغ بر 66  میلیارد دلار  است. چنین اختلافی به معنای تخلفی مالی در حدود یک دهم کل درآمدهای نفتی ایران از انقلاب سال 57 به این سو است. بر اساس آمار ها عظیم ترین مورد از چنین تخلفات بی سابقه ای در حوزه کالاهای وارداتی و در بخش گمرک رخ داده است. در حالی که بانک مرکزی پس از موازنه پرداختی به این نتیجه رسیده است که قریب به 220 میلیارد دلار کالا در چهار سال اخیر به کشور وارده شده اما گمرک که مسئولیت انتشار میزان رقم مالی وارداتی را عهده دار است ادعا کرده تنها 185 میلیارد دلار واردات به ایران انجام شده است. این اختلاف 35 میلیارد دلاری بزرگترین حجم اتهام های مالی دولت اصولگرای احمدی نژاد را شامل می شود.

تخلفات فوق در حالی فاش می شود که محمود احمدی نژاد همواره از سال 84 زمانی که به قدرت رسیده است با تکیه بر شعار مبارزه با فساد اقتصادی کوشیده است رقبای سیاسی به برخورداری از مافیای اقتصادی متهم و آنان را عامل ناکامی های اقتصادی معرفی  کند.

دومین بخش از اختلاف هنگفت مالی میان گزارش های دولت و بانک مرکزی متوجه صادرات نفت به عنوان اصلی ترین درآمد اقتصادی جمهوری اسلامی است. بر  اساس گزارش بانک مرکزی ایران از سال 84 تا 87  فروش نفت ایران نزدیک به 280 میلیارد دلار بوده است، اما وزارت نفت دولت احمدی نژاد ترجیح داده  تا این رقم را تنها 255 میلیارد دلار اعلام کند: اختلافی که به حجم تخلفات مالی وارداتی نمی رسد اما همچنان با 25 میلیارد دلار اختلاس می تواند مقام دومین تخلف مالی رخ داده در دولت جمهوری اسلامی را به خود اختصاص دهد.

لازم به یادآوری است که پیش از این در مناظره های تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری، مهدی کروبی و به ویژه میرحسین موسوی با بیرون کشیدن برخی آمارهای تخلفات اقتصادی از بانک مرکزی گوشه ای از آنچه به عنوان بزرگترین تخلفات مالی در تاریخ ایران شناخته می شود را به مردم نشان دادند.

اما سومین بخش از اختلاف هایی که میان آمارهای بانک مرکزی به عنوان عالی ترین نهاد مالی جمهوری اسلامی و  آمار دولت اصولگرا دیده می شود مربوط است به بخش صادرات غیر نفتی که به 2.6 میلیارد دلار بالغ می شود.

در ادامه گزارش ها از پرونده تخلفات  کلان اقتصادی صحبت از  سه میلیارد دلار اختلاف در حساب ذخیره ارزی است که مرجع اصلی آن ارقام اعلام شده از سوی نشریه "روند" – ارگان بانک مرکزی- است. در حالی که بر اساس ارقام انتشار یافته از سوی این نشریه مانده حساب در صندوق ذخیره ارزی باید در تابستان حدود 28 میلیارد دلار باشد اما در حال حاضر تنها 25 میلیارد دلار در این صندوق موجود است که گواه از اختلافی سی میلیارد دلاری دارد.

بخش آخر از تناقضات مالی دولت احمدی نژاد که به نظر کارشناسان اقتصادی تخمین واقعی آن غیر ممکن شده است عبارت است از "دوهزار میلیارد تومان اختلاف در عملکرد بودجه".

این گزارش ها در شرایط منتشر شده است که دولت احمدی نژاد در حال حاضر به صورت رسمی از سوی دیوان محاسبات متهم به مبهم گذاردن سرنوشت بیش از یک میلیارد دلار از درآمد صادرات نفت سال 85 است. دو هفته پیش رسانه های نزدیک به احمدی نژاد با استناد به ادعای شفاهی دادستان دیوان محاسبات کوشش کردند دولت وی را از اتهامات مذکور تبره کنند اما بلافاصله پس از آن دیوان محاسبات با انتشار بیانیه ای بر  پابرجا بودن سوظن نسبت به عملکرد مالی دولت تاکید کرد.

aghozdar - ایران - تهران
دنبال این پول ها نگردین...به عنوان خمس چند جایی تقسیم شده . بخاطر این پولهای بی زبان و مادر مرده هست که از قتل و جنایت ابا ندارندو برای بقا ناموس خودشان را هم به حراج میگذارن. احمدی نژاد عروسک خوش رقصی بیش نیست .صحنه گردان ها را دریابید. حسین بازجو صداش در نمیاد .نکنه یکی از همین پول های قلمبه تو گلوش گیر کرده و خفه شده .انشاا......
دوشنبه 4 آبان 1388

siya48 - آلمان - کلن
می‌شه یکی‌ به من بگه میلیارد چند تا صفر داره
دوشنبه 4 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
اقا!!! دوستان میگویند این 66میلیارد نوش جان و فدای سرتون؛ نام چاه ارش نباید عوض شه!!! اگه این نام عوض شه فردوسی توی قبرش 3دور میچرخه!! تمام خیابونا و میدانهای ایران به اسم ادمکشها و تروریستها نامگذاری شده؛ دوستامون سر اسم چاه ارش به جوش اومدن و احساس ملیشون جریحه دار شد!! دیگه 66میلیارد قابلی نداره!!! اسم چاه برقرار باشه ایشالاه؛ که مو لای درز اریایی بودنمون نره!!! مگه نه رفیق؟! شاد باشید.
دوشنبه 4 آبان 1388

dadash88 - ایران - ایران
از قدیم گفتن دروغ رو اینقدر بزرگ بگو که هر کی شنید باور کنه و اینم از اون نوع حرفاست. اگر این مملکت این قدر بی در و پیکر باشه که دیگه هیچ.........
دوشنبه 4 آبان 1388

elyas0121 - ایران - مازندران
dadash88 - ایران - ایران. عزیزم شما احتمالا پشت کوه زندگی میکنی این مملکت مثل همون غاری که تو توش زندگی میکنی در و پیکر نداره.
دوشنبه 4 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
امام خمینی فرمودند: "مملکت همه اش باید امام زمانی باشد." و هست!!!
دوشنبه 4 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
بابا اینا که جشنواره رقص و آواز و چشن دوهزار وپانصد ساله که راه نداختند که پولی خرجش شده باشه. 1- مقداری از این پول ها در بانک های کشور های همسایه و اروپائی و حتی ژاپن انبار شده است. 2- مقداری دیگر خرج خریدن دوست ورفیق های عربی و افریقائی شده 3- مقداری هم صرف خرید وسائل گران قیمت جاسوسی وآموزش جاسوسی و پرداخت های زیادی به شرکت های کاراگاهی اروپائی برای جاسوسی کردن در میان ایرانیان خارج از کشور 4- خرید های کمر شکن دستگاه های سانتریفیوژو دیگرسیستم های نیروگاه اتمی و بازهم پرداخت های کلان به دلان بین المللی اتمی 5- پرداخت پول به سران اوباش ها و اراذل های چماق بدست داخلی . 6- و مقداری هم با مشاورت خارجیان درصنایع کره جنوبی و اروپائی وروسیه و چین سرمایه گذاری شده است که آقازاده ها در آینده گرسنه نمانند.
دوشنبه 4 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
دوستان 13 آبان فراموش نسه نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران . تف به بروح شاد روان خمینی(ره)
دوشنبه 4 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
66 میلیارد تیر به لاشت بخوره انتر میمون
سه‌شنبه 5 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
. siya48 - آلمان - کلن! 1 میلیارد 9تا صفر داره, 1,000,000,000
سه‌شنبه 5 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
چند بار از این خبرا درج می کنید؟گفتم که 66 هزار میلیارد تومن پولی نیست!. میخوایم چیکار پول خرد؟!
سه‌شنبه 5 آبان 1388

آتیلا - ایران - تهران
kamia1 - المان - کلن. نه جانم این میلیارد که میگن 9 تا نقطه داره انا صفر نیستن.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
dadash88 - ایران - ایران . البرت اینشتاین یک جمله معروف داره میگه: دو چیز در عالم هستی نهایت نداره اولی یونیورس یا همون کائنات و دومی حماقت برخی انسانها و بلافاصله اضافه میکنه، البته من در اولی شک دارم. شما اقای نابغه خودت را زدی به خواب با هیچ صدای توپی هم نمیشه بیدارت کرد کسیکه خواب باشه با صداها بیدار میشه اما تو که خواب نیستی خودت از 66میلیارد قبل از ماها خبر داشتی،همون موقع که تو کوچه پسکوچه ها برای تیر زدن به ندا روزی 200تومن پول میگرفتین میدونستی این پولها چیه اما مفتخوری مزه داده و حالا هم با خود را به خ .واب زدن جانماز برای معجزه هزاره سوم اب میکشی. توضیحآ بجای ان حیوان بار برو نجیب خواب را بکار بردم چون حیفم اومد اسم اون بیچاره رو الوده کنم.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.