نا آرامی در نمایشگاه مطبوعات در طول بازدید علیرضا بهشتی

نا آرامی در نمایشگاه مطبوعات در طول بازدید علیرضا بهشتی

استقبال سبزها از علیرضا بهشتی در نمایشگاه مطبوعات

شبکه جنبش راه سبز(جرس): هواداران جنبش سبز  از حضور علیرضا بهشتی مشاور ارشد میرحسین موسوی در نمایشگاه مطبوعات و خبر گزاری‌ها با شعار "یا حسین،میرحسین" استقبال کردند و دست هایشان را به نشانه پیروزی بالا بردند.
در پی حضور علیرضا بهشتی از اعضای ارشد ستاد میر حسن موسوی جمعیت زیادی از موافقان وی دست های خود را به علامت پیروزی بالا بردند .در پی در خواست بهشتی برای شعار ندادن مردم موافقان وی شروع به فرستادن صلوات کردند.

سایت خبر آنلاین گزارش داد که"گروهی از حامیان دولت برآمده از کودتا نیز در مخالفت با حضوردکتر علیرضا بهشتی  با سر دادن شعار «بهشتی ننگ رژیم»و «مرگ بر ضدولایت فقیه» خواستار اخراج وی از نمایشگاه شدند.

در حالی که اغلب حامیان موسوی در طبقه فوقانی مصلی حضور داشته و شعار یاحسین میرحسین سر می دهند مخالفان حضور بهشتی در نمایشگاه در حال سر دادن شعار"منافق حیا کن مصلی را رها کن" هستند.

دکتر علیرضا بهشتی مشاور ارشد میرحسین موسوی و فرزند آیت الله بهشتی از موسسان جمهوری اسلامی و بنیانگذار قوه قضائیه ایران در سال های پس از انقلاب است که آیت الله خمینی روز 8 تیر سال 60 پس از شهادت آیت الله بهشتی در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی درباره او گفت"اشخاصی که برای خدمت خودشان را حاضر کرده بودند و خدمتگزار این کشور بودند اشخاصی بودند که آنقدری که من از آن‏ها می‏شناسم، از ابرار بوده‏اند، از اشخاص متعهد بوده‏اند که در رأس آنها مرحوم شهید بهشتی است. ایشان را من بیست سال بیشتر می‏شناختم، مراتب فضل ایشان و مراتب تفکر ایشان و مراتب تعهد ایشان بر من معلوم بود و آن‏چه که من راجع به ایشان متأثر هستم، شهادت ایشان در مقابل او ناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این کشور بود. مخالفین انقلاب، افرادی که بیشتر متعهدند، مؤثرتر در انقلابند، آنها را بیشتر مورد هدف قرار داده‏اند. ایشان مورد هدف اجانب و وابستگان به آنها در طول زندگی بود. تهمت‏ها، تهمت‏های ناگوار به ایشان می‏زدند. از آقای بهشتی اینها می‏خواستند یک موجود ستمکار دیکتاتور معرفی کنند، در صورتی که من بیش از بیست سال ایشان را می‏شناختم و بر خلاف آنچه این بی‏انصاف‏ها در سرتاسر کشور تبلیغ کردند و مرگ بر بهشتی گفتند، من او را یک فرد متعهد، مجتهد، متعهد، متدین، علاقه‏مند به ملت، علاقه‏مند به اسلام و به درد بخور برای جامعه خودمان می‏دانستم."

با گذشت 30 سال از چنین توصیفی اکنون حامیان دولت برآمده از کودتا فرزند آیت الله بهشتی را نیز چون پدرش آماج حملات،اتهامات و تهمت های خود قرار داده اند.


سربازان خبرنگارنمای گروه فشار به فرزند شهید بهشتی حمله کردند

پارلمان‌نیوز: بعد از استقبال پرشور مردم از حضور فرزند شهید بهشتی در نمایشگاه مطبوعات، سربازان خبرنگارنمای گروه فشار ناگهان به سمت وی حمله‌ور شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، علیرضا بهشتی عصر امروز با استقبال پرشور مردم و با شعار صل علی محمد بوی بهشتی آمد وارد نمایشگاه مطبوعات شد.

مردم بعد از اطلاع از حضور فرزند شهید بهشتی از هر سوی نمایشگاه به سوی او آمدند و شعارها در حمایت از او و مهندس میرحسین موسوی در فضای مصلی طنین انداز شده بود.

سربازان خبرنگارنمای گروه فشار بلافاصله با سازماندهی نیروهای حاضر در نمایشگاه در نقطه‌ای نزدیک به خبرگزاری فارس به فرزند شهید بهشتی که قصد دیدار از خبرگزاری ایلنا و روزنامه جمهوری اسلامی را داشت حمله‌ور شدند و بر اثر این حمله از سوی مدعیان پیرو خط امام و رهبری، عکس امام خمینی (ره) بر زمین و به زیر دست‌و پای آن‌ها افتاد.

این حمله با حمایت یکپارچه مردم دقایقی بیش به طول نیانجامید و گروهک فشار مجبور به ترک عرصه شد.

نکته جالب اینکه سربازان خبرنگارنمای گروه فشار در خبرهای ارسالی برای رسانه‌های خود مدعی شدند که شعارها علیه علیرضا بهشتی از سوی مردم سرداده شده است در حالی که ده‌ها خبرنگار شاهد بودند که این حملات و شعارهای سخیف از سوی چه کسانی مطرح شد و چه کسانی طبق معمول در مقابل مردم شکست خوردند. 


ضرب و شتم فرزند شهید بهشتی در نمایشگاه مطبوعات

هم میهن : در حالی که شنیده های پیشین از آسیب نرسیدن به علیرضا بهشتی در جریان بازدید روز یکشنبه از نمایشگاه مطبوعات حکایت داشت، گزارش های رسیده به خبرنگار هم میهن و گفته های شاهدان عینی از ضرب و شتم فرزند شهید بهشتی پس از خروج از نمایشگاه حکایت می کند.

بنابر گزارش های رسیده، در پی خروج مشاور ارشد میر حسین موسوی از نمایشگاه مطبوعات، گروهی که حمید داوود آبادی، سردبیر ماهنامه فکه نیز در بین آنان حضور داشته است به او حمله کرده و فرزند شهید بهشتی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

گفتنی است عصر یکشنبه و در جریان بازدید علیرضا بهشتی از نمایشگاه مطبوعات بین هواداران جنبش سبز و وابستگان برخی رسانه های خاص درگیری روی داد.

مردم حاضر در نمایشگاه پس از دیدن علیرضا بهشتی، با شعار های «صل علی محمد، بوی بهشتی آمد» و «درود بر موسوی» به استقبال از او پرداختند. با بالا گرفتن شعارها، حدود 60 تن از حامیان محمود احمدی نژاد با شعار های «مرگ بر منافق» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» به فرزند شهید بهشتی و همراهانش حمله کردند.

به گفته شاهدان برخی از مهاجمین که اغلب از غرفه رسانه های حامی دولت به صحنه درگیری آمده بودند مسلح به چماق بودند. این افراد در صدد حمله به بهشتی بودند اما در محوطه سالن با مقاومت هوادران جنبش سبز، آسیبی به او وارد نشده است.

برخی گزارش ها از پرتاب گاز اشک آور در سالن نمایشگاه نیز حکایت می کند.

حاضران در نمایشگاه از اینکه نیروهای امنیتی حاضر در صحنه اقدام موثری در جهت جلوگیری از حمله هواداران دولت به فرزند شهید بهشتی انجام ندادند ابراز شگفتی کردند.

روز جمعه نیز به هنگام بازدید مهدی کروبی از نمایشگاه، گروهی که گفته می شود از دست اندرکاران غرفه های برخی رسانه های حامی دولت بودند، به او حمله کرده و موجب زخمی شدن دبیر کل حزب اعتماد ملی شدند. به گفته شاهدان، حسن روزی طلب، دبیر سرویس سیاسی روزنامه ایران یکی از مهاجمان بوده است.

حسین کروبی، در این پیوند گفته است حراست نمایشگاه در جریان حمله به پدرش دست داشته و عمدا او را از جمع هوادرانش جدا کرده و به مکانی هدایت کرده است که هواداران دولت در آنجا برای حمله به او تدارک دیده بودند.

برخورد با چهره های اصلاح طلب به هنگان بازدید از نمایشگاه مطبوعات در حالی رخ می دهد که پیش از این اخبار تایید نشده ای مبنی احتمال بازدید روز یکشنبه محمد خاتمی از این نمایشگاه منتشر شده بود.

روز شنبه نیز ماموران امنیتی مانع از حضور میر حسین موسوی در نمایشگاه مطبوعات شدند.

علیرضا بهشتی، فرزند شهید بهشتی و مشاور ارشد میر حسین موسوی است. او که مسوولیت کمیته پیگیری جانباختگان و آسیب دیدگان خشونت های پس از انتخابات را نیز بر عهده دارد، در پی پلمپ دفتر این کمیته برای مدتی بازداشت شد.

او اکنون به قید وثیقه آزاد شده است.


روایت سایت های حامی دولت : شعارهای‌مردمی! علیه بهشتی‌درنمایشگاه‌

در پی حضور علیرضا بهشتی، مشاور موسوی در نمایشگاه مطبوعات ، موافقان و مخالفان میرحسین موسوی ، با دادن شعارهای تند علیه یکدیگر ، دو تجمع مجزا در مصلی تشکیل دادند و به راهپیمایی در مصلی پرداختند.

به نوشته عصرایران ، در پی این تجمع و ملتهب شدن فضا ، مأموران امنیتی بهشتی مشاور و عضو ارشد ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی را به خارج نمایشگاه هدایت و با سوار کردنش بر یک ون سبز او را در حالی که گروهی با مشت و لگد به این خودرو حمله کرده بودند ، به بیرون بردند.

با این حال ، بعد از رفتن او به بیرون نیز تجمع طرفین با شعارهایی مانند "مرگ بر منافق" ، "یاحسین میرحسین" ، و ... در راهروهای نمایشگاه راهپیمایی کردند.

این تجمع ها ، تا لحظه مخابره این خبر ، به درگیری لفظی محدود شد و خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید.

فارس هم با اشاره به دو نوع شعار صلوات و «صلی علی محمد بوی بهشتی آمد» و «بهشتی ننگ بهشتی شده» و «دیکتاتور واقعی، موسوی و خاتمی» هنگام حضور بهشتی، شعارهای اول را
از سوی طرفداران بهشتی و شعارهای نوع دوم را شعارهای مردمی خواند.

خبر آنلاین هم نوشت: در پی حضور علیرضا بهشتی از اعضای ارشد ستاد میر حسن موسوی جمعیت زیادی از موافقان وی دست های خود را به علامت پیروزی بالا بردند .در پی در خواست بهشتی برای شعار ندادن مردم موافقان وی شروع به فرستادن صلوات کردند.اما مخالفان حضور بهشتی با سر دادن شعار “بهشتی ننگ رژیم”و “مرگ بر ضدولایت فقیه ” خواستار خروج وی از نمایشگاه شدند.

در حالی که اغلب حامیان موسوی در طبقه فوقانی مصلی حضور داشته و شعار” یاحسین میرحسین “سر می دهند مخالفان حضور بهشتی در نمایشگاه در حال سر دادن شعار«منافق حیا کن مصلی را رها کن» هستند.

در پی این تجمع و ملتهب شدن فضا ، مأموران امنیتی بهشتی مشاور و عضو ارشد ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی را به خارج نمایشگاه هدایت و با سوار کردنش بر یک ون سبزاو را به بیرون بردند.

همچنین برخی حاضران در نمایشگاه گزارش داده اند برخی افراد بصورت سازماندهی شده در نمایشگاه حضور دارند که هنگام حضور شخصیت ها و چهره های اصلاح طلب ،حامیان موسوی و منتقدان دولت با حمله و برهم زدن فضا ایجاد تنش و درگیری می کنند.

پیشتر مهدی کروبی نیز هنگام ورود به نمایشگاه مطبوعات، به دست عده‌ای ا که بعد تصاویر آنها مشخص کرد برخی از آنها به اصطلاح خبرنگاران  رسانه های طیف حامی دولت بوده اند ، مورد حمله فیزیکی قرار گرفت.

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت...دوستان اگرکسی لطف کندولینک اتوبان ناقصی راکه درتهران ساخته شده بودرابه من بدهدممنون می شوم!!!!وهمینطورمسولین سایت اگربیاد دارید!!تشکر ازلطف شما
دوشنبه 4 آبان 1388

ارس - ایران-آذربایجان - مراغه
سلام. سلام خدا و معصومین و مردم ایران بر میرحسین موسوی و یارانش. دوستان!. وعده ما امروز در ورزشگاه آزادی. یا حسین - میرحسین. آذربایجان اویاخدی - موسویه دایاخدی
دوشنبه 4 آبان 1388

zamora2009 - ایران - تبریز
آزاری بیانی که می گفتبن این بود. اینجا این همه فحش میدن . باهاشون کاری ندارین . من که فقط نظرمو گفته بودم.((درودبراحمدی نژاد.تاکورشود هرآنکه نتوان دید.))حتما اینم مسدود کنین .
دوشنبه 4 آبان 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
https://floppy98.blogspot.com/2008/05/blog-post.html. یه نگاه به این لینک بندازین تا فیلتر نشده. اگه گریتون نگرفت یه فکری به حال دلتون بکنین. مسیولین این سایت هم اگه یه سری بزنن بد نیست. سوژه خوبیه!!
دوشنبه 4 آبان 1388

ستارگان ایرانی - ایران - ایران
. تولدت مبارک احمدی نژاد.. با هم میگیم یا تک تک، تولدت مبارک. یعنی که روز دنیا، اومدنت مبارک. عاشق مهر و خدمت، خادمه کل ملت. به خونه ی دلم پا، گذاشتنت مبارک. بدونه پول و ثروت، جیبام نداره قدرت!. ز مردمه بینوا، حمایتت مبارک. چلوکبابه بنده، نون و پنیر و خنده. کنار سفره ی دل، نشستنت مبارک. مطیع رهبری و، به این سبب عزیزی. به عزت مداوم، رسیدنت مبارک. بسیجیه دلاور، یه یا حسین دیگر. قدم زدن تو راهه، حقیقتت مبارک. همت و عزم والا، داری و پس به دنیا. بدون شک و تردید، پا زدنت مبارک.
دوشنبه 4 آبان 1388

ستارگان ایرانی - ایران - ایران
چشم و چراغ مائی، امان از این مشائی!. به کل خاک ایران، سر زدنت مبارک. هر کی که رو زمینه، باید بیاد ببینه. تولدت رو ملت، گفته بهت مبارک. تا فتح قله ی عشق یه یا حسین دیگر. تو قلب پاک امت، جاشدنت مبارک. بساط زور و تهدید، همیشه بر قراره. شاید بگم یه روزی، شهادتت مبارک. خلاصه از دل و جان، ز هر کجای ایران. بدون کیک و کادو، تولدت مبارک . راستی دوستان جشن تولد خاتمی که یادتون نرفته!عجب کیک و بساطی ردیف کرده بود طرف.این همه آدم رو کرد زیر خاک و خودش جشن تولد گرفت. دلم برای شما بیچارگان می سوزد.آخر شما مریدان چه کسانی هستید!!!.
دوشنبه 4 آبان 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مثل حیوانات وحشی افتادن به جون هم من که میگم همدیگه را لت پار کنید
دوشنبه 4 آبان 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
zamora2009 - ایران - تبریز. آزاری بیانی که می گفتبن این بود... بی سواد، آزاری نه، بنویس آزادی! باور کن تو از احمدی بیشتر سواد داری، لول
دوشنبه 4 آبان 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
zamora2009 - ایران - تبریز. آزاری بیانی که می گفتبن این بود............ آزاری نه،،،،، بنویس آزادی! باور کن تو از احمدی بیشتر سواد داری، لول
دوشنبه 4 آبان 1388

aghakian - ایران - تهران
پسرنوح با بدان بنشست..................فرزندبهشتی ومطهری و خزعلی نمونه کامل این شعر هستند
دوشنبه 4 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
zamora2009 - ایران - تبریز *تو یک ترک نیستی آبروی ترکها را بیخودی نبر مزدور بدبخت.
دوشنبه 4 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
ستارگان ایرانی - ایران - ایران *اشعار نغز جنابعالی خیلی خیلی کارساز بود.آن را به یک عطاری بردم و به عنوان داروی مسهل فروختم.خیلی معجزه میکند به محض اینکه آدم بخواند اسهال میگیرد.
دوشنبه 4 آبان 1388

rino - ایران - قزوین
babrmazandaran1 - ایران - مازندران ، سلام، این هم مربوط به همون بچه‌هاست ، https://www.youtube.com/watch?v=RAKqwtT7VEsfeature من هم وقتی عکسهاشون رو برای اولین بار دیدم گریه‌ام گرفت ، اگه یه بخاری درست و حسابی داشتند اینجوری نمی‌شد ، افسوس!...
دوشنبه 4 آبان 1388

rino - ایران - قزوین
Kavkaz - ایران - تهران ، ایول. لووول.. ولی برای کسانیکه سواد ندارند عکس احمدی‌نژاد هم کفایت می‌کنه!!..
دوشنبه 4 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.