قدردانی تبریزیها از باقری : کریم باقری اسطوره بی چون و چرای آذربایجان

قدردانی تبریزیها از باقری : کریم باقری اسطوره بی چون و چرای آذربایجان

تبریز - خبرگزاری مهر: به دنبال انتشار خبر غیبت کریم باقری در دیدار پرسپولیس مقابل تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، کانون هواداران باشگاه تراکتور سازی با صدور بیانیه ای مراتب تشکر و قدردانی خود را از اسطوره فوتبال آذربایجان اظهار داشت.

 

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، کریم باقری که فوتبال خود را مدیون تیم تراکتورسازی است در اقدامی جوانمردانه در بازی روز دوشنبه پرسپولیس با تراکتور مقابل تیم اسبقش قرار نمی گیرد. 

باقری در جوانی و روزگار اوج فوتبال خود در دهه 70 نیز سابقه چنین رفتار به ظاهر غیرحرفه ای اما جوانمردانه را داشته است. وی که در آن روزگار از تراکتور به کشاورز تحت رهبری مرحوم قایقران منتقل شده بود نیز در مقابل تیم سابقش قرار نگرفت.

همین عوامل باعث شده کریم باقری نه تنها به محبوب ترین ورزشکار تبریز بلکه آذربایجان تبدیل شود.

از اینرو، کانون هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی با انتشار بیانیه ای آورده است: این کانون با توجه به غیرت و مردانگی این بازیکن، بر شرف وی درود می فرستد و اعلام می دارد که انتظاری جز این نمی شد از این بزرگمرد تاریخ فوتبال آذربایجان داشت.

در ادامه بیانیه تصریح شده است: کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی تبریز بر خود وظیفه می داند از طرف هواداران میلیونی تراکتور سازی بر زحمات چندین ساله این بازیکن ارزشمند ارج نهاده وخاطرنشان شود، خاطرات خوش بازیهای این جوان رعنای تبریزی راهیچ وقت از یاد نخواهد برد و تا تیم تراکتورسازی هست کریم باقری نیز در صفحات زرین این باشگاه بزرگ همچنان خواهد درخشید.

این بیانیه در بخشی دیگر از مطالب خود افزوده است: فوتبال ایران تا سالها چنین اسطوره ای را به خود نخواهد دید و نمی توان امثال کریم ها را در فوتبال دنیا به بیش از انگشتان دست شناسایی کرد هواداران پر شور آذربایجان سالهاست که با شادی و موفقیت باقری خوشحال شده اند و با هر مصدومیتش زانوی غم به بغل کشیده اند چرا که تمامی دلخوشی هواداران تراکتورسازی در سالهای قبل به حضور این دلیرمرد آذربایجان در سطح اول فوتبال دنیا و کشور بود که اگر وی هم همچون ستاره ای فروزان بر فراز فوتبال کشور نمی درخشید آذربایجان در هشت سال دوری از سطح اول فوتبال کشور به چه چیزی باید دل خوش می کرد؟

این بیانیه در قسمت پایانی خود آورده است: خیل تشکر و قدردانی مردم فهیم و قدر شناس آذربایجان را می شود در سایتهای منتسب به هواداران تراکتورسازی مشاهده نمود و امیدواریم یکبار دیگر پس از سالها شاهد قدرتنمایی فوتبال آذربایجان در سطح اول کشور باشیم که هر وقت فوتبال آذربایجان درخشیده فوتبال ملی نیز به طبع آن روزهای خوشی را در پشت سر گذاشته است.

گفتنی است، تیم فوتبال تراکتورسازی روز دوشنبه در هفته چهاردهم لیگ برتر در تهران میهمان پرسپولیس خواهد بود. 

smehdi - ایران - ساری
این دیگه چه مدلشه؟؟؟. بازم دم خوزستانی ها گرم، اگه خوزستانی ها هم بخوان جلوی تیم های اهوازی و آبادانی بازی نکنن که لیگ تعطیله!!!
یکشنبه 3 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
کریم باقری یکی ازاسطوره های فوتبال ایران وپرسپولیس هست اخلاق ورفتاراوبایدالگو فوتبالیستهای جوان باشد تیم فقط پرسپولییییسسس
یکشنبه 3 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
با اینکه دیگه حالم از فوتبال بهم میخوره، ولی خوب پرسپولیس همیشه پرسپولیسه، و بخاطر همین پرسپولیس بودنش، استقلال هم میتونه زیر سایه او برای خودش یک استقلال نسبی داشته باشه، این از این و اما؛ کریم باقری هم با اینکه یکدونه هست و امیدوارم درد و بلاش بخوره تو سر رضازاده ولی این کارش خیلی مسخره هست حتی مسخره تر از بیانیه تشکرامیز کانون هواداران تراکتور از او!
یکشنبه 3 آبان 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
اول همین فکر را کردم: کارش غیرحرفه ایه. اما خیلی جوانمردانه است. با وجودی که پرسپولیسی ام فقط میگم: یاشاسین کریم
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
بسیار ناجوانمردانه و قومگرایانه بود. به قول smehdi اگربازیکنان خوزستانی هم بخوان از این ادا و اطوارها از خودشان دربیاورند که دیگه فوتبال تعطیله.
یکشنبه 3 آبان 1388

gggfff - ایران - ایران
مرده فوتباله ایران کریه و بس
دوشنبه 4 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
هواداران تراکتور در لیگ برتر فقط دنبال حاشیه بودند. همینطور پیش بروند سال بعد دوباره در دسته یک باید بازی تیمشون رو تماشا کنند.
دوشنبه 4 آبان 1388

siavash1 - انگلیس - لندن
بچه باحالیه ولی حیف که لنگیه!
دوشنبه 4 آبان 1388

golden remix - سوئد - استکهلم
bluestar - ایران - تهران. شما اول یادبگیر blue star را درست بنویسی بعد نظر بده .دوم : تو تماشاگران فوتبال را اراذل خطاب کردی =کافر همه را به کیش خود پندارد .
دوشنبه 4 آبان 1388

chelsea fan - انگلستان - منچستر
فقط خواهشن این خبر به بیرون درز نکنه که مایه ابرو ریزی آخه یعنی‌ چی‌ طرف مقابل تیم قبلی خودش بازی نکنه اگه این طور باشه یعنی‌ کریم واسه پرسپولیس هیچ ارزشی قائل نیست ،این پرسپولیسیها هم تو فوتبال نوبرن والا کارهأی می‌کنن که تو لیگ پاکستان و هند هم انجام نمی‌شه ،همین قرمزان که باعث میشن ایران تو ردبندی فوتبال همش سقوط کنه با این کاراشون،.
دوشنبه 4 آبان 1388

ENSAN-ZAMIN - هند - پونا
امپراتور مادرزاد فوتبال ایران از تبریز قهرمان. کرییییییییییییییم باقری.
دوشنبه 4 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
سوراخها که باز بوی سوختنشون بلند شد بوی کیسه سوخته اف اف اف
دوشنبه 4 آبان 1388

hirowa - ایران - هیرو
کریم جان یاشا
دوشنبه 4 آبان 1388

شاهسون - ایران - ساوه
bluestar - ایران - تهران. تا کور شود هر آنکه ........ یاشاسین کریم یاشاسین دایی
دوشنبه 4 آبان 1388

zagros_FINLAND - فنلاند - هلسینکی
تا وقتی‌ که بین ما تعصب هست ، نه ورزش نه هیچ چیز ما پیشرفت نخوهد کرد ، مگر غیره یه بازی است، تعصب یک بیماری است، هرچند کریم باقری بازیکن خوبی‌ است اما به خاطر اینکارش باید به کمیته انضباطی فرا خونده بشه البته اگه قانونی باشه.
دوشنبه 4 آبان 1388

sash - ایران - ایران
bluestar - ایران - تهران . دوست عزیز من به خاطر اینکه همیشه در این سایت از اسلام ومسلمین طرفداری کردی ازت خوشم می آید اما این نژادپرستی و بعضا توهینات به قوم ترک ومردم آذربایجان واقعا حالمو بهم می زنه لطفا یه کم عاقل باش و در این مورد مواظب حرف زدنت باش.
دوشنبه 4 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
bluestar - ایران - تهران خوشم اومد ماشالله هزار ماشالله چشم نخوری انشالله تو هر زمینه ای تخصص داری ها!!. برای خودت اسپند دود چشم نخوری ستاره آبی.
دوشنبه 4 آبان 1388

mehraeen - ایران - تهران
دور از اخلاق ورزشی است اگر کریم بدون مصدومیت نخواهد بازی کند. جالب اینجاست که طرفداران تراکتور میخواهند ثابت کنند که پر طرفدارترین تیم ایران هستند. اینها حتی اگر ورزشگاه صدهزارنفری را هم پر کنند چیزی را اثبات نمی کنند. الان به دلیل شرایط پس از انتخابات و نرفتن به جام جهانی و نتایج بد پرسپولیس ورزشگاهها خالی یا نیمه خالی است . و فقط یک انگیزه جدید ( مانند کری طرفداران تراکتور و تعصبات قومی ) میتواند تماشاگران را به ورزشگاه بکشاند و فعلا تراکتور از این فاکتور بهره مند هست و در اوج بی تفاوتی طرفداران پرسپولیس - طرفداران تراکتور در اوج هیجان هستند. بنابراین اگر کل ورزشگاه آزادی را هم طرفداران تراکتور پر کنند باز هم پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران و آسیاست
دوشنبه 4 آبان 1388

borj - ایران - بوشهر
یعنی کرانچار در مورد این کار احمقانه هیچی نگفته!؟
دوشنبه 4 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
هه هه هه عجب جوکایین این لنگیا مخصوصا از نوع ترکش که باشن دز خنده بالاتر میره
دوشنبه 4 آبان 1388

دانشور - انگلستان - شفیلد
بیشتر از اینکه بحث قومیتی باشه احترام به خواستگاه خود گذاشته است. تیمی که او را پرورش داده است. او یک جوانمرد است و بیشتر از مقام و نام و نان برایش ارزشهای انسانی مطرح است. برای کسانیکه او را از نزدیک می شناسند این مساله کاملا روشن است. خواهشا دنبال تخریب هموطنان خود به خصوص جوانمردها نباشید
دوشنبه 4 آبان 1388

ENSAN-ZAMIN - هند - پونا
bluestar - ایران - تهران . تو کار و زندگی نداری؟ 24 ساعته نشستی پشت کامپیوتر داری کامنت میزاری. ماشااله برا هر خبری هم نظر داری. یه سوال؟. اگه پول خوبی میدند ما را هم راهنمایی کن. من که اینهمه کامنت را باورم نمیشه محض رضای خدا بدی. اخه زندگی خرج داره.
دوشنبه 4 آبان 1388

khorzookhan - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران به جای این حرفها چهار خط قرآن بنویس تلاوت کنیم
دوشنبه 4 آبان 1388

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
درد و بلاش بخوره سره دایی و رضازاده .
دوشنبه 4 آبان 1388

iran-azad88 - ایران - تبریز
bluestar - ایران - تهران. ما یک قوم نیستیم ما یک ملتیم حرف دهنتو بفهم .
دوشنبه 4 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
sash - ایران - ایران - این کامنتها کجاش توهین آمیز بود؟ ((بسیار ناجوانمردانه و قومگرایانه بود. به قول smehdi اگربازیکنان خوزستانی هم بخوان از این ادا و اطوارها از خودشان دربیاورند که دیگه فوتبال تعطیله.)) ((هواداران تراکتور در لیگ برتر فقط دنبال حاشیه بودند. همینطور پیش بروند سال بعد دوباره در دسته یک باید بازی تیمشون رو تماشا کنند.))
سه‌شنبه 5 آبان 1388

sash - ایران - ایران
bluestar - ایران - تهران. منظور من کامنت های قبلی هم بود که به ملت ترک توهین کرده بودی در اینجا هم با نیش و کنایه هواداران تراکتور را تحقیرکردی.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
از هموطن های اذری زبان خواهش میکنم اگه ایرانی هستید تعصب بیجا رو کنار بذارید
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر . اقا کنار بذارید کدخدا (6 تایی )داره خواهش میکنه .
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
alireza-بندرعباس/ تو برو دنبال تیم شهرداری خودتون؛ این لنگیها ارزششو ندارن اینقدر خودتو بخاترشون خراب میکنی دوست عزیز
جمعه 8 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.