کشف یک کودک دوساله با یک نیمکره مغز

کشف یک کودک دوساله با یک نیمکره مغز

خبرگزاری مهرنوشت:

پزشکان دانشگاه باری و مرکز پزشکی Irccs E. Medea در معاینات بالینی خود دختر بچه دوساله ای را شناسایی کردند که در نیمکره چپ مغز وی یک کیست بزرگ پروانسوفالیک وجود دارد و این کیست تا لُب های پیشانی، گیجگاهی و پس سری امتداد یافته است.

به همین دلیل این کودک در استفاده از یک دست و راه رفتن دچار مشکل است. از طریق یکسری از ارزیابیهای پزشکی این مختصصان تاخیر در عملکردهای احساسی، رفتاری، اجتماعی و همچنین دشواری در استفاده از زبان را در این کودک مشاهده کردند.

نتایج این بررسیها نشان داد که در توسعه مغزی این کودک اختلالاتی وجود دارد. تصاویر تهیه شده با کمک دستگاه رزونانس مغناطیسی نشان داد که این کودک در نهایت شگفتی تنها دارای یک نیمکره مغز است.

این تصاویر نشان داد که یک کیست بزرگ پروانسوفالیک تمام نیمکره چپ مغز را پوشانده است و تنها نوار کورتیکال در منطقه جلو- ساقه ای، گیجگاهی پیشین و گیجگاهی میانی، تالاموس و هسته های ساقه باقی مانده اند. باوجود این، این کودک از یک زندگی تقریبا عادی برخوردار است.

براساس گزارش آنسا، این پزشکان نتایج یافته های خود را به عنوان یک مورد بالینی استثنائی در مجله علمی بین المللی The New England Journal of Medicine منتشر کردند.

ساعت 12 - ایران - تهران
این هم عکس مخ احمدی نژاده ( ) ،هیچی توش نیست ،اگه هم سید علی اون روز تا حالا این خبر را اعلام نکرده به خاطر این بوده که ریا نشه.
یکشنبه 3 آبان 1388

khonnas - ایران - ایران
بیاد مرغى که اسمش مایک بود افتادم که بدون سر 18 ماه زنده بود شاید دخترها اصلا به مغز احتیاجى ندارند!.
یکشنبه 3 آبان 1388

arshako - فنلاند - هیلسینگ
خدای من
یکشنبه 3 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
آخه دلم براش سوخت ولی عیب نداره بعضیها مغز کاملی دارند دست هرچی بی مخ رو زدند دکترا دارند تشکیلات دارند ولی عقل درستی ندارند.
یکشنبه 3 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
بیچاره.کاش به دنیا نمی اومد.تا آخر عمر باید زجر بکشه.
یکشنبه 3 آبان 1388

bita-gh - انگلستان - لیدز
khonnas - ایران - ایران. احتراما دخترها با تنها نیمی از کره مغز شان هم عادی هستند بیچاره پسرها که حتی با مغز کامل هم عادی نیستندو کم دارند.(در پاسخ به دوستی که به دختر ها بی احترامی کرد)
یکشنبه 3 آبان 1388

farnazflora - مالزی - کوالالامپور
khonnas - ایران - ایران. دخترها مغز نداشته باشن بهتره چون راحتتر میتونن اقایون را تحمل کنن
یکشنبه 3 آبان 1388

yek dust - انگلیس - لیدز
khonnas - ایران - ایران عزیز . لطفا برای همدیگر ارزش قائل باشید و با این جملات زشت باعث رنجاندن یکدیگر نشوید دخترها و پسرها همه یکسان و محترم هستند.
یکشنبه 3 آبان 1388

Napoleon - ایران - تهران
بچه رو ولش، مادره رو بچسبین، عجب جیگریه!!!!!
دوشنبه 4 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
khonnas - ایران - ایران ** عزیز شاید دخترا اصلا به مغز احتیاجى نداشته باشن اما با مغز نداشته شون کارشونو خوب بلدن انجام بدن. اما پسرا با اینکه مغز دارن همیشه در تعطیلات به سر میبرن. جواب های هوی است. لابد اگه پسر بود میگفتی با همین نصفه مغز دنیا رو فتح میکنه! نه؟؟
دوشنبه 4 آبان 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
bita-gh - انگلستان - لیدز farnazflora - مالزی - کوالالامپورyek dust - انگلیس - لیدز. دمتون گرم. این بابا باگذاشتن ! یعنی خودشم از حرف خودش تعجب کرده ولی درکل بعضیا کمبود توجه از طرف خانمها دارن و مجبورند این مدلی توجه خانمها رو جلب کنند.
دوشنبه 4 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
یه عده انگار نمیتونند بدون بی احترامی کامنت بگذارند. اکثرا که بی احترامی به مسلمانان گاهی هم بی احترامی به دختران . به ندرت هم یه عراقی پیدا میشه و برای خودنمایی به ایرانیها توهین میکنه.
دوشنبه 4 آبان 1388

m-melodi - نروژ - اسلو
سلام دوستان من فکر نمئکنم که این یه پدیده عجیب یاجدید باشه. من خواهر کوچکم این مریضی روداشت اما سمت راست اون خالی بود.خدا یامرزه اون فرشته کوچولورو که لان بعد ا سالها گذشتناز فوتش هنوز مهربونیهاش و کاراش گرمشونرو تو دلامون از دست ندد . روحش شاد.از خدا میخوام که این دوخترکوچولوی خوشل رو شفا بده
دوشنبه 4 آبان 1388

yasamangoleziba - ایران - تهران
khonnas - ایران - ایران . معلومه یه جاییت از بابت خانمهای محترم سوخته چون باید بدونی که اگه یه کم مطالعه کنی متوجه میشی خانمها در یک زمان میتونند چند کارو با هم انجام بدند وچند جاتو همزمان بسوزونند در حالیکه تو چنین قابلیتی نداری.
دوشنبه 4 آبان 1388

swstt - امارات - دبی
لا حول ولا قوه الا بالله العی الظیم ..................
دوشنبه 4 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
دختر خانومهایی که ادعاشون میشه میتونن مطلب طنزی با عنوان «زنها با چرتکه به دنیا می آیند و با چرتکه از دنیا میروند» رو در گوگل جستجو و مطالعه بفرمایند(طنز که چه عرض کنم، همش حقیقته)!!!
دوشنبه 4 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
خانمها خیلی راحت به هرچی مرده توهین میکنند ولی یه بار اقایی یه حقیقت تلخ و بیان کرد ببین چه جوری دارن خودشونو.........میدن
دوشنبه 4 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
mashady - انگلیس - منچستر ** عزیز من شخصا توهین نمیکنم و اجازه هم نمیدم که کسی به جنسم توهین کنه.اگه یکی بگه دو تا میشنوه. خیلی از زنها بد هستن و خیلی از مردها هم همینطور ولی این کامنتی که khonnas - ایران - ایران گذاشته خیلی بی ربط به دخترها توهین کرده. شاد باشید .
دوشنبه 4 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
blueberry64 - اگر در جواب خود به (مشهدی) دقت کنید متوجه می شوید چرا مسلمانان نسبت به توهینهای دیگران واکنش نشان میدهند. (مربوط به بحث تاپیک تغییر نام حوزه نفتی آرش)
سه‌شنبه 5 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران ** متوجه منظورت نشدم. اینجا که توهین به خانوما بود و جواب دادم. توی اون تاپیک هم.... آهان منظورت اینه که اینجا من چون به خانوما توهین شد دفاع کردم و در جاهای دیگه هم وقتی به دین توهین میشه شما ناراحت میشی و جوابشونو میدی! درسته؟؟ اگه منظورت اینه، اونجا هم گفتم بعضی از دوستان زیاده روی میکنن. اما عزیز! مسئله زن و مرد و تساوی و حقوقشون خیلی با دین و دینداری فرق میکنه. من همونطور که بارها گفتم با این توهین ها اونم با تندی و پرخاشگری مخالفم. پیروز باشی
سه‌شنبه 5 آبان 1388

esm.nadaram - مالزی - کوالالامپور
دوستان کمیت مهم نیست کیفیت رو نگاه کنین که با همون نصفش اقایونو میذارن جیب کوچیکشون...دخترااااا دوستون دارم.بووووووس.م
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

maryamafghan - اتریش - سالزبورگ
blueberry64 - ایران - تهران . khonnas - ایران - ایران ** عزیز شاید دخترا اصلا به مغز احتیاجى نداشته باشن اما با مغز نداشته شون کارشونو خوب بلدن انجام بدن. اما پسرا با اینکه مغز دارن همیشه در تعطیلات به سر میبرن. جواب های هوی است. لابد اگه پسر بود میگفتی با همین نصفه مغز دنیا رو فتح میکنه! نه؟؟ .
چهار‌شنبه 6 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.