تعطیلی مدارس در چند استان به دلیل شیوع آنفلوآنزای خوکی

تعطیلی مدارس در چند استان به دلیل شیوع آنفلوآنزای خوکی

وزارت بهداشت از مدتها پیش نسبت به شیوع آنفلوآنزای خوکی در مدارس ابراز نگرانی کرده بود

تعدادی از مدارس استانهای خراسان رضوی، کرمانشاه و اصفهان به علت شیوع بیماری آنفلونزای نوع "آ" (خوکی) تعطیل شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، در حال حاضر شهر مشهد بیشترین میزان شیوع بیماری را دارد که علت آن نیز، تراکم بیش از حد دانش آموزان در کلاس های درس است.

بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، در صورتی که ۱۵ درصد دانش‌آموزان مدارس به علت آنفلوآنزای نوع "آ" غیبت کنند، دستور تعطیلی مدرسه، بین ۷۲ ساعت تا حداکثر یک هفته، از سوی وزارت بهداشت صادر خواهد شد.

وزارت بهداشت ایران پیش از این نسبت به گسترش این بیماری هشدار داده و پیش بینی کرده بود که بر تعداد مبتلایان روز به روز افزوده شود و در میان آنها دانش آموزان بیش از بقیه در معرض ابتلا به آنفلوآنزای نوع "آ" قرار دارند.

وزارت بهداشت به مدیران مدارس توصیه کرده است: "به دانش آموزان سرما خورده تا بهبودی کامل اجازه استراحت در منزل دهند تا ویروس این بیماری به دیگر دانش آموزان سرایت نکند."

وزارت بهداشت از دانش آموزان نیز خواسته که از وسایل شخصی از جمله لیوان و دستمال استفاده کنند و والدین هم صابون شخصی را در کیف دانش آموزان بگذارند.

آنفلوآنزای نوع "آ" یک بیماری ویروسی مانند آنفلوآنزاهای دیگر است. این آنفلوآنزا نسبتا خفیف بوده اما قدرت سرایت بالایی دارد.

کارشناسان بهداشتی می گویند: دست ندادن، روبوسی نکردن و اجتناب از صرف وقت طولانی در مکان های عمومی و شلوغ را از جمله راههای پیشگیری است.

بر اساس آمارهای منتشر شده تاکنون ۱۰ نفر در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.