پسر کروبی: حراست ارشاد در حمله روز جمعه دست داشت

پسر کروبی: حراست ارشاد در حمله روز جمعه دست داشت

آقای کروبی در جریان بازدید از نمایشگاه مطبوعات در تهران مورد حمله قرار گرفت

پسر مهدی کروبی می گوید که مأموران اداره حراست وزارت ارشاد ایران، در سازماندهی حمله روز جمعه به آقای کروبی دست داشته اند.

حسین کروبی روز شنبه ۲ آبان (۲۴ اکتبر) در گفت و گو با وبسایت تغییر (پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی) گفته است: "در ابتدای حضور آقای کروبی در نمایشگاه، افراد معلوم الحال شوکه شده بودند و با توجه به سرزده بودن این بازدید و عدم اطلاع رسانی خبری، نمی توانستند این استقبال پرشکوه را تحمل کنند. لذا... در برنامه ای هماهنگ شده با حراست نمایشگاه، هجمه بی ادبانه ای را طراحی کردند".

او گفته است که در پایان بازدید آقای کروبی از نمایشگاه، مأموران حراست وزارت ارشاد پیشنهاد کرده اند که به منظور "حفظ نظم" بهتر است که آقای کروبی از طبقه دوم خارج شود و وقتی محافظان او با این پیشنهاد موافقت می کنند، مأموران حراست اجازه ورود هواداران آقای کروبی را به طبقه دوم نمی دهند. "در این حین دیده می شود که ۱۰-۲۰ نفر از افراد سازمان یافته گرد آنان را می گیرند".

او گفته است که این افراد با پرتاب اشیاء به سوی آقای کروبی باعث زخمی شدن پیشانی او شده اند و ضمن فحاشی علیه او، کوشیده اند به او آب دهان بیندازند.

حسین کروبی حمله به آقای کروبی را با "رفتار کفار در صدر اسلام" مقایسه کرده و نسبت به "رواج هنجارهای عصر جاهلیت" هشدار داده است.

او گفته است: "گویا نامه آقای کروبی در تشریح وظایف مجلس خبرگان و هراس آنان در پاسخگویی رسانه ای به آن، تنها راهکار پیش روی آنان را سبک و روش اراذل قرار داده است".

اشاره حسین کروبی به نامه ای است که مهدی کروبی پس از اجلاسیه مجلس خبرگان به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس این مجلس نوشت و در آن از بی اثر شدن این مجلس انتقاد کرد.

آقای کروبی در آن نامه مجلس خبرگان را نهادی توصیف کرده بود که "مطابق اصل ۱۰۸ قانون اساسی، عهده دار معماری و نظارت بر رآس هرم قدرت در ساختار حکومتی ایران است و مسئول انتخاب و تعیین رهبری و نظارت بر عملکرد آن و سازمان های تابعه اش" و به تندی از این که اعضای این مجلس نسبت به عملکرد نهادهای زیرنظر رهبر جمهوری اسلامی بی تفاوت بوده اند، گلایه کرده بود.

پسر آقای کروبی در گفت و گو با وبسایت تغییر همچنین موضوع پرتاب کفش به آقای کروبی در جریان حمله روز جمعه را رد کرده است.

پیش تر خبرگزاری فارس در گزارشی تصویری از این حمله، مراحل مختلف پرتاب یک لنگه کفش به سوی آقای کروبی را در چند عکس منتشر کرده بود.


حسین کروبی افشاء کرد:
نقش حراست وزارت ارشاد در حمله به مهدی کروبی در نمایشگاه مطبوعات

شبکه جنبش راه سبز (جرس): حسین کروبی فرزند مهدی کروبی در گفتگویی با سایت تغییر، پرده از اقدامات پنهانی و سازمان یافته وزارت ارشاد در حمله طرفداران دولت احمدی نژاد به پدرش در نمایشگاه مطبوعات برداشت. مهدی کروبی دو روز پیش به صورت سرزده به نمایشگاه مطبوعات رفت که در ابتدای حضور، مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت. آنان با شعارهایی همچون «مرگ بر ... » و« کروبی کروبی حمایتت می کنیم» او را همراهی کردند و برابر برخی غرفه ها به شعارهای انتقادی خود شدت بخشیدند تا اعتراض خود را نسبت به سیاست های ضدمردمی آنان نشان دهند. اما آنچه در این میان سوال برانگیز بود، آن بود که چگونه این استقبال پرشور تبدیل به برخورد زشت و خشن تعدادی افراد سازمان یافته در پایان بازدید مهدی کروبی از نمایشگاه شد؟


حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی درگفت وگوبا «تغییر» پرده از اقدام غیراخلاقی حراست نمایشگاه برداشت و ماجرا را افشا کرد. اوگفت: « در ابتدای حضور آقای کروبی در نمایشگاه، افراد معلوم الحال شوکه شده بودند و با توجه به سرزده بودن این بازدید و عدم اطلاع رسانی خبری نمی توانستند این استقبال پرشکوه را تحمل کنند. لذا در ابتدا برخی غرفه های وابسته به آنان شروع به پخش آهنگ ها وموسیقی های بسیار تند غربی کردند تا بتوانند بر اعصاب خود مسلط شوند. آنان فقط به این اقدام بسنده نکردند، بلکه با برنامه ای هماهنگ شده با حراست نمایشگاه هجمه بی ادبانه ای را طراحی کردند.»


او در ادامه در تشریح آنچه آن را اقدام زشت وغیر اخلاقی حراست وزارت ارشاد می نامید، گفت:« در پایان بازدید آقای کروبی، حراست پیشنهاد می کند که برای کنترل نظم نمایشگاه، آقای کروبی از طبقه دوم خارج شود. سپس با قبول این پیشنهاد از سوی محافظان ایشان، اجازه همراهی مردم را نمی دهند وتنها آقای کروبی ومحافظان وارد طبقه دوم می شوند. در این حین دیده می شود که 10، 20 نفر از افراد سازمان یافته گرد آنان را می گیرند.»


حسن کروبی اقدامات و اعمال انجام شده این افراد را اینگونه بازگو می کند: «آنان با وجود محافظان اقدام به پرتاب اشغال و کاغذهای مچاله شده به سوی آقای کروبی می کنند که پیشانی ایشان آسیب سطحی می بیند. همچنین خطاب به ایشان فحش هایی می دهند که بسیار زننده و مستوجب حد شرعی بود. آنان فقط به این اعمال بسنده نکرده، بلکه آب دهان هم می اندازند. سپس با حمله به خودرو حامل آقای کروبی شیشه آن را می شکنند و به نوعی سنگ تمام می گذارند که بسیار متاثر از رفتار رهبران این جریان است.»


کروبی ضمن تکذیب پرتاب کفش به سوی مهدی کروبی، گفت: « البته اقدامات آنان که همچون رفتار اراذل واوباش بود، کمتر از پرتاب کفش نبود. اما آنان با مونتاژ سعی کردن به جای فحش های شنیع این اقدام را بنشانند تا لنگه کفش را همچون اقدام آن خبرنگار عراقی به سمبل تبدیل کنند و از سوی دیگر دل یکی از مسولین سابق که در دانشگاه تهران از او اینچنین استقبال شده بود را خوش کنند که التیامی بر عصبانیت او شود.»
حسین کروبی این اقدامات و فحش های شنیع را بسیار شبیه به رفتار کفار در صدر اسلام دانست که از پرتاب سیرابی یا توهین های زشت استفاده می کردند و همچنین نسبت به رواج هنجارهای عصر جاهلیت هشدار داد.


او در پاسخ به سوال سایت «تغییر» که دلیل این برخورد شنیع با آقای کروبی چیست؟، گفت:« گویی نامه اخیر آقای کروبی در تشریح وظایف مجلس خبرگان و هراس آنان در پاسخگویی رسانه ای به آن، تنها راهکار پیش روی آنان را سبک و روش اراذل قرار داده است. آنان دیگر قادر به مواجهه کلامی نیستند و فقط می توانند فحش دهند و ضرب و شتم کنند که این مسئله نشان دهنده روزهای پایانی عمر این جریان سیاسی است. آنان به شدت از حضور آقای کروبی میان مردم می ترسند و با این اقدامات می خواهند جلوی حضور ایشان را در مجامع عمومی بگیرند.


حسین کروبی در پایان گفت: آقای کروبی همچنان به اعلام مواضع خود ادامه می دهند و این مسائل کوچکترین تاثیری نخواهد گذاشت، بلکه حضور ایشان میان مردم و در مجامع عمومی افزایش خواهد یافت که این اقدام در اطلاعیه های آتی به اطلاع مردم خواهد رسید.
 

zorro.ir - ایران - تهران
درود به شرفت کروبی .
یکشنبه 3 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
اقای کروبی عزیز امیدوارم این مسئله گرچه برای همه ما که شمارا بخاطر شجاعت و از خودگذشتگیتان تحسین میکنیم ناراحت کننده و غم انگیز بود اما امید همه ما بر این است که دیگر بهیچ ارگان حکومتی ای اعتماد نکنید و از میان ملت که شمارا حمایت میکند و پدر محترمی میشمارد بیرون نروید،در میان ملت بمانید که همانا حمایت و پشتیبانی انان است که تا امروز نفس این مزدوران را بریده و جرات نزدیک شدن بشما را بانها نداده.دیدید بلافاصله تا شمارا از میان فرزندانتان بیرون بردند شهامت پیداکردند که بشما نزدیک شوند.درمیان ملت بمانید که دوستتان داریم.
یکشنبه 3 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
الکی الکی همه چی داره جدی میشه. خدا کنه روز به روز جدی و جدی و جدی تر بشه ..خدا کنه ایرانیان به اونجایی که حقشونه برسن.. ملت واقعا خسته شدن. اگه یه انتخابات دیگه برگذار میشد رای میدادم. رای من کروبی بود و بس.خدایی شجاعتش فدایی داره. هر چی که بوده مهم نیس.کروبی از بعد انتخابات کروبی شده.اونم چه کروبیی.کروبی رئیس جمهور نشد ..اما واقعا شعارش که تغییر بود رو داره کاملا بهش عمل میکنه.آفرین.
یکشنبه 3 آبان 1388

msnam - ایران - تهران
کروبی من یک نامسلمان بی دین هستم که عاشفانه شیفته شجاعت و غیرتت شده ام. تا زمانی که در خط مردم باشی و برای دموکراسی بجنگی باهاتیم جان هم فدایت می کنیم. درود کوروش بر تو
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
این خشونتها نشان میده که خودشان هم باور کرده اند که رفتنی هستند و عصبانیتشان را اینگونه بروز میدهند.
یکشنبه 3 آبان 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
معلومه پشت پرده عوامل سپاه در دروغ نیوز مجری این سناریو بودن . هدف بلند مدت سپاه اینه که نظام اقتصادی کشور مشابه کشور روسیه زیر بلیط سازمانهای امنیتی نظامی اداره کنن .
یکشنبه 3 آبان 1388

waxy - امریکا - سیاتل
فارس نیوز = پارس (سگ) نیوز
یکشنبه 3 آبان 1388

kamran1011 - آمریکا - سن فرانسیسکو
چرا نباید در حال حاضر شعار جمهوری ایرانی سر دهیم ، از نوری زاده ( تحلیل رفتار موسوی :https://www.youtube.com/watch?v=3Ayjzll3ODY. آمریکا سن فرانسیسکو
یکشنبه 3 آبان 1388

albalooo - ایران - تهران
مرگ بر خامنه ای مرگ بر خامنه ای مرگ بر خامنه ای مرگ بر خامنه ای
یکشنبه 3 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان .دزدی و جعل مدرک مایه ننگ دولت حاشا به هر چی غیرت رفت ابروی ملت
یکشنبه 3 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان.دزدی و قتل و وحشت سیاست این دولت مذهب تو را پیشکش مرده ست ادمیت
یکشنبه 3 آبان 1388

s.m.s - ایران - شیراز
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین باید اینم بهش زیاد کنی (ای به گور این دولت)
یکشنبه 3 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
آدمها وقتی پیر میشوند محافظه کار میشوند؟؟ ولی این شیرمرد لرستان هر چه فشار بیشتر میشود شجاعتر میشود و پایه های لرزان حکومت خامنه ای را بیشتر به لرزیدن وامیدارد.واقعا چه چیزی از یک اخوند معمولی یک چنین انسان شجاع وغیور و نترس میسازد.من اگرجای این شیرمرد ایران بودم با دیدن این ابر حیوانات وحشی روز اول معرکه را خالی میکردم.
یکشنبه 3 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
مرگ بر دیکتاتور چکه ای.
یکشنبه 3 آبان 1388

Shebe Roshan - آلمان - آلمان
با درود بر همه هموطنان آزاده!. کاملا طبیعیست که مزدوران چماق بدست ، هر کجا که فرصت پیدا کنند، سعی در انجام وظایف محوله از جانب "مقام معذب رفتنی" را دارند. یکی از این مهاجمین بزدل که با وارد آوردن ضربه به سر کروبی ,باعث زخمی شدن او شد، شخصیست به نام "حسن روزی طلب" که مثلا دبیر سرویس سیاسی روزنامه دولتی ایران است، هر چند حرفه اصلی او همان چماقداری و قداره بندی میباشد. این هم آدرس وبلاگش ؛ https://hasanroozi.blogfa.com
یکشنبه 3 آبان 1388

hasrat-takey - انگلیس - بریستول
کروبی ضمن تکذیب پرتاب کفش به سوی مهدی کروبی، ......پس اون عکس که چند روز پیش در این سایت بود چی بود؟؟؟؟؟. https://www.iranianuk.com/article.php?id=42989. عکس 12
دوشنبه 4 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.