اختلاف برسر ارثیه ۴۰میلیارد تومانی قتل عام خانوادگی را رقم زد

اختلاف برسر ارثیه 40 میلیارد تومانی قتل عام خانوادگی را رقم زد

در پی وقوع یک قتل‌عام خانوادگی و شلیک 17 گلوله که پنج کشته برجای گذاشت، متهم به قتل توسط پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی (110) روز پنجشنبه 30مهرماه در ساعت 19:20، ماموران کلانتری 163 اوین، از ماجرای تیراندازی منجر به مرگ در خیابان مقدس اردبیلی آگاه شدند که موضوع به اطلاع اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ رسید.

ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه تیم کارآگاهان اداره دهم و عوامل تشخیص هویت به همراه روشن، بازپرس کشیک دادسرای جنایی، در محل حادثه حاضر شدند و طی بررسی‌هایی متوجه شدند که فردی به هویت «حمیدرضا- خ» با استفاده از اسلحه کمری همراه خود پس از تیراندازی به تعدادی از افراد حاضر در محل و مجروح کردن آن‌ها از محل متواری شده است.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان متوجه شدند که «فاطمه - ب» (77ساله) یکی از مضروبان، مادر متهم متواری است که به همراه دامادش «سیامک - خ» (55ساله) و نوه‌اش «صدف - خ» (دختر سیامک 20ساله) و همچنین «محمد - م» (رییس شعبه 608 ناحیه 12 شواری حل اختلاف 37ساله) و «حبیب - الف» (وکیل خانواده 35 ساله) مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

در این تیراندازی خانوادگی، مادر متهم، « محمد - م» و «حبیب - الف» به علت اصابت گلوله به نقاط حساس بدن در محل کشته شده بودند و «صدف - خ» نیز پس از انتقال به بیمارستان به علت اصابت گلوله به ناحیه سرجان خود را از دست داد. این درحالی بود که «سیامک - خ» نیز دچار مرگ کامل مغزی شده بود.

تحقیقات کارآگاهان در خصوص علت تیراندازی مشخص کرد که قاتل از مدت‌ها پیش بر سر موضوع ارثیه 40 میلیارد تومانی پدری‌اش با اعضای خانواده دچار اختلاف بوده و در روز حادثه نیز در حضور اعضای خانواده و به همراه وکیل خود به نام «محمد- ر» و امین اموال و کارمند شورای حل اختلاف از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه در محل حادثه حاضر شده بود تا این که در ساعت 19 براثر درگیری لفظی میان قاتل و وکیل خانواده و بالا گرفتن درگیری، قاتل با استفاده از سلاح کلت کمری که به همراه خود داشت، اقدام به تیراندازی به افراد حاضر در محل و دیگر اعضای خانواده خود کرده و پس از آن از محل متواری شده بود.

با ادامه تحقیقات، منزل متهم فراری در منطقه ولنجک مورد شناسایی قرار گرفت و کارآگاهان متوجه حضور متهم و کارگر او به نام «قادر» در داخل خانه شدند.

به گزارش ایسنا، با توجه به اطلاعات بدست آمده از داخل منزل متهم، در خصوص نگهداری سلاح های گرم متعدد در داخل خانه و احتمال تیراندازی‌های مجدد و همچنین گروگانگیری کارگر خانه ویا خودزنی متهم، کارآگاهان برابر طرح‌ریزی‌های انجام شده در ابتدا منزل را به صورت نامحسوس به مدت 12 ساعت مورد مراقبت قرار دادند که در نهایت به علت عدم خروج متهم از داخل خانه، در حضور جعفرزاده، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جنایی تهران، با متهم وارد مذاکره شدند که این مذاکرات تا ساعت 21 روز جمعه یکم آبان ماه به طول کشید اما متهم حاضر نشد خود را تسلیم کند.

با توجه به حضور «قادر»، کارگر خانه در منزل متهم، کارآگاهان پلیس احتمال دادند که او به منظور فراری دادن متهم با «حمیدرضا» همکاری کرده است.

در ادامه با توجه به بی‌نتیجه بودن مذاکرات انجام شده با متهم، کارآگاهان ویژه اداره دهم در یک عملیات ضربتی، حمیدرضا (متهم) و قادر (کارگر خانه) را قبل از هرگونه اقدام به فرار و یا تیراندازی، غافلگیر و دستگیر کردند این درحالی بود که در بازرسی از منزل متهم علاوه بر کشف اسلحه کمری مورد استفاده در صحنه وقوع جرم، کارآگاهان موفق به کشف تعداد زیادی اسلحه شکاری آماده شلیک شدند.

«حمیدرضا» پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی ضمن اعتراف به تیراندازی به اعضای خانواده‌ و دیگر افراد حاضر در محل وقوع جرم، به کارآگاهان گفت که مادرش با همدستی خواهرانش سعی در تضییع حق او را داشته است.

به گفته این متهم به قتل زمانی که اواحساس کرده بود که از مسیر قانونی نمی تواند به حقوق خود برسد تصمیم گرفت که از خانواده‌اش انتقام گیری کند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه سعید لیراوی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر به ایسنا گفت: این متهم فاقد سوء پیشینه و دارای تحصیلات دانشگاهی از کشور امریکا است که در روز حادثه با کلت کمری که از قبل با خود به همراه داشته اقدام به شلیک 17 گلوله به سمت افراد خانواده خود و وکیل خانواده و نماینده شورای حل اختلاف کرده که این امر (حمل سلاح گرم و شلیک‌های متعدد توسط متهم) یکی از علل مورد بررسی در خصوص قصد و نیت قبلی متهم در انجام جنایت است و این موضوع در حال بررسی پلیس قرار دارد.

وی ادامه داد: متهم علاقه بسیاری به جمع‌آوری انواع سلاح‌های گرم بویژه سلاح‌های شکاری داشته و در بازرسی از خانه وی انواع مختلفی از این نوع سلاح‌ها به همراه برخی سلاح‌های جنگی کشف شده است.

حمیدرضا ( متهم )

 

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
وقتی پول حلال نباشه اخرش اینجوری میشه مردم لنگ 4 میلیونن این اقا حرف از چهل میلیارد میزنه .هر چیه زیر سر قادره از هیکلش پیداس ....
یکشنبه 3 آبان 1388

elektris - فرانسه - پا ر یس
خا ک بر سرت کنن حالا یه عمر بخاطر پول برو تو زندون.. بالاخره یه چندر قا زی بهت میرسید...
یکشنبه 3 آبان 1388

zorro.ir - ایران - تهران
ای خاک عالم بسرت به جای اینکه مادرت رو بکشی با اون دوربین داره عنتر رو میکشتی احمق .
یکشنبه 3 آبان 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
خاک بر سرت اینهمه اسلحه ,خوب به مردم میتونستی کمک بکنی روزهای مبارزه. معلومه لیاقتت فقط خاک.
یکشنبه 3 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
باز هم یکی دکی دیگر از دست اوردهای دردناک نظام کثیف اخوندی و قانون متحجر اسلامش
یکشنبه 3 آبان 1388

movafeg - ایران - زوریخ
ویک سوال از کاربران محترم این سایت . آیا شما در چنین وضعیتی که قراره مثلا از چهل میلیارد ده میلیارد به شما برسه ولی خانواده تان سعی می کنن که حق شما را ضایع کنن و به شما دومیلیارد بدن وشما می بینید که صددر صد حق شما داره ضایع می شه عکس العمل شما در این وضعیت چه خواهد بود ؟ . از راه کارهای تک تک شما استفاده خواهیم کرد . با سپاس از همه شما
یکشنبه 3 آبان 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
حالا نوش جان اخوندا می شه . ما اگر هفت پشتمونم کار کنند انهم با 2 شغل نمی توند 1 میلیارد دربیارن چه برسه به 40 . نمی دونم بعضی این پولها را چطوری به جیب می زنند !
یکشنبه 3 آبان 1388

امین آلمان فرانکفورت - آلمان - فرانکفورت
با سلام یکی نمی پرسه این 40 میلیارد از کجا امده و یارو کی بوده چه کاره- جای محصولی خالی بود.درودبر ایران و ایرانی
یکشنبه 3 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
مرگ غنی مقدمه جنگ وارث است.. رحمت بر ان کسی که مردو کفن نداشت..بعیده اینچنین پوله کلانی حلال باشه
یکشنبه 3 آبان 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
هر که دارد سیم و زرش -----نباریده از آسمان بر سرش----یا خودش دزد بوده یا پدرش. حیف اون همه سلاح.
یکشنبه 3 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
از این هشت تا تفنگ کامل تو عکس فقط سه تاشون واقعیه.(از سمت راست تفنگ های سوم،پنجم و ششم). بقیشون تفنگ بادی هستن.
یکشنبه 3 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
movafeg - ایران - زوریخ. من هر کاری که بکنم صد در صد مامانمو نمیکشم..
یکشنبه 3 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
وقتی کسی میمیره پولهاش باید بره تو حساب دولت قانون ارث اون هم به شکل اسلامی تیره کنده رابطه افراد یک خانوادست
یکشنبه 3 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
یکی میمرد ز درد بی نوائی یکی میگفت خانم زردک میخواهی . خوشی ی بیش از حد این چیز ها را هم داره . بعضی ها به نون شب مهتاج و بعضی ها 40 ملیارد کمشون هست . لااقل به 50 تا جوان کمک میکردی که بتونن یه زندگی معمولی راه بیاندازن اون وقت اگر اون پول حق تو بود خدا کمکت میکرد
یکشنبه 3 آبان 1388

sotedelan - هلند - المیره
گوگولی-ایران-تهران. اولی و دومی بادی دیانا52/64-سومی بادی -چهارم خفیف- پنجم بادی- کلت رولور -برنو کوتاه-دولول ساچمه زنی چک-بادی-دوتا اخر هم گلوله زنیه.-......اخرش هم ولی ....حیف..چه راحت میزنن همدیگه رو میکشن..و از همه بدتر تنها چیزی که برای این رژیم اسهالی اهمیت نداره بر خلاف دیگر ملتها جون شهرونداشه.
یکشنبه 3 آبان 1388

sotedelan - هلند - المیره
با این تفاسیر کل ورثه مردن.فقط شازده مونده که اینم دولت حکم قصاصش رو میده وووعلی یارت کپ میکنن رو اموال منقول وغیره منقول.راستی شنیدم تو ایران به انتری نژاد میگن این...قدی نژاد .اره
یکشنبه 3 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
sotedelan - هلند - المیره ....... بابا دمت گرم!!! از کی تا حالا به تگزاس میگن «المیره»!!! اسلحه فروشی داری اونجا؟!! ولی هفتمی هم فکر کنم بادی باشه. هشتمی رو نمیدونم!!
دوشنبه 4 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
صدف نوه این خانواده آشنا بود. خدا رحمتت کند و خیلی متاسفم. خدا به مادرت صبر بدهد.
دوشنبه 4 آبان 1388

roshan1980 - ایران - ایران
شماها چطوری به خودتون اجازه میدین انقدر راحت ندیده و نشناخته راجع به حلال و حرام مال کسی نظر بدین وبهشون تهمت دزدی بزنین!!!!!
دوشنبه 4 آبان 1388

m_fad - ایران - اصفهان
ازقاضی محترم پرونده میخواهم دو میلیارد ازاین پول بی صاحب رابه من بدهد. تامن برای همیشه این آقا رادعاکنم شاید ازگناهانش بکاهد
پنج‌شنبه 7 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.