علی لاریجانی پیشنهاد برادعی را فریب خواند

علی لاریجانی پیشنهاد برادعی را فریب خواند

رئیس مجلس ایران ضمن مخالفت با خروج ذخیره اورانیوم غنی شده از این کشور، طرف های غربی مذاکره با ایران را به تلاش برای فریب این کشور متهم کرد.

علی لاریجانی که خود در زمانی که دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران بود مسئولیت مذاکرات هسته ای این کشور را به عهده داشت، روز شنبه ۲ آبان (۲۴ اکتبر) به خبرگزاری ایسنا گفته است: "احساس می کنم و در سفر اخیر به ژنو هم بر اساس مذاکراتی که داشتیم این تلقی برای من بیشتر شد که غربی ها اصرار دارند به سمت نوعی فریبکاری بروند و مسائلی را به ما تحمیل کنند؛ به این معنا که مطرح کرده اند ما زمانی سوخت ۲۰ درصد را به ایران می دهیم که شما مواد غنی شده خود را به ما بدهید".

رئیس مجلس ایران گفته است که "هیچ ارتباطی بین این دو مسئله" نمی بیند.

اشاره آقای لاریجانی به پیشنهادی است که محمد برادعی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) در وین به نمایندگان ایران، روسیه و فرانسه ارائه کرد و گفت که انتظار دارد این سه کشور تا روز جمعه به آن پاسخ دهند.

این طرح ظاهرا بر اساس توافق روز ۹ مهر میان سعید جلیلی (مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران) و نمایندگان گروه ۱+۵ تدوین شده است و پیشنهاد می کند که ایران ۷۰ درصد ذخیره اورانیوم غنی شده خود را برای غنی سازی بیشتر و تبدیل به سوخت قابل استفاده در رآکتور تحقیقاتی تهران به روسیه و از آنجا به فرانسه بفرستد.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه اول آبان گفت که کشورش سخنان آقای برادعی را به معنای تعیین ضرب الاجل نمی داند و پاسخ خود را به پیشنهاد او هفته آینده ارائه خواهد کرد.

اکنون آقای لاریجانی می گوید: "حدس من این است که آمریکایی ها در پشت صحنه با برخی از کشورها زد و بندهایی دارند تا به بهانه تأمین سوخت نیروگاه اتمی، مواد غنی شده در ایران به میزان ۴ ونیم درصد را از ما بگیرند و توسط کشورهایی مثل فرانسه و روسیه آن را تبدیل به میوه سوخت کنند. شاید تصور آنها این است که به این طریق این مواد غنی شده را از دست ما در آورند که امیدواریم ایرانی ها به این مسئله توجه لازم را داشته باشند".

این تردید در حالی توسط آقای لاریجانی مطرح می شود که پیشنهاد ارسال اورانیوم غنی شده به خارج از ایران برای تبدیل به سوخت، ابتدا توسط رئیس جمهوری این کشور مطرح شده بود.

محمود احمدی نژاد روز ۸ مهر، یک روز پیش از ملاقات نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ در ژنو، در جمع خبرنگاران گفته بود که یکی از موضوعاتی که در این ملاقات مطرح خواهد شد، خرید سوخت هسته ای برای رآکتور تهران است و "ما حتی آمادگی داریم که مواد ۳.۵ درصد را بدهیم و آنها آن را تا ۱۹.۷۵ یا ۲۰ درصد غنی کنند و به ما تحویل دهند".

به نظر می رسد که اهمیت این پیشنهاد و علت موافقت کشورهای غربی با طرح آقای برادعی در این است که با خروج ۷۰ درصد ذخیره اورانیوم غنی شده در ایران، اورانیوم باقی مانده به اندازه ای نیست که قابل استفاده در یک برنامه نظامی احتمالی باشند.

kamia1 - المان - کلن
شما باید برید.
شنبه 2 آبان 1388

msforugh - ایران - تهران
30 سال نظام مردم رو فریب داد صدات در نیامد بی غیرت . مگه انرژی نمیخواستید پس فکت رو ببند . اون موقعی که جیک جیک میکردید فکر زمستون نبودید نه
شنبه 2 آبان 1388

waxy - امریکا - سیاتل
بعد ۶ سال و تحمیل خسارات میلیاردی و غیر قابل جبران به مملکت رسیدن به خونه اول ابله ها , خاک بر سرت آخوند خاینه ای
شنبه 2 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
. bavar88 - هلند - امستردام! پس تو چه غلطئ تو هلند میکنئ ?, که به ایرانیهائ خارج از کشور میگئ کنترل از راه دور. برگرد تو پارادیسئ که درست کردین! نمک نشناس که میگن , یه مشت انگل مثله 88 منظور بوده!!!
یکشنبه 3 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
kamia1 - المان - کلن. ولش کن دوست عزیز.این هم یکی از مزدوران رژیم است.خودتو ناراحت نکن.
یکشنبه 3 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
روباه زرد تازه فهمیده میخوان بکنن تو پاچش
یکشنبه 3 آبان 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
بازم این مرتیکه ....زادی خورد نمیدونم چرا اینقدر خوش اشتهاست
یکشنبه 3 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13ابان.دغدغه این دولت انرژی هسته ای است بحران کشورما فقر و بی ابرویی است.اری سیاست تو فقط گزافه گویی است.یا اری سیاست مرد فقط گزافه گویی است.
یکشنبه 3 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان. ای پیروان شیطان(دشمنان ایران) به فرمان که هستی کشتن جواب دارد فرم یا لباس شخصی حقا که زنده کردید ایین بت پرستی
یکشنبه 3 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان.دزدی و قتل و وحشت سیاست این دولت مذهب تو را پیشکش مرده ست ادمیت
یکشنبه 3 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
تف به ذات هر 5 تا داداش
یکشنبه 3 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
خانم البرادعی ایرانی است!
یکشنبه 3 آبان 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
به ایران چوب حراج زده اند.
یکشنبه 3 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
اقای لاریجانی رژیم اسهالی شما اینقدر ضعیف شده که باد شکم اوباما نابودتون میکنه.
یکشنبه 3 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت اول. آونائیکه اولش اتم بازی و نیروگاه اتمی تو دهن شاه انداختند فقط نگاهشون به پول های باد آورده دلاری نفتی بودند که در دست چند تا خیالاتی آریائی تاج دارو خونواده ش دنباله دارش بود - غربی ها هر روز بفکر جدیدی برای گول زدن و قلقلک دادن و دوشیدن این ساده لوحان از نسل کوروش و داریوش می افتادند به شاهنشاه هم قول داده بودند که تو تنها قدرتمند منطقه هستی و فقط تو چونکه با کوروش داریوش لاس میزنی وارادت داری و نسلت هم میگی آریائی است اول باید کارخانه ورشکسته رامبلر امریکائی ذر ایران ماشین سواری مونتاژکند و دو نوع ماشین برات میسازیم که یکی مدل آریا و یکی مدل شاهین که هر کی باهاش رانندگی میکنه از نسل آریاست بله قربان ریچارد نیکسون هم پیغام داده قربان که خیلی خوبه .
یکشنبه 3 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت دوم. فک و فامیل های شاه هم که در قمارخانه های امریکا اسکناس های بی مصرف دلارانبار شده را میسوزاندنند گاه گاه هم با کارخانه داران و صاحبان صنایع غربی ها که برای یافتن گاوهای پرواری ایرانی و عربی به آنجا آمده بودند مورد لطف و عنایت قرا میگرفتند والاحضرت ما چاکریم و ما نوکریم اگر اینو بخرید اینو رو تولید میکنید و آگر آن رو بخرید آن رو تولید می کنید برای آینده تونم خیلی خوبه ما هم هواتون رو داریم که چیزی نشه این انگلیس پدر سوخته میخواد تخت وتاجتون رو ازتون بگیره وبا فرانسه همدست شدن !! آلمان غربی بعد از جنگ جهانی دوم دربست در اختیار آمریکا وفرانسه و انگلیس قرار گرفت و هر کدامشان در قسمتی ازآلمان تسخیر شده مشغول ساخت وسازشدند که بعدا بتوانند از آن بهره بری کنند .
یکشنبه 3 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت سوم. شاه و عرب ها موظف بودند که چه با پول و چه با نفت و انرژی تقریبا مجانی به آن ها کمک کنند که آلمان رادوباره ساخته و خسارات چنگی و متحمل شده خود را هم از طریق عرب ها و ایرانی ها بطور مستقیم و غیر مستقیم جبران کنند!! سفارت خانه های کشورهای امریکا و انگلیس که خودرا از قدیم و ندیم صاحب اصلی تمامی معادن نفتی و معدنی روی کره زمین میدانند در سفارتخانه های خود در کشورهای جهان سوم نخبه ترین افراد سیاست دان و مدرنترین دستگاه های جاسوسی و افراد اطلاعاتی رادارند که همیشه افسار گاوهای شیر را چه در چراگاهها وچه در طویله ها و چه درراه صلاخ خانه ها در دست دارند! گاو پیری که نه شیر میدهد وشاخ میزند و خرج دارد بدرد قصابی می خورد !!!.
یکشنبه 3 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت چهارم. لاریجانی شنیدی که تا گاوی شیر خودش را بتنهائی بفروشه و نخواد مجانی به صاحب گاو یا چوپونش بده ؟. یه قدر شیری که گاو اجازه داره برای خودش باشه فقط برای گوساله اش که بعدا گاو بعدیه! اینو میدونی یانه؟. اگز روزی گاوه خودکفا بشه و نخواد شیر بده و یا هیاهو در طویله راه بندازه وععده ش با صلاخه س؟. اولا غربی ها نخواهند گذاشت که هرگز بدون حق و آجازه آنها برق اتمی تولید کنید و تمام درآمدش هم تنها به جیب آقازاذه ها و ملاها برود و اگر هم اجازه بدهند چنان سوخت گران قیمت به ایران خواهند فروخت که در حقیقت بیشتر از 70 تا 85 در صد در تولید برق اتمی شریک خواهند و برق تولیدی بمراتب گرانتر از برق تولیدی فعلی درایران خواهد بود و آشغال های اتمی هم نمی توانی شبانه تو زمین های بی صاحب بریزی و خارجی هم برای آن هم پول می خواهند! .
یکشنبه 3 آبان 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت پنجم. در خفا و به امید ساخت موشک با کلاهک اتمی و اسلام بازی اتمی با پرداخت میلیاردها دلارو یورواز خزینه مالی کشور و خرید ساتریفیوژهای چینی و استخدام متخصصان و جاسوسان بلوک شرق و پرداخت هزینه های کلان به آن ها در شرایط کنونی ودر آینده برای ملت ایران امری بی ثمر بوده و اجازه استفاده ازدستگاه ها برای تولید سوخت اتمی بمیزان بسیار کم و محدود امکان پذیر خواهد بود دول اتمی جهان اول مشت محکمی برپوزه پشمالوهای عمامه ای و مشتی اراذل شبه آدم مسجدی در قم کوبیدند که یا می فهمی که چه می گوئیم و یا همان بلائی که سر سوریه آمد سر شما هم خواهد آمد ! ملت ایران در آینده بسیار نزدیکی شاهد فرار میلیاردها دلار از ایران و با گرانی وحشتناکی سردر گریبان خواهد بود و ارتجاعیان اسلامی و نیروهای نضامی و سپاهی خود را برای کشتار جمعی نارضایان آماده می کنند !!! .
یکشنبه 3 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
haghighatgo - آلمان - برلین. گفته هات هم جالبه و هم پر از حقیقت.
دوشنبه 4 آبان 1388

louisette - فرانسه - مارسی
طفره نرو حاج آقا لاریجانی.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.