تغییر نام میدان گازى ایرانى آرش به «الدوره» و سکوت تأمل‌بر‌انگیز مسئولان

تغییر نام میدان گازى ایرانى آرش به «الدوره»
و سکوت تأمل‌بر‌انگیز مسئولان

حیات نو - بنا بر اسناد موجود و خط مرزى دریایى «آى‌پک»، مرز‌هاى آبى فلات قاره ایران در آب‌هاى شمالى خلیج فارس به ایران تعلق دارد و حوزه گازى ایرانى با نام «آرش» نیز در آنجاست.

نکته‌اى که رسانه‌هاى ایرانی، کمتر بدان پرداخته‌اند،این است که پس از تبلیغات اعراب علیه مالکیت ابدى ایران بر جزایر سه‌گانه، هم اکنون حوزه گازى ایرانى آرش به همراه حوزه نفتى سروش، که در محدوده عملیات اکتشاف و تولید مرز‌هاى آبى ایران واقع است، نیز مورد ادعاى ارضى دیگر شیخ‌نشین عربى یعنى کویت قرار گرفته است!

جالب توجه اینکه دولت کویت با تغییر نام این میدان گازى به «الدوره»، ادعاى مالکیت خود بر این محدوده آبى را دامن مى‌زند و در توجیه ادعاى خود بر خط موهومى که شرکت انگلیسى ضدایرانى و ضد خلیج فارس «شل» براى آنان ترسیم و به کویتى‌ها القا کرده ـ که حوزه گازی« آرش» در پایین این خط و در آب‌هاى کویت است ـ استناد مى‌کنند.

majid63 - فرانسه - پاریس
اگر اینکار را نکنند به اینها نمیگویند عرب! عرب پدرسوخته سوسمار خور حسود100%. برای دولت بی لیاقت باید پیش بیاد.
شنبه 2 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
تعجب ندارد حکومت عربی و ضد ایرانیست وقتی در 1357 خیابان کورش کبیر را به ///.....شریعتی.../// تغئیر دادند صدا از کسی در نیامد. چه انتظاری!!!!همینطور پیش برود ایران...ال..ایران خواهد شد.
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
مسلمان بی غیرت/ حمایت حمایت. ( این رو گفتم چون میدونم خیلی خوشحال شدین که اسم باستانی ایران زمین به یک اسم عربی تبدیل شد. شما افتخار میکنید بی غیرتها)
شنبه 2 آبان 1388

mnm - کره - کره
واینک.فیلم اخر ازمان با کارکردانی احمقی نژاد وقاته لی.وتصرف به دست عرب وحشی ونادان .متاسفام واقعا
شنبه 2 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
کسی سئوالی ندارد که نفت و یا در امد و عایدات این چاه کجا و در جیب چه کس سرازیر میشود؛ اما نام چاه که در باورهای بیمعنی ناسیونالیستی ریشه دارد؛ از اهمیت فوق العاده برخوردار میشود. بدین ترتیب ما همیشه با کلمه از اصل قضییه دور افتاده و منحرف میشویم. همیشه و همواره ما را با کلمه دور زده اند. چون برای کلمه و شعار ارزش بسیاری قائلیم. و برای کلمه کلی هیاهو براه می اندازیم. نام این چاه اهمیت دارد یا به مصرف رساندن عایداتش در جهت فقر زدایی و درماندگی ان ملت تهیدست؟ میگویید هر دو مهم است؟ پس چرا این کلمه و نام اهمیتش جنجالی میشود؟ اشکال کجاست؟ شادباشید.
شنبه 2 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
اینا دیدن ما که به خودمون رحم نمیکنیم ومسئولین انیقدر دله دزدی میکنن و تو کشور بخور بخوره، گفتن ما هم بازی!!!
شنبه 2 آبان 1388

darius mis - انکلستان - لندن
السوسمار خور ال شده النسان ال بی ناموس .المو ت من ال خا منه ای.خاک بر سر صدا و سیما خاک بر سر مسءولین بی عرضه وبی کفایت .
شنبه 2 آبان 1388

mahnadi - هلند - هارلم
البته که بی لیاقتی ودرواقع عقب نشینی دولت هفتم ودولت بیلیاقت کودتا بخاطر برمسند قدرت نشستن باعث شده عربهای بیابانگرد وسوسمارخور. **دورازمحضرعربهای اصیل ایرانی وشریف ** که از همه تاریخشان حتی یک خط هم نیست. حالا بخودشون جرات میدهند که در مورد آبهای نیلگون خلیج تاابدفارس ومحدوده آن نه صحبت که اظهارمالکیت کنن. ننگ بر دولت بی کفایت ایران ترسو وتازی پرست که خودنیزعرب نوکرشانند
شنبه 2 آبان 1388

iranfada - ایران - تهران
خاک بر سر این دولتمردان.کویتی که تا سی سال پیش در نقشه دیده نمیشد حالا ادعا میکنه البته طبیعیست چراکه شما رو دادند به روس جنوب هم بدند عربها شرق رو که بلوچ های پاکستان گرفتند غرب هم بدند به کردها. این قضیه منو یاد اون حرف میندازه که امان از روزی که ایران ایرانستان شود.
شنبه 2 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
چند روز پیش شبکهء ماهواره ای پارس یه سخنرانی از یه آخوند نشون میداد که در اون میگفت ملیت ایرانی یعنی نجاست و پستی و تا ما میتونیم باید از این ملیت فرار کنیم و اجازه ندیم ما رو ایرانی بخوانند. باید ما رو اسلامی بخونن. وقتی یه همچین افکاری داره به ایران حکومت میکنه. این چیزا تعجب نداره. مرگ بر حکومت اسلامی کثیف.
شنبه 2 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
سلام به همگی...من نزدیکه 1سال و نیمه دارم این سایت و دنبال میکنم...اصلا دوست نداشتم نظر بدم ولی اینبار نظر دادن و وظیفه خودم دونستم.فکر می کنم از همتون کوچکترم و کوچکتر از اون که بخوام کسی و نصیحت کنم. اما این و میگم چون دوستون دارم....شماها که این همه ادعای متمدن بودن میکنید و خودتون رو با شعورترین میبینید...چطور این فرهنگتون بتون اجازه میده به راحتی به هرکس و هر چیز غیر خودتون توهین کنید؟مگه وقتی خواستین عضو بشین قوانین و نخوندین؟اقا یا خانوم ایکس اگه شما دین نداری.پس باید به هر کی دین داره و مقدساتش توهین کنی؟من همونیم که میرم میدون ازادی و کشته شدن هموطنام و میبینم و واسه ازادی فریاد میزنم تا شما اونور دنیا باد تو گلوت بندازی و بگی =من یه ایرانیم=
شنبه 2 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
...بعد تو به خودت اجاز میدی به خدای من.پیغمبر من توهین کنی؟تو اسلام و قبول نکردی باشه.من که نمیگم به زور بیا مسلمون شو.اصلا به من چه؟؟؟ولی حقه توهین به دین من یا هر دینی و نداری.در ضمن کسایی که خداپرستید و محمد و قبول ندارید.برید کتاب خدا رو بخونید و ببینید که خدا گفته: دنیا رو برای محمد افریدم....و کسای که حرف های پیامبر منو قبول ندارید.اولا شما که مسلمون نیستی چرا وقتتو میزاری واسه حرف های پیامبر من؟پیامبر منه.من حق دارم در موردش نظر بدم.دوما دانشمندای جهان کسای که دین ندارند روی مطالب این احادیث و قران تحقیق کردند و به درستیش پی بردند...هرچند شماها 100٪ از دانشمندها بیشتر می فهمین!!!!!!!!!!! در مورد عرب بودن پیامبرم...مگه بقیه پیامبرا عرب نبودن؟؟؟عیسی...موسی...ابراهیم.گیر دادین به پیامبر من؟؟؟تازه الان بعد هزاران سال ماهیچکدوم اعراب و قبول نداریم...خوب طبیعی که خدا پیامبراش و بین این ادمای جاهل مبعوث کنه بلکه پیامبران بتونن ادمشون ککن.این کجاش مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امیدوارم همتون همیشه خوش باشین چه با دین.چه بی دین.ما همه اریای هستیم.
شنبه 2 آبان 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
آنتی اسلام اهواز دوست عزیز اگه مسلمونای ایرانی خوشحال شدن از تغییر اسم پس شعار شما بی معناست و نمیشه ازشون انتظار حمایت داشت . بهتره بگین بی دینهای بی غیرت حمایت حمایت .
شنبه 2 آبان 1388

zorro.ir - ایران - تهران
مرگ بر حسن عباسی.وقتی حیاط خلوت امریکا یعنی اسرائیل رو با تحریک و تغذیه فلسطین و لبنان بر هم میزنید اعراب ملخ خور هم به پشتوانه آمریکا و انگلیس هر غلطی بخواهند انجام میدن و اینقدر خار و ذلیلید که بی نتیجه دست بدامن روسیه و چین میشید اگه چاه نفتی ایران رو که حدود دوماه پیش عراق با لشکرکشی اشغال کرد پس میگرفتیم الان کویت فسقلی جرأت نمیکرد چنین غلطی بکنه فردا تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی را هم میگیرند و بعد دو دستی باید زن و بچه هاتون رو هم پیش کش کنید مرگ بر خاینه ای مرگ بر حسن عباسی که مغز مریض این کودتاست مرگ بر عنتر بی خاصیت کودن دروغگو .وای بر غیرت ایران و ایرانی.
شنبه 2 آبان 1388

mehraeen - ایران - تهران
خوشحالم که روز قدس در حمایت از اعراب شعار ندادیم . راستی ما برای چی با اسراییل دشمنیم؟!!!!
شنبه 2 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
ابن هم یکی دیکه از بی غیرتی و بی لیاقتی مسولین اشغال جمهوری اسلامی وای بر ما که این عربهای زباله ها می تازنونند حیف وصد حیف که ایران به این مرحله رسیده
شنبه 2 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش.دوست عزیز شما هم حق دارید.اما اگر در مقابل این هم کوتاه بیاییم کم کم با نام ایران و هرچه نام ایرانی است خداحافظی کنیم.به نظر شما اگر نام یکی از مناطق کشورمان را یک دولت عرب عوض کند و نام عربی بر روی آن بگذارد اشکالی ندارد؟مثلا خلیج فارس بشود خلیج عربی یا میدان نفتی آرش بشود الدوره.از نظر شما این یک توهین به ایران و ایرانیان نیست؟آیا اینکار به معنی تحقیر ما و ناچیز انگاشتن ما نیست؟آیا مثلا یک کشور عربی حاضر است نام یکی از مناطق کشورش را بگذارد داریوش یا کورش؟این کار مثل این است که شخصی غریبه فرزند شما را با نام دیگری صدا بزند و نه آن نامی که خود برای او انتخاب کرده اید.در این صورت واکنش شما چه خواهد بود؟اگر به او اعتراض کنید و یا به اصطلاح حالش را بگیرید دیگر جرات چنین کاری نخواهد داشت اما اگر سکوت کنید به خودش اجازه خواهد داد که هر توهین وتحقیری که دلش می خواهد به شما وفرزندتان نثار کند. .
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. .am.the.world - لوگزامبورگ -{{کسی سئوالی ندارد که نفت و یا در امد و عایدات این چاه کجا و در جیب چه کس سرازیر میشود؛ اما نام چاه که در باورهای بیمعنی ناسیونالیستی ریشه دارد}}مسئله اصلاً ناسیونالیزم نیست بلکه حق و حقوق بین المللی است. شما اصلاً متن رو خوندین که نظر میدین؟!!!!!؟در بالا نوشته شده:{{ نکته‌اى که رسانه‌هاى ایرانی، کمتر بدان پرداخته‌اند،این است که پس از تبلیغات اعراب علیه مالکیت ابدى ایران بر جزایر سه‌گانه، هم اکنون حوزه گازى ایرانى آرش به همراه حوزه نفتى سروش، که در محدوده عملیات اکتشاف و تولید مرز‌هاى آبى ایران واقع است، نیز مورد ادعاى ارضى دیگر شیخ‌نشین عربى یعنى کویت قرار گرفته است! . جالب توجه اینکه دولت کویت با تغییر نام این میدان گازى به «الدوره»، ادعاى مالکیت خود بر این محدوده آبى را دامن مى‌زند و در توجیه ادعاى خود بر خط موهومى ........}}
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2.am.the.world - لوگزامبورگ -وقنی اسم این چاه عوض بشه یعنی دیگه مال ایران نیست و ماهیتش هم تغییر کرده ( یا اجارهء بلند مدت داده شده و یا فروخته شده یا همینجوری رفته توی اموال کشور ها حاشیه خلیج فارس). شما انتظار دارید من یا دوستان دیگری که از این مسئله ناراحت میشوند چه کنند؟! بریم و با دولت کشور های عربی صحبت کنیم؟! یا معامله رو بهم بزنیم؟!! در شرایط کنونی که روسیه از شما ( دریای مازندران) و عربها از جنوب می خواهند ایران را تکه پاره کنند؛ نباید به این نام «عربی» عکس العمل نشان داد؟! شما واقعاً این رو نمیدونید؟ مثل ایران؛ که شد جمهوری اسلامی ایران. یا پرچم کشور با آرم شیر و خورشید؛ که تبدیل شد با الله اکبر و اون علامت سیکهای وسطش. آیا این تغییرات برای شما درد آور نیست؟ پس شما باید با تغییر نام «خلیج فارس» هم مشکلی نداشته باشید دوست عزیز! ( شاید هم واقعاً مشکلی با تغییر نام ندارید و از روی آگاهی نظر دادید. که امیدوارم اینجور نباشد!)
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. zahra50 - دانمارک - کپنهاگ این مسلمانها هستند که عاشق نامهای عربی هستند نه بیدین ها. پس همون که گفتم درست تر است: مسلمان بی غیرت/ حمایت حمایت
شنبه 2 آبان 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
تقصیر عرب ها نیست. تقصیر خود ماست که این همه توهین رو تحمل می کنیم. کویتی ها می خوان منافع ملی شون رو گسترش بدن . تقصیر از این حکومت مزخرفیه که ما داریم. فقط بلده به این و اون باج بده.نمونه اش اظهار فضل اون علی جنتی بی . است که می خواد راجع به جزایر سگانه مذاکره کنه!!!. تا وقتی که بر ایران یک حکومت کاملا ملی که سیاستش بر اساس منافع کشور و مردمش باشه کاکم نشه . آش همین آش است و کاسه همان کاسه!. پاینده باد راه مصدق
شنبه 2 آبان 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
پاینده باد راه مصدق - .
شنبه 2 آبان 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
چه فرقی میکنه دولت غاصب هم به ایرانی چیزی نمیده که هیچ، بلکه پول نفت میده گاز فلفل و باتونو باهاش دیدین و شنیدین که چه کردن. اینقدر هم از عرب بد گفتن درست نیست مگه 400 سال بر ایران حکومت نکردن! مگه زبان فارسی نصفش عربی نیست؟ مگه الفباء عربی نیست؟ مگه دین ایرانی عربی نیست؟ بعد از 400 سال حکمت بر ایران پس نسل عربی در ایران ریشه دوانده پس ایرانی نیمه عربه!! شاید هم به صورت نا مشروع! یعنی حرامزاده!! پس خودمان هم دست کمی از عربا نداریم؛ اینقدر عرب عرب نکنید اونا بشرند تو اونا هم خوب وهم بد وحود دارد؛ درضمن این قبیل رفتارها بیشتر سیاسیه.
شنبه 2 آبان 1388

Invisible kid - برزیل - پالماس
جالبه انگار بعضی ها یادشون رفته یا واقعا اطلاع ندارن که دین پارسیها چی بوده و پیغمبرش کی بوده. مزدیسنا نامِ دینِ پیامبرِ پارسیان زرتشت اسپنتمان است . امیدوارم دوستان یب اطلاع کمی مطالعه کنند.
شنبه 2 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
مبارکشون باشه. حالا همگی برای پوشک خیس علی چکه ای یک صلوات بلند بفرستید.
شنبه 2 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
nazanin_hend_hyd اون پیامبری که تو بهش اعتقادداری یک بولهوس بچه باز بود که از تجاوز به کودکان و یتیمان لذت میبرد . البته هر مسلمانی این را میداند .در ضمن خود را اریایی نخوان .تو یک مسلمه هستی و باید روزانه پنج بار به سمت عربها سجده کنی.
شنبه 2 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
به امید نابودی تازی و تازی پرستان / تا جهان به آرامش برسه.......
شنبه 2 آبان 1388

طاطا - ایران - ایران
i am the world لوکزامبورگ خیلی احساس عقل کلی میکنی مگه نه؟
شنبه 2 آبان 1388

silas - ایران - بندر
artosh - ایران - تهران . چند روز پیش شبکهء ماهواره ای پارس یه سخنرانی از یه آخوند نشون میداد که در اون میگفت ملیت ایرانی یعنی و تا ما میتونیم باید از این ملیت فرار کنیم و اجازه ندیم ما رو ایرانی بخوانند. باید ما رو اسلامی بخونن. وقتی یه همچین افکاری داره به ایران حکومت میکنه. این چیزا تعجب نداره. مرگ بر حکومت اسلامی کثیف. .... اون یه مولوی سنی بود البته سیاست آخوندا باعث شده هر ن نه قمری بی ایرانی توهین کنه
شنبه 2 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
چه اصرارئ دارن عرب باشن? کاسه داغتر از اش که میگن اینا هستن
شنبه 2 آبان 1388

shahroz_0912 - ایران - تهران
لیاقت ما همینه
شنبه 2 آبان 1388

taraneh2008 - المان - هامبورگ
nazanin_hend_hyd - ایران - تهران. خیلی خوب .فهمیدیم خلی.نمیخواد همه جا کامنتت را تکرار کنی. برو امشب یه کتک سیر از شویت (به سفارش پیغمبرت) بخور و با هووت برنامه ریزی کن برای دیدار هفتگی شویت .
شنبه 2 آبان 1388

Nazanin 2009 - ایران - ارومیه
بچه ها میگم دیگه تا چند سال اینده کشوری به نام ایران نداریم امروز میددان گاز ایرونی رو اسمشو تعویض میکنن فردا اسم ایرانو میزارن الایران..حالا ببینید کی گفتم اگه این تازیارو از مملکت بیرون نکنیم فردا ایران رو از دست میدیم وکاملا میشیم تازی
یکشنبه 3 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
nazanin_hend_hyd - ایران - تهران ** ببین دوست عزیز یه چیزی میگی که باعث شه کلی بد و بیراه از یه سری از دوستان و کلی آفرین باریکلا ماشالله از یه سری دیگه بشنوی. مگه نمیگی بیشتر از یه ساله که میای اینجا! پس کامنتهارو میخونی دیگه؟ باید فهمیده باشی که چند تا از دوستان میان نظرات چرت و پرت میدن و بیخودی از نظام و اشتباهاتش و . دفاع میکنن و باعث میشن که بقیه هم جوابشونو بدن. یا مثلا 4تا عکس گل و حیوون میذارن اونوقت یکی میاد تو کامنتش یک صفحه آیه میذاره، که چی خوب؟؟ اون اینجوری دوست داره، یکی هم خوشش نمیاد که هیچ بدشم میاد. خوب اون هر کامنتی دلش میخواد میذاره درحالیکه بعضیا خوششون نمیاد. یه عده هم جوابشو اونطوری که دلشون میخواد میدن. تازه این میشه اول ماجرا که اون یکی دوباره آیه بیاره که اینجوریه و اونجوریه. بعدش دوباره دوستان دیگه بگن نه اونجوریه و اینجوری نیست. خلاصه همه اینگونه تعبیر میکنن که "یکی بگی دوتا میشنوی" پس کلکل ادامه پیدا میکنه
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
nazanin_hend_hyd - خیلی ممنون. بسیار منطقی گفتید. هیچ کس حق توهین به مذهب و آیین دیگری را ندارد. به خصوص با کامنت اول شما 100 درصد موافقم. کامنت اول شما را باید طلا گرفت.****. taraneh2008 - (کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی) جنابعالی بهتره اول بری یه برنامه هفتگی برای بی اف هات تنظیم کنی تا یه وقت برنامه هاشون با هم تداخل پیدا نکنه.*** Invisible kid - دین و مذهب اجباری نیست و تعلق به مکان و زمان هم نداره. هر کس در انتخاب دین و مذهب آزاده.
یکشنبه 3 آبان 1388

Invisible Kid - برزیل - پالماس
اجباری بوده. وقتی عربا به کشورمون حمله کردنو همه چیو به غارت بردنو دین اسلامو هم به زور به پارسیان جا کردن. اگه واقعا نمیدونیستی حالا بفهم
یکشنبه 3 آبان 1388

Invisible Kid - برزیل - پالماس
درضمن اگه طاقت شنیدن حقیقت ندارین پس بهتره نظراتتونم برای خدتون نگه دارید
یکشنبه 3 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران- ممنون
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
blueberry64 - ایران - تهران -هرکس میتونه نظرش رو بنویسه. ولی مهم اینه که توهین آمیز نباشه. هر کس میتونه از اسلام و خدا و پیغمبر انتقاد کنه و اعتقادات دیگران را به چالش بکشه. ولی با منطق و استدلال. نه با توهین. وقتی یه نفر میاد به کل مسلمانان میگه بی غیرت هر عاقلی میدونه که این با استدلال فرق داره و توهین محسوب میشه.
یکشنبه 3 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
blueberry64 - ایران - تهران- دوست من حق با شماست.من هم از کسایی که میان و به اسم مسلمون بودن ایه می نویسن و ادعای خدایی بودن می کنن خوشم نمیاد.چون اونا بیشتر همه رو اسلام زده می کنن.ولی من به کسی توهین نکردم.حرفی زدم که از صحتش اگاه بودم.
یکشنبه 3 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
baas - هلند - روتردام ـدوست عزیز من حرفام و با سند و مدرک میزنم. شما حرفی و که زدی اثبات کن.(منطقی).منم میپزیرم. taraneh2008 - المان - هامبورگ-دوست خوب من اولا من ازدواج نکردم.ثانیا با توجه به حرفهایی که دینم در مورد ازدواج گفته مطمئنم نقش همسری رو طوری اجرا می کنم که کار به جاهای که شما گفتید نرسه.ثالثا در دین من مرد اجازه ی کتک زدن زن رو نداره....دین من از احترام حرف زده. و نه تنها من وظیفه هر زنه که به شوهرش خدمت کنه و بالعکس.
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
blueberry64 - من یکی شخصا اگر توهین به دین و مذهب و اعتقادات را از طرف کاربران دیگه نمیدیدم اصلا حرفی از دین نمیزدم. ولی وقتی یه نفر به تمام مجموعه ای که من عضوش هستم و یا به اعتقاداتم توهین میکنه جوابش رو میدم. خیلی دوست دارم بدونم اگر کسی به مجموعه ای که شما خودتان را عضوی از آن میدانید مثلا به تمام خانمها یا تمام ایرانیها یا.... توهین کنه ساکت میمانید یا جواب میدید؟
یکشنبه 3 آبان 1388

khooroos - امارات - دبى
این دولته که حق این کارارو به کشوراى همسایه میده, وکرنه اکه میخواست میتونست مخالفت کنه, بکین ببینم جکوره که تو اخبار ایران این خبرا بخش نمیشه؟؟؟؟ یه کم کمتر حرف بزنین و بیشتلر فکر کنین, 10 سال بیش که اومدم اینجا حرف خلیج فارس و ابوموسى و 2 تنب رو شنیدم که دهنم وا موند و فکر کردم شوخیه اخه از این جیزا تو کشورم هرفش نبود. بعد این دولت کشور فروشم کم کم بدون ایکه مردم حالیشون بشه این شایعات رو رسمى کرد و اخرش خود دولت نالایق کشورم اشم خلیج فارس و از کتابا حزف کرد, بقیشم کم کم میکنه , کار جدیدى که نیست , تو تاریخ ایران از این فاجعات زیاده , عوض اینکه به این و اون الکى فحش بدین عامل اصلى رو بیدا کنین, تازه این عربا بدون اجازه امریکا و انکلیس دستشوویى نمیرن جه برسه به ادعا هاى کنده تر از کلوشون, تازه سوسمار خورى فقط ننک عربهاست؟ مکه تو امریکا سوسمار نمیخورن؟ تازه خیلى جاها این کوشت کرون و باکلاس به نظر میاد و خیلى کوشتاى دیکه که حوصله ندارم بکم ,
یکشنبه 3 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
nazanin_hend_hyd -ایران تهران چه مدرکی از این بهتر ( محمد و عایشه ) درضمن خیلی مشتاقم بدونم چطور شد که ایرانی ها مسلمان شدند.ایا بزور تجاوز اعراب مسلمان نبود ?
یکشنبه 3 آبان 1388

taraneh2008 - المان - هامبورگ
bluestar - ایران - تهران. اولا موقوف.دوما تو مسلمون دم از بی عفتی نزن که پیغمبرت مشهورترین پدوفیل تاریخه.سوما شما مسلمونها هستید که با پررویی به همه یه انگی میزنید .جهارم اینکه همتون و میخواید همه رو مسلمون کنید. نمونش تعداد مساجد و مراکز اسلامی در اروپا که از تعداد عمومیها هم بیشتر شده .
یکشنبه 3 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
خیلی بیجا میکنه ( غلط!) اون مذهبی که حق حرف زدن و مردم سالاری رو از ایرانی ها گرفته و میگیره. یک کدوم از شما رافضی؛ ببخشید شیعیان رافضی جواب بده!
یکشنبه 3 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
دوستان عزیز؛ حق کپی پیست از مطالبی رو که گفتم دارید ( همیشه) هر وقت کسی گفت: چه دلیلی برای رد اسلام دارید؟!} این صفحه رو نگه دارید و دلایل رد اسلام و مذهب شیعه را از این صفحه کپی پیست کنید و مفصلاً به خدمتش برسید. منطقی نه دعوایی داریم نه مشکلی. 2×2-=4
یکشنبه 3 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1) و اما دلایل ×"رد"× اسلام رو بصورت خیلی خیلی خلاصه و مختصر میگیم 1- دین اسلام با مردم سالاری مخالف است 2- حقوق زنان را محترم نمی شمارد ( شعار تغییر برای برابری- کمپین یک میلیون امضاء رو بخاطر بیاورید!) 3- دینی برای خلیفه گری و حکومت است چون ( قوانین جزائی- حقوقی- اقتصادی- روابط بین زن و مرد و. دارد) و جدایی این دین و بخصوص مذهب شیعه از سیاست اجتناب ناپذیر است!! برای مثال در زمان شاه چند فتوای بزرگ علمای اسلام باعث شد تا سیاست های اقتصادی مملکت تغییر کند. در صورتی که این فتوا ها را کسی صادر کرد که 4 کلاس سواد سیاسی یا اقتصادی و یا جامعه شناسی نداشت و چه بسا که در همان زمان ضربهء بزرگی به اقتصاد مملکت خورد. فتوا های: معروف میرزای شیرازی و به‌دنبال آن لغو امتیاز رژی (توتون و تنباکو) یا فتو ی قتل: که توسط سید مجتبی نواب صفوی بنیانگذار جمعیت فدائیان اسلام که از بنیاد گرایان اسلامی صادر میشد و کارش ترور روشنفکران بود و در تاریخ معاصر خیلی تاثیر گذار بود. البته منفی!.
یکشنبه 3 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2)و همچنین تخریب ساختمان بانک استقراضی روس در بازار تهران به فرماندهی شیخ محمد واعظ یا شیخ فضل‌الله نوری که از مجتهدان شیعه دوازده امامی و از منتقدین انقلاب مشروطه ایران بود و هزاران دخالت بی مورد توسط علمای شیعه و اسلام که آخرینشان همین خمینی و دارو دسته اش بود! این نشان میدهد که اسلام و بخصوص مذهب شیعه؛ ظرفیت جدا شدن از سیاست را ندارد و برای حکومت ساخته شده ( تجربه اینجور نشان داده. حالا تو هی بگو نه اینجوری . اونجوریه. اینجوری نیست. اون اون اون!) 4- مذهب شیعه برای اینکه وجود دین بهاییت باعث زیر سوال رفتنشان میشود؛ حاضرند دونه دونهء این انسانها شریف را بخاطر اعتقاداتشان له و نابود کنند چون بهایی ها اعتقاد دارند همون حضرت مهدی ظهور کرده و مرده است و طبق این گفته شیعیان هیچ حق شهروندی برای آنها قائل نیستند ( شیعیانی که به همه میگویند : به اعتقادات ما توهین نکنید!)
یکشنبه 3 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3)5- مذهب شیعه برای شهروندان همجنسگرا ( دگرباش) هیچ ارزشی قائل نیست و آنها را مجبور به تغییر جنسیت میکند که این عمل بسیار خطر ناک است و 90% خطر مرگ دارد. اما مسلمانان بخصوص شیعیان حاضرند که این شهروندان بمیرند اما یک جنس بخصوص داشته باشند! و جالب است که بدانید این عمل تغییر جنسیت باز هم با فتوی امام خمینی در سال 1358 آزاد شد و حتی برای کسانی که تغییر جنسیت میدهند( البته به زور!) 5 میلیون تومان کمک مالی میشود و دیگر اینکه ایران اولین کشور در جهان است از لحاظ تغییر جنسیت! فقط بخاطر اینکه آبروی اسلام و بخصوص مذهب شیعه نرود. که غربی ها بگویند: در بلاد اسلامی همجنسگرا وجود دارد! 6- دین اسلام مقایر با قوانین حقوق بشر است 7- مسلمانان از زمان صفوی تا الان ( جمهوری اسلامی) دین رسمی کشور را اسلام- شیعه معرفی کردند. در صورتی که اگر رفراندوم شود؛ احتمال اینکه شیعیان در اقلیت باشند بسیار زیاد است. 8- اگر مسلمانی بخواهد تغییر دین دهد خونش حلال است. بخصوص در مذهب شیعه.
دوشنبه 4 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
5) 9- اسلام با نجس خواندن و کافر خواندن شهروندان؛ انسانها را به درجه یک و درجه دو تقسیم میکند! 10- از همه چیز بدتر و فجیع تر این است که اسلام و بخصوص مذهب شیعه نمی توانند " به روز " و به قول خارجکی ها " آپ تو دیت" شوند. میبینی که الان در قرن 21 دارند ملت ایران رو سنگسار میکنند یا قصاص میکنند و.......
دوشنبه 4 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران ** احتمالا وقتی شما هم از دین اسلام حرف میزنید یا دفاع میکنیید برای بعضی مخالفان گرون تمام میشه و وظیفه خودشون میدونن که جواب شمارو بدن. بعضی از دوستان شاید کمی زیاده روی میکنن.
دوشنبه 4 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
6) اونها فقط 10 مورد بودند که نخواستم زیاد کشش بدم و وقت دوستان رو با این مذهب و دین عقب افتاده بگیرم فقط در آخر یک تبصره هم میزنم برات که بری راحت بخوابی و ببینی چه مذهبی داری! الف_اسلام احکام اقتصادی دارد تعدادی از این احکام عبارتند از: حرمت ربا، اسراف، احتکار، کنز، انحصار، اتلاف، اضرار به غیر، اتراف. همچنین احکام مربوط به بورس بازی، قیمت گذاری کالاها و خدمات توسط دولت، اخذ مالیات، سیاست های تورم زا، جبران کاهش ارزش پول، بیمه و حکم انواع معاملات شناخته شده در فقه معاملات مثل بیع، اجاره، مضاربه، مساقات و. این احکام و قوانین از یک سو نسبت به آموزه های دسته دوم روبنا حساب می شوند و از سوی دیگر بستر حقوقی استخراج الگوهای رفتاری هستند. این دسته از احکام یا خود حکم تکلیفی الزامی است، مانند حرمت ربا، اسراف و. یا احکام وضعی ای هستند که احکام تکلیفی الزامی را در پی دارند.
دوشنبه 4 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
7)مثلاً وقتی گفته می شود بیع صحیح است لازمه اش نقل و انتقال ثمن و مثمن است و بعد از انتقال، حرمت تصرف برای بایع در مثمن و برای مشتری در ثمن است. ب_ اسلام احکام حقوقی و جزایی دارد:. که این خودش یک مبحث بسیار پیچیده است و فقهای اسلام تعیین کنندهء این مسله هستند. البته قوانین قطع ید و سنگسار و قصاص و . کلی هستند و همیشه اجرا میشوند!. ج_ اسلام احکام روابط بین زن و مرد دختر و پسر و کلاً افراد جامعه رادارد و حد و حدود برای انسانها تعیین میکند. و حتی احکام خوراکی ( چی بخورید چی نخورید!) مثل الکل یا گوشت خوک و...
دوشنبه 4 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
8) 11 - ترویج خرافات و دروغ در بین مردم رو هم به اون لیست 10 تایی اضافه کن. نمونه اش https://www.iranianuk.com/article.php?id=42915 :{{حدیثی معتبر از پیامبر - هفت چیزی که فراموشی می آورد}}!!!.
دوشنبه 4 آبان 1388

داود-استانبول - ترکیه - استانبول
nazanin_hend_hyd - ایران - تهران . نه عزیز دل برادر! پیامبرای دیگه عرب نبودن (گرچه از بیخ عرب بودن!). شما با این کامنت ثابت کردین که از اسلامی که بهش اعتقاد داری هم هیچی نمیدونین و اطلاعاتتون فقط در حد جانبداری و تعصب محدوده!. اگر من و امثال بنده بر ضد دین بحثی به میان می آورند مطمئن باشید این گفته ها در پیتی نیست؛ من شخصاً علاوه بر قرآن، اناجیل چهارگانه و پنج کتاب مقدس، تمامی دیگر کتب کتاب مقدس را نیز خوانده ام. سوالهائی که کردم؛ نه آقایون ملایان و دانشمندان دینی و نه مفتخورهای مسیحی (میسیونرها) تونستند جواب قانع کننده ای بدن، جواباشون حتی خودشون هم قانع نکرد چون اونا فقط دنبال این هستند که این دکان نان آورشون بسته نشه! اونا خودشون هم می دونن تمامی این حرفها و آیات مزخرف و پراز اراجیفه.
دوشنبه 4 آبان 1388

داود-استانبول - ترکیه - استانبول
بنده صراحتاً اعلام می کنم حاضر به بحث و مجادله با شما دوست گرامی و دین مداران هستم! من به سوالات شما جواب میدم و در مقابل از شما سوالاتی می پرسم اگر قادر به قانع کردن من شدید من بر می گردم به بیست سال پیش و یک آدم فوق العاده مذهبی میشم و دین شما رو هم ترویج میدم البته اگر تونستید منو قانع کنید. با این سوال شروع می کنم: در قرآن آومده برای انسانهای نیکوکار در بهشت موعود؛ دختران یا بهتر بگویم حوریان نار پستانی در زیر درختان میوه در کنار نهرهایی که در آنها بجای آب، شیر جاری است هدیه داده خواهد شد پس در این صورت تکلیف زنان نیکوکار چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. ببخشید که با زبان عامیانه نوشتم؛ فکر می کنم این جوری راحت تر میشه با هم مناظره کرد. با احترام
دوشنبه 4 آبان 1388

Invisible Kid - برزیل - پالماس
داود-استانبول - ترکیه - استانبول - زنان نیکوکار رو میدن به کسانی که در این دنیا نیکوکار بودن دیگه(اخوندای عزیز) . بعدشم دیگه هر ادمه عاقلی میتونه درک کنه که ان چیزا برای گول مالیدن سر ه عرب جماعت بوده.البته ادمهای عاقل نه اونخر مذهبیا چون انها اگه چیزه تو کلشون بود ک دنیارو بگندو گ...ه نمیکشیدن.
دوشنبه 4 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
بزرگواران و عزیزان: نگارنده نظری ندارد و در هیچ کامنتی نظری نمیدهد. فقط به مطلب نگاه میکند و انچه را میبیند با شما عزیزان جهت گسترش دادن به نگاههایمان مطرح میکند. امیدوارم نام این چاه را همان چیزی که میخواهید نگاه دارید. در بند بودن کلمه و نام هیچوقت نمیتواند راه حل برای بهبودی بخشیدن به چیزی باشد. خصوصا که جیغ کشیدن من و شما یا سینه چاک کردنمان در این سایت و یا هر جایی دیگر هیچ کسره و یا ضمه ایی از اسم این چاه کم یا زیاد نمیکند. اینطور نیست؟ شاد باشید.
دوشنبه 4 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.