سینماگران ممنوع الخروج: هیچ دولتی نمی تواند هویت ما را بگیرد

سینماگران ممنوع الخروج: هیچ دولتی نمی تواند هویت ما را بگیرد

سه سینماگر ایرانی در نامه ای نسبت به ممنوع الخروج شدنشان واکنش نشان داده اند

فاطمه معتمد آریا، جعفر پناهی و مجتبی میر تهماسب سه سینماگر ایرانی در نامه ای نسبت به ممنوع الخروج شدنشان واکنش نشان داده اند.

این سه سینما گر ایرانی در این نامه که روز جمعه 23 اکتبر در برخی از روزنامه های ایران منتشر شد، تاکید کرده اند که می خواهند سینماگران مستقل ایرانی باقی بمانند.

در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه پاسپورت این افراد در فرودگاه از آنها گرفته شده، آمده است"هیچ دولتی هویت ما را به ما نبخشیده که بتواند آن را از ما پس بگیرد".

در بخش دیگری از این نامه آمده است:" ما همواره به فرهنگ کشورمان بالیده ایم و آن را در معرض تماشای مردم جهان قرار داده ایم ولی اکنون حق عبور از مرزها را از ما گرفته اند."

این سینماگران در پایان نامه خود نوشته اند که می توانستند پاسپورت کشور دیگری را داشته باشند اما خودشان خواسته اند همواره ایرانی باقی بمانند.

خانم معتمد آریا و آقایان پناهی و میر تهماسب تاکید کرده اند که حتی بدون پاسپورت هم ایرانی هستند.

جعفر پناهی، کارگردان فاطمه معتمدآریا بازیگر و مجتبی میر تهماسب، مستند ساز چندی پیش به دلایلی که هنوز مشخص نیست از سفر به خارج از ایران برای حضور در برنامه های فرهنگی بازماندند.

تا کنون تعداد زیادی از معترضان به نتیجه انتخابات در ایران ممنوع‌الخروج شده اند.

جعفر پناهی در جشنواره فیلم مونترآل که به تازگی برگزار شد با شال سبز میان مردم حاضر شد.

فاطمه معتمد آریا نیز بارها به شیوه های مختلف، از جمله حضور در دومین فیلم تبلیغاتی میرحسین موسوی از وی حمایت کرده بود.

IQ SEFR - نروژ - اسلو
باز خدا را شکر کنید ممنوع ورود نشدید .از این جانی ها هر چه بگوید بر می اید.
شنبه 2 آبان 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
توی این درگیریهای اخیر چهره خیلی ها افشا شد یکی با مردم یکی میشود یکی دیگر مثل گلزار خودش را می فروشد
شنبه 2 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
اسارت به تمام معنی. بهشون میگن نه میذاریم در مملکت خودتون آزادانه کارتونو بکنید و نه میذاریم برید مملکت دیگه ای که آزادی داشته باشید. دیکتاتوری تا چه اندازه!!
شنبه 2 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
هیچ کشوری در دنیا شهروندانشان را بخاطر حمایت از کسی که نامزد انتخاباتی است، و بدتر از همه خود دولت این اجازه را به او داده، مورد مؤاخذه و ممنوعیت اجتماعی قرار نمی دهد. به همین دلیل است واژه شتر گاو پلنگ به این دولت نامردمی منتسب می شود. دیکتاتوری که شاخ و دم ندارد. شعار پوچ استقلال، آزادی، جمهوری من درآوردی اسلامی را سی سال پیش ملت خوش باور ایران سر دادند و این حکومت جهنمی را با کمک و پشتیبانی کشورهای چپاولگری مثل آمریکا و انگلیس و متحدانشان و با تبانی و دسیسه آخوندهای خائن و بینوا بر سر خود مسلط کردند و حالا تاوان همان عوام فریبی را می دهند. کجاست آن قول و قرارها و سخنان آتشین و تحریک آمیز امام سیزدهم؟ کجاست آن آزادئی که این حضرات شعارشان بود؟ کدام آزادی منظور آنها بود؟ مقصود آنها از آزادی این بود که اختیار تام داشتند و دارند که ثروت ملی ایران را به غارت ببرند، در انتخابات تقلب کنند و ملت را در صورت اعتراض شکنجه دهند و به قتل برسانند و مخفیانه دور از چشم پدر و مادرشان بصورت جمعی دفن کنند. آیا این آزادی نیست؟ تو را به خدا با انصاف باشید و نگوئید در ایران آزادی سیری چند.
شنبه 2 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
فاطمه معتمد آریا یکی از هنرمندان برتر ایرانه و نباید باهاش اینطور رفتار بشه .
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.