صحبت های آتشین دادکان در تلویزیون : سعیدلو در ورزش تخصص ندارد

صحبت های آتشین دادکان در تلویزیون : سعیدلو در ورزش تخصص ندارد

از سال 1385 که میز ریاست فدراسیون فوتبال را ترک کرد دیگر هیچ خبری از او در تلویزیون نبود. در دوران ریاست محمد علی آبادی (رئیس سابق سازمان تربیت بدنی) او در هیچ پست و مقامی حضور نداشت.تقریباً پس از سه سال و نیم سکوت با نخستین حضورش در یک برنامه تلویزیونی، روز گذشته جنجال زیادی به پا کرد.این گونه به نظر می رسید که محمد دادکان (رئیس اسبق فدراسیون فوتبال) اکنون با روی کار آمدن سعیدلو (رئیس سازمان تربیت بدنی) از اوضاع فوتبال تعریف و تمجیدی به عمل آورد یا قصد بازگشت به فدراسیون فوتبال کند، اما او نه تنها صحبتی از مدیریت تازه نفس سعیدلو به زبان نیاورد بلکه مدیریت سعیدلو را یک مدیریت غیرتخصصی خواند. محمد دادکان با انتقاد به مسائل روز فوتبال و فدراسیون مربوطه در خصوص مدیریت سعیدلو گفت؛ «الان می گویند آقای سعیدلو دارند از متخصصان استفاده می کنند؛ کدام متخصص؟ ایشان خودشان هم در ورزش تخصص ندارند. وقتی ما از مدیر متخصص حرف می زنیم مشخص است کسی است که باید جنم مدیریت هم داشته باشد. الان من دوست ندارم از آقای کفاشیان ایراد بگیرم اما چرا حال و روز فوتبال ما این است؛ چون درست مدیریت نشده. یک مدیر باید جنم مدیریتی داشته باشد.»به اعتقاد این استاد دانشگاه حضور متخصصان در عرصه مدیریت ورزشی یک ضرورت است اما در ایران تاکنون اکثر مدیرانی که سکان هدایت ورزش را بر عهده گرفته اند از تخصص در این حوزه به دور بوده اند؛ «به عنوان مثال سعیدلو کجای ورزش ایران بوده است؟، هیچ کجا،»

انتقادات شدید محمد دادکان در برنامه تلویزیونی توپ طلایی تنها به مبحث مدیریتی ختم شد چرا که او با طرح یک سوال، مجری این برنامه و بینندگان را شگفت زده کرد؛ «10 میلیارد کمک دولت به فوتبال در کجا هزینه شده است؟»

آتش انتقادات دادکان حرارت زیادی داشت تا جایی که خودش هم متوجه این موضوع شده بود؛ «شاید من را دیگر به برنامه تلویزیونی دعوت نکنند یا برنامه را قطع کنند اما من هم نظام و انقلاب را دوست دارم و اگر انقلابی تر از این افراد نباشم کمتر هم نیستم. تمام بحث من این است که نباید شخصیت و کرامت انسانی را از بین برد و اشرف مخلوقات را نباید با بازی های سیاسی خراب کنیم.»به اعتقاد دادکان فوتبال ایران نه تنها حرفه یی و نیمه حرفه یی نیست بلکه تنها از سطح آماتور کمی بالاتر است.رئیس اسبق فدراسیون فوتبال مدعی است در مدت چهار سال و سه ماهی که در فدراسیون فوتبال حضور داشته فوتبال را بدون حتی یک ریال بودجه دولتی اداره کرده و در طول این مدت سه جایگاه بین المللی برای خود و سایر همکارانش به دست آورده است؛ «گردش مالی فدراسیون 21 میلیارد تومان بود و با جذب اسپانسرهای خوب، تیم ملی در رتبه پانزدهم جهان قرار گرفت.»

شکایات رئیس اسبق فدراسیون فوتبال پایان نداشت و این گونه به نظر می رسید که اگر وقت بیشتری داشت، بحث های تازه تری را باز می کرد. دادکان صحبت های خود را این گونه خاتمه داد؛ «اینک پنجم آسیا و 63 در دنیا هستیم. مگر می توان همه مردم را برای همیشه گول زد. مثلی معروف می گوید همه مردم را برای مدت کوتاهی می توان گول زد و بخشی را برای همیشه، اما همه را برای همیشه نمی توان گول زد.»
victorsiamak - بلژیک - بروکسل
دمت گرم
شنبه 2 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
واقعا دمت گرم . دوستان اگر دقت کرده باشید میبینید که این یارو کفاشیان واقعا از فوتبال هیچی نمیداند . آخه من واقعا این را نمیدانم که چطوری کفاشیان را کردن مسئول فوتبال ایران .
شنبه 2 آبان 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
خوشمان امد...
شنبه 2 آبان 1388

nazanin_hend_hyd - ایران - تهران
سلام به همگی...من نزدیکه 1سال و نیمه دارم این سایت و دنبال میکنم...اصلا دوست نداشتم نظر بدم ولی اینبار نظر دادن و وظیفه خودم دونستم.فکر می کنم از همتون کوچکترم و کوچکتر از اون که بخوام کسی و نصیحت کنم. اما این و میگم چون دوستون دارم....شماها که این همه ادعای متمدن بودن میکنید و خودتون رو با شعورترین میبینید...چطور این فرهنگتون بتون اجازه میده به راحتی به هرکس و هر چیز غیر خودتون توهین کنید؟مگه وقتی خواستین عضو بشین قوانین و نخوندین؟اقا یا خانوم ایکس اگه شما دین نداری.پس باید به هر کی دین داره و مقدساتش توهین کنی؟من همونیم که میرم میدون ازادی و کشته شدن هموطنام و میبینم و واسه ازادی فریاد میزنم تا شما اونور دنیا باد تو گلوت بندازی و بگی =من یه ایرانیم=
شنبه 2 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
کدوم مسئول حکومت تو کارش تخصص داره که این یکی داشته باشه؟
شنبه 2 آبان 1388

silas - ایران - بندر
abiabi - انگلستان - لندن . واقعا دمت گرم . دوستان اگر دقت کرده باشید میبینید که این یارو کفاشیان واقعا از فوتبال هیچی نمیداند . آخه من واقعا این را نمیدانم که چطوری کفاشیان را کردن مسئول فوتبال ایران . ...................................................... قانون این مملکت تا آخوندا باشن همینه وقتی پست بالاتر چیزی حالیش نشه یه آدم وارد رو نمیزاره زیر دستش که مبادا جاش رو بگیره
شنبه 2 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
بیفتید به جون هم خرخره همدیگه رو بجوید. ما هم ناخنهامون به هم میزنیم
یکشنبه 3 آبان 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
هزاران درود بر دادکان.
یکشنبه 3 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.