همه به نفع پرسپولیس مساوی کردند

همه به نفع پرسپولیس مساوی کردند

در حالی که تصور می شد پرسپولیس روز سختی مقابل سایپا داشته باشد، اما قرمزها در هفته سیزدهم بهترین نمایش خود را ارائه کردند و پس از دو هفته پیروز شدند. پرسپولیس در برابر سایپا به دردسر نیفتاد و در همان نیمه اول با دو گل مجتبی زارعی و وسلی برازیلیا کار حریف خود را تمام کرد. بی دلیل نیست که زلاتکو کرانچار پس از بازی از عملکرد شاگردانش ابراز رضایت کرد و با خوشبینی تاکید کرد قرمزها در آینده بهتر از این هم خواهند شد؛ «با حضور کاشانی در پرسپولیس روحیه بسیار زیادی به کادر فنی و بازیکنان تزریق شد. او با تک تک بازیکنان ما جلساتی را برگزار می کند و می بینم که تیم ما تا چه اندازه به آرامش رسیده است. من هم با تجربه بالایی که دارم به نحو احسن تیمی را آماده کرده ام که در بازی مقابل سایپا آن را دیدید. این نهایت قدرت پرسپولیس نیست و ما در آینده شرایط به مراتب بهتری خواهیم داشت. این پیروزی انگیزه بیشتری به بازیکنان ما داد تا در بازی های بعد بهتر برابر حریفان بایستند.»

در آن سو محمد مایلی کهن مربی سایپا اعتراف کرد پرسپولیس روز پنجشنبه شرایط بسیار خوبی داشت؛ «متاسفانه یکی از بدشانسی های ما این بود که مقابل پرسپولیسی بازی کردیم که یکی از بهترین آرایش های ترکیبی را به زمین فرستاده بود. نوع چیدمان بازیکنان و تاکتیک این تیم نسبت به بازی های گذشته کاملاً متفاوت بود و نفرات فعلی آنها که برابر ما بازی کردند به مراتب عملکرد بهتری نسبت به ترکیب های قبلی داشتند.»

خیلی ها می گفتند بازی با سایپا آخرین فرصت زلاتکو کرانچار است، اما حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس این مساله را تایید نکرد؛ «این مساله را رسانه ها مطرح کرده اند چرا که اگر پرسپولیس به سایپا می باخت هم کرانچار برکنار نمی شد. این آخرین فرصت او نبود. ما برنامه یی داریم و سعی می کنیم طبق آن عمل کنیم و بحث این بازی یا آن بازی نیست.» کاشانی ابراز امیدواری کرد پرسپولیس هرچه زودتر به صدر جدول صعود کند. همچنین او از احتمال بازگشت علی کریمی و علیرضا نیکبخت به جمع بازیکنان پرسپولیس خبر داد.

اولین باخت خانگی سپاهان

اما یکی از نتایج جالب پنجشنبه در فولاد شهر اصفهان رقم خورد و استیل آذین موفق شد با تک گل امیر شاپورزاده اولین باخت خانگی سپاهان را رقم بزند. در این دیدار سپاهان موقعیت های زیادی داشت که بر اثر بی دقتی بازیکنان این تیم به ویژه ابراهیم توره هدر رفت. امیر قلعه نویی معتقد است تیمش در این بازی 11 موقعیت گل داشته؛ «از بازیکنانم دلخورم چراکه تنها در یک نیمه در حد خود ظاهر شدند اما آنها با تلاش و دوندگی مناسبی که از خود به نمایش گذاشتند، در این بازی خوب عمل کردند و تنها در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند. فوتبال چهره منفی خود را به سپاهان نشان داد.» در این بازی علی کریمی در ثانیه های پایانی بازی اخراج شد و استیل آذین باید در بازی بعدی بدون کاپیتانش بازی کند. حمید استیلی در این باره گفت؛ «قهرمانی می توانست علی کریمی را اخراج نکند. کریمی مهره شاخص تیم ماست و از اینکه در بازی بعد نمی توانیم از وی استفاده کنیم ناراحتیم. با فروش کریمی مخالفم چرا که وی ستون استیل آذین است.» ملوان هم پنجشنبه دست به کار بزرگی زد و موفق شد در شرایطی که با یک گل از مس کرمان عقب بود دو بر یک میهمان خود را شکست دهد. محمد احمدزاده درباره این برد شیرین توضیح داد؛ «در 45 دقیقه دوم، بازی کاملاً تهاجمی ملوان در کنار حمایت همه جانبه تماشاگران عوامل اصلی این پیروزی بودند. در آن سو پرویز مظلومی هم غیبت پنج بازیکن کلیدی اش را دلیل این باخت دانست.»

در تبریز هم تراکتورسازی موفق شد با حمایت تماشاگرانش با گل دیرهنگام محمد نصرتی ابومسلم را شکست دهد. فراز کمالوند مربی تراکتورسازی از بی دقتی بازیکنانش ابراز گلایه کرد و گفت؛ «بازی خوبی از سوی بازیکنانم ارائه شد اما همانند همیشه در زدن ضربات نهایی مشکل داشتیم. تیمی که از هشت موقعیت صد درصد گل تنها یکی را وارد دروازه کند حتماً مشکل دارد اما این برد، تیم ما را از شرایط حساسی که در آن قرار داشتیم، خارج کرد.» شاهین بوشهر دیگر تیمی بود که در هفته سیزدهم نتیجه خوبی کسب کرد. این تیم موفق شد در اکباتان میزبان خود راه آهن را شکست دهد و به این ترتیب از انتهای جدول فاصله گرفت.

تساوی در داربی اهواز

داربی اهواز هم مثل داربی تهران و اصفهان برنده یی نداشت. در مصاف دو تیم فولاد و استقلال اهواز ابتدا فولادی ها با گل رحمانی از حریف خود پیش افتادند و به کسب اولین برد فصل شان امیدوار شدند، اما معقولی بازیکن آبی های اهواز در دقیقه 2«90 کار را به تساوی کشاند. مجید جلالی پس از این تساوی تلخ گفت؛ «فوتبال مثل زندگی است. این قسمت و خواست خداست که اینچنین باید زجر بکشم. همه شما شاهد بودید در چند بازی اخیر مستحق پیروزی بودیم. اگر دیدارهای اخیر کارشناسی شود، همه به من حق می دهند که اینقدر ناراحت باشم.» اما مجید باقری نیا سرمربی استقلال اهواز از نتیجه به دست آمده ابراز رضایت کرد؛ «خوشحالم که روی یک حادثه به گل تساوی رسیدیم و بازی باخته را به تساوی تبدیل کردیم. در دیدارهای آینده نیز تهاجمی بازی می کنیم.»

تساوی مدعیان

دیگر تساوی دیروز در قزوین رقم خورد و دو تیم مدعی پیکان و ذوب آهن به تساوی یک- یک رسیدند. این بهترین نتیجه برای دیگر مدعیان بود. اما در شیراز مقاومت موفق شد با یک گل پاس همدان را شکست دهد و تا مکان پنجم جدول بالا آمد. در ورزشگاه آزادی هم دیدار حساس و پربرخورد صبا و استقلال با تساوی یک- یک به پایان رسید. استقلال همچنان صدر جدول را در اختیار دارد.

نتایج هفته سیزدهم

سپاهان اصفهان صفر- استیل آذین تهران یک

تراکتورسازی تبریز یک - ابومسلم خراسان صفر

راه آهن شهرری یک- شاهین بوشهر 2

ملوان بندرانزلی2 - مس کرمان یک

سایپا کرج صفر- پرسپولیس 2

پیکان قزوین یک - ذوب آهن اصفهان یک

مقاومت شهید سپاسی شیراز یک - پاس همدان صفر

فولاد خوزستان یک - استقلال اهواز یک

استقلال تهران یک - صبای قم یک

eki bod eki nabod - انگلیس - لندن
به حرمت خون ندا و ندا های در خون خفته لطفا قرمز و ابی نکنید و به هم احترام بگذارید.مرسی. انگلیس
شنبه 2 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
بقیه تیم هابروندکنارتابادبیایدچاره ای جزتسلیم شدن مقابل سرورشون ندارند فقط پرسپولیس.....
شنبه 2 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
eki bod eki nabod - انگلیس - لندن . خیلی دلم برای دیدن بازیهای پرسپولیس تنگ شده ولی بخودم قول دادم به پاس احترام به خون روی زمین ریخته شده نداها و سهرابها خودمو از تماشای بازیهای لیگ امسال محروم کنم(جز یک صحنه 10 تا 15 ثانیه ای,اونم اتفاقی)و فقط به دونستن نتایج تیم محبوبم بسنده کنم...
شنبه 2 آبان 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
eki bod eki nabod - انگلیس - لندن درود بر شما واقعا چقدر زشت است بخاطر دو تیم این طور به هم بی احترامی می کنند همه ما ایرانی هستیم
شنبه 2 آبان 1388

deicide - اوکراین - کیف
به حرمت خون شهدای راه سبز ییائیم ودیگر طرفدار تیمهای ابی قرمزی که با پول های ما بازی میکنند وهیچددرامدی ندارند نباشیم.من الان طرفدار استیل آذینم چون یک تیم خصوصی
شنبه 2 آبان 1388

chelsea fan - انگلستان - منچستر
قابل توجه بعضیها که میخواند باد بخورند حالا حالاها که سرورتونیم و باید اون پائین تقلا کنین که بلکه سهمی امسال رو واسه آسیا کسب کنین که البته اونم مثل روز روشنه که نمیتونین پس به احترام سرورتون حرفی‌ از بالی جدول نزنین
شنبه 2 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
لنگیها ببرن یا ببازن مهم نیست چون جزو امار حساب نمیشن؛ خدا رو شکر بقیه تیمها یا مساوی کردن یا باختن.
یکشنبه 3 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
دوستان ابی من این؛ خدا رو شکر این لنگهای سوراخ سوراخ همشه ته جدول دارن دست و پا میزنن اینقدر رو دارن. اگه یه روز بیان جزو 3 تا تیم چی کار میکنن؟؟( از قدیم گفتن خدا خر و میشناسه بهش شاخ نمیده)
یکشنبه 3 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
eki bod eki nabod-لندن/ ما داریم از راه ورزش مبارزه میکنیم دوست عزیز.
یکشنبه 3 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
chelsea fan - انگلستان - منچستر سهمیه اسیا که بری بین 4تا تیم دور اول 5م بشی برگردی که دیگه این همه هارتو پورت نداره کیسه جون 6 تایی
یکشنبه 3 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
بچه هایی که فکر می کنن طرفداری از تیمایه مورد علاقمون بی حرمتی به خون شهداست اشتباه می کنن ما با تیمامون بزرگ شدیم با این تیما رابطه عاطفی داریم این ربطی به خون شهدا نداره
یکشنبه 3 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر . رده بندی پیارسال رو که یادته?تیمتون چندم شدش?!13?14? درسته!? شما داشتین سوت میشدین بالا درخت ;) چند سال پیش کی رفت دسته2!?!?! کدوم تیم 4تا4تا گل میخورد?دیگه نگیا ;) فکر کنم باز از دوباره کیسه کشای پاره پوره کم کم نوبت تنبیه بعد از بازیشون برسه که مرغابی دور زمین بدوونتشون . ;)
یکشنبه 3 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر کیسه ها رو شناخته شاخشون نداده اس اسی سوراخ 6 تایی ... .
یکشنبه 3 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
خداوندا شکر که اس اسیم تاریخ دارم افتخار دارم قهرمان ایرانم امروز هم فراز ایران رو آبی کردم
دوشنبه 4 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
alireza-longi-ایران/immortal1977-هلند/ برید توبه کنید استقلالی بشین اینقدر وقت ما اس اسیها رو نگیرید.متشکرم
سه‌شنبه 5 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر توبه کن پس کدخدا جون تیمتون اینطور که بوش میاد امسالم جایی بهتر از 13 جدول ها دوتا بالا و پایین بهتر نداره زودتر خودتو نجات بده از این ننگ. .
سه‌شنبه 5 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
ماحداقل سالی 1 جام میبریم. شماها برید فکر نون باشید که خربزه ابه هههههههه
سه‌شنبه 5 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.