میر حسین موسوی : یک دست را ببندند صدها دست باز می شود

میر حسین موسوی : یک دست را ببندند صدها دست باز می شود

نسخه‌ای از روزنامه کلمه سبز به صاحب امتیازی میرحسین موسوی

کلمه:از سر گیری انتشار روزنامه کلمه سبز موقتا منتفی شد.پس از ماجراهای دامنه دار پس از انتخابات و با توجه به اینکه برای انتشار روزنامه کلمه سبز منع قانونی وجود نداشت،تحریریه کلمه سبز شکل گرفت و چند هفته فعالیت کرد تا برای رساندن روزنامه روی دکه آماده باشد اما گویا متصدیان امور چندان رغبتی به انتشار روزنامه نشان ندادند تا رتبه ۱۷۲ ایران در زمینه آزادی مطبوعات از میان ۱۷۵ کشور چندان درد آور به نظر نیاید.

اما در این میان میر حسین موسوی بود که برای دلداری کارکنان روزنامه به میان اعضای تحریریه آمد او در سخنانی در جمع کارکنان روزنامه “کلمه سبز” از تلاش های آنان برای انتشار این روزنامه تقدیر کرد .

به گزارش خبرنگار «کلمه»، میر حسین موسوی با بیان این که می‌دانم تعطیلی یک روزنامه برای اعضای آن چقدر سخت است خطاب به اعضای تحریریه که خواهان انتشار “کلمه سبز” به قیمت پرداختن هر هزینه ای بودند، گفت : همه عقب نشینی ها بد نیست و به معنای پشیمانی نیست و با هدف ادامه مسیر از راه های دیگر انجام می شود.

صاحب امتیاز روزنامه کلمه سبز با اشاره به عدم انتشار آن اظهار داشت: بحث هزینه و فایده سیاسی باعث شد که دوستان در یک تصمیم جمعی به این نتیجه برسند که از انتشار روزنامه صرف نظر کنند. البته تعطیلی کلمه سبز به معنای توقف و تعطیلی فعالیت‌های رسانه‌ای نیست و ضرورت دارد که با راه‌کارهای ابتکاری رسانه‌هایی به وجود بیاید که در چارچوب‌های منافع ملی مطالبات این جنبش را بارتاب دهند.

او با بیان این که در غیاب خلاء رسانه‌هایی که پیگیر منافع ملی هستند رسانه‌هایی مانند صدای آمریکا و بی بی سی به مرجع خبری تبدیل می‌شوند اظهار داشت: چنین رسانه‌هایی طبیعی است که در نهایت باید منافع کشورشان را در نظر ب‌گیرند.

موسوی سپس با اشاره به روش‌های ابتکاری که از سوی شبکه اجتماعی “جنبش سبز” طی ماه‌های گذشته برای اطلاع رسانی ایجاد شده است گفت: در مسیر انتخابات و بعد از آن شیوه‌های ابتکاری برای اطلاع رسانی د پیش گرفت شد و اگر یک دست بسته شد در عوض آن صدها دست باز شد. مهم این است که اکنون نیاز به داشتن رسانه از سوی همه هواداران این جنبش احساس می‌شود و اگر در آینده هم بتوانیم این نیاز را حفظ کنیم قطعا در شبکه عظیم مردمی راه‌های فراوانی را بازخواهیم کرد.

وی ادامه داد: البته تعطیلی “کلمه سبز” را باید اتفاقی موقتی فرض کرد، چرا که ضرورت‌ها ایجاب می‌کند که سرانجام همه صداها اجازه شنیده شدن پیدا کنند. خطر بزرگ زمانی اتفاق می‌افتد که مجرای اطلاع رسانی را محدود کنیم و با پایین آوردن قدرت جذب نظام به ایجاد وضعیت انفجاری کمک کنیم.

او با بیان این که در دنیای کنونی نمی‌توان دور جامعه دیوار کشید اظهار داشت: اگر فضا باز نشود از دنیا عقب می‌مانیم و مشکلات وسیعی پیدا می‌کنیم. اگر در گذشته می‌شد بدون پیوند با فضای داخلی و خارجی کشور را برای سال‌ها اداره کرد، اما اکنون با گسترش تکنولوژی و ارتباطات چنین کاری غیر ممکن است.موسوی همچنین با اشاره به فاصله تاریخی که میان روشنفکران و عامه جامعه وجود داشته اظهار داشت: از دوره مشروطیت تاکنون یک نوع جدایی میان مردم و روشنفکران داشتیم. روشنفکران به مسایلی می‌اندیشدند که با نیازها و خواسته‌های عامه مردم تفاوت‌های اساسی داشت، اما وقایع اخیر نشان می‌دهد که این فاصله در حال برطرف شدن است.

او ادامه داد: در اندیشه‌های روشنفکران و سیاستمداران ما معمولا این نقص وجود داشته است که تاکید بر روی برخی ارزش‌ها آنها را از دیگر امور خوب باز می‌دارد حال آن که در زندگی واقعی مردم ما ارزش‌های خوب منفک از هم نیست و آنها می خواهند همه خوبی ها را کنار یکدیگر داشته باشند. اصلا به عبارتی جامعه ایرانی مانند ژانوس خدای یونانی است که می‌تواند امور ظاهرا غیر هم‌جهت را با یکدیگر جمع کند. آنها هم می‌توانند از شهادت ندا آقا سلطان ناراحت باشند و هم از شهادت مردم در غزه و دیگر نقاط جهان ابراز تاسف کنند.

مهندس موسوی سپس به عواملی که در رویدادهای اخیر موجب کاهش فاصله میان نخبگان و عامه مردم اشاره کرد و تاکید نمود: ویژگی‌هایی که در جنبش سبز مشاهده می‌شود حاکی از هین سازواری ارزش‌هاست و تمام قائلان به این جریان می کوشند ارزش های خوب را با یکدیگر ترکیب کنند و در آینده هم باید همین روش را دنبال کنیم. موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی شعارهای مطرح شده که در تجمع های خیابانی اظهار داشت: شعارهای افراطی ناشی از عصبانیت است. به نفع همه ماست که شعارهایی متناسب با ظرفیت کشور طرح کنیم و از طرح شعارهای تند و غیرمنطبق با وضعیت کشور بپرهیزیم.

مهندس موسوی همچنین با اشاره به این که نباید اجازه داده شود اتفاقات ماه‌های گذشته به بدبینی نسبت به دستاوردهای انقلاب منجر شود اظهار داشت: طبیعی است رسانه‌هایی که صدای این قدرت یا آن قدرت هستند بلاخره مجبورند از منافع ملی کشور خود ولو به زبان فارسی دفاع کنند و در این راه بذر بدبینی به کل دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول سی سال گذشته بپاشند و حتی سعی کنند به سراغ حماسه عظیم و تاریخی دفاع مقدس ملت ما بروند و متاسفانه سیاست‌های رسانه‌ای موجود در این زمینه مکمل اقدامات آن رسانه‌های بیگانه است و شرایطی که امروز برای کلمه سبز ایجاد شده است یک شاهد روشن در این ماجراست.

میرحسین موسوی از شعارهای رادیکال دوری کنید

رادیو زمانه : میر حسین موسوی، نامزد معترض انتخابات، عصر گذشته با حضور در تحریریه روزنامه «کلمه سبز» از این که شرایط فعلی اجازه انتشار این روزنامه را نمی‌دهد ابراز تاسف کرد اما در عین حال گفت تعطیلی این روزنامه را باید اتفاقی موقت فرض کرد چرا که ضرورت‌های داخلی و خارجی ایجاب می‌کند سرانجام همه صداها اجازه شنیده شدن پیدا کنند.

روزنامه «کلمه سبز» به صاحب امتیازی میرحسین موسوی در اسفند ماه سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار گرفت اما در روز ۷ تیر سال ۸۸ با فشار نهادهای امنیتی از انتشار بازماند. مسئولان این روزنامه طی هفته‌های اخیر قصد داشتند دوره جدیدی از انتشار را آغاز کنند ولی به گفته آنان شرایط امنیتی باز هم مانع انجام این کار شده‌است.

تصمیم مسئولان روزنامه مبنی بر عدم انتشار آن، در روزهای گذشته به اعضای تحریریه ابلاغ شد و عصر چهارشنبه نیز میرحسین موسوی با حضور در جمع کارکنان «کلمه سبز» دلایل عدم انتشار این روزنامه را برای آنان تشریح کرد.

او گفت که به دلیل شرایط امنیتی موجود، هزینه‌های انتشار این روزنامه از فواید آن بیشتر است و تصمیم جمعی وی و هم‌فکرانش این بوده که از انتشار آن صرف نظر کنند.

سازمان گزارشگران بدون مرز می‌گویند پس از سرکوب روزنامه‌نگاران در ماه‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران علاوه بر توقیف شماری از مطبوعات، ده‌ها روزنامه‌نگار ایرانی هم اکنون در بازداشت به‌سر می‌برند یا فراری هستند.

میرحسین موسوی در همین سخنان از روش‌های ابتکاری برای اطلاع‌رسانی که طی ماه‌های گذشته از سوی شبکه اجتماعی هوادارانش پیگیری شده به عنوان «بدیل‌های رسانه‌ای قابل اطمینان» یاد کرد و گفت: شیوه‌های ابتکاری و خلاقانه به کار گرفته شده در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد اگر کسانی بخواهند یک دست را ببندند در عوض آن، صدها دست باز خواهد شد.

او همچنین از کسانی که به گفته وی درصدد هستند دور جامعه دیوار بکشند انتقاد کرد و گفت این کار سبب خواهد شد تا شرایط برای ایجاد وضعیت انفجاری مهیا شود.

کاندیدای دوره دهم ریاست جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنان خود به بیان برخی ویژگی‌های جنبش سبز پرداخت و «ضد خشونت و ضد آنارشی بودن هواداران این جنبش را گواهی بر روح مسالمت‌جوی حاکم بر آن» دانست.

این نامزد ریاست‌جمهوری ایران گفت که هواداران «جنبش سبز» ترکیبی از همه ارزش‌های خوب را در کنار یکدیگر قرار داده و «این جامعه‌ای است که می‌خواهد همه چیز را با هم داشته باشد.جامعه‌ای که در آن مردم هم می‌توانند از شهادت ندا آقا سلطان ناراحت باشند و هم از شهادت مردم در غزه و دیگر نقاط جهان ابراز تاسف کنند.»

میرحسین موسوی از سرداده شدن برخی شعارهای به گفته او «رادیکال» توسط هواداران جنبش سبز ابراز نارضایتی کرد و گفت که به نفع همه ماست شعارهایی متناسب با «ظرفیت کشور» طرح کنیم و از طرح «شعارهای انحرافی و غیرمنطبق با وضعیت کشور» بپرهیزیم.

وی دلیل اصلی سردادن شعارهای رادیکال در تجمع‌های خیابانی را ناشی از عصبانیت مردم نسبت به شرایط موجود ارزیابی کرد اما گفت که به اعتقاد وی «شعارهای انحرافی باعث ریزش بخشی از نیروهای حامی اصلاح‌طلبان» می‌شود.

سردادن شعارهایی چون «استقلال، ‌آزادی، جمهوری ایرانی» و «مرگ بر جمهوری اسلامی» از سوی برخی از معترضان در تظاهرات خیابانی نگرانی دولتمردان جمهوری اسلامی و خطیبان نظام جمعه و همچنین اصلاح‌طلبان را در پی داشته‌است.


kamia1 - المان - کلن
نخیر اقائ موسوئ مردم جمهورئ ایرانئ میخوان, این شعارها رادیکال نیست بلکه خواست مردم !!
جمعه 1 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان. نه جنتی نه احمدی دولت سبز مردمی
جمعه 1 آبان 1388

behro0z - .. - ...
قسمت سوم در ستاد کودتا چه گذشت پس چه شد؟(مخملباف رو می گم...)
جمعه 1 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13ابان. نشر که روزنامه کیهان بود خط به خط اندیشه شیطان بود
جمعه 1 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان.دزدی و جعل مدرک مایه ننگ دولت حاشا به هر چی غیرت
جمعه 1 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شعار برای 13 ابان. رسانه بی غیرت مایه ننگ ملت
جمعه 1 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
این میر حسین موسوی یک شارلاتان هست یک ادمی هست که افکار خمینی را قبول دارد و همیشه در مصاحبه هایش تعریف از خمینی می کند و افکار او !!! این ادم ضد ایرانی است و اگر از او بپرسید اسلام مهمتر است یا ایران از ته قلب می گوید اسلام!!! کروبی هم همینطور! همین میر حسین موسوی سخنرانیهایش هست در سال 61و 63دم از اسلام می زد و می گفت ملیت و ملی گرایی کار استعمار است در ایران و ما باید الگویمان اسلام باشد همون حرفهای خمینی جلاد را تکرار می کرد!.
جمعه 1 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
تغییر نام میدان گازى ایرانى آرش به «الدوره» و سکوت تأمل‌بر‌انگیز مسئولان بنا بر اسناد موجود و خط مرزى دریایى «آى‌پک»، مرز‌هاى آبى فلات قاره ایران در آب‌هاى شمالى خلیج فارس به ایران تعلق دارد و حوزه گازى ایرانى با نام «آرش» نیز در آنجاست.نکته‌اى که رسانه‌هاى ایرانی، کمتر بدان پرداخته‌اند، به گزارش این است که پس از تبلیغات اعراب علیه مالکیت ابدى ایران بر جزایر سه‌گانه، هم اکنون حوزه گازى ایرانى آرش به همراه حوزه نفتى سروش، که در محدوده عملیات اکتشاف و تولید مرز‌هاى آبى ایران واقع است، نیز مورد ادعاى ارضى دیگر شیخ‌نشین عربى یعنى کویت قرار گرفته است!جالب توجه اینکه دولت کویت با تغییر نام این میدان گازى به «الدوره»، ادعاى مالکیت خود بر این محدوده آبى را دامن مى‌زند و در توجیه ادعاى خود بر خط موهومى که شرکت انگلیسى ضدایرانى و ضد خلیج فارس «شل» براى آنان ترسیم و به کویتى‌ها القا کرده ـ که حوزه گازی« آرش» در پایین این خط و در آب‌هاى کویت است ـ استناد مى‌کنند.
شنبه 2 آبان 1388

kamran1011 - آمریکا - سن فرانسیسکو
شنول عزیز. خجالت بکش ، به مردی که بعد از ۳۰ سال با پایمردیش و مردانگیش جلوی این رژیم وایساد ، و جون خودش و خانوادش رو به خطر انداخت ، و از حبس خونگی تا تهدید به مرگ و اعدام و . هر روز براش بود ، تو و یا چه کس دیگه ی با وجود این چیز‌ها جرات داشتید این کار رو بکنید ؟ و اگه داشتید ، چرا نکردید ؟ حالا که بعد ۳۰ سال کسی‌ آماده و به مردم قدرت و امید داده ، این شده کار شما ؟ دروغ پراکنی و . ؟ متاسفم برای شما و امثال شما ، مصدق هم تا نمرد مصدق نشد . امان از بی‌ چشم و رویی
شنبه 2 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
اسلام فقط باعث بدبختی عقب افتادگی کشتار و تجاوز بوده و با نابودی ان ایران ازاد خواهد شد.
شنبه 2 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
((یا حسین میرحسین)) آقای موسوی! برو جلو. ما مردم ایران یکصدا پشتیبان توهستیم. ما تازه رهبر جنبش آزادیبخش خود را پیدا کرده ایم. اجازه نمی دهیم رادیکالها با افراطیگری جنبش را به تباهی بکشند.
شنبه 2 آبان 1388

msforugh - ایران - تهران
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین .. خوب بود دوست عزیز دستت درد نکنه
شنبه 2 آبان 1388

ali_esf - ایران - اصفهان
shanul - المان - هامبورگ. دوست عزیز این حکومت منتظره که مردم شعارهایی بدهند که شروع به سرکوب کنه پس برای ادامه این جنبش و ازادی ایران باید با توجه به زمان پیش رفت. درود بر موسوی . درود بر سبز اندیشان
شنبه 2 آبان 1388

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
استقلال .آزادی .جمهوری ایرانی . این موسوی و رفسنجانی میخواستند سید علی گدا را دور بزنند وخودشان بشینند جای اونها .مردم بیدار باشید . نگذارید بار دیگر انقلاب مردم ایران دزدیده شود . 30 سال مزه دین وسیاست را چشیدیم .امروز شعار هر ایرانی .جمهوری ایرانی است وبس
شنبه 2 آبان 1388

benitala - ژاپن - یوکوهاما
خیلی جالب بود مر30
شنبه 2 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
shanul - المان - هامبورگ گل گفتی!. موسوی،کروبی،خاتمی اعدام باید گردند!
شنبه 2 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
kamran1011 - آمریکا - سن فرانسیسکو . شما بدان موسوی اگر پشتش گرم به یک قدرت و مافیایی سیاسی استعماری نبود 60سال دیگه هم اینطوری نمی توانست انتقاد کنه از رژیم! یادت نرود که موسوی دشمن رژیم اسلامی ایران نیست فقط منتقد ان هست! بحث باند موسوی با رژیم سر بدست اوردن قدرت است نه در جهت خدمت به ملت و دمکراسی! فعلا که یک مو از سر خودش و زن و بچه اش کم. نشده ولی طرفدارای او کشته و در زندان هستند. ali_esf - ایران - اصفهان بله موافقم.منظور من خط فکری او بود که مانند پدرش خمینی است و صحبتهایش همه دروغ است حرفهای قشنگ زدنه قبل از انتخاب شدن کار ساده ای هست.احمدی نژاد هم همینطور بود.
شنبه 2 آبان 1388

parang - سوید - سوندسوال
kamran1011 - آمریکا - سن فرانسیسکو. هیچوقت شده از خودتون بپرسین این اقا چرا بعد از 30 سال از خواب بیدار شدن؟مگه مسئله فقط سر قدرت نیست؟امان از سادگی
شنبه 2 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
بله عجب جمله توپی ایشان فرمودند! ملت ما هم که عاشق سینه چاک این جمله هاست. اصلا 3روز میره توی خلسه و تصور.! نتیجش در همین صفحه معلوم شده؛ ملاحظه بفرمایید در ان بالا یکی از دوستان ذوق شعار سازیشان به اوج رسیده و غوغا کرده اند!!! به به! به به! دیگه ازادیمون قطعیه.!! با این جمله نشئه کننده رهبر سبز و امت خوش خوراک؛ بزودی سحر میشه! بله. شعار عزیزان!! شعار یادتون نره!! راه ازایاز فحش و شعار میگذره! با قافیه یا بیقافیه!!! مثل: نهضت ما حسینیه؛ رهبر ما خمینیه!!! همین شعار 30سال پیش مارو پیروز کرد! حالا هم با: یا حسین؛ میر حسین! بریم جلو تا یک جایی چرتمون پاره شه و نئشگی از سرمون بپره!!! عقل چیه بابا؟!! شعرو شعار مهمه!! شاد باشید.
شنبه 2 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
shanul - المان - هامبورگ. با شما موفق هستم. نابود باد این حکومت اسهالی و خلیفه گری.دعوا سر انتخابات است.در این 30 سال اینها شاهد جنایتها بوده اند ولی صدایشان در نمی امد .اول خاتمی را اوردند به عمر این حکومت 8 سال اضافه شد.بعد احمقی بیسواد را اوردند 8 سال دیگر باید شاهد باشیم.در دوره بعد موسوی خواهد امد مانند خاتمی مقداری ازادی می دهد و 8 سال دیگر این حکومت را حفظ می کند و این داستان ادامه دارد. این حکومت و اسلامش باید از ریشه خشگ شود.
شنبه 2 آبان 1388

lamasab - آلمان - هامبورگ
حمایت از موسوی تنها روزن برای ابراز مخالفت‌های مردمی بود مگر نه بر هیچ کدام از طرفداران راه سبز پوشیده نیست که آقای موسوی در رویای "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر" همان حکومت به سبک خمینی (با فجایع سال ۶۰، ۶۱، ۶۷) به میدان آماده. آزادیخواهان از روز اول اعتراضات فریاد زدند: موسوی بهانه است کلّ نظام نشانه است. هدف ما کلّ نظام جنایتکار اسلامی است حالا چه با همراهی موسوی چه بی‌ همراهی موسوی.
شنبه 2 آبان 1388

kamran1011 - آمریکا - سن فرنسیسکو
دوستانی که اینجا با 2 تلویزین دوروغ دیدن و چند خبر دروغ خواندند فکر کردند که همه چیز را میدانند ! پدر من از فرماندهان ارتش بود ، که قشنگ اینهارو میشناسه ، و همیشه میگه ، که چقد این مرد انسان بود ، وهیچ کره کثیفی که خمینی و امثال خلخلی کردند ربطی به این نداره و اگه این مرد نبود شماها که الان دارین اینجا نمک نشناسی میکنید ، داشتید به عربی میگفتید هبیبی هبیبی. واقعاً متأسفم. لیاقت شما همون شهرام همیاون و . هست که از تو تلویزین فقط شیرن.
شنبه 2 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
روز 13 ابان روزیه که ادمو یاد بی ناموسی چون خمینی و دانشجویانی که جو گیر این خائن وطن فروش شده بودند و برای ایران و ایرانی فقط بی اعتباری و بی ابروئی و بی کلاسی و تروریست پرور افریدند و هنوز هم بههمان چشم به ما نگاه میکنند. پس در این روز باید گفت روح الله تو روحت سگ .....و همواره سرگردان بمانی و روح پلیدت هیچوقت اسایش نداشته باشد.لعنت بر روح کثیفت رو ح الله . اگر تو روح الله بودی بر اللهت هم ننگ باد. .
یکشنبه 3 آبان 1388

kamran1011 - آمریکا - سن فرانسیسکو
جواب نوریزاده به شما . https://www.youtube.com/watch?v=NmvzvpJ6r2I
یکشنبه 3 آبان 1388

shahramareia - ایران - تهران
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین نشریه کیهان، اندیشه شیطان اینجوری بهتره
یکشنبه 3 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.