انتقال تعدادی از بازداشت شدگان دعای کمیل به زندان اوین و آزادی تعدادی از آنها

انتقال تعدادی از بازداشت شدگان دعای کمیل به زندان اوین
و آزادی تعدادی از آنها

هادی حیدری و محمد کیانوش راد از جمله بازداشت شدگان منتقل شده به زندان اوین هستند

تازه ترین خبرها از آزادی تعدادی از بازداشت شدگان در مراسم دعای کمیل پنج شنبه شب و انتقال تعدادی از بازداشت شدگان به زندان اوین حکایت دارد.

پنجشنبه شب ۳۰ مهر ۸۸، ماموران امنیتی به مراسم دعای کمیلی که در منزل مادر همسر شهاب طباطبایی، از اعضای زندانی شورای مرکزی جبهه مشارکت برگزار شده بود، مراجعه کرد و ده ها نفر از حاضران در مراسم را بازداشت کردند. شهاب طباطبایی که از اولین روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در بازداشت است، چند روز پیش به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

نوروز، پایگاه خبری جبهه مشارکت ایران، خبر داده که هادی حیدری (کاریکاتوریست)، محمد کیانوش راد (نماینده سابق مجلس)، محبوبه حقیقی (روزنامه نگار)، محمد امین شیرزاد (پسر احمد شیرزاد نماینده سابق مجلس و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت)، برادر عبدالله رمضان زاده قائم مقام دبیرکل جبهه مشارکت، امین میراب زاده (برادر همسر شهاب طباطبایی) و سعید نورمحمدی (عضو جوان جبهه مشارکت که بعد از انتخابات چند هفته در زندان بود) از جمله بازداشت شدگانی هستند که به زندان اوین منتقل شده اند.

همچنن محمدرضا جلایی پور (که پیش از این بیش از دو ماه در بازداشت بود)، زهرا مجردی و علی میردامادی (همسر و پسر محسن میردامادی، دبیرکل زندانی جبهه مشارکت)، سکینه رحیم زاده (همسر عبدالله رمضان زاده) و ساره عظیمی (همسر مهدی شیرزاد) به همراه تعداد دیگری از بازداشت شدگان، تا عصر روز جمعه از زندان آزاد شده اند.

یکی از زنان آزاد شده به وب سایت نوروز گفته است ۲۸ زنی که در مراسم دعای کمیل دستگیر شده بودند، همگی در اتاقی ۱۲ متری و در ساختمانی در حوالی چهارراه ولیعصر تهران بازداشت بودند. به گفته او تعداد کل بازداشتی ها ۶۸ نفر بوده و بیشتر زنان بازداشتی تا عصر جمعه آزاد شده اند.

'توطئه برای سیزده آبان'

فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده عضو زندانی شورای مرکزی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، به پارلمان نیوز، وب سایت خبری فراکسیون خط امام مجلس ایران، گفته است مامورانی که برای بازداشت افراد به مراسم دعای کمیل آمده اند، "گفته اند که این جلسه دعای کمیل نبوده بلکه جلسه‌ای برای برنامه‌ریزی توطئه برای سیزده آبان بوده است."

خانم محتشمی پور تاکید کرده ماموران زمانی وارد منزل محل برگزاری مراسم شده اند که چراغ ها خاموش و حاضران در حال خواندن دعای کمیل بوده اند.

محمدرضا تابش، دبیرکل فراکسیون خط امام مجلس ایران هم در گفتگو با پارلمان نیوز ضمن انتقاد از بازداشت گسترده در مراسم دعای کمیل، گفته است: "من در این زمینه از شب گذشته پیگیری کردم، اما در پاسخ به من گفتند که ما به دنبال چند مظنون بودیم."

هنوز هیچ مقام رسمی ایران در مورد دلیل این بازداشت ها اظهارنظر نکرده است و نهاد بازداشت کننده این افراد هم مشخص نیست.

البته خانم محتشمی پور به پارلمان نیوز گفته است که ماموران مراجعه کننده گفته اند این بازداشت ها با دستور و حکم دادستان تهران است، اما به گفته خانم محتشمی پور با توجه به شناختی که خانواده های زندانیان در روزهای اخیر از دادستان جدید تهران پیدا کرده اند، برایشان "قابل باور نیست" که او این حکم را صادر کرده باشد.

اعتراض مراجع

نوروز، پایگاه خبری جبهه مشارکت ایران، همچنین خبر داده است که گروهی از اعضای خانواده های زندانیان سیاسی پنجشنبه شب و جمعه صبح با تماس و حضور در دفتر تعدادی از مراجع تقلید، آنها را از بازداشت گسترده در مراسم دعای کمیل خبردار کرده اند.

به گزارش نوروز آیت الله حسینعلی منتظری در دیدار با این خانواده ها، "ضمن ابراز تاسف شدید از اینکه در جمهوری اسلامی با مراسمی مذهبی همچون دعای کمیل برخورد می شود، هجمه به سوی خانواده های زندانیان سیاسی را به شدت محکوم کرد."

آیت الله یوسف صانعی نیز در دیدار با این گروه، "ضمن ابراز تاسف از اتفاق اخیر، خانواده ها را به صبر و استقامت، پیگیری و اطلاع رسانی هر چه بیشتر" توصیه کرده است.

آیت الله صانعی همچنین گفته است: "وقتی خانواده های زندانیان سیاسی و مردم مومن مورد هجمه قرار می گیرند، آن هم در یک مراسم مذهبی، یعنی ضعف طرف مقابل. یعنی که آقایان تحمل برگزاری مراسم دعای کمیل را هم ندارند."

همچنین جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران با انتشار بیانیه ای خواستار آزادی فوری بازداشت شدگان در مراسم دعای کمیل شده اند.

karlos - فنلاند - هلسینکی
این روزها یکی از اصلی ترین دغدغه خاطر ما خارج نشین ها گریه کردن واسه این همه اپوزیسیونهای رنگارنگ است که این اخوندهای دیکتاتور!! هر روز دستگیرشان کرده و به الکانتراسهای مختلف می برندشان..می ترسم یه مدت دیگر همو سکسوال ها و لیسبین ها را هم تحت لوای سبزها به زندان ببرند..
جمعه 1 آبان 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
دعا پارتی شبانه ...! ـ۲۵۵ کلیک . rezasayyedi.blogspot.com . به گزارش خبرنگار بخش حوادث شب گذشته بیش ازسی زن و مرد در سنین مختلف (از چند ماهه تا بالای پنجاه سال ) در یک مجلس مختلط دعا پارتی درنزدیکی های شمال تهران بازداشت شدند . این افراد که پس از مصرف چای از حالت طبیعی خارج شده بودند ، با صدای بلند اقدام به خواندن دعا کردند . با تلفن یکی از همسایگان به مرکز فوریت های پلیس ، نیروهای پلیس امنیت به خانه مذکور یورش برده و همه این افراد را که در وضعیت زننده ای مشغول به خواندن دعا بودند دستگیر کردند .
جمعه 1 آبان 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
یکی از نیروهای پلیس به خبرنگارما گفت که من اولین نفری بودم که وارد خانه شدم ، وضعیت این افراد قابل توصیف نیست ، معلوم بود که حالت عادی ندارند ، زن و مرد دستهایشان را بلند کرده بودند و سرهایشان تکان می خورد و همه با هم یک ورد عجیب و غریب را می خواندند . اللهم انی اسئلک . یه چیزی تو این مایه ها . یکی از همسایگان ضمن قدردانی از نیروهای پلیس امنیت بخاطر حضور بموقع و دستگیری این افراد از مسئولین خواست تا برنامه های بیشتری برای آگاه کردن جوانان تدارک ببینند تا در دام چنین برنامه هایی گرفتار نشوند .
جمعه 1 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
خطاب من به طرفداران احمدی نژاد ورهبر است! مسلمانان را به جرم شرکت در مراسم دعا بازداشت میکنند. به جرم گفتن الله اکبر و یاحسین میکشند. باز هم اینها را مسلمان مینامید؟
شنبه 2 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
با دعای کمیل و دست به درگاه خدا دراز کردن هیچ مشکلی حل نخواهد شد .
شنبه 2 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
ملت بدبخت الکی الکی زندان اونم چندین سال
شنبه 2 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
مسلمونی که شاخ و دم نداره که!همینیه که میبینی.لباس شخصی,خفقان,سانسور,اعدام,صیغه,تجاوز به زندانی,بازجویی فیزیکی,سنگسار,بسیجی,بینوایان,خانوم بازی در خفا,بچه بازی,بلواستار,امام زاده سیار,گاوی که یا حسین بهنگام سربریدنش میگه,پسر شجاع, سایه مهدی ته چاهی روی یک دیوار بوسیله ناودان,فقر,فحشا,احمدی نژاد,ولایت قبیح,حوزه ایدزیه قم,شلاق,دست بریدن,مسن قوزفیش,خمینی,امام ته چاه ,پرتاب دانشجویان از ساختمونا,کیهان و اطلاعات,عاشورا و قمه پارتی,اعتیاد,پسر 13 ساله رو به جبهه بردن بعنوان تخریب چی,بیسوادی,تازی نامه و.... و .... و .....بازم بگم!?!?
شنبه 2 آبان 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
یک روز گرم تابستانی مردی پا برهنه از کوهی بالا میرود در اوح خستگی از خدا میخواهد تا او را در رسیدن به بالای کوه کمک کند در این هنگام سواری را در پایین کوه میبیند که یک اسب اضافی دارد و به طرف او می اید .سرش را بالا کرده و از خدا بخاطر قبول دعایش سپاسگذاری میکند.هنگامیکه سوار به او میرسد شمشیرش را برکشیده و به مرد پیاده امر میکند که این اسب را بر دوش بگذار و به بالای کوه ببر.مرد ناحار میپذیرد و پس از کمی راه رفتن سرش را بالا گرفته به خدا میگوید (اگر از دعا حالی نمی شوی حرا قبولش میکنی؟)مپل اینکه خدا از دغای کمیل اینان خوب حالی نشده است.
شنبه 2 آبان 1388

پریستوک - ایران - تهران
حقشون بوده تا اینا باشن دیگه جادو جنبل و ورد نخونن
شنبه 2 آبان 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
دوستان ایا میدانید که هیچ کشور عربی اسم غلام را برای فرزندانشان انتخاب نمیکنند؟!!!زیرا انها معنی زشت غلام را میدانند.لطفا به فرهنگ دهخدا نگاه کنید.(غلام=امرد..مرد انکاره.ووو شرم دارم)در ضمن اگر ان خطبه عربی که ما در زمان عقد برایمان میخوانند رو بفارسی بخونند اون عاقد رو تیکه تیکه میکنیم.(در دیکشنری عربی به انگلیش بنویسید:النکاح=؟!!!وپاسخ را مشاهده کنید.
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.