کشف زیردریایی حامل مواد مخدر در گواتمالا

کشف زیردریایی حامل مواد مخدر در گواتمالا

این یکی از بزرگترین محموله هایی است که توسط مقام های گواتمالایی کشف می شود

مقام های گواتمالا و آمریکا یک زیردریایی ابتدایی آکنده از کوکائین به ارزش 200 میلیون دلار را ضبط کرده اند.

این زیردریایی که 10 تن کوکائین بار داشت توسط گارد ساحلی در حدود 280 کیلومتری سواحل اقیانوس آرام در گواتمالا ضبط شد.

چهار کلمبیایی و یک مرد مکزیکی سرنشین زیردریایی بودند که دستگیر شدند.

گواتمالا تدریجا به یک گذرگاه مهم توسط کارتل های مکزیکی برای انتقال مواد مخدر به سوی کشورهای آمریکای شمالی بدل می شود.

در پی عملیات سرکوب قاچاق مواد مخدر توسط فلیپه کالدرون رئیس جمهوری مکزیک، این کارتل ها به طور فزاینده ای درحال جابجایی به گواتمالا در همسایگی مکزیک هستند.

آقای کالدرون از زمان رسیدن به مقام ریاست جمهوری در دسامبر 2006، بیش از 45 هزار خدمه نظامی را برای مقابله با گروه های قاچاق مواد مخدر مستقر کرده است.

قبلا حداقل دو وسیله دیگر شبیه به زیردریایی توسط گشت های ضدقاچاق در آب های منطقه آمریکای مرکزی کشف شده بود.

جرمی مکدرموت خبرنگار بی بی سی در مدلین در شمال کلمبیا می گوید که قاچاقچیان مواد مخدر اغلب از چنین وسایلی - که با فولاد و فایبرگلاس ساخته شده - استفاده می کنند زیرا یافتن آنها با رادارهای معمولی دشوار است.

خبرنگار ما می افزاد که این وسایل که ساخت آنها می تواند تا یک میلیون دلار هزینه بردارد، اغلب پس از استفاده غرق می شوند.

siya48 - آلمان - کلن
کم کم دیگه قاچاق مواد مخدر داره به ناسا هم میرسه
جمعه 1 آبان 1388

matias1987 - فنلاند - ترنیو
ایول. چقدر پرفشینال قاچاق می‌کنن.لووووول
جمعه 1 آبان 1388

elinaa - ایران - تهران
«هوگو چاوز» رییس‌جمهور ونزوئلا روز چهارشنبه در اظهار نظری عجیب از مردم کشورش خواست به منظور صرفه‌جویی در آب و برق، از خواندن آواز در حمام خودداری کنند! . رییس‌جمهور ونزوئلا در بخش دیگری از سخنان خود گفت ونزوئلایی‌ها باید تلاش کنند تا زمان حمام کردن را به کمتر از 3 دقیقه برسانند. وی اظهار داشت روی آوردن به آواز در هنگام حمام می‌تواند حواس افراد را پرت کند. وی که در طول یکی از جلسات اعضای هیئت دولت صحبت می‌کرد، گفت: « بعضی‌ها توی حموم می‌زنن زیر آواز اون هم نیم ساعت تمام. نه بابا! سه دقیقه از سرش هم زیادیه. خودم همیشه سه دقیقه‌ای دوش می‌گیرم و بو هم نمی‌دم»!. رییس‌جمهور ونزوئلا که کشورش یکی از صادرکنندگان نفت است، همچنین گفت قصد دارد وزارت‌خانه‌ای را برای رسیدگی به امور کمبود برق تاسیس کند.
جمعه 1 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
صد در صد جمهوری اسلامی هم دستی تو این کار داشته . هر جا که مواد مخدر باشد اینها هم دست دارن
جمعه 1 آبان 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
هر چی باشه بهتره که 000 000 000 18 دلار پول و طلا رو دو دستی به ترکا بدن.
جمعه 1 آبان 1388

yasamangoleziba - ایران - تهران
در مورد27 کیلو کریستال در اندونزی همانا که این قربانیان سازماندهی شده از سوی سپاه کثیف پاسداران هستند واین بیچارهها حکم اعدامشان را در ویزای خودشان دیده بودند و حتما رژیم اخوندی اسهالی قول پول هنگفتی به خانواده این بازماندگان داده که این کار را به صورت گروهی به این شکل انجام دهند تا بار دیگر این حکومت کثیف اشغالگر به دنیا ثابت کند مردم ایران هم مثل حکومتش میباشد و بعد از این وقایع که دنیا تا حدودی حساب مردم را از حکومت جدا کرده بود باری دیگر سیاه جلوه دهند. این کار با این حجم مواد مخدر جای هیچ شکی نیست که این حکومت فاشیستی بنیانگذارش بوده است. به امید ایرانی ازاد
شنبه 2 آبان 1388

nima21jpn - ژاپن - توکیو
با سلام. به دوستان عزیزی من تا حالا تو غربت صاحب ۲ تا فرزند شدم. هر بار که موقع زایمان به بیمارستان رفتیم بدون اینکه اسمی از پول ببرن خانممو بستری کردن. و صورت حسابو هم بد از ترخیص از بیمارستان پرداختیم البته آنهم بعد از کمتر از یک هفته از طرف شهرداری. به ما برگردوندن به عنوان کمک یا تشویق به خاطره داشتن فرزند جالب اینجاست که هم من و هم همسرم تو این کشور خارجی‌ هستیم. انوقت تو کشور ایران با اینهمه ادعایی که دارن یک مادرو به خاطر نداشتن پول به کام مرگ میفرستن. و جالبتر ایناجست که این آقا اسم خودشو تو جامعه به عنوان دکتر به مردم معرفی می‌کنه. همهٔ اینها بر میگرد به بی‌ لیاقتی دولت و مدیران جامعه.خدا به داده مردم ایران برسه.
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.