تجاوز به زنان عراقی برای وادار کردن به عملیات انتحاری

تجاوز به زنان عراقی برای وادار کردن به عملیات انتحاری

زنی که مظنون به استفاده از 80 زن دیگر برای حملات انتحاری است، اعتراف کرد ترتیبی میداد تابه زنان تجاوز شود و به این روش  او قادر بود قربانیان را متقاعد کند که شهادت تنها راهخلاصی از این ننگ است.

زنی 51 ساله به نام سمیرا جاسم که توسط پلیس عراق دستگیر شد، به طراحی ده‌ها حمله و استفاده از زنان در این حملات اقرار کرده است.

در فیلمی که توسط پلیس منتشر شد، او شرح می‌دهد که در این زنان آمادگی ذهنی برای حملات انتحاری ایجاد می‌کرد، آن‌ها را در اختیار تروریست‌هایی که بمب‌ها را تهیه می‌کردند قرار می‌داد و سپس آن‌ها را به سوی اهداف مورد نظر می‌فرستاد.
در بسیاری از مناطق عراق از جمله استان دیاله که بافت سنتی دارد،‌ قربانیان تجاوز توسط خانواده‌هایشان طرد شده و از اجتماع بیرون رانده می‌شوند.
سرلشکر قاسم عطا شرح می‌دهد: «سمیرا جاسم معروف به ام‌المومنین را که به دست داشتن در سواستفاده از 80 زن متهم است، دستگیر کردیم. او ضمن اعتراف به این قبیل فعالیت‌ها، تایید کرده است که 28 سوقصد در یکی از پناهگاه‌های تروریست‌ها به وقوع پیوسته است.»جاسم در 21 ژانویه بازداشت شد. گفته می‌شود او با گروه شورشی انصار‌السنت در ارتباط بوده است.دو مورد از حملاتی که او مسئولیتشان را پذیرفته است در استان دیاله در مرکز عراق رخ داد که یکی از ناامن‌ترین مناطق این کشور است.مقامات ارتش آمریکا می‌گویند در سال 2008  دست‌کم 36 تروریست انتحاری زن در 32 مورد بمب‌گذاری دست داشته‌اند.عموماً به زنان اجازه داده می‌شود بدون بررسی بدنی از پست‌های بازرسی عبور کنند که این موضوع فرصت مناسبی برای پنهان کردن مواد منفجره زیر لباس‌هایشان فراهم آورده است.

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
در این دین پر از خرافات هیچ عملی زشت نیست چون خدایش به مکار بودن خود افتخار می کند گور بابای دینتان و شهدای خل و چل ان که برای رفتن به بهشت فرضی دیگران را تکه تکه می کنند.
جمعه 1 آبان 1388

masoodmhd - ایران - تهران
چه سوءاستفاده ها که از اعتقادات مذهبی ودینی مردم بدبخت وبیچاره توسط شیادان تاریخ برای پیشبرد اهداف پلیدشان نشده ونمیشود.
جمعه 1 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
اینجاست که باید پرسید اگه خواستیم رژیم سرنگون بشه فکر بعدش هم کر دیم یا اینکه چهار روز دیگه مجاهد بمب میذاره اسلامی رو بکشه و سلطنت طلب بمب میذاره که ملی گرا رو بکشه و.....4تا تلویزین خارج از کشور که همشون هم یک هدف دارن نمیتونند با هم بسازن بیاید با هم روراست باشیم خانه از پایبست ویران است
جمعه 1 آبان 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
چه لقب جالبی واسش گذاشته بودند!
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
مرثیه ستم به همجنس عراقیم٫ داستان شب نیست که هزارروز بنویسمش و به یک شب خاتمه اش دهم. حکایت قربانی شدن کسیست که زیبایی سومری را داشت و نگاه جذاب بابلی را. داستان شستن مغز اجدادم است که اشور را از یاد بردند انقدر که زبانشان را نمی دانم! می گویم می خواهم اشوری را فرا گیرم می گویند زبان مسیحیهاست! می گویم می خواهم نام دخترم را عشتار بگذارم٫ می گویند نام بت را!! می گویم می خواهم به بین النهرین بروم و زیارت کنم٫ می گویند عتبات را! فریاد میزنم خیر٫ گذشته ام رادلتنگم اور را خواهانم!٫ می گویند هاان زقوره را می گویی همان بتکده را. می گویم اگر نیک بنگرید همه دانش جهان از ان ما بود از مهد تمدنش گرفته تا ابداع خط و تقویم و ساعت! می گویند بله حرف از ساعت شد نمازت قضا نشود!می گویم بجای پیاده روی تا مزار حسین٫ زباله منطقه را جابجا کن که انباشته نشود! می گوید پس حکومت چه کاره است! از ما عبادت و از حکومت حرکت! می گویم به خود بیا! با تاثر می گوید چهل بار زیارت عاشورا خواندم که رستگار شوی! باید چهل شب دیگرهم بخوانمش!
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
می گویم .. نه خاموش می مانم بر می خیزم باید برخیزم اگر چه سنگینم ولی باید تکانی به خود بدهم. اگر بایستم و بگویم عشتار هم متوقف خواهد شد. نه اگرچه قرار است تاوان مغزشویی گذشتگانم را بپردازم نخواهم گذاشت که عشتارهای عراق بهای سکوت و خودپرستیم را بپردازند. هرگز! اب را به بین النهرین بر خواهیم گرداند زیبایی سومر علم بابل شوکت اشور و شور اکد را پس خواهیم گرفت.نهال مهر به همنوع را در دل هر ساکن ارض الرافدین خواهیم کاشت که در درون هر عراقی نقشی از الهه عشق ما عشتار بوجود اید. عراق من ما را ببخش که تو را چونان که باید نپرستیدیم. تو از ان شیعه و سنی نیستی که بگذاریم همسایه ها تو را خرد کنند. تو اوروک ما هستی همانجایی که نخستین حماسه بشری حماسه گیلگمش نوشته شد. عراق من اوروک اجدادم بگذار تو را انچنانکه شایسته تو است بپرستم.
جمعه 1 آبان 1388

tttmane - سوئد - گتنبورگ
مرگ بر اسلام و هرچی‌ افراطی هست ...اینها دیگه کجای این دنیا هستند
جمعه 1 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
اسلام ناب محمدیه دیگه.
جمعه 1 آبان 1388

armin2006 - ب - ب
ننگ بر تو و اون دین اشغالت
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
باز هم شیعیان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خلایق هرچه لایق. همین مذهب برای شما خوبه. ازش لذت ببرید.
جمعه 1 آبان 1388

armin2006 - ب - ب
ننگ بر تو و اون دین اشغالت
جمعه 1 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
بفرمایید! این هم هنر دسیسه کردن یک ذهن و فکر گرفتار در باور و ایدئولوژی. تاریخ جنایت؛ تاریخ و قدمت باورها و مذهبها و ایده گرائیهاست. این عفریته به ام المومنین شهرت داشته! تامل میفرمایید؟ نقش باور و کلمه را در این رذالتگری و تعفن میبینید؟ خواهش میکنم شروع نکنید به مذهب چنگ بزنید؛ ربطی به مذهب ندارد. گرفتار شدن در سلطه و سیطره باور و ایده همه انسانها را مسخ میکند. وقتی به سرو کله اسلام میپرید؛ ادرس را غلط فهمیده اید. خمرهای سرخ و استالین یا هیتلر مسلمان نبودند. در اسپانیا باسکها مسلمان نیستند. روی سخن اینکه به دام باور؛ شعار و ایده گرایی افتادن کور کننده و توهم زاست. حال چه دینی و چه لنینی. شما دیگر نمیبینی. درست مثل ان بسیجی؛ پاسدار و ذوب شده در فسیل خمینی و یا ماموت عظمای خامنه ایی. مطلب مهم است. چرا ما به دام باور میافتیم؟ نیاز به باور داشتن؛ در کجا ریشه دارد؟ به اینجا باید پرداخت. اینطور نیست؟ شاد باشید.
جمعه 1 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
ام‌المومنین که این حرومزاده باشه وای به حال بقیه.
جمعه 1 آبان 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
لعنت خدا برتوجنایتکار قرن.چه چیزهائی که انسان ازاون منطقه نمیشنود.تنهای تنها بخاطر بیسوادی وبنیاد گرائیست .مذهب مذهب مذهب.
جمعه 1 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
huria - دانمارک - کپنهاگ . زیبا بیان کردی.ولی ایا عرقیها. فرهنگ گذشته خود را می دانند.نه نمی دانند فقط می گوئند ما عرب هستیم.و این اسلام اسهالی است که ما را به راه راست هدایت کرده.به امید ان روز که متوچه شوند.این دین خرافاتی هست که ما رابه این روز سیاه نشانده
جمعه 1 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
huria - دانمارک - کپنهاگ. این بمب گذاریها بیشتر کار همان بعثی ها و سعودی هاست که میخواهند به ایران لطمه بزنند! بین النهرین و تمدن آن افتخار همه ما است ولی از زمان. فتح بابل تا اواخر دوران صفویه تقریبا 2300 سال این منطقه متعلق به ایران بوده است و عراق شما تنها بعداز خروج انگلستان و به اراده آنها ایجاد شده. و بنظر من کشوری بنام عراق هیچ اصالتی ندارد !!!
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
huria - دانمارک - کپنهاگ. بسیار زیبا و با احساس بود. به امید روز که خِرد و عقلانیت بر ایران؛ عراق و دیگر کشورهای مذهب زده ( بلازده) حکومت کند. و برچسب تازی بودن و مجوس بودن و سنی و شیعه و... جای خودش را به انسانیت بدهد.
جمعه 1 آبان 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
huria - Denmark - Copenhagen. همه‌ در پس هویت جعلی کنونی خود چنان گم شده‌اند که‌ گویی دیگر امیدی به‌ پیدا شدن دوباره‌ وجود ندارد.حقیقت تلخی است تعریب.
جمعه 1 آبان 1388

armin2006 - ب - ب
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش . دوست عزیز هیتلر به اسم دین ان کارها را نکرد. ولی این اشغالها به اسم دین و خدا هر بلایی سر همدیگر میاورند. وقتی در قران راحت دستور کشتن غیر مسلمون را میدهد و یا اینکه به زور شمشیر مردم باید اسلام را بپذرند و هزار چیز دیگر نیایید از اسلام طرفداری کنید. اینها در قران نوشته شده و پایه اش اسلام است.
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان. متشکرم دوست عزیز. میدانم که دردم را میدانی. ولی دوست من بیشتر عراقیها نمی گویند عرب هستیم بلکه مذهب پرستند و انرا بر همه نیازهای ملی مقدم می دارند. من با عرب خصومتی ندارم در واقع یک زن عرب بیشتر از من عراقی قربانی مذهب شده و باید به یاریش شتافت نه اینکه اورا خرد کرد. اما امان از مذهب امان از بت معصوم پرستی و همنوع خود را فراموش کردن. در این زمینه با شما کاملا موافقم.موفق و کامیاب باشید.am.the.world - لوگزامبورگ - اش با شما نیز موافقم باور غلط از هر نوعش خطرناک است. بر این باورم که انسانیت زیباترین است و انرا باور خود نمودم.
جمعه 1 آبان 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
ممکن هست بشود معدودی از عملیات انتحاری را به موضوع بالا مربوط دانست ولی بیش از 90٪ انها هیچ ربطی به تجاوز ندارد. یکی از دوستان سری لانکایی میگفت عملیات انتحاری به این وسعت و به این شکل را اولین بار ببرهای جدایی طلب تامیل شروع کردند که بسیار هم تحصیل کرده بودند و. بعدها به همین روش راجیو گاندی نخست وزیر هند را هم کشتند.
جمعه 1 آبان 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
huria - دانمارک - کپنهاگ. شما هم شنیده‌اید که‌ قرار است یک کانال تلویزیونی (به‌ گمانم مذهبی ) به‌ اسم صدام حسین به‌ همین زودی آغاز به‌ پخش بکند تا نام و اندیشه‌های صدام را زنده‌ نگه‌ دارد
جمعه 1 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
huria - دانمارک - کپنهاگ . این به ما چه ربطی دارد؟؟ خدا عاقبت همه را بخیر کند. یاد داستان طنز (کافه شعرا) عزیز نسین می افتم که او با دفترچه حسابرسی بابای نانوایش بطور اتفاقی به این کافه وارد وپس از اینکه عده ای شعر های بند تنبانی شان را میخوانندو عده ای به به و چهچه گفتندو نوبت او میرسد که بالاجبار دفتر پدر را بیرون اورده میخواند:بدهی مش صفر 20لیره به احسان نان ندادم .مصطفی نان نبرد.محمد قرضش را داد .یکباره غریو از کافه بلند میشود که این اخر هنر است.این huria روانشناس است و ما را فیلم کرده و گفته های یکی از بیماران عراقیش را برای ما فرستاده .شاید هم منظورش این است مرحمی باشد برزخم جنایت این جماعت وحشی و مسبب مرگ صدها هزار ایرانی ولی جالبتر به بهIRAN ZAMEN - نروگنان است که سر نخ گم کرده و نمیدونه چه خبر است
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
آنتی اسلام - ایران - اهواز. متشکرم دوست عزیز. نظرات ارزشمندتان که گویای واقعیت زیبای مهرتان به وطن و انسانیت است٫ همیشه برایم تازگی داشته و بسیار ستودنی بوده است. کامیابیتان را ارزومندم. بهدین - آمریکا - نشویل موافقم دوست گرامی. متاسفانه منهم این خبر را شنیده ام اما از صحت و سقمش بی اطلاعم. امیدوارم جنایات صدام قبل از نامش در یادها بمانند. موفق باشید
جمعه 1 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو تا حالا فکر کردی که چرا خدای خل و چل ما انقدر قوی است که می تونه 1400 سال حداقل از اسلام به بعد دوام بیاره و بی خدایان ابله نتو نستند اون را شکست بدهند و از ذهن مردم پاک کنند. دوره شماها گذشته پس برو اب بکش که بوی سوختن می اد ما با این خدای خودمان حال می کنیم شما با ان میله! هر وقت خواستیم می کشیم و هر وقت خواستیم شکنجه! ببینم که امثال شماها جز سوسل بازی چیکار بلدین؟ امید دارم که مسولین سایت در برابر توهین این افراد سخیف به ما هم اجازه بدهند تا جواب انها را بدهیم.
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
از همهء دوستان عزیز خواهش میکنم بحث های نژاد پرستانه رو کنار بگذارند عراقی ها هم انسانهای بسیار شریفی هستند ( اگر برخورد داشته باشید) مسائل جنگ 8 ساله و حملهء اعراب و.. را لطفاً کنار بگذارید. وارد جنگ دولتها و سیاست ها نشوید. مگر همهء ایرانیها خوب هستند؟! یا هر کسی که فارسی حرف میزند انسان خوبی است؟!! یا هر عربی بد است و... به انسانیت اعتقاد داشته باشید؛ و اینتر ناسیونالیستی (جهان‌وطنی؛ جهان میهنی) فکر کنید؛ همه چیز خود به خود حل میشود. بحث طرز فکر 1400 سال پیش در زمان کنونی؛ با نژاد پرستی دو مقولهء متفاوت هستند و هیچ ربطی به هم ندارند. خانم یا آقای huria - دانمارک - کپنهاگ. با اینکه همیشه نظرات اعتقادیمان با هم مخالف بود؛ ولی یکی از انسانهای شریفی است که در این سایت کامنت میگذارد و واقعاً قابل احترام است. برای این دوست عزیز و کشور زیبایشان عراق آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
saeed1 - کانادا - تورونتو حمله پارسها و سقوط دولت کلدانیان یا بابلیون دوم در سال 539 ق.م. صورت گرفت. هخامنشیان تا سال 321 ق.م. حکومت کردند. از سال 321 تا 141 سلوکیها(مقدونیها) بر عراق مسلط شدند.141ق.م. تا 224م. اشکانیان و تا 337 م. ساسانیان حکم راندند. تا 633 مناذره یا لخمیها که عرب بودند حاکم شدند. تا 661 عهد راشدیها بود یعنی حکومت عمر و علی. تا 749 حکومت امویان بود. تا 1258 عباسیان٫ تا 1534 مغولها و تا سال 1918 عثمانیها حکومت می کردند. بعد از ان استعمار انگلیس بمدت تقریبا دو سال حاکم بود. کاربر گرامی اسم کنونی وطنم عراق است و برایم بسیار اصیل است چون خاک پاک اجدادم را در بر می گیرد. حالا به هر نامی. و اصل مطلب نام نیست وطن است و اصالت ان. نام ایران هم در زمان رضا خان برگزیده شد ولی خاکش اصالت و قدمتی هنگفت دارد. در ضمن فرض کنیم( از دید من محال) حکومت جمهوری اسلامی در تخریب عراق نقشی ندارد. ایا مسدود کردن کرخه و کارون و ضعیف کردن اب دجله و اروندرود هم کار وهابیان است؟!
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
خانم فریدون از شیراز به اش دوغتان بپردازید که تبحرتان در ان زمینه حریف نمی طلبد. حسادت زنانه هم می اندیشیدم که حد و مرزی دارد ولی در مکتب شما گویا ندارد. اگر پاسخ اینده تان را ندادم فقط به خاطر اینست که نظر مساعدی به خاله زنک پردازی ندارم. دوست عزیز از نروژ اگر به خاطر من از این پدیده عجیب یک حسود وهزار ایدی حرف بیربط خواندید٫ بنده پوزش می طلبم. تا نوشتاری دیگر بدرود دوستان ایرانی عزیز و هدفمند.
جمعه 1 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . از تو بعید است که نظرت در مورد نوشته huria این باشد.ممکن است بگویی کجایش زیبا و با احساس بود؟؟؟(از تو میپرسم چون ان مینویسی که من قصد نوشتنش را دارم. اینبار خجالت کشیدم از نوشته ات) نوشته این عراقی متنی پراکنده و سراسر بی معنی - هیچکدام از جمله هایش به دومی ربطی نداشت.یک جا در تاریخ نشان بده از نگاه جذاب بابلی یا زیارت بین النهرین!!!! از کی تابحال اشور اجداد عراقیها شده است؟؟. کشوری که بیشتر شهرهایش و پایتختش نامی پارسی دارند و از 1932 عراق نامیده میشود از کی مبدع خط و تمدن شده است و همه تمدن دنیا از انهاست !!!مگر وجود تمدن ارامی ربطی به عراقیها دارد ؟؟.پس مایاها هم پدر بزرگهای اوباما بودند ودختر خاله های مادونا !!!معبد ایشتار یا عشتار در سوریه است .. من سر دردگرفتم بکی که هنوز ایرانی است و حالش را دارد بقیه اش را بنویسد. ما را باش که کامنتهای شماها را میخواندیم و بهتون افتخار میکردیم.
جمعه 1 آبان 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
bavar88 - هلند - امستردام سرتا پایت نفرت هست مرگ بر اسلام
جمعه 1 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
bavar88 - هلند - امستردام . من با دیوانگان اسلامی چون تو کاری ندارم به درک انقدر در حماقت دینت باش تاجانت در بیایدشما خردباختگان 1400 سال این دین تهوع اور اشغال را داشته اید لیاقت امثال توست.
جمعه 1 آبان 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
بلو استار - نهران - ایران. مسلمان ضد ایرانی - شیراز . *پسر شجاع* - ایران - تهران. bavar88 - هلند - امستردام. و تمام بسیجی های مزدور و سایر مسلمین جهان! بوی عفونت اسلام ناب محمدی دنیا را گرفته! لابد اینها آموزه های اسلام نیست! خیر! اینها عین آموزه های تازینامه است! بکشید! ببرید! هر کجا یافتید بدرید! جر بدید! خفه کنید! به هر حیله و نیرنگی دشمنان اسلام را از بین ببرید!. و این دین سراسر رذالت و فرومایگی! اسلام چه در وجه شیعی و چه در وجه سنی سرطانی است که باید ریشه اش خشکانده شود تا دنیا و بشر آزاد شود و روی سعادت واقعی را ببینند.
جمعه 1 آبان 1388

azadan - کانادا - ونکوور
freydun - ایران - شیراز . دوست عزیز تمدن بین النهرین‌ از ۶۰۰۰ سال پیش از میلاد وجود داشته و شامل سومریان ، بابلیان، اکدیان و آسوریان بوده است. نخستین تمدن بشری در این منطقه آغاز شد. سومریان هم خط را اختراع کردند. این امپراتوری به دست کوروش کبیر برچیده شد و به زیر نفوذ امپراتوری هخامنشی درامد. شوربختانه کشورهایی مانند عراق و مصر کاملا تحت تاثیر افکار ناسیونالیستی عربی‌ با گذشته خود بیگانه شده اند. خیلی‌ از مصری‌ها نمیدانند فرعون چه معنی‌ دارد. ضمنا این خانم عراقی است و دارد به زبان ما مینویسد باید خوشحال هم بود نه اینکه خرده گرفت.
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
معبد عشتار در سوریه نیست بلکه در نینوای عراق است. عراق مهد تمدن بود نه تمامی ان. خط میخی ابداع سومریان بود. قصد من از نوشته ساده ام بیان درد مشترکم با دوستان ایرانی همفکر بود و این همه حاشیه پردازی از منتقد کم سواد وپر ادعا نمی طلبید. اقای انتی اسلام هر انچه که صلاح میدانید پاسخ هموطنتان را بدهید. اهمیت مبارزه تان با عقب ماندگی را اگاه هستم و برایم ارزشمندست. نگذارید احترام به وجود کم مقدارم مانعی بر این راه دشوار که گزیده اید بیافریند. با احترام و امتنان فراوان هیفا
جمعه 1 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو! ههههههههه خوب جوابش رو دادئ
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
freydun - ایران - شیراز دوست عزیز و هموطن نازنینم. از لحاظ تاریخی شما درست میفرمایید اما عزیز من؛ اون تاریخ است. نباید چون عراق روزی مال ایران بود، به کاربران اینترنت بتازیم :-)) ( شوخی بود) دوست نازنینم. افغانستان هم مال ایران بود. نصف همین روسیهء شوروی هم مال ایران بود. بحرین هم مال ایران بود اصلاً ایران زمانی تا اروپا رفته بود ( این عکس رو نگاه کن لطفاً) https://i12.tinypic.com/2hg9usp.jpgو... آیا الان ( همین الان) ما باید همهء آنها را پس بگیریم یا با ملتشان بجنگیم؟! نازنین یار؛ یکی از بزرگترین نقطه ضعف های ما ملت ایران ( و البته خود عربها و ترکها و کردها و.. اصولاً کشورهای جهان سومی!) این است که خیلی ناسیونالیستی فکر میکنیم. فریدون جان؛ اجازه ندهیم کسی به حریم مملکتمان تجاوز کنه؛ اجازه ندهیم کسی بگوید خلیج ع ر ب ی. و همیشه خلیج فارس را فریاد کنیم و......اما حرمت ملیت ها و کشور های دیگه رو هم نگه داریم ( این جملهء آخر را به عنوان یک برادر کوچیکتر پیشنهاد میدم؛ توصیه یا نصیحت یا تذکر یا .. نیست. فقط یک پیشنهاد است.) در ضمن خیلی کوچیکتم
جمعه 1 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
huria - دانمارک - کپنهاگ . دوست عزیز . سلسله هایی که نام بردید اکثرا ایرانی محسوب میشوند. خصوصا در نقاط عطف تاریخ منطقه مثل فتح بابل و حمله عرب و حمله مغول این منطقه تعلق به ایران داشته است. ممکن است شما به نام اهمیت ندهید من هم موافقم و معتقدم که فرهنگ واحد و قدمت بسیار مهمتر هستند ولی فی الواقع کشوری بنام عراق از بدو تاسیس دچار بحران هویت بوده است ! گاهی به دام بان عربیسم افتاده بدون اینکه بداند اکثریت مردمش ریشه ایرانی دارند! به دام سنی گری افراطی افتاده بدون اینکه اهمیت بدهد اکثریت مردمش شیعه هستند! به جان همسایگانش افتاده و بیش از یک میلیون خانواده را بی سربرست کرده است! به دوستان کویتی خود که میلیاردها دلار کمک کردند تا به ایران حمله کند نیز رحم نکرده است! به امریکای ابرقدرت بلف زده است! مردم خودش را با سلاح شیمیایی نابود کرده! جوانان ایران را با سلاح شیمیایی کشته است!. حاضر به برداخت غرامت جنگی نیست!. آن سرزمین بایستی ابتدا معلوم کند که اکثریت مردمش شیعه است یا سنی! کرد است یا عرب یا ایرانی ؟! بخاطر همین میگویم عراق اصالت ندارد!.
جمعه 1 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
اقای انتی اسلام گرامی. کامنت اخرتان را دیر خواندم. دوست خوبم مرا با این همه زیبایی شرمنده می کنید. شریف واقعی شما هستید که با وجودیکه در سایتی ایرانی مینویسید منصفانه می اندیشید و به غیر هموطنان به دیده انسانیت می نگرید. موفقیت و تعالی شخص شما و کشور زیبا و دوستداشنیتان را ارزو میکنم. امیدوارم پاسخ این همه انساندوستی و تلاش برای اگاهی ما را هر چه زودتر دریابید که شایسته بهترینید. به بزرگواری خودتان کوچکی و عجله ام در جواب به هموطنتان را ببخشید.
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bavar88 - هلند - امستردام کاربر گرامی؛ خیلی ضایع هستی!
جمعه 1 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
ام المومنین کدوم.برن گمشن با خرافاتشون. freydun - ایران - شیراز.دوست عزیز نام این داستان زیبا "موخوره" است.من جدن از طرفداران پروپاقرض داستان های عزیز نسین هستم.خدا بیامرزدش.
جمعه 1 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
آنتی اسلام - ایران - اهواز. ((باز هم شیعیان! خلایق هرچه لایق. همین مذهب برای شما خوبه. ازش لذت ببرید.))((بحث های نژاد پرستانه رو کنار بگذارند عراقی ها هم انسانهای بسیار شریفی هستند)) تو چقدر زود به زود رنگ عوض میکنی تو که معنای شرافت رو خوب بلدی کر بختیاری پس چرا تو صف دمکراسی توهین هستی.
جمعه 1 آبان 1388

armin2006 - ... - ...
bavar88 - هلند - امستردام: هر وقت خواستیم می کشیم و هر وقت خواستیم شکنجه!. امثال تو طرفدار حذب باد هستند جاسوس وطن فروش عربزاده. اصلا یک کم حس انسانیت دارید. حاضرم شرط ببندم که قبلا توی ساواک کار میکردی و الان به خاطر پول و جنونت داری سنگ این دین و اخوندای خونخوار رو به سینه میزنی. مرد عقب افتاده دوره هر فاشیستی به اخر میرسه. اگر خدا را قبول داری و میگی بخشنده است و جذای کارهای بد را میده پس بدان اخرت بدی در انتظارت هست و اگر خدا را قبول نداری و فقط میگی پس ان دهن را ببند مزدور.
شنبه 2 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
بازم اسلام ستیزها هی باید یکی بیاد بگیره ببندتون از شما گنده تراش فهمیدن چه کردن شما چهار تا پستهای این وب سایت رو تبدیل کردین به محل تخلیه عقدهای درونی و عدم درک درستتون.
شنبه 2 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . اولا گور خودت دوما تو قدرت فهم و درکت پایینه میکنی به اسلام گیر بدی وقتی نمیفهمی تجاوز و خودکشی به هر شکلی برای یک مسلمون بزرگترین گناهه این دیگه تقصیر مسلمونا که نیست قدرت درک شما ایراد داره .
شنبه 2 آبان 1388

armin2006 - ب - ب
farhad1124 - امارات - دبی :اگر ادمهای کثیفی مثل باور /که میگه هر غلطی میکنه و خودش را مسلمان و طرفدار اتشین دین وحشی اسلام میدونه/ به زنها و دخترهای بیگناه تجاوز نکنند /این بحثها و بدبختیها درست نمیشه. باید... به دینی که زنی را که بهش تجاوز شده گناهکار میدونه. شما از این مردسالارها هستید و فقط به خاطر کثافتکاری چسبیدین به دین اسلام و بس.
شنبه 2 آبان 1388

armin2006 - ب - ب
farhad1124 - امارات - دبی : تجاوز و خودکشی به هر شکلی برای یک مسلمون بزرگترین گناهه ///// متجاوز و قاتل گناهکار نیستند. خاک تو سر این دین بی عدالت.
شنبه 2 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
اینها یک مشت وهابی سلفی هستند. از جنس دارو دسته ریگی و القاعده و طالبان. از اسمش ((ام المومنین)) مشخصه.
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. farhad1124 - امارات - دبی عزیز دلم. من هنوز هم روی حرفم هستم و اسم شیعه رو لکهء ننگ کشورم میدونم و باعث فساد منطقه و فتنه در منطقه و همچنین نابودی ملتم میدونم. شیعه یک نژاد نیست. شیعه هویت نیست. شیعه ملیت نیست. شیعه یک طرز فکر است. شیعه گری راه و رسم حکومت و استعمار است که با سر کار آمدن جمهوری اسلامی میبینید این اژدهای هفت سر چگونه زنده شده و به تکاپو افتاده است! دوست عزیز؛ من هیچ وقت به هیچ ملیت و نژادی توهین نمیکنم. عرب زبانهای کشورم رو همونقدر دوست دارم که آذری زبانهای نازنین و بختیاریهای سلحشور و کردها و..... نوکر همشون هم هستم. امید وارم بعد از این توضیحات فرق ×نژاد× و "مذهب" رو متوجه شده باشی. خرزمار :-))
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. farhad1124 - امارات - دبی در ضمن لازم نبود دنبال صحبتهام بگردی و خودت رو خسته کنی که ببینی به شیعیان چیزی گفتم!!. کافی بود کمی دقت میکردی و آیدی من رو میخوندی!!!! :-))))))))) ( آنتی اسلام یعنی چی؟ )
شنبه 2 آبان 1388

baas - ّّّّّّّّّّّهلنذ - روتردام
از کسی که اسمش ام المومنینن هست انتظار دیگری نمیرود . مرگ بر اسلام متعفن.
شنبه 2 آبان 1388

bager63 - نروژ - شی
آنتی اسلام. این کجاش دمکراسی خواهی است که از یک طرف دم از آن میزنی از طرف دیگر جلوتر از نوک دماغت را نمیبینی. کله ات را بالا کن ببین چند نفر از اطرافیانت از عمه/ خاله دایی عمو همسایه بقال سر کوچه تان... مسلمانند و با این حرفهایت توهین به آنها میکنی. اگر میخواهی روشنگری کنی و بقول خودت مردم را از جهالت !! اسلام بیرون بیاوری راهش این نیست. تعریف دمکراسی آزاددی است تا زمانی که آدم دیگران را هدف قرار ندهد و تعرض به دیگران نکند.
شنبه 2 آبان 1388

bager63 - نروژ - شی
آنتی اسلام. اگر یک کم مطالعاتت رو بیشتر از کتب اسلامی و ضد اسلامی می کردی می دیدی تمام این ترورها و بمبگذاریها در دنیای عرب فلسطین و آمریکای جنوبی با نام جنبشهای سوسیالیستی وجود داشته حتی نبش بعث سوسیالیستی بود. خمر سرخ جنایاتش حتی از طالبان هم بیشتر بود. در دهه 60 مد روزسوسیالیت بود حالا مد روز شده شیعه بدون اینکه نه بدبخت دین شیعه مقصر باشد و نه سوسیالیست مقصر باشد. این کامنت من را 10 بار پشت سر هم بخوان و بهش فکر کن چون در نگاه اول مغز غاطی میکند!!.
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. bager63 - نروژ - شی. آنتی اسلام. این کجاش دمکراسی خواهی است....} شما بگو ببینم؛ دموکراسی در کجای اسلام قرار میگیره؟! و یا اینکه اسلام در کجای دموکراسی قرار میگیره؟!! دموکراسی اصلاً یک واژهء غربی است و به معنی مردم سالاری است. اسلام اجازهء مردم سالاری میده؟ اسلام اجازه میده؛ ملت ایران یک رفراندوم بگذراند و خودشون قوانین ظالمانهء اسلام رو عوض کنند؟! شما مسلمانها پاتون رو گذاشتین روی گلوی ملت ایران؛ ملت دارند فریاد میزنند : پاتو برداررررررر دارم خفه میشم...... می خوام زنده بمونم. اونوقت جنابعالی نمایندهء مسلمانهای شیعه میای میگی: چرا اعتراض میکنید؟ آیا این کار شما دموکراسی است؟!!!....... اصلاً دموکراسی اسلام رو نفی میکنه و همینطور اسلام دموکراسی رو. حکایت خمینی شد؛ توی فرانسه گفت : باید دموکراسی باشد.
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. bager63 - نروژ - شی. باید انتخاب مردم باشد. باید آزادی باشد و... بعد اومد ایران و توی اولین سخنرانی اش توی قبزستون تهران گفت: دموکراسی یعنی چی؟!! یعنی هر کس هر کاری خواست بکند؟!!! هر کس آزاد باشد هر چه بخواهد بگوید؟!! اصلاً آزادی یعمی چی؟!! آزادی باید در 4 چوب اسلام باشد. دموکراسی باید اسلامی باشد و باید در 4 چوب اسلام باشد و..... اینا تئوریسین های مذهب تو هستند. و مذهب تو هم همین است. کسی خرابش نکره. تقصیر جمهوری اسلامی و آخوندها نبوده. همین اسلام است. همین
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bager63 - نروژ - شی عزیز دل. من هر کامنتی رو یک بار فقط میخونم ( اما میخونم!) شما کاملاً درست فرمودید و تازه بسیار دیگر از کشورهای درگیر جنگ را؛ در جهان نام نبردید؛ اما حکایت اینجاست که ما گرفتار چه هستیم!!؟ از زمان صفویه تا کنون مذهب رسمی کشور اسلام- شیعه است. چرا؟ حتی در زمان ناصرالدین شاه تا رضا شاه پهلوی و همچنین محمد رضا شاه پهلوی اولین بند قانون اساسی : مذهب رسمی ایران اسلام- شیعه است. دومین بند قانون اساسی: 5 مجتهد فقیه می توانند قوانین کتاب قانون اساسی را رد یا قبول یا اضافه و یا کم کنند..... چرا؟! به چه دلیل؟!! حالا شما 10 بار این جمله ها رو بخون
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bager63 - نروژ - شی و در رابطه با بقال سر کوچه یا خواهر و مادر و.... اتفاقاً همه شیعه هستند. اما مخاطب من شخص شما هستید چون اونها قشر روشنفکر جامعه نیستند و روشن کردن آنها سودی ندارد. آنها عمرشان را کرده اند. شما نسلهای بعدی باید آماده باشید ( شما- منظورم همهء جوانها) و ساخته شوید که گول مذهب و دین را نخورید و دوباره از چاله به چاه نیوفتید. دقیقاً مثل 1400 سال پیش تا کنون . من قصد عوض کردن عقیدهء تو یا بلواستار یا مسلمان ایرانی و.. ندارم. بلکه دیگران ( حتی هزاران نفری که این صفحه ها و کامنتها را روزانه بصورت سریع می خوانند و مثل یک رهگذر به دنبال کارشان میروند) می خوانند و تصمیم میگیرند. موفق باشید
شنبه 2 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
یکی از چیزهائی که گماشتگان هورم هب زیاد در مورد آن صحبت می کردند، زنهای معبد(ایشتار) بود که در سوریه قرار داشت. آنها می گفتند که معبد ایشتار در شهرهای سوریه پر است از زنهای زیبا و جوان که نظیر آنها در مصر در هیچ نقطه یافت نمی شود . این زنها برای خدمتگزاری نسبت به ایشتار نذر کرده اند که خود را در دسترس مردها و بخصوص مردهای مصر بگذارند تا اینک با آنها تفریح کنند. ((به نقل از کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون - میکاوالتاری))
شنبه 2 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ((باز هم شیعیان!!!!!!!!!)) باز هم بدون مطالعه نطر دادی. استان دیاله یک استان سنی نشین کرد است. و متاسفانه وهابی ها آن را به مرکز فعالیت تبدیل کرده اند. تو کی میخوای قبل از کامنت گذاشتن یه ذره مطالعه کنی؟. ((آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند))
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران جناب آنکس که بداند؛ یه تهرانی نمیتونه توی اصفهان بمب بگذارد؛ چون اصفهانی ها همه اصفهانی اند؟! من وقتی حرف میزنم فکر میکنم؛ شما هم اینکا رو لطفاً انجام بده. در ضمن همهء اون استان دیاله سنی نیستند. اونجا شیعه هم داره که در اقلیت هستند :{{...استان دیاله که سنی ها، شیعیان و کردها در آن زندگی می کنند نیز محل انفجار چندین بمب جاده ای بود که مرگ چندین شهروند را در پی داشته است. بمبهای جاده ای در شهر موصل نیز به کشته و زخمی شدن چندین پلیس عراق منجر شد. از مسئولین محترم سایت خواهش میکنم این لینک رو به این بلو نشون بدهند. با سپاس:. https://www1.voanews.com/persian/news/a-31-2009-09-29-voa3-63606922.html
شنبه 2 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. درود بر تو،من به شیر زنی خرد ورز چون تو افتخار می کنم و به بقیه دوستان خرورز. 2-راست می گویند ام المومنینه دیگه!مومنان کارشون همینه: هر کاری دلت میخاد بکن بعدش خودت و دیگران رو با بمب بکش(شهید شو)میری تو حوری خونه الله برات حوری میاره! به یزدان که گر ما خرد داشتیم...
شنبه 2 آبان 1388

پریستوک - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ واقعاً ازت ممنونم . از کاربرای محترم دیگه هم که اطلاعاتشون کامل نیست خواهش می کنم اینقد توهین آمیز بحث نکن ، نامزد من هم چند نسلش عراقی بودن و زمان صدام چون یک پشت کم داشته تا بومی ی اصیل اونجا نامیده بشه ، اموالشون توسط دولت مصادره و از عراق رانده می شن با اینکه پدر شوهرم زبانش عربیه خودش و عرب نمی دونه و این وضعیت در مورد اکثر اونا صدق می کنه نامزدم می گه 90% بغدادیا اهالی کردن که به اونجا مهاجرت کردن و این یه واقعیته که زمان شاه اوضاع عراق از ایران خیلی بهتر بوده
شنبه 2 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
freydun - ایران - شیراز . عزیز اول از همه روگنان . نه نروگنان.دوم از همه جناب .صحبت از انسان دوستی است.ان امام 13 شما می توانست جنگ را بعد از 6ماه تمام کند.می دانی یک چیز واقعی در اینجا هست و انهم این است که تو جزو سبز هائی هستی که طرفدار نظام هستند.بچسب به اسلامت و مبارزه مدنیت .خیلی ها جواب شما را داده اند عزیز. huria حرفی نزده که اینگونه با او بر خورد می کنی.یک مقدار انسانیت را پیشه راه خود کن.با شما عزیز صحبتی ندارمایشان دارد از تاریخ گذشته و عشقی که به گذشته داره صحبت می کند.بابا خیلی احساس بزرگ بینی می کنی حتی ازآنتی اسلام - ایران - اهواز ایراد میگیری که کجای این مطلب زیبا بود.شما از بس نفرت داری زیبائیها را نمی بینی..من نظرم این است.نابود باد اسلام و تمامی مذاهب.مرگ بر جمهوری اسهالی ایران .
شنبه 2 آبان 1388

azadan - کانادا - ونکوور
حکومت دینی فاجعه بار ترین نوع از حکومتهای فاشیستی است. فرقی نمیکند شیعه یا وهابی هر چه هست در اصل یکی هستند و در فرع با هم تفاوت دارند. حکومت ایران تا توانست ایرانیان را از کشور خود فراری داد و مغزهای ایرانی جذب کشورهای اروپایی و امریکایی شدند و یک مشت قداره بند و چاقو کش بر کشور حاکم شدند. کشوری مانند مالزی که اسلامی هم هست توانسته سرمایه های ایرانیان و کشورهای دیگر را جذب کند و متخصصان کشورهای دیگر در آنجا کار میکنند که این باعث پیشرفت کشورشان است. امارات که مثلا مسلمان هم هست با جذب میلیاردها دلار سرمایه خارجی پیشرفت کرد و رفاه را برای مردم خودش فراهم کرد. همین وهابی های عربستان صدها برابر از حکومت شیعه ایران بهترهستند دست کم مردمش در رفاه زندگی میکنند هر چند آزادی ندارند.
شنبه 2 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
farhad1124 - امارات - دبی . چی شده سایت چند ... حزب اللهی را از سایت بیرون کرد همانها با ای دی جدید؟؟؟؟؟؟ فرهاد نام ایرانی است.کلب علی و حمار علی برازنده ی امثال تو تازی زاده ی ..است.
شنبه 2 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
نام شهر تاریخی بابل از باب الاله می ایدیعنی دروازه خدای ان زمان. و توسط حمورابی در 2100 سال قبل از میلاد در عراق امروزی حدود 100 کیلومتر از بغداد پایتخت امروزی عراق قرار دارد. تا وقتی اثار مورخین معتبر هست کسی به یک کتاب قصه که حقیقی بودن ان اثبات نشده استناد نمی کند. azadan - کانادا - ونکوور متشکرم دوست گرامی. از اینکه مرا به اموختن فارسی تشویق می کنید٫ گواه بر قریحه و ذوق ادبیتان است. امیدوارم اموزه هایم را در این زبان دلنشین به کمک شما و سایر ادب دوستان سایت وسعت ببخشم.شاد وپیروز باشید.پریستوک - ایران - تهران خواهش می کنم دوست محترم. توجه شما لطفتان را میرساند. موفق و شاد باشید.
شنبه 2 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
و اما saeed1 - کانادا - تورونتو دوست عزیز این چه حرفیست که می فرمایید. اولین نشانه های زیستی نخستین در سال 6500 تا 5000 ق.م. در جامو شهری در نزدیکی کرکوک امروزی دیده شد. اولین نشانه های تمدن بین سومریا در جنوب عراق امروزی حدود 4000 سال ق.م. دیده شد از جمله شهر ازی و استفاده از سنگ و معادن و پس از ان تبدیل خط تصویری به میخی در حدود سال 2350 ق.م. و بعد از ان همانطور که میدانیم ظهور تمدنهای اکدی اشوری و کلدانی بود تا اینکه همانطور که در فوق ذکر کردم در سال 539 ق.م. هخامنشیها بابلیان را شکست دادند. خب برادر شما چطور میتوانی به همین سادگی از 4000 سال غض نظر کنی و بگویی عراقیها اصلیت هخامنشی دارند؟! البته اصلیت ایرانی داشتن را نقطه ضعف نمیدانم ولی حقیقت باید گفته شود. و اما نام شهرهای عراق پارسی نیست. مگر بغداد که انهم صحتی صد در صد ندارد. مثلا بصره یعنی سنگ مایل به سپیدی.
شنبه 2 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
کلا اگر توجه بفرمایید نام اکثر شهرهای عراق به ت تانیث ختم می شود که صدالبته ریشه فارسی ندارد. مثلا البصره العماره الکوفه الناصریه الدیوانیه الی اخره. و اما من عراق را با تمامی اقوام و مذاهبش دوست دارم و حتما چند عقیده داشتن یک ملت و یا قومیت ان دلیل بربی ثباتی و غیر اصیل بودنمان نیست. در ضمن برادر گرامی شما یک کشور در خاورمیانه ذکر کنید که در طول تاریخ دستخوش حوادث مذهبی و قومی قرار نگرفته باشد! البته متاسفانه اعتراف میکنم که خودم بعنوان یک عراقی همیشه یا در اکثر مواقع عاطفه را براندیشه برتری داده ام که سعی میکنم جبران کنم. اما بعنوان مثال عده زیادی از هموطنانم در هنگام مبارزه با بریتانیا در 1920 و انقلاب العشرین می نامیمش٫ تحت تاثیر ایت ا.. ها و مراجع تقلید قرار گرفتندو با عثمانی که دشمن اصلیشان بود همدست شدند.
شنبه 2 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
و تاریخ دوباره خود را تکرار می کند همدستی با ج.ا. علیه غرب. البته جای شکرش باقیست که درامدها در عراق انقدر بالا رفته که دیگر خریداری مزدور به ارزانی سابق نیست! همین اسلامیستها با تاثیر منفی علامه ها در زمان عبدالکریم قاسم که محبوب اکثریت بود و یک وطنپرست٫ به نزع او از قدرت پرداختند به جرم عدم مذهبی بودنش و در نتیجه بعد از دوره بسیار کوتاه عبدالسلامها هیولایی بنام صدام عراق را بلعید.
شنبه 2 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
و اکنون هم می بینیم که ج.ا. با بستن اب بروی دجله همان پستی امویان را تکرار می کند(با ترکیه) نکند عراق در کشاورزی به جایی برسد! بهر حال چه لقمه ای چربتر از 24 میلیون مصرف کننده! حتی جعفریمان هم از ایران می اید! بعد برای تبلیغ مهرورزی از نوع ج.ا. اش می ایند با یک نفتکش که بوی دیزل می دهد اب به فاو میبرند و هموطنان غافل از اب سمی هورا میکشند که ج.ا. چه بزرگواری نموده!! البته خانه از پایبست ویران است مگر یک دستگاه تصفیه کننده اب بیش از 400 یورو می ارزد که شهردار بصره(یکی از بستگانم:-( ) نتواند با فروش دو تا از هامرهای خود نخرد؟! مگر عربستان که بزرگترین صادر کننده گندم در خاورمیانه است دجله و فرات دارد؟! ای ی ی برادر دست به دلم نگذار که خون است!! می گویم عشتار می گوید تشنه ام شهرم خشک است! دیگر چه بگویم!!!
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو :-)) از دست تو و کامنتهات :-))))) فقط می خندم ها!
شنبه 2 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
مسلمان واقعی راستگو.
شنبه 2 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. huria - دانمارک - کپنهاگ دوست عزیز لطفاً بجای نام ایران از " جمهوری اسلامی ایران" استفاده کنید. سپاسگزارم
شنبه 2 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. ((. من هیچ وقت به هیچ ملیت و نژادی توهین نمیکنم. عرب زبانهای کشورم رو همونقدر دوست دارم که آذری زبانهای نازنین و بختیاریهای سلحشور و کردها و.... نوکر همشون هم هستم.))آفرین دوست گرامی.این سخنت خوب بود.همه در کشور با هم برادر هستیم و هر کس باورهای خود را دارد.باید تلاش کنیم مردم را از راه ملی گرایی متحد کنیم.نه از راه مذهب.همه از جمله مسلمان و مسیحی و زرتشتی و بهایی و یهودی و اشوری و فارس و آذری و عرب و کرد و .. و حتا بیدین با نام ایران به آزادی و سرافرازی می رسیم.
شنبه 2 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
huria - دانمارک - کپنهاگ. واقعا من در مورد آب کارون و کرخه اطلاعاتی کافی ندارم که قضاوت کنم تنها میدانم که سدهایی بر روی این رودها زده شده است که بتوانند برق بدست آورند و آب را هم به زاینده رود منتقل کنند که اخیرا هم تکمیل تر شده اند. البته با مجادله در ایت زمینه ها بجایی نتوان رسید و کار دولتمردان و متخصصان است که جلسات بگیرند و سیستم حقوقی معلوم کنند!. عرض کردم که از اینجهت که بینالنهرین مرکز شروع تمدن بوده و بمیزان زیادی. فرهنگ های دیگر را تحت تاثیر قرار داده است بحثی نیست. اما بحث اینجاست که تاسیس کشوری بنام عراق باعث انتقال تمام آن اعتبار فرهنگی به این کشور میشود یا نه؟!. مثلا اگر ایران در ادوار مهم تاریخ بشری صاحب بینالنهرین بوده آیا این اعتبار به ایران بیشتر میرسد یا به عراق؟!. عرض کنم که فعلا مهم این است که بنشینیم و ببینیم آیا عراق به تعادل لازم بعنوان یک کشور مستقل خواهد رسید یا اینکه میخواهد همچنان طبق گذشته بعنوان یک کشور مهاجم رفتار کند!.
شنبه 2 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
huria - دانمارک - کپنهاگ. فراموش نکنید که از اولین روز تاسیس جمهوری عراق (فکر میکنم 1957) اولین سخنرانی عبدالکریم قاسم بر علیه ایران بود! و ادعای اهواز و خرمشهر را مطرح کرد! راه اندازی رادیو بر علیه ایران از همان اوایل ! تاسیس ارتش بسیار قوی که هیچ توجیهی جز آماده سازی برای حمله به ایران نداشت وگرنه عراق نیازی به چنین ارتشی نداشت! همه میدانستند که ایران قصد حمله به عراق را ندارد و ادعایی بر هیچ بخشی از عراق ندارد با اینکه اصلی ترین میراث های ملی و فرهنگی ما در آنجا هستند مثل ایوان مداین و مقبره امامان شیعه و.. ! این بدبینی عراقیها تا امروز هم ادامه دارد که شما میفرمایید ایران از ما استفاده میکند برای مبارزه با غرب! من معتقدم اینها توهمات است ! شما بدلیل ثبات نداشتن نیاز به دشمن فرضی دارید. من فکر میکنم بایستی روی عراق کار کنید و انشاالله که بتواند ثبات بگیرد وگرنه بنظرم بهترین گزینه ملحق شدن به ایران است که از نظر مذهبی و تاریخی و نژادی نزدیکترین تمدن محسوب میشود.
شنبه 2 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
huria - دانمارک - کپنهاگ. در خصوص تاریخ میهنم باتو بحثی ندارم چرا که شایسته این نیستی .در کامنت سوم خواستی بقول خودت بمن توهین کنی و مرا خانم فریدون نامیده ای عرب نادان!! در فرهنگ آریایی زنان منزلتی بس والا دارند و بخصوص در جنبش اخیر دختران و زنان ثابت کردند که نه تنها عقلشان از مردان بیشتر است بلکه شجاعت و دلیریشان هم افزون از مردان است. ای عرب نادان!!! بدان زمانیکه من برای تظاهرات بیرون میرفتم ترس بر من غلبه میکرد و بارها قصد بازگشت داشتم و تنها چیزی که بمن شهامت ماندن میداد شیرزنان میهنم بودند.این افتخار است که زن ایرانی باشم
شنبه 2 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان . اول در مورد امام 13. تو درست میگویی امام ما بود بعد فکرکردیم ادم جنایتکاری است و مثل تو اعتقاداتش بو میده اینکه بشما تقدیمش کردیم پای هم پیر شوید.من اگر بدونم که تو واقعا در جبهه ضد اسلام هستی همین فردا مسلمان میشوم ولی مطمئنم اگر فردا شغل دربانی سفارت در سوئد را بهت بدهند روی مرتضوی را سفید میکنی.در مورد huriaهم هنوز بر موضع خودم پا میفشارم که این نمک نشناس که حتما در ایران متولد شده وبه مدرسه رفته وقیحانه مشتی اراجیف که ادمهای بی سوادی مثل ترا بوجد میاورد را بنام دردنامه در سایت ایرانیان منتشر میکند.در جفنگیات اولش هیچ نامی از ماد ها وپارسها هخامنشیان و اشکانیان و ساسانیان نمیبرد . در کامنت دوم 714 سال گذشتکانش ایرانی میشوند که مزورانه حکومتهای ایرانی بعد از اسلام را حذف میکند.و تو نامت ایران زمین گذاشته ای هیچی نفهمیدی . او دارد به ریش ادمهای ساده لوحی مثل تو میخندد. فکر کردی اگر بگویی نفهمیدم بهت میگویند بیسواد به همین خاطربه به و چهچه راه انداختی.انکه شایسته است با خمینی و سایر شهدای صدر اسلام بخصوص سلمان فارسی خائن تو یک قبر باشد.
شنبه 2 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
huria - دانمارک - کپنهاگ . ای عرب نادان!!کتابهای دینی ات را بخوان تا بدانی زمانی که اجدادت در اطراف کعبه برای دایه گی و امادگی شیر دادن سینه های خود را در معرض دید میگذاشتند و زمانیکه اجداد دیگرت در معبد ایشتار با دید مذهبی دو سال بدن خود را در معرض فروش گذاشته وروسپی گری میکردند(م- والتاری در سینوهه) زنان ایران من سرپرست کارگاههای مختلف بوده و تا دوبرابر مردان زیر دستشان خقوق میگرقتند وخود را از مردان بیگانه دور نگه میداشتند (از زبان داریوش نوشته انا ماری کخ ترجمه از 33000 کتیبه تخت جمشید) .در جایی دیگر جستجو کن اینجا فرزندان ایرانند
شنبه 2 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
saeed1 - کانادا - تورونتو. پیداست که حسن نیت دارید اما بگذارید دراینکه مخالف هم باشیم باهم موافقت کنیم. در پایان برادر گرامی شما همانطور که حاضر نیستی ابهای کشورتان نام دیگری پیدا کنند ما هم هرگز به ملحق شدن کشورمان بهر سرزمین دیگری تن نخواهیم داد. موفق باشید. آنتی اسلام - ایران - اهواز . به یاد خواهم سپرد.ممنون
شنبه 2 آبان 1388

bager63 - نروژ - شی
آنتی اسلام. ببین دوست عزیز . من اصلا با عقاید شما مشکلی ندارم و به اصل احترا م به عقاید مختلف در چهار چوب بحث منطقی اعتقاد دارم. اما این چند مدت مشکل من با نوع ادبیات شما در مورد مذهبی است که بقول خودت حتی اکثر نزدیکترین اقوامت دارند/ اکثر آن مردم ملیونی که در خیابان باتوم خوردنند این دین را دارند/ و یک و نیم ملیارد مردم این کره خاکی این دین را دارند. ادبیات شما سراسر ناسزا/ تحقیر و مطلق گرا است.
شنبه 2 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
armin2006 - ب - ب . ((شما از این مردسالارها هستید و فقط به خاطر کثافتکاری چسبیدین به دین اسلام و بس.)) میخوام بدونم تو من و دیدی میشناسی به چشم خودت دیدی من کثافت کاری کردم یا اینکه مثل بقیه رفیقات واسه خالی کردن دق و دلت دست به دامن نا سزا و تهمت شدی؟
شنبه 2 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
آنتی اسلام - ایران – اهواز. ((امید وارم بعد از این توضیحات فرق ×نژاد× و "مذهب" )) ((من هر کامنتی رو یک بار فقط میخونم ( اما میخونم!)) دوست عزیز فکر میکنم که در مورد درک مطلب کمی بیشتر باید کار کنید بر خلاف ادعاتون بعضی از جوابیه هاتون ربطی به کامنت نداره . در ضمن هنوز خیلی زود رنگ عوض میکنی هر جا هم که لازم باشه بعضی از جملات منطقی رو به راحتی نادیده میگیری یا در عین وضوح جوری دیگه برداشت میکنی. ((من هنوز هم روی حرفم هستم و اسم شیعه رو لکهء ننگ کشورم میدونم و باعث فساد منطقه و فتنه در منطقه)) وقتی گنده گندهای تنها دولت شیعه دنیا سرشون به آخرهای کجاها که بند نیست {وارد جزییات نمیشم} باید هم همچین فکری بکنی اما خرزمار محقق جامعه شناسهای غیر مسلمون نظریه هاشون 180 درجه در مورد تشییع عوض شده مثل آقای دکتر اسلووی ژیژاک.
یکشنبه 3 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . ((چی شده سایت چند .. حزب اللهی را از سایت بیرون کرد همانها با ای دی جدید؟؟؟؟؟؟ فرهاد نام ایرانی است.کلب علی و حمار علی برازنده ی امثال تو تازی زاده ی ..است.)) تقصیرت نیست دیگه ضد اسلام بودن بی چشم و ریی به بزرگی دریا میخواد که هزار ماشاا.. تو و رفیقات خوب به نمایش گذاشتین میخای بدونی - farhad1124 از دبی کیه پس یه نگاهی به کامنتهای این آدرس بنداز که جواب رفیقت zebelkhan - آمریکا - سن خوزه رو در مورد همین تهمتی که عادت دارین میزنین دادم در ضمن اسم واقعی من همون فرهاد هست . https://www.iranianuk.com/article.php?id=37786 .
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - یک گروه شیعه به لیدرشون لقب ((ام المومنین)) نمیدهند. اگر نمیدونی چرا بگو تا بیشتر توضیح بدم.
یکشنبه 3 آبان 1388

azadan - کانادا - ونکوور
همه عراقیها عرب نیستند بلکه عراق کنونی سرزمین اصلی تمدن کهن بین النهرین یا Mesopotamia است. ساکنان نخستین آن از 9000سال پیش در منطقه ای شامل عراق و سوریه و اردن و اسراییل کنونی ساکن شدند و تمدن انان از 6000 سال پیش آغاز شد. آسوریها، کلدانیها ، سومریها و بابلیها زیر عنوان سامی نژاد گروه بندی میشوند. قوم عرب قومیست که منشا شان مزدم ساکن شبه جزیره عربستان و صحرای سوریه است و آنها هم جزو گروه سامی ها هستند. از اقوام عرب میتوان از قوم ثمود و عاد نام برد که از میان رفته اند.
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
ایشتار الهه تمام روابط جنسی بود که در تمام معابد بابل پرستش میشد. در آیین او فاحشه گری امری مقدس بود. شهر مقدس او اوروک "شهر فاحشه های مقدس" نامیده میشد. و خود او "فاحشه خدایان" (courtesan of the gods) لقب داشت. در معابد بابل دختران جوان خود را وقف ایشتار میکردند و از طرف ایشتار خود را در اختیار زائران قرار می دادند. دستمزد آنها متعلق به معبد و کاهنان ایشتار بود.
یکشنبه 3 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
saeed1 - کانادا - تورونتو - طبق مقررات بین المللی تمام کشورها تا سال 2010 اجازه ساختن سد بر روی رودخانه های مرزی را دارند و پس از آن به هیچ وجه اجازه ساختن سدهای مرزی و فروش آب آن را ندارند. دولت آقای خاتمی با هوشیاری به موقع شروع به احداث سدهای مرزی به خصوص در مناطق شمال غربی - غرب و جنوب غربی نمود. دولتهای سوریه وترکیه نیز با ایجاد سد بر روی دجله و فرات سعی می کنند تا آب آنها را در کشورهای خود نگه دارند.(مثل سد حافظ اسد بر روی فرات). حتی افغانستان نیز با ایجاد سد بر روی هیرمند باعث خشک شدن دریاچه هامون شده است. به هر حال دهه های آینده سالهای بحران آب است. با توجه به اینکه عراق دومین کشور منطقه از لحاظ دارا بودن منابع نفت است می تواند با ارز حاصل از فروش نفت از کشورهای ایران - ترکیه و سوریه آب خریداری کند.
یکشنبه 3 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
freydun - ایران - شیراز. کتاب سینوهه میکاولتاری یک رمان است که نویسنده در دهه 1940 نوشته و کمترین ارتباط را با نوشته های منسوب به سینوهه که در اهرام مصر یافته شد دارد! شخصیتها و حوادث عموما ساخته نویسنده است! لطفا به این کتاب استناد نکنید!
یکشنبه 3 آبان 1388

azadan - کانادا - ونکوور
در زمان باستان چند خدایی میان تمدنهای بین النهرین و یونان رواج داشته و هر عنصر یا مفهوم مورد ستایش انزمان دارای یک خدا و نگهبان بوده. ایشتار خدای عشق و جنگ و س.کس بوده است. بهرحال هرچه بوده از الله یکی از خدایان کعبه بی آزار تر بوده که اعراب وحشی شبه جزیره عربستان را تنها به غارت و آدمکشی و اسارت و برده گیری و غنیمت گیری تشویق میکرده است.
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saeed1 - کانادا - تورونتو . بر همه روشن است صدام جنگ را آغاز کرد ولی سرداران سپاه حکومت مورد علاقه شما بر ادامه این جنگ خونین پافشاری کردند و تا هشت سال کش دادند و سبب مرگ یک میلیون انسان و معلول شدن هزارن تن و از دست رفتن سرمایه های ملی و ورشکستگی اقتصادی ایران شدند. همین الان هم گروهی در وین بر سر مسائل هسته ای توافق کردند ولی برخی سرداران سپاه با ان مخالفت کردند. این یعنی اعلان جنگ با غرب! حالا باز هم عبدالقاسم و ابوجاسم عراقی جنگ را شروع کردند یا یک مشت لات و بی سر پا به اسم فرمانده سپاه پاسداران؟
یکشنبه 3 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - راه مالرو ...... آرتمیا جان! میگم پاشو برو عراق واسه عملیات انتحاری ثبت نام کن! لااقل آرزو به دل نمیمیری!!!
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saeed1 - کانادا - تورونتو . ضمنا سپاه در عراق دخالت میکند و این جمهوری اسلامی است که از زمان به وجود آمدنش به دشمن فرضی چسبیده است. البته برای ادامه چنین رژیمی به دشمن فرضی نیاز هست. شکی نیست صدام دشمن بشریت بود، ولی جمهوری اسلامی با کدام کشور سر سازگاری دارد؟ امریکا که شیطان بزرگ است. انگلیس دشمن است. اسرائیل باید از روی نقشه پاک شود. فرانسه و دیگر کشورهای غربی کافر و شیطانهای کوچک هستند. عربستان وهابی و کافر است. اعراب همه وحشی و متجاوزند. میماند چند کشور کوچک و فقیر افریقایی و آسیایی. دوستان رژیم هم که کمونیست و بیخدا هستند یا یک مشت تروریست عرب. ما نفهمیدیم اگر اسلامی هستند چرا با مسلمانان سنی سر جنگ دارند و چرا با کافران رفت و امد میکنند ؟
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این جمهوری اسلامی هم زورش به این عراقیهای بیچاره رفته که سی سال در جنگ و خونریزی میان یک مشت جاه طلب فاسد به سر برده اند و تازه میخواهند نفسی بکشند. کشور ما را نه اعراب بلکه روسیه چاپیده است و به گفته خودشان تا کنون 70 میلیارد دلار هزینه این چرندیات غنی سازی و نیروگاه بوشهر کرده اند و هنوز هم هیچی ندارند! انوقت به جای اینکه یقه روسهای بهره کش را بگیرید چسبیده اید به تحقیر عراقیها که نفهمند و چه و چه. شما که خیلی میفهمید به جای این کاری کنید از شر روسها رها شوید.
یکشنبه 3 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
saeed1 - کانادا - تورونتو . رمانهای والتاری مجموعه ای از واقعیتهای تاریخی است که بارها توسط خودش و شادروان دبیح ا. منصوری بر ان تاکید شده و هدف دو این بزرگواران تبدیل تاریخ خسته کننده به مطلب و کتابی جذاب برای خواندن بوده و به مستند های تاریخی کاملا وفادار بوده است.اگر ان بزرگوار منبعی دارد که خلاف این را ثابت میکند ذکر بفرمایید.در ضمن رمان سینوهه در 1945 نوشته شده است
یکشنبه 3 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
azadan - کانادا - ونکوور arashbehdin - امریکا - اتلانتا saeed1 - کانادا - تورونتو. دوستان گرامی و اهل قلم. از توضیحاتتان سپاسگزارم. freydun - ایران - شیراز همسایه محترم. خدای من هم زن بود. پس ارزش ىک شیرزن ایرانی و خود و زن بودنم را اشکارا اگاهم. ارزش کاربران هموطن و این سایت ایرانی را هم میدانم پس به بحث نامحترمانه ادامه نمیدهم.بدرود
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
عراقیها اکنون خوشحالند از شر دیکتاتوری مانند صدام رها شده اند و به استقلال نسبی رسیده اند هرچند راه درازی به دموکراسی مانده است ولی امید ان هست که روزی به شکل قابل قبولی از جامع مدنی دست یابند. این عراقیها مگر مخشان عیب کرده بیایند زیر بار حکومت ولی فقیه ایران تا یک ملای مفلوک متحجر و یک بوزینه و یک مشت سپاهی جنایتکار برایشان تصمیم بگیرند؟!!! ما ایرانیها به اندازه کافی بدبختی و مکافات با این رژیم دیکتاتور داریم و از نظر ثبات سیاسی حتی از عراق هم عقب تر هستیم. تا چند سال دیگر اوضاع عراق از ایران بهتر خواهد شد هم از نظر مالی هم سیاسی.
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
huria - دانمارک - کپنهاگ . امیدوارم همانطور که شما از شر صدام رها شدید ما هم از شر این حکومت ولی فقیهی رها شویم. البته این حکومت به عراق هم کم آسیب نرسانده.
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
با این رویه ای که حکومت اسلامی ایران را اداره میکند به زودی شاهد خشکسالی در ایران خواهیم بود و ایران باید آب هم وارد کند. زاینده رود نزدیک دوسال است خشکیده، آیا کشورهای همسایه مقصرند؟ نگران عراق نباشید انها به زودی دستگاههای آب شیرین کن وارد میکنند و خودکفا خواهند شد. بهتره غصه ایران هفتاد میلیونی را بخوریم که به خاطر بی لیاقتی حکومت آخوندی/نظامی به زودی نه بنزین خواهد داشت نه آب. این عقب مانده ها بدشان نمی آید ایرانیان سوار بر شتر اینور انور بروند در حالیکه اعراب سوار بر بنز و بی ام دبلیوهای صد هزار دلاری میشوند.
یکشنبه 3 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
gogoli - ایران - تهران . اول ضعیفه های را ببر پیش همین ام المومنین. من که از دینت متنفرم توو فامیلت که عاشق اسلام هستید باید به عراق بروید دست مستر الفرهاد را هم بگیر.
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
freydun - ایران - شیراز . شما سر چه چیزهایی بحث میکنی! چه اهمیتی داره 4 هزار سال پیش عده ای روسپیگری میکرده اند؟ همین الان در مملکت ما بسیجی و پاسدار زنان و مردان مبارز را دستگیر کرده و بهشان تجاوز کزده اند و میکنند. بقدری به عده ای بدجور تجاوز کردند که نمیتوانند راه بروند. صدها انسان بیگناه را به دلیل شرکت در تظاهرات کشتند. ضمنا این آقایان رژیم صدها روسپی خانه شرعی و غیر شرعی به راه انداخته اند و دختران ایرانی را در امارات میفروشند. چرا از واقعیتهای کنونی کشورمان حرف نمیزنید و چسبیده اید به هزاران سال پیش؟
یکشنبه 3 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
freydun - ایران - شیراز . بابا چقدر خشن هستی.عزیز .جمهوری اسهالی در زمان اعدام وتجاوز و سنگ سار می گویند چی الله و اکبر.مردم می روند بالا پشت بان می گویند چی . الله و اکبر یا می گویند یاحسین موسوی.همین افراد یا مردم عزیز سرزمینم ایران در گردنشان فروهر انداخته اند.باز می گویند الله و اکبر. صحبت از تاریخ 7000 ساله می کنند صحبت از کورش و داریوش اول.دوم وسوم میکنند.صحبت از قادسیه و بالا هائی که انها سر نسل ما اورده ان می کنند ولی باز می گویند الله و اکبر.ایا نمی شود بجای ان شعار های زمان انقلاب اسهالی 57 . شعرهائی با نام فریدون و ارش و میترا و کاوه سر دهیم.این حرفتان کاملا درست است که اگرکاره ای شوم ریشه هر چی مسلمان را از ایران خشگ می کنم.نه تنها اسلام را بلکه مذهب را.نگاه کن در اینده اگر سر این مردم مانند 57 گلاه نرفت. من نظرم را دادم عزیز.هرچی دلت می خواهد می توانی بگوئید.جوابتان را دیگر نمی دهم.چون حرفی برای گفتن ندارم.شاد پیروز باشید با مبازه مدنی
یکشنبه 3 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
freydun - ایران - شیراز. دوست عزیز. اولا ترجمه های مرحوم منصوری مقداری از اصل اثر فاصله داشته اند که حالا به آن کار نداریم. رمان ولتاری از هیروگلیف های سینوهه. الهام گرفته است ضمن اینکه مصر شناسان سالها در مورد اینکه اساسا هیروگلیف های سینوهه چه میزان واقعیت داشته و چه میزان داستان سرایی. در آنها بوده است بحث کرده اند و در نهایت به آنجا رسیدند که این اثر یک داستان سرایی باستانی است. به کتاب ؛ مقدمه ای بر زبان و فرهنگ هیروگلیف های مصر؛ اثر جیمز آلن مراجعه بفرمایید.
یکشنبه 3 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIA-SW - سوئد - راه مالرو ...... اصلا بمن چه! نمیخوای نرو! ولی این آخرین فرصته ها! عزرائیل که بیاد سراغت حسرت این فرصتو میخوری!!!!!
یکشنبه 3 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. مثل اینکه شما تو باغ نیستی؟؟ پا پتی میپری وسط و ارائه فضل میکنی دوستی نقل میکرد در خبرها نوشته شده بود: دزدی که به مغازه پرنیان دستبرد زد دستگیر شد. ادم خیری که تا سال پیش تابلو بالای مغازه اش برای همه نشان نیکوکاری بود !!! میدان وفا؛؛ اینجا روزهای جمعه آش مجانی است؛؛ مردمی که خبر را از قسمت تا شده روزنامه(میدان وفا ؛؛اینجا روزهای ...) خوانده بودند جمعه کاسه بدست صف کشیده بودند.اقا ارش اول کامنت های قبلی را بخوان بعدا کاسه ات را بگذار تو صف !!!! مرسی که از اتلانتا میگویی تو ایران چه خبر است!!! چون مردم تو ایران خبر ندارند خصوصا انها که بهشون تجاوز شده.بازم فضل پردازی کن
یکشنبه 3 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. لطفا ابتدا توضیح دهید که چطور به این نتیجه رسیده اید که حکومت فعلی ایران مورد علاقه من هست؟!!!
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saeed1 - کانادا - تورونتو . شاید برداشت من درست نبوده به هرحال عذر میخواهم.
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
freydun - ایران - شیراز . ادم بیسواد اصلا خودت هم فهمیدی چه گفتی؟!! تو یک پاچه خوار رژیمی وگرنه اینجور منکر ستمها و تجاوزات به مردم نمیشدی. آخه آدم ساده خبر جنایات رژیم همه جا در رسانه ها هست و نیازی نیست در جایی باشی تا ببینی چه خبر است! شما ظاهرا هنوز در همان 1400 سال پیش به سر میبری مثل اینکه از دنیای امروزی خبر نداری. انگلیسی هم بلد نیستی ظاهرا وگرنه چارتا خبرگزاری خارجی رو میخوندی میفهمیدی با وجود تویتر و فیس بوک خبر ها ثانیه ای پخش میشه. شما برو دنبال همون امام غایبت سر چاه و کاری به تاریخ اجنبی نداشته باش.
یکشنبه 3 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
freydun - ایران - شیراز . یک نگاهی به کامنتهات انداختم سراسر موج میزند از نپختگی و نا آگاهی تاریخی و ضعف نگارش فارسی. متاسفانه نگارش شما از خانم حوریه که بهش ایراد گرفتی چند درجه ضعیفتر و نامفهوم تر و بسیار عامیانه است. به هر حال من قصد دعوای شخصی ندارم ولی این درست نیست که گذشته تاریخی ملتهای دیگر را چون ازشان خوشمان نمی آید انکار کنیم. وقتی امثال تو از تمدن دیگران تنها روسپی گری عده زن را میبینند دیگر چه انتظاری از آدمهایی مثل شاهسون میشود داشت که تاریخ شاهنشاهی ساسانی را تنها با حرمسرای انان میشناسد. ظاهرا این حکومت اسلامی مردم را جوری بار آورده که تنها به مسائل پایین تنه ای توجه کنند.
یکشنبه 3 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. من بتو گفتم اول کامنتهای قبلی من و حوریا را بخوان .تصور من بر این بود که تو از کامنت سوم وارد ماجرا شدی ولی مثل اینکه این سایت را با خونه تان عوضی گرفته ای که گاله را باز میکنی و با بوی گند دهانت باعث خجالت اجداد تازی ات میشوی.ای بیچاره عقب افتاده!!! تو معنی کامنت های خودت هم نمی فهمی چه رسد به کامنتهای دیگران. وابستگی رژیم بما نمی چسبه چون حتا مسلمان زاده هم نیستم چه رسد به مسلمان که دنبال امام حاضر یا غائب بروم !!! البته دقیقا میدانم تو چطور پایت به امریکا رسیده وپاچه خور چه کسانی هستی.؟؟؟و دقیقا هم میدونم سرت تو کدوم اخور است و چرا از ایرانی و تاریخش متنفری وگاله را باز می کنی و فحش میدهی. تو بخودت اجازه میدهی کل مردم ساکن ایران حتا من غیرمسلمان را دست پرورده رژیم و فکر کننده به پایین تنه بنامی.تو وقیحترین موجود در این سایت هستی و این بخاطر تربیت تو است.باز برایم روشن است در کدام شده ای!!؟؟ انکه با پایین تنه اش فکر میکند تویی ای بیچاره مریض
یکشنبه 3 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
arashbehdin - امریکا - اتلانتا . دوست عزیز. بحث من با خانم حوریه در مورد تاریخ روابط ایران و عراق و تمدن بینالنهرین بود که شما هم وارد بحث شدید و خیلی مایل را گفتید. تنها موردی که ممکن است از بین فرمایشات شما مورد بحث ما واقع شود قضیه دخالتهای ایران در عراق است. من منکر 100 درصد آن نیستم چون اطلاعات موثق ندارم .شما هم نبایستی روی آن زیاد تاکید کنی چون حتی امریکایی ها که اینقدر تاکید داشتند نتوانستند دلایل موثقی ارایه دهند! البته با اینکه من منتقد حکومت هستم ولی در هر موردی که بحث بین ایران و امریکا باشد بنا به احساسات ملی گرایانه طرف ایران را میگیرم مگر اینکه ثابت شود که واقعا ایران در طرف باطل قرار دارد! به شما هم همین توصیه را میکنم چون به هر حال با مرور زمان حکومت ایران مجبور خواهد بود به مردم متمایل شود ولی اگر ما بر اثر اشتباه طرف بیگانه را گرفته باشیم و به مملکت لطمه ای خورده باشد تا ابد خود را نخواهیم بخشید! در مورد ایران و عراق هم شما لطفا تا جای ممکن طرف ایران را بگیرید!
یکشنبه 3 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. جانا سخن از زبان ما میگویی. همیشه ارادتمند بوده و هستم عزیز انساندوست. توجه بفرمایید دوست خردمند که مشکل من با پدیده یک حسود و هزار ایدی مربوط به امروز و دیروز نیست و اصلا در شان شما نیست با او همکلام شوید. نشان به ان نشان که این کاربر به ظاهر جدید ایدی مرا انطور که یکسال پیش معرفی کردم بیان می کند. البته کاری به او ندارم انقدر از قضیه بمبگذاری دیروز در بغداد شوکه شدم که یک نظر نامحترم غصه ام را بیشتر نمی کند.در عوض فقط از این خشنودم که میهن زیبایتان انسانهایی واقعی و ادیب چون شما دارد و امیدوارم شما و هممیهنان همفکر و بزرگوارتان به ارزوی دیرینه تان که ابادانی و رفاه وطنتان است برسید. که بیشک شایسته بهترینید. درود بی پایانم تقدیم شما دوست ارجمند.
دوشنبه 4 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
saeed1 - کانادا - تورونتو کاربر گرامی. اقای ارش از حق دفاع کردند نه عراق و از باطل که همان رژیم فعلی حاکم بر کشورتان است نکوهش نمودند نه ایران. جنایات رژیم فعلی بر همه ثابت شده علی الخصوص بر هممیهنان دربندتان و ابدا جای شک و تردیدی در ان نیست اگر میبینید که من در بیان جنایات رژیم زیاده روی نمی کنم فقط به خاطر امنیت جانی در کشورم است. چون دقیقا میدانم چگونه در انجا اثبات وجودمی کنند! و شک نکنید که حوادث اخیر مربوط به شیعه یمن هم به( این از دید شما شاید گنهکاران) جمهوری اسلامی ارتباط دارد. دوست عزیزُفقط امیدوارم فریب اینها را نخورید. ما شیعه سابق عراق یکبار خوردیم و عواقبش را هم دیدیم و هنوز می بینیم.به امید ابادانی ایران و عراق و محو دورویی بزرگترین معضل اجتماعیمان.
دوشنبه 4 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
تقدیم به تمامی عاشقان تمدن و فرهنگ و دردمندان ایران و عراق. شعری از ملک الشعرای بهار در سوگ ذهابی شاعر نامور وایران شناس عراقی.* دجله بغداد در سوگ ذهابی خون گریست/نی خطاگفتم که شرق از نیل تا سیحون گریست*اشکریزان گشت بغداد از غم فرزند خود/همچو اتن کز غم هجران افلاطون گریست*خاک بر سر ریخت نظم و اشکریزان گشت نثر/هر یکی اندر غمش موزون و ناموزون گریست*دوش بر خاک مزارش خیمه زد ابر بهار/خواست تابر مرگش از چشم بهار افزون گریست*خنده ای دندان نما زد رعد و گفتا کی حسود/قطره کمتر زن٫ تو اب افشانی و او خون گریست**(بند دیگری از این قصیده زیبا)**گفتم از ری رخت بر بندم سوی بغداد من/پیشواز اید شوم از دیدنش دلشاد من*دیدنم را سر کند از دل مبارک باد او/دیدنش را سر کنم از دل مبارک باد من*برکناردجله ی بغداد بنشینیم شاد/چابه ای بر خواند او شعری کنم بنیاد من*شعرها خواند به وصف دامن البرز او/چابه ها خوانم به وصف دجله بغداد من*از کفم یاری چنان این چرخ کج بنیاد برد/شکوه ها دارم زدست چرخ کج بنیاد من*
دوشنبه 4 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. freydun - {{.محقق جامعه شناسهای غیر مسلمون نظریه هاشون 180 درجه در مورد تشییع عوض شده مثل آقای دکتر اسلووی ژیژاک....}} اول اینکه شما یه جوری حرف میزنید ( جمع) مثل اینکه همهء جامعه شناسهای غیر مسلمون سر تغییر دین و گرویدن به دین اسلام و بخصوص مذهب شیعه صف کشیدن!!! این آقای "اسلاوی ژیژکِ" مارکسیست کمونیست؛ اگر خیلی از مذهب شیعه خوشش میاد چرا تغییر دین نمیده؟!!! دوم اینکه من ژیژک رو تا حدودی ( نه زیاد؛ چون از همون روزی که دیدمش؛ برای من پالس منفی بود و اصلاً باش حال نکردم مثل خیلی های دیگه!) میشناسم و یکی دوتا از مقاله هاشو خوندم و همینطور یکی از مصاحبه هاشو گوش دادم. و همچنین با توجه به سابقهء ایشون و بیوگرافی اش؛ در کل میتونم بگم؛ ایشون یکی از آن نرمال ترین ( غیر طبیعی!) آدمهایی است که تا به حال دیده ام!!! تا همین چند هفته پیش به شدت از برنامه اتمی ایران حمایت می کرد.ضمنا ایشان از مدافعین سرسخت هوگو چاوز است. اما باز هم خوشحال میشم از ایشون مقاله یا مطلب و یا کتاب بخونم. اگر حرفی در رابطه با اسلام یا شیعه زده؛ از شما دوست عزیز خواهش میکنم به من هم نشان دهید.
دوشنبه 4 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
huria - دانمارک - کپنهاگ. دوست عزیز شما نمیتوانید حساب حزب بعث و صدام را بطور کامل از حساب مردم عراق جدا کنید و به بهانه دیکتاتور بودن آنها از عراق صلب مشیولیت کنید! کشور ما در مقابل عراق مظلوم واقع شد و سازمان ملل هم آنرا تصدیق کرده است! تا کی میخواهند 1000 میلیارد دلار غرامت جنگی را ندهند؟ شما کویت را حدود یکماه اشغال کردید و مدتهاست غرامت آنرا داده اید! این ربطی به مسایل داخلی ایران ندارد. الان بیش از 50 سال است که عراق به اتکا به عربستان با ایران خصومت میورزد! اگر شما مدارکی در مورد دخالت ایران در عراق دارید لطفا ارایه دهید. وگرنه آنها را تکرار نکنید!
سه‌شنبه 5 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
huria - دانمارک - کپنهاگ. برای ابادانی ایران ارزوی کردی ؟؟ سپاس!!!میدانی ایران کی به ابادانی میرسد؟؟؟ اگر قیافه نحس و لاشه های متعفن و متحرک جنایتکاران عراقی مثل ا..ت الله شاهرودی- ا..ت الله لاریجانی وبرادران--عبدل پاسدار عراقی و سایر عراقیهایی که با امام اهریمن و جنایت به ایران امدند را روانه عراق کنیم .در ضمن وطن فروشانی مثل arashbehdin - امریکا - اتلانتا هم همراهشان خواهیم فرستاد.این ..که از گلایه من ناراحت و شروع به توهین به 70 میلیون ایرانی کرد .ادم بدبختی که از هندوانه تو بوجد امد و عراق دوست و تاربخ شناس ملتها شد!!! این ارزان فروشترین موجود زاده شده در ایران بود و تو زن شیعه عراقی!! تو هر چه میخواهی از شیعیان وسنی ها بگو .ازجمهوری اسلامی و فحش بده از دخالتشان در یمن و عربستان و عراق و غیره ولی سعی نکن در تاریخ میهن من وافتخاراتش وتمدنهایش دست ببری که بار دیگر بتو خواهم تاخت
سه‌شنبه 5 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
saeed1 - کانادا - تورونتو. اقای محترم. مدرکی از این بالاتر که رهبر میلیشیهای جنایتکار بعد از کشتارهای متعدد به قم پناه اورد! مدرکی از این واضحتر که تا چندی پیش دکانهای مزدورخری از جانب رژیم به اسامی مختلفی که به الله ختم میشوند در جای جای عراق دیده میشدند که گفتم به لطف بالارفتن توان معیشت انسانهای فرومایه هم کمتر شده اند. غیر از دهها شهادت عینی خودم که چگونه احزاب مختلفی که در زمان جنگ با ایران همکاری می کردند بعد از سقوط صدام بلای جان مردم شدند به فرمان رژیم. گفتم گفتنیها بسیار است ولی نمی توانم بگویم چون اگر هم بگویم شما کاری از دستت بر نمی اید. در ضمن بله حساب حزب بعث از ما جداست. شما گویا مقابر دسته جمعی را ندیده ای؟! ایا حساب رژیم ج.ا. از مردم جدا نیست؟!
سه‌شنبه 5 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
saeed1 - کانادا - تورونتو در ثانی چه کسی گفته عراق با عربستان همکاری دارذ؟ اخوی گرامی ملک عبدالله بی نزاکت حتی حاضر به استقبال از اقای مالکی نشد و هواپیمایش فرود نیامد! انوقت شما از همکاری صحبت می کنی! بعد هم اگر شما از رژیم فعلی ناراضی هستی چرا اصرار داری که امکانات بیشتری با پرداخت غرامت در اختیار ان قراردهیم. ایا به اندازه کافی برای محو بشریت در کشورهای شیعه نشین از جمله کشور خودتان تلاش نمی کند که بخواهیم تشویقش کنیم. اگر مطمئن بودم این مبلغ صرف خدمت به ملت ایران می شود همین فردا تلاشم را برای برگرداندنش به شمامی کردم. ولی در حال حاضر خیر. در پایان من یک شهروند عادی عراقی هستم که در دانمارک زندگی می کنم.و در محکوم کردن جنایت٫ هموطن و غیر هموطن نمیشناسم. شما چطور؟! با احترام فراوان!
سه‌شنبه 5 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
freydun. جنایتکاری ملیت نمیشناسد و انرا به شدت محکوم میکنم. اما من در تاریخ عراق دست نبردم بلکه تا مقداری بسطش دادم. اگر تاریخ میهنم افتخار توست بگذار باشد. چه بهتر. در هر صورت انتظار ندارم پاسخی برخوردار از ادب ایرانی از تو بخوانم. چون ایران با وجود تازیهایی چون تو که حتی حرمت هموطنت را هم نگه نمیداری هرگز اباد نخواهد شد.در پایان من به کسی فحش نمیدهم حتی دشمنم. با کسی هم نمی جنگم چون هیچ جنگی که در ان خونی یا حرمتی بریزد برنده ای نخواهد داشت. به صورت منطقی و بدون تسلیم عواطف شدن به تو مینویسم. ولی پاسخهایت همیشه لبریز از پیشداوری٫ نفرت و بطور خلاصه احساسات منفی بود که در یک فرهنگ غنی جایی ندارد. هر وقت توانستی عقلت را بر احساست غلبه دهی. نظرت را می خوانم. درغیر اینصورت نظراتت را از طرف من نخوانده بدان.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
huria - دانمارک - کپنهاگ. اینکه آن فرد به قم برود مدرک نیست! مثل اینکه خیلی از کسانی که در ایران خلاف کردند و کشتار کردند رفتند به فرانسه یا انگلیس یا .. حالا ما بیاییم بگوییم کار فرانسه یا انگلیس بوده !!! به هر حال من عرض کردم که منکر 100 درصد دخالت آخوندها در عراق نیستم و خودتان هم میدانید که جدا کردن قم و نجف غیر ممکن است ! منتها من میگویم دخالتها به شدتی که شما فکر میکنید نبوده چون شما همه مشکلات خودتان را میخواهید گردن دیگران بیندازید!! قبول کنید که خودتان مشکل دارید!. من نگفتم حساب بعثی ها با مردم عراق یکی است ! گفتم نمیشود 100 مردم عراق را منزه کرد از آن جنایات!! راستی شما فکر میکنید 600 نفر (اگر اشتباه نکنم )ارتش بعث همه کشته شدند یا رفتند خارج؟!!. اگر شما خودتان را کشوری مستقل از ایران میدانید دیگر غرامت باید داده شود و به شما مربوط نیست که دولت ایران با مردمش چگونه رفتار میکند!.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
huria - دانمارک - کپنهاگ. خانم محترم .حتی در کامنت با ادبانه صلح هم بمن بدترین فحشها را میدهید(تازیهایی چون تو...) و یک خط بعد عنایت میفرمایید(من حتی به دشمنانم هم فحش نمیدهم).و از من میخواهید عقل را بر احساسات غلبه دهم.چون عمیقا معتقدم خانمها با عقلشان و اقایان با زور و فریادهایشان فکر میکنند و معدود پیش امده من به خانمی بی ادبی کنم اگر از جانب من خاطر شما مکدر شده عذر میخواهم و تقاضای پوزش دارم. متاسفانه دو چیز مرا از دایره ادب و انصاف خارج میکند که میهن و خانواده ام است و مرا در مواردی به عکس العمل هایی دور از اخلاق و رفتار عادی فریدون رهنمون کرده است. ولی انصافا اولین کامنت من و جواب خودتان را مرور کنید.من شما را روانشناس یعنی دکتر لقب داده و جعل تاریخی شما را که کشورهای همسایه ایران در ان تبحر دارند با طنزی از عزیز نسین پاسخ گفتم ولی شما ...بگذریم برای شما کشوری با ثبات وارامش را ارزو دارم.
سه‌شنبه 5 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
saeed1 - کانادا - تورونتو دوست عزیز گویا من و شما هیچوقت با هم متفق القول نمیشویم. بهرحال موفق باشید. freydun - ایران - شیراز. جل الخالق. اقایان فریدون بالا و پایین یکی هستند؟! بهر حال ممنون٫ شجاعت به خرج دادی که معذرت خواستی و به همچنین. ولی جسارتا فکر می کنم یکعذر خواهی به هموطنت اقای ارش بدهکاری. در ضمن عرض کردم تازی٫ با استناد به کامنت قبلیتان که فرمودید به من خواهید تاخت. در هر صورت قصد بی احترامی نداشتم. و فکر می کنم اگر شما میدانستید چقدر به وطن و زبانتان علاقه مندم ان پیشداوری همراه با استهزا را درحقم روا نمی داشتید.موفق باشید
سه‌شنبه 5 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.