پیوند رحم شدنی است

پیوند رحم شدنی است

بسیاری از زنان نابارور مشتاق پیوند رحم هستند

دانشمندان بریتانیایی در جریان کنفرانس باروری در آمریکا اعلام کرده اند راهی را برای پیوند موفقیت آمیز رحم پیدا کرده اند.

آنها در جریان آزمایش روی خرگوش ها توانسته اند به آنها رحم پیوند برنند. این پیوندها با استفاده از خون معمولی بوده که باعث می شود رحم مدت بارداری را کاملا تحمل کند.

در تازه ترین تحقیق، که در کالج سلطنتی دامپزشکی در لندن انجام گرفته است، به پنج خرگوش با روشی که به رگ های اصلی، از جمله آئورت متصل است، رحم پیوند زده شد.

دو خرگوش تا 10 ماه زنده ماندند و معایناتی که بعد از مرگشان روی آنها انجام گرفت، نشان داد پیوند رحم ها موفق بوده است.

دانشمندان می گویند احتمالا جراحی و پیوند رحم در انسان ها تا دو سال دیگر امکان پذیر خواهد شد.

اما شماری دیگر از محققان گفته اند، فکر نمی کنند روشی که از آن استفاده شده است در مورد انسان بی خطر باشد و بسیاری از سازمان های تحقیقی نیز حاضر نشده اند هزینه این نوع پیوندها را متقبل شوند.

سازمان خیریه "پیوند رحم" در بریتانیا در تلاش بوده است برای هزینه انجام پیوند رحم در انسان 250 هزار پوند کمک مالی جمع آوری کند.

در سال 2002 پزشکان در عربستان سعودی یک مورد پیوند رحم در انسان را انجام دادند اما بدن بیمار بیشتر از سه ماه این عضو پیوندی را تحمل نکرد. رحم مذکور، از اهداکننده ای زنده به بیمار منتقل شده بود.

در بریتانیا هر ساله 200 زن داوطلب می شوند از رحم آنها برای خانواده هایی که بچه دار نمی شوند، استفاده شود. برخی از آنها بابت "اجاره" رحمشان پول دریافت می کنند.

ریچارد اسمیت، متخصص زنان و زایمان در بیمارستان همراسمیت لندن، در کنفرانس "انجمن آمریکایی باروری" در آتلانتا گفت که گام بعدی محققان بریتانیایی بارور کردن خرگوش ها از طریق "آی وی اف" خواهد بود.

در گذشته پیوند رحم در حیوانات از جمله در خوک و در میمون انجام گرفته بود اما محققان بریتانیایی معتقدند که روش جدید آنها دنیای پزشکی را یک گام به پیوند موفق رحم در انسان نزدیک تر کرده چون همه رگ های اصلی از جمله آئورت پیوند زده شده است.

به باور آقای اسمیت دلیل موفق نبودن پیوندی که در عربستان سعودی انجام گرفته بود ناآگاهی جراحان از پیوند درست رگ ها بوده است.

رحم پیوندی فقط قادر خواهد بود دوران باروری را تحمل کند و زایمان به طور حتم به روش سزارین خواهد بود. باروری زنی که رحم پیوندی دارد نیز باید از نوع آی وی اف باشد چون پس از پیوند رحم احتمال بارداری خارج از رحم زیاد است.

دکتر اسمیت اذعان کرد که از منظر حرفه پزشکی این روش "برای درمان ناباروری زیاده روی تلقی می شود" اما گفت در مقابل زنان نابارور زیادی به پیوند رحم علاقمند هستند.

bluestar - ایران - تهران
واااااااااای. چه مشکلاتی. چه دردآور. ((در بریتانیا هر ساله 200 زن داوطلب می شوند از رحم آنها برای خانواده هایی که بچه دار نمی شوند، استفاده شود. ))
جمعه 1 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
بدبختهای تازی پرست یاد بگیرید با اون اسلام عقب افتاده .ووووووو
جمعه 1 آبان 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
یعنی‌ حالا خیلی‌ لازمه همه بچه دار بشن، این دنیا چیه که کسی‌ بخواد آرزوی بچه هم کنه، بچه دار شدن جنایت است، اگه کسی‌ هم آرزو داره بره فکری به حال اون همه بچه بی‌ سرپرست کنه! در ضمن عربستان سعو‌دی هم بهتره پیووند رحم رو در مورد سوسمار که غذای اصلی‌ آنهاست انجام بده!.
جمعه 1 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.