بازداشت گسترده اصلاح طلبان در مراسم دعای کمیل

بازداشت گسترده اصلاح طلبان در مراسم دعای کمیل

محمدرضا جلایی پور و شهاب طباطبایی در دادگاه متهمان حوادث بعد از انتخابات

بر اساس گزارش های رسیده از تهران، مقام های امنیتی تعدادی از شرکت کنندگان در یک مراسم مذهبی در منزل بستگان شهاب طباطبایی، از زندانیان سیاسی بعد از انتخابات در ایران را بازداشت کرده اند.

نوروز، وب سایت خبری جبهه مشارکت، خبر داده در پی برگزاری مراسم قرائت دعای کمیل در منزل مادر همسر شهاب طباطبایی، عضو زندانی شورای مرکزی جبهه مشارکت، ماموران امنیتی در محل حاضر شده و تعداد زیادی از حاضران را بازداشت کرده اند.

شهاب طباطبایی، که رئیس ستاد ۸۸ ستاد جوانان حامی موسوی نیز بود، چند روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شد و چند روز پیش وکیل او اعلام کرد در دادگاه بدوی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش وب سایت نوروز در میانه مراسم دعای کمیل، ماموران وارد منزل خانم میراب زاده (مادر همسر شهاب طباطبایی) شده اند و به مردان حاضر در مراسم دستبند زده اند و آنها را به همراه تعدادی از زنان حاضر با خود برده اند.

از نهاد بازداشت کننده و تعداد بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست، اما فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده، به بی بی سی فارسی گفت که هنگام مراجعه ماموران، او هنوز به محل مراسم نرسیده بوده و وقتی به آنجا رسیده، دیده که ماموران سه ون را پر از بازداشت شدگان کرده و با خود برده اند. خانم محتشمی پور گفت نمی داند دقیقا چند نفر بازداشت شده اند، اما احتمالا حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر دستگیر شده اند.

اخبار متفاوتی از اسامی بازداشت شدگان منتشر شده، اما وب سایت نوروز خبر داده است که زهرا مجردی (همسر محسن میردامادی دبیرکل زندانی جبهه مشارکت)، محمدرضا جلایی پور و سعید نورمحمدی، که هر دو در ایام بعد از انتخابات هفته ها در بازداشت بودند، هادی حیدری (کاریکاتوریست)، معصومه خوش صولتان (همسر مرتضی الویری)، فریده ماشینی، ایمان میراب زاده (برادر همسر شهاب طباطبایی)، سکینه کریم زاده (همسر عبدالله رمضان زاده قائم مقام زندانی دبیرکل جبهه مشارکت)، محبوبه حقیقی، سمیه مهرجو، زویا حسنی، سعیده کردی نژاد، علی میردامادی، علیرضا طاهری، رضا میر، عطا تهرانچی، محمد خوربک و اشکان مجلل در میان بازداشت شدگان هستند.

darius mis - انکلستان - لندن
چه خر تو خریه نایت کلاپ بوده یا دعای گمیل؟ مرض دارن میرن دعای گمیل.خوبشون شد دیگه نمیرن.
جمعه 1 آبان 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
اینها چه نامردهایی هستند مردم تندرو میکنن و باعث میشن راه " ریگی" تایید کنن
جمعه 1 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
نه دادگاهی نه قانونی نه محاکمه ای نه پلیس قابل اعتمادی خیلی خر تو خره
جمعه 1 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
ما همه میرحسین موسوی هستیم. ما همگی مهدی کروبی هستیم. خاتمی - حجاریان - تاجزاده - طباطبایی و .. هستیم. می توانید همه ما را بازداشت کنید؟ ما همگی ندا و سهراب و اشکان و محسن روح الامینی و .. هستیم. چند میلیون نفر را میخواهید به شهادت برسانید؟
جمعه 1 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
صحبت از پژمردن یک برگ نیست......وای ! جنگل را بیابان می کنند......دست خون آلود را در پیش چشم خلق پنهان می کنند......هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا......آنچه این نا مردمان با جان انسان می کنند.....صحبت از پژمردن یک برگ نیست....فرض کن مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست.....فرض کن یک شاخه گل هم در جهان هرگز نرست.......فرض کن جنگل بیابان بود از روز نخست.....در کویری سوت و کور .....در میان مردمی با این مصیبت ها، صبور.....صحبت از مرگ محبت، مرگ عشق .....گفتگو از مرگ انسانیت است هنوز....
جمعه 1 آبان 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
تا اینا باشن نخوان با دعای کمیل مملکت رو درست کنند. ما کشته ندادیم و کشته نخواهیم داد که دوباره به کسانی باج بدیم که اراجیف و اباطیل به خورد بچه هامون بدن. به اندازه کافی حاکمیت جادوگرها رو تحمل کردیم. وقتشه دنبال آدم بگردیم.
جمعه 1 آبان 1388

i.am.the.world - لوگرامبورگ - اش
خوب مگه حدیث یا روایتی داریم که بگه در دعای کمیل کسی نباید بازداشت بشه؟ بخاطر حفظ شوکت و هیبت مقام عظما و .. اسلام اگر لازم بدونن روی خود سنگ حجرالاسود هم به من و شما تجاوز میکنن و همون جا با اب زمزم غسل میکنند. شما شوخی میفرمایید؟! حفظ قدرت و قدرت طلبی مگه این چیزا سرش میشه؟ میگید نه؟ شما همین موسوی یا کروبی رو بذارید یک هفته جای مقام عظما؛ برای حفظ قدرت اگر لازم شد به همین تجاوز شده ها ؛ سه بار دیگه تجاوز میکنن. منتها من و شما توی شعر و شعار و عقیده حسابی خودمونو نشئه کردیم و این چیزارو نمیبینیم. حالا هی نعره میکشیم:یا حسین میر حسین!!! معجزه اگه شد و میر حسین اومد و تسویه حسابهای میرحسینی شروع شد؛ یا فرار میکنیم میریم خارج؛ یا وامیسیم و سی سال هم با دیکتاتوری سبز مبارزه میکنیم!!. حالا سرمون با شعار گرمه! بله این حال و روز ما ملته. یادش بخیر کودکستان: دست به دست هم میدادیم و میخوندیم: اسیاب بچرخ میچرخم!!!
جمعه 1 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. گاملا درست می گوئید.
جمعه 1 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی . حرف از دل ما زدی / گرامی.
شنبه 2 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
shabnam anti mammad - شما کشته ندادید. ما کشته دادیم و بازداشت شدیم و کتک خوردیم و.. و خوب هم میدونیم چه چیزی میخواهیم. اگر میخواهید با مردم ایران احساس همبستگی کنید باید به عقاید و نظرات آنها احترام بگذارید. مردم ایران روبات نیستند که کسی از خارج آنها را با کنترل از راه دور هدایت کند. ما رهبرمان و شعارمان و هدفمان را انتخاب کردیم. تو هم اگر خیلی فکر میکنی ما که تظاهرات می کنیم و شعار ((یاحسین میرحسین)) و ((الله اکبر)) می دهیم آدم نیستیم و تو خیلی آدمی تشریف بیار ایران و برای هدفت مبارزه کن.
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.