۵۶ ساعت اسارت کودک شش ساله در چنگ گروگانگیران

56 ساعت اسارت کودک شش ساله در چنگ گروگانگیران

گروگانگیران 56 ساعت بعد از ربودن یک پسر خردسال از باج خواهی صرف نظر و گروگان خود را آزاد کردند.

به گزارش خبرنگار ما ساعت 18 روز یکشنبه هفته جاری پسری شش ساله به نام پرهام از مقابل خانه اش در منطقه نبرد ربوده شد و پدر او با مراجعه به کلانتری 132 این واقعه را به اطلاع ماموران رساند و توضیح داد پرهام مقابل در منزل شان مشغول بازی بوده که این اتفاق افتاده و او به دو نفر که از هم محلی هایشان هستند مظنون است. چند ساعت پس از این حادثه در حالی که اکیپ ویژه یی برای پیگیری موضوع دست به کار شده بود، گروگانگیران در تماس با پدر پرهام آزادی پسربچه را به پرداخت باج چندین میلیون تومانی منوط کردند و به این ترتیب انگیزه کودک ربایی فاش شد. در شرایطی که کارآگاهان پلیس آگاهی در جست وجوی پرهام و دو مرد مظنون بودند، آدم ربایان به تهدیدهای خود ادامه دادند و برای اینکه پدر کودک را تحت فشار بگذارند و هرچه سریع تر به هدف خود برسند به او گفتند اگر از پرداخت وجه درخواستی سر باز زند در مرحله اول گوش پرهام را می برند و برایش می فرستند و اگر باز هم به خواسته شان نرسند در روز دوم آسیب جدی تری به او وارد می کنند. خشونت کلامی گروگانگیران شرایط را بسیار بغرنج کرده و خانواده پسر شش ساله را در اضطراب و دلهره فرو برده بود. در این بین کارآگاهان با اینکه اسم دو نفر را به عنوان مظنون در پرونده ثبت کرده بودند نتوانستند سرنخی از آنها به دست بیاورند. زمان به کندی می گذشت و جان پرهام در خطر بود و هیچ کس نمی دانست پایان این ماجرا چه زمانی فرا خواهد رسید و آخرین سکانس آن چه خواهد بود. سرانجام بعد از 56 ساعت انتظار کشنده دو کودک ربا از باج خواهی منصرف شدند و ساعت دو بامداد دیروز پرهام را در نزدیکی خانه اش رها کردند. ولی این پایان ماجرا نبود و ماموران که از قبل محل را زیرنظر داشتند، توانستند در اقدامی ضربتی متهمان را که رضا و مرتضی نام دارند بازداشت کنند. این دو صبح دیروز پس از انتقال به شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 27، توسط امیراسماعیل رضوانفر تحت بازجویی قرار گرفتند و با پذیرفتن جرم خود گفتند با خانواده پرهام در یک محل زندگی می کردند و از این طریق با کودک شش ساله آشنا شده. و به این تصمیم رسیده اند که برای به دست آوردن پول هنگفت او را بربایند. اما چون نگهداری پسربچه برایشان طاقت فرسا بود به همین خاطر بعد از دو روز به این نتیجه رسیدند که بهتر است او را آزاد کنند.

بنابر این گزارش پرهام اکنون به آغوش خانواده اش بازگشته است و دو متهم نیز روانه بازداشتگاه شده اند.

mohsen_raja - ایران - تهران
خدایی یک مملکت توپی داریم، فقط اگه خدا یه حالی میداد زودتر امام زمان رو هم می فرستاد دیگه هیچ غمی نداشتیم.همه اونایی که میگن تو ایران ازادی نیست، اگر چشمهاشون رو باز می کردن میدیدن این همه ازادی رو؛ تخته گاز با موتورسیکلت تو یک کوچه دومتری، پهنای خیابونها واتوبانها در اختیار خودرو شما هرجور عشقت کشید برو وهر جادلت خواست بایست فقط صحبت با موبایل حین رانندگی و پرت کردن اشغال به وسط جاده الزامیه.اگر پول لازم شدی میتونی یک نفر رو تو خیابون خفت کنی یا کیفش رو بقاپی و یا نهایتا یه جوری کلاهش رو برداری،برای مبالغ زیاد گروگانگیری هم میتونی بکنی!
جمعه 1 آبان 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
در مملکتی که همه سران ان دزد هستند این ویروس به همه انتقال پیدا میکند.بهرحل از مهربانی انها بود که بجه را ازاد کردند و نکشتند.
جمعه 1 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
خاک تو سر مسئولین حکومت اسلامی وخائنینی که از انها دفاع میکنن .
جمعه 1 آبان 1388

anita14 - هلند - دهن هاخ
از ماست که برماست
جمعه 1 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
سنگسار بچه ربا جماعت خیلی کیف داره
جمعه 1 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.