نامه پدر حسین درخشان به رئیس قوه قضائیه ایران

نامه پدر حسین درخشان به رئیس قوه قضائیه ایران

حسین درخشان در کنار پدرش حسن درخشان

پدر حسین درخشان، وبلاگ نویسی که حدود یک سال پیش در ایران بازداشت شده است، در نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه ایران خواهان روشن شدن وضعیت و اتهامات او شد.

حسن درخشان در این نامه که روز چهارشنبه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) منتشر شده است، می نویسد که در طول یک سالی که از بازداشت فرزندش می گذرد، تنها دو بار و هر بار به مدت چند دقیقه با او ملاقات داشته است.

یکی از نزدیکان خانواده درخشان در تماس با بی بی سی فارسی اصالت این نامه سرگشاده را تأیید کرده است.

حسن درخشان در این نامه نوشته است: "اعلام می کنم که ما هیچ اطلاع مشخصی از وضعیت حقوقی او (حسین درخشان) نداریم، نه دادگاهی تشکیل شده و نه مشخص است که حسین در اختیار کدام نهاد یا سازمان امنیتی است".

حسن درخشان که گفته می شود روابط خوبی با اعضای حزب موتلفه اسلامی، از تشکل های پرنفوذ در حکومت ایران دارد، نوشته است که در این مدت "بارها از انحاء مختلف" تلاش کرده که اطلاع دقیقی از وضعیت حسین درخشان به دست آورد، اما ناکام مانده است.

حسن درخشان با اشاره به این که در طول یک سال بازداشت حسین هیچ عکس العمل رسانه ای نداشته و درخواست های رسانه های خارجی را برای گفت و گو رد کرده است، می نویسد: "آیا رفتار متین و در چارچوب خانواده یک بازداشت شده، چنین نتیجه ای دارد"؟

پدر حسین درخشان با اشاره به نوشته های مکرر او در وبلاگش که در آن از مواضع قبلی خود اظهار ندامت کرده و نوشته بود که برای پاسخ دادن به اتهاماتش در ایران آمادگی دارد، از برخوردی که با او شده گلایه کرده است.

حسین درخشان که ابتدا از منتقدان سرسخت جمهوری اسلامی بود، در نوشته های سال های اخیرش تغییر جهت داده و به حامیان حکومت و مقامات ایران پیوست.

پدر او در نامه اش به رئیس قوه قضائیه ایران نوشته است که انتظار ندارد قوانین جمهوری اسلامی در مورد فرزندش اجرا نشود: "شکایت ما از اعمال قانون نیست، از بلاتکلیفی و بی خبری و کم توجهی به قانون است. متهم حقوقی دارد، خانواده متهم حقوقی دارند. همانطور که حق حاکم جامعه محترم و نظم و قاعده ارزشمند است".

او از قوه قضائیه خواسته است که خانواده درخشان را در جریان وضعیت فرزندشان قرار دهند و مشخص کنند "در کدام نهاد و تحت نظر کدام قاضی است و موارد اتهامی اش چیست"؟

این در حالی است که سخنگوی قوه قضائیه ایران در ماه سال گذشته (دسامبر ۲۰۰۸) اعلام کرده بود که حسین درخشان در اختیار دادگاه انقلاب است و "مسائل و مواردی در رابطه با ائمه اطهار" از جمله اتهامات اوست.

اواخر فروردین ماه ۱۳۸۸ (آوریل ۲۰۰۹) محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در نامه ای به سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران خواستار رعایت حقوق رکسانا صابری و حسین درخشان شده بود.

خانم صابری که به اتهام جاسوسی محاکمه و محکوم شده بود، چندی بعد آزاد شد و ایران را ترک کرد، اما حسین درخشان هنوز در بازداشت به سر می برد.

elvis2002 - سوپد - گوته بر گ
این که یک زمانی آمریکا بود بعد هم در کانادا پناهنده بود کی رفت ایران تا بگیرند و زندانیش کنند؟.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
اینقدر حسن حسین کرد؛ نفهمیدیم چی شد آخرش!
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
این شاالله که اخر ازاد بشه و برگردد در اغوش گرم خانواده.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
کسی که با موتلفه همکاری کنه حقشه هر بلایی به سرش بیاد (منظورم باباهه بود)
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
zahra50 - دانمارک - کپنهاگ + با نظر شما موافق هستم . البته فکر می کنم حسین درخشان بدلیل ارتباطی که با عوامل موساد و محافل بهاییت در سفر به اسراییل داشته دستگیر شده و این ادعا معلوم نیست چقدر درست باشد. ولی معلوم است چیزهایی بوده که همه دارند چراغ خاموش راه می روند. وگرنه دلیلی ندارد یک نفر ماهها در زندان بماند و کسی حرفی نزند... بهایی ها کجا هستند چرا این شهروند ایرانی را کمکش نمی کنند. این است که می گوییم بهاییان برای مردم ایران ارزشی قایل نیستند و فقط دنبال پروت اندوزی هستند....
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

dokhtar_ahwazi...alman - المان - مونستر
انتی اسلام-ایران-اهواز دمت گرم راست میگی ما هم گیج شدیم
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
اگه باای با حزب موتلفه دوستی داره همان بهتر که پسرش زندانی هست و بکشند این لابی های جمهوری اسلامی که در بخش های به اصطلاح اقتصادی با ایران روابط دارند ولی در حقیقت مزدوران رژیم در خارج از کشور هستند که قدرت مالی خود در خارج دست به هر کاری میزنند تا فشار از روی این رژیم فاسد . کم شودمرگ بر حزب موتلفه مافیای مذهبی ایران که در طول سالها پس از تاسیس بسیاری را کشتند به انحا مختلف
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
بهجای این طرف به فکر کیان تاجبخش باشید. اون را قبل از انتخابات گرفتن و چند روز پیش براش 12 سال زندان بریدن.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

amidjan - ایران - تهران
این احمق همون کسی بود که از نوشته های مزخرفش توی دادگاه علیه کسانی که بازداشت شده بودند (حجاریان- صفایی فراهانی- مسعود باستانی - احمد زیدآبادی و......) استفاده شد امیدوارم که آزاد نشه و جیگریشو حال بیارن
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.