پایان مذاکرات ژنو : ایران با انتقال اورانیوم خود به روسیه جهت غنی سازی موافقت کرد

پایان مذاکرات ژنو :
ایران با انتقال اورانیوم خود به روسیه جهت غنی سازی  موافقت کرد

العربیه :ایران با ارسال اورانیوم غنی شده در خاک خود به روسیه برای بالا بردن غنی سازی آن به نسبت 75ر19% موافقت کرد.

در همین حال نمایندکان ایران وآمریکا پس از پایان مذاکرات فشرده ای که یازده ساعت طول کشید در دفتر البرادعی با هم دیدار کردند.

این توافق درسومین دور مذاکرات ایران ونمایندگان کشورهای روسیه ، آمریکا ، فرانسه ودبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه 21 – 10 – 2009 در وین به دست آمده است.

پیش از این تلوزیون العربیه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که محمد البرادعی دبیرکل آژانس انرژی اتمی پیش نویس توافقی را در اختیار ایران قرار داد که بر اساس آن تهران باید حداکثر تا روز جمعه به آن پاسخ دهد.

البرادعی روز گذشته اعلام کرده بود که ایران با مشارکت فرانسه در قرارداد انجام پروژه غنی سازی اورانیوم ایرانی در خارج موافقت نکرده است.

از سوی دیگر روزنامه لوموند فرانسه در گزارشی گفت: " در حالی که روز دوشنبه محمد البرادعی مدیرکل اژانس بین المللی انرژی اتمی نشست وین درخصوص برنامه هسته ای ایران را سازنده و آغازی خوب توصیف کرده بود اما اظهار نظر دیپلمات های غربی محتاطانه بود.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا در این زمینه گفته بود : " مذاکرات آغازی خوب بود اما باید به دقت بر سر جزئیات این فرایند گفتگو کرد."

این گفتگوها در شرایطی استثنائی صورت گرفته است به طوری که با انفجار خونین سیستان وبلوچستان همزمان شده ومقامات ایران سرویس های اطلاعاتی آمریکا وبریتانیا وهمچنین پاکستان را به مشارکت در این انفجارمتهم کرده اند.

به گفته لوموند " از ویژگیهای این مذاکرات این است که به روسیه وچین نشان داده شود همه گزینه ها برای تعامل با ایران درپیش گرفته شده و پس از آن چاره ای جز تصویب تحریم های شدیدترعلیه ایران نیست."


ادعای نگران‌کننده غربی‌ها در مورد توافق جدید هسته‌ای

آینده نیوز : دیپلمات‌های غربی از پذیرش درخواست‌های خود توسط نمایندگان ایران در مذاکرات امروز ژنو خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، بر اساس ادعاهای دیپلمات‌های غربی، طرف ایرانی پذیرفته است که تا اواسط ماه دسامبر -حدود 50 روز دیگر - کل محموله اورانیم غنی‌شده 5/3 درصد موضوع توافق را ارسال کنند.

بنابر این ادعا، ایران تعهد کرده است تا یک ماه آینده نسبت به ارائه برنامه بارگیری و انتقال این محموله اقدام کند.

گفته می‌شود میزان محموله مورد توافق ایران، جهت ارسال به روسیه برابر با 78 درصد اورانیم غنی‌شده ایران، یعنی 1150 کیلوگرم می‌باشد که قرار است به میزان 170 کیلوگرم اورانیم غنی‌شده 75/19 درصد تبدیل شود.

نکته دیگر در این ادعاها وجود نام فرانسه به عنوان بخشی از پروسه تولید میله سوخت 20 درصد می‌باشد، امری که با اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های رسمی ایران متفاوت است.

منابع رسمی نظیر صداوسیما می‌گویند بعد از عذرخواهی فرانسه و واسطه شدن البرادعی  ایران پذیرفته که فرانسه هم باشد.

بنابر اظهار دیپلمات‌های غربی طرف ایرانی ابراز تمایل کرده‌ است که موارد این توافق‌نامه تا امضای رسمی آن در تهران که قرار است طی روز‌های آینده انجام شود، منتشر نگردد.

توافق باغرب برای‌ارسال اورانیوم‌غنی ایران به روسیه

در این حال تابناک نوشت: بر اساس گزارش رسیده از مقر آژانس بین المللی انرژی هسته ای، قرارداد ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی امضاء گردیده و برای امضای مسئولین بالاتر به پایتخت های کشورها ارسال شده است تا روز جمعه این قرارداد به امضای نهایی رسیده و اجرایی شود.

براساس قرارداد یادشده بخش اعظم اورانیوم غنی شده ایران به کشور روسیه ارسال خواهد شد و از آنجا به کشور ثالث(فرانسه) برای تهیه میله سوخت ارسال می گردد.

مقامهای غربی خصوصا مقامات آمریکایی از توافق به عمل آمده بسیار خشنود هستند چراکه اعلام کرده اند بخش اعظم اورانیوم غنی شده ایران را اکنون با اجرایی شدن این قرارداد از آن خود خواهند نمود و در حال حاضر اقدامات آنها برای قدم بعدی در مواجهه با ایران در پرونده هسته ای انجام شده است.

این گزارش می افزاید: تبلیغاتی که از سوی منابع غربی در مورد دو آلودگی اورانیوم ایران در طی هفته های گذشته راه افتاده بود نشان داد که این تبلیغات درست نبوده اند و آنها برای به دست آوردن اورانیوم غنی شده ایران چه میزان مشتاق هستند.

چندی پیش برخی نشریه های علمی اعلام کرده بودند که اورانیوم غنی شده ایران حاوی مقادیری "ترکیبات فلزی فلوراید" است که با این ترکیبات فلزی، نمی توان این نوع اورانیوم را به میزان 19.5 درصد عنی سازی کرد و باعث ترکیدن دستگاههای سانتیریفیوژ می شود.

همچنین نشریه علمی "نوکلینیکس ویک ریپورت" گزارش کرده بود که در سیستم تصفیه شیمیایی و فیزیکی کیک زرد، عنصر فلزی "مولیبدینیوم" را متخصیصن ایرانی نمی توانند از اورانیوم جدا نمایند و این آلودگی فلزی باعث ایجاد محیط ناخالص برای تبدیل اورانیوم ضعیف به اورانیوم با درصد غنی سازی بالا می گردد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه گفت پیش‌نویس قراردادی را درباره پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی برای تایید تا روز جمعه به این کشور و سه قدرت جهانی تحویل داده است.

محمد البرادعی در پایان دو روز و نیم مذاکره بین ایران از یک سو و سه کشور روسیه و آمریکا و فرانسه از سوی دیگر از تحویل «پیش‌نویس موافقت‌نامه‌ای» خبر داد که به گفته او «بیانگر رویکردی متعادل به چگونگی برداشتن گام‌های پیش رو» است.

 
خبرگزاری رویترز پیشتر از قول «دیپلمات‌های آشنا با این مذاکرات» گفته بود که طرف‌های مذاکره در پی مصالحه‌ای تحت لوای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستند که «آبروی هر دو طرف در آن حفظ شود».

به گفته همین دیپلمات‌ها، در پیش‌نویسی که آقای البرادعی به طرف‌های مذاکره تحویل داده است، قدرت‌های جهانی از ایران خواسته‌اند حدود ۷۵ درصد از ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود را تا پیش از پایان سال جاری میلادی، دی‌ماه ۱۳۸۸، برای غنی‌سازی بیشتر به خارج بفرستد.

خبرگزاری رویترز می‌گوید رئیس هیات مذاکره‌کننده ایران در عین «سازنده خواندن مذاکرات وین» اعلام نکرده است که آیا تهران این قرارداد را تایید خواهد کرد یا خیر.

به گفته مدیرکل آژانس انرژی اتمی، این پیش‌نویس پس از تایید طرف‌ها برای تایید به اعضای شورای حکام این آژانس تحویل داده خواهد شد.

آقای البرادعی می‌گوید جلسه بعدی اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اواخر نوامبر، آذرماه، برگزار می‌شود.

مذاکرات چندجانبه ایران با سه عضو از گروه ۵+۱ که روز دوشنبه گذشته آغاز شد پس از آن موقتا به بن‌بست رسید که جمهوری اسلامی از موافقت با توقف غنی‌سازی اورانیوم سر باز زد و اعلام کرد که فرانسه نمی‌تواند یک پای قرارداد باشد.

بر اساس موافقت اصولی ایران با شش قدرت جهانی در ژنو، قرار بود ایران اورانیوم غنی‌شده خود با غلظت پایین را به روسیه بدهد تا در آن‌جا به اورانیوم با غنای ۲۰ درصد تبدیل شده و سپس فرانسه آن را به میله‌های سوخت تبدیل کند.

روز سه‌شنبه نیز یک مقام آمریکایی در وین، مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خبر داد که هیات نمایندگی ایالات متحده در وین با همتایان ایرانی خود در دفتر محمد البرادعی دیدار و درباره پیشنهاد ارسال اورانیوم غنی‌شده به خارج از ایران برای تبدیل به سوخت مورد نیاز رآکتور تهران مذاکره کرده‌اند.

سلطانیه: روسیه ، مسئول اجرای تمام قرارداد

نماینده ایران در آژانس با بیان اینکه مطابق متن پیشنهادی، روسیه طرف قرارداد فروش سوخت برای رآکتور تهران است، گفت: هر کشور دیگری مانند فرانسه که علاقه‌مند به همکاری باشد می‌تواند به عنوان زیر مجموعه در این زمینه با روسیه همکاری کند.

علی اصغر سلطانیه در گفتگو با فارس در خصوص نتایج گفتگوهای ایران، آژانس و فروشندگان سوخت راکتور تهران توضیح داد: جلسه‌ای که تشکیل شد متعاقب درخواست دوم ژوئن (12 خرداد) ایران مبنی بر تامین سوخت مورد نیاز راکتور تحقیقاتی تهران است که با هدف تولید رادیوایزوتوپ برای بیمارستانهاست، متعاقب آن درخواست آقای البرادعی درخواست را به کشورهای علاقه‌مند و با قابلیت این همکاری، منعکس کرد که آمریکا و روسیه تمایل را برای انجام این پروژه اعلام کردند و متعاقبا هم فرانسه تمایل خود را برای همکاری اعلام داشت.
وی افزود: در این جلسه که با حضور هیئت‌هایی از کشورهای روسیه، آمریکا، فرانسه و ایران برگزار شد، کلیه ابعاد فنی و حقوقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در مواردی هم بین متخصصین هسته‌ای ایران و روسیه جلسات حاشیه‌ای انجام شد.
سلطانیه با بیان اینکه در این جلسه کشورها نظرات خود را در این باره ارائه کردند، اظهار داشت: البرادعی از طرف دبیرخانه آژانس متن اولیه و ثانویه‌ای را پیشنهاد کرد که البته هیچ توافقی روی این متن نشده و قرار است که کشورها بررسی کنند و ایشان درخواست کرده که تا پایان ساعت اداری جمعه کشورها نظراتشان را بدهند.
نماینده ایران در آ‌ژانس اضافه کرد: متن پیشنهادی مدیرکل آژانس، بر اساس مباحث انجام شده و با توجه به نوع قراردادهای همکاریهای استانداردی که کشورهای عضو آژانس با هم دارند مطرح شده اما موضوعات محتوایی این قرارداد هنوز نهایی نشده و باید مورد بررسی قرار گیرد و کشورها نظراتشان را بدهند.
وی گفت: بعد از توافق بایستی این متن در شورای حکام تصویب شده و به اجرا درآید که این متن موافقتنامه کلی چارچوبی برای قراردادهای فنی مربوط به پروژه است.
وی اضافه کرد: در حاشیه این جلسه هم نشست تخصصی سه جانبه ایران، آمریکا و آژانس در دفتر مدیرکل آژانس پیرامون همکاری‌های فنی، در تامین تجهیزات مربوط به راکتور تهران از جمله تجهیزات ایمنی مربوط به اتاق کنترل راکتور مطرح شد و آمریکا از نظر اصولی آمادگی خود را برای همکاری در چارچوپ یک پروژه مشترک با آژانس اعلام کرد.


سلطانیه گفت: در یک جمع بندی جلسه در فضایی کاری و سازنده پیرامون کلیه مباحث فنی و تخصصی این پروژه برگزار شد و از یک دید کلان تر، این نشست را می‌توان گشودن فصل جدیدی در فعالیت‌های آژانس و در انجام محوری‌ترین فعالیت یعنی همکاری‌های مشترک در استفاده از صلح آمیز از انرژی اتمی ارزیابی می‌کنیم بخصوص آن که در چند سال گذشته این فعالیت محوری تحت الشعاع فعالیت‌های دیگر آژانس یعنی پادمان و بازرسی قرار گرفته بود لذا امیدواریم از این به بعد شاهد تحقق اهداف اصلی آژانس یعنی گسترش همکاری‌های فنی و ایفای نقش تسهیل کننده توسط آژانس باشیم.


وی در خصوص حضور فرانسه در این پروژه نیز اظهار داشت: بر اساس مذاکرات انجام شده طرف قرارداد، روسیه خواهد بود و در انجام این پروژه هر کشور دیگری که علاقه‌مند به همکاری باشد از جمله فرانسه می‌تواند به عنوان زیر مجموعه با روسیه همکاری کند و در واقع روسیه طرف اصلی قرارداد مطابق متن پیشنهادی می‌باشد.

اظهارات سلطانیه در حالی بیان می شود که بنابه اظهار منابع غربی فرانسه در مذکرات ژنو حضور داشته است و امضای قرار داد با روسیه و دادن اختیار به این کشور برای انجام روند فنی با مشارکت یک کشور ثالث بدون نیاز به اجازه ایران به معنای آن است که اگر روسیه تمایل داشته باشد می تواند از رژیم صهیونیستی هم برای اجرای این قرارداد کمک بگیرد در حالیکه در عمل روسیه با مشارکت فرانسه این کار را انجام خواهد داد. 


علی اصغر سلطانیه : روسیه طرف قرارداد فروش سوخت به ایران است

ایلنا خبرگزاری کار ایران : سرپرست هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران در وین در پایان سه روز مذاکرات درباره تامین سوخت راکتور تهران اعلام کرد: «ایران با اقتدار مبتنی بر منطق روشن و منافع ملی خود خواسته‌های خود را در این گفت‌وگوها اعلام کرد و طرف‌های مقابل باید پاسخ ایران را پس از کسب نظر پایتخت‌های خود اعلام کنند.»
به گزارش ایلنا، «علی‌اصغر سلطانیه»، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد: «رویکرد اصلی و منطقی ایران در این مذاکرات هم‌زمان با توجه به قواعد مربوط به معاملات اقتصادی، تمرکز جدی بر حقوق اساسی کشورمان و منافع ملی بوده و خواهد بود.»
نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود:‌‌‌ «جمهوری اسلامی ایران با اقتدار همانگونه که بارها اعلام کرده همچنان آماده است بر اساس منافع ملی خود و در فضایی سازنده و مبتنی بر منطق روشن به تعامل برای تامین سوخت راکتور تهران ادامه دهد.»
سرپرست هیئت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین، منطق و خواست ایران را روشن، واضح و منسجم توصیف کرد و علت اختلال دیروز در روند مذاکرات را اختلاف‌های داخلی و عدم انسجام درونی طرف‌های مقابل و ناتوانی آنان در دستیابی به جمع‌بندی مشترک دانست.
وی افزود:‌ «در مقابل موضع نامتجانس طرف‌های مقابل، ‌جمهوری اسلامی ایران با اقتدار و منطق وارد گفت‌وگوها شد و اعلام کرد که از پیشنهادهای مختلف درباره تامین سوخت راکتور تهران در ضمن همکاری با آژانس استقبال می‌کند.»
منابع نزدیک به مذاکرات وین، چهارشنبه‌ ـ‌امروزـ اعلام کردند که با اصرار و قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در حذف فرانسه از قرارداد تامین سوخت راکتور تهران به دلیل کوتاهی در انجام وظایف گذشته‌اش، ظهر امروز هیئت فرانسوی با عذرخواهی از رفتار گذشته خود و تعهد نسبت به انجام وظایف خود از «محمد البرادعی»، مدیرکل اژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست با وساطت نزد ایران، ‌به نوعی امکان قرار گرفتن در قرارداد با تهران را پیدا کند.
نماینده ایران در آ‌ژانس اضافه کرد: متن پیشنهادی مدیرکل آژانس، بر اساس مباحث انجام شده و با توجه به نوع قراردادهای همکاری‌های استانداردی که کشورهای عضو آژانس با هم دارند مطرح شده اما موضوعات محتوایی این قرارداد هنوز نهایی نشده و باید مورد بررسی قرار گیرد و کشورها نظراتشان را بدهند.
وی گفت: بعد از توافق بایستی این متن در شورای حکام تصویب شده و به اجرا درآید که این متن موافقت‌نامه کلی چارچوبی برای قراردادهای فنی مربوط به پروژه است.
وی اضافه کرد: در حاشیه این جلسه هم نشست تخصصی سه جانبه ایران، آمریکا و آژانس در دفتر مدیرکل آژانس پیرامون همکاری‌های فنی، در تامین تجهیزات مربوط به راکتور تهران از جمله تجهیزات ایمنی مربوط به اتاق کنترل راکتور مطرح شد و آمریکا از نظر اصولی آمادگی خود را برای همکاری در چارچوپ یک پروژه مشترک با آژانس اعلام کرد.
سلطانیه گفت: در یک جمع بندی جلسه در فضایی کاری و سازنده پیرامون کلیه مباحث فنی و تخصصی این پروژه برگزار شد و از یک دید کلانتر، این نشست را می‌توان گشودن فصل جدیدی در فعالیت‌های آژانس و در انجام محوری‌ترین فعالیت یعنی همکاری‌های مشترک در استفاده از صلح آمیز از انرژی اتمی ارزیابی می‌کنیم به‌خصوص آن که در چند سال گذشته این فعالیت محوری تحت الشعاع فعالیت‌های دیگر آژانس یعنی پادمان و بازرسی قرار گرفته بود لذا امیدواریم از این به بعد شاهد تحقق اهداف اصلی آژانس یعنی گسترش همکاری‌های فنی و ایفای نقش تسهیل کننده توسط آژانس باشیم.
وی در خصوص حضور فرانسه در این پروژه نیز اظهار داشت: بر اساس مذاکرات انجام شده طرف قرارداد، روسیه خواهد بود و در انجام این پروژه هر کشور دیگری که علاقه‌مند به همکاری باشد از جمله فرانسه می‌تواند به‌عنوان زیر مجموعه با روسیه همکاری کند و در واقع روسیه طرف اصلی قرارداد مطابق متن پیشنهادی است.

roshan1980 - ایران - ایران
توروخدا!!!! پس حق مسلم این بود!!! اینهمه تحریمو بدبختی رسیداینجا!!!ا
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
از داخل روشون فشار بود تندی رفتن باج دادن
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
الاهی کوفتتون بشه ای نمک نشناس های اسلامی خدا این ریش هاتون طناب کنه و از درخت های از بی آبی و کثافت خشک شده تهرون آویزونتون بکنه -جند روزه که سارکوزی جون رئیس جمهور فرانسه غذا نخورده و هرچی هم که مامانش میگه غذا بخور پسرم لاغر میشی گوش نمی کنه همش درهمه و گاه گاهی هم صدای گریه اش ار اتاق کارش بلند میشه بیچاره بغض گلوش گرفته خواب های بد بد مبینه تو خواب ای میگه ای ریشوی هندی زاده . علی چلاقه . احمدی کوتوله میمون -حالا چند تا از کلیسا اومدن پهلوش طفلک هق هقش بلند شده میگه ما پیری اوراقی ریشو رو از بغداد آوردمیش پاریس کلی بهش نون و آب دادیم هر چی الدنگ شکم گنده بازاری با زناشون بود هم آوردیم پاریس این پیرسگ دجال خمینی تنها نباشه چند تا خونه و چادر ویلا هم بهش دادیم توالت ایرانی هم براش خریدیم و حتی شاپور بختیار هم براش چاقو زدیم و تو ایران هم کلی به این و آن پول دادیم حالا میگن ما رو دوست ندارن روس ها رو دوست دارن ای خدا چرا هیتلر همه روس ها نکشت ؟ پسرم گریه نکن انگلیس ها گفتن یه چیزی هم بتو میدن !
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

zanjan01 - انگلیس - لندن
درود بر جوانان و جنبش سبز کشورمان که با تضعیف موقعیت ملایان بالاخره انها را مجبور کردند که از خر شیطان پیاده شده و با توافق بر سر مسئله اتمی از فاجعه ای که ممکن بود کشور عزیزمان را در بر بگیرد جلوگیری شود.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
انرژی هسته ای پشم مسلم ماست!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

sotedelan - هلند - المیره
زنجان01-انگلیس-لندن. فکر نکن ملاها از خر پائین اومدن.نه اشتباه نکن اونها با این کار بقاوماندگاری خودشون رو .حداقل تا مدتی تثبیت کردند.چرا که اگر بر سر مسائل اتمی توافق نمیکردندبا جو موجود در داخل. رژیم پایه واستحکام خود رو از دست داده بود و فقط کافی بود یکبار دیگر تحریمها علیه اونهااعمال شود البته این بار بطور فلج کننده.واونوقت بود که سفره اخوندوملا از سرزمین مادریمون برچیده میشد.و اونها با این کار ضربه خارجی رو بجان خریدند که ضربه داخلی رو مهار کنند.اما گلی بجمال جوانان ودانشجویان که خواب راحت رو به چشم این دریوزگان حرام کردنند.زنده باد ایران جاودان خون شهیدان راه ازادی
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

msforugh - ایران - تهران
پس قطارت از این اسباب بازیها بوده ؟؟ ای فریب خوردگان ببینید این قهرمانان تو خالی رو . فقط هارت و پورت بلدند بکنند
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
این همه عرعر کردن اخرش هم عرعر می کنند.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
خدا را شاکریم که سر کشیدن جام زهر توسط علی چلاق را هم دیدم. امیدواریم که بزودی اینکی هم بدنبال اون یکی راهی جهنم بشه. بقیه شون رو هم خودمون راهی میکنیم بزودی زود. این چیزها خوبه معلوم میشه که اینها همش هارت و پورت هست و این جنایتکارها با یک پخ از ننه خودشون هم عقب نشینی میکنند. چه برسه به هسته ای. اصلا آخوند رو چه به این غلطها
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

zanjan01 - انگلیس - لندن
sotedelan - هلند - المیره . هموطن عزیز واقعیت اینه که ایران ظرفیت تغییر رژیم را ندارد. تاریخ نشان داده که انقلابات در مجموع بنفع ملتها تمام نمیشود. در حال حاضر هیچ الترناتیوی برای کشور عزیزمان وجود ندارد. با انکه ملایان پرونده سیاهی را دارند باز هم یک جمهوری اسلامی میانه رو بهتر از یک رژیم جدید با دار و دسته جدید خواهد بود.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
اون همه امتیاز رو به باد دادن تا به این خفت تن بدن .
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

habibollah - ایران - تهران
ایران که حساب کتاب نداره.همین امروزفرداست که ایران بگه. اصلا این صحبتها نیست واونا اشتباه متوجه شدن.کشورما صدتا. رییس داره.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
ازترس تحریم بنزین وشورشهای خیابانی مردم کوتاه آمدن
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
سگی که زیاد پارس میکنه پاچه نمیگیره.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

saeed-d - ایران - تهران
نباید ساده باشیم این کشورهای بیگانه از این فرصت استفاده کردنند تا جنسهای بنجول و از رده خارج رو با چند برابرقیمت به ما بندازند و دولت ما هم همه را گردن مردم و ملت بندازند
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

پریستوک - ایران - تهران
zanjan01 - انگلیس - لندن. عزیزم همیشه هم این جوری نیست مگه انقلاب فرانسه هم به کثافت کشیده نشد ، دیدی که چند دهه بعد دوباره بوربون ها برگشتند روکار و این بار حکومت جمهوری فاسد جاشو به یک حکومت سالم داد، در نهایت تحول دوم براشون خوب بود
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

بابک - ایران - سبزوار
بالاخره اسلام من دراوردی اخوندی به دامن ارباب کمونیست خود روسیه سزار پناهنده شد خاک بر سرتا ن با این همه ادعا اخر هم افتادید توی دامن کمونیست ها . من از همان اول گفتم این احمدی نژاد از افتابه آیت اله پوتین و آیت اله مدوتف آب می خورد
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.