شورای امنیت حمله انتحاری در ایران را محکوم کرد

شورای امنیت حمله انتحاری در ایران را محکوم کرد

نور علی شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه و تعدادی دیگر از فرماندهان ارشد نظامی از کشته شدگان حمله پیشین هستند

شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای وقوع حمله "تروریستی" در استان سیستان و بلوچستان ایران را محکوم کرده است.

پانزده کشور عضو شورای امنیت با صدور بیانیه ای در روز سه شنبه بر مجازات عاملان، حامیان و سازمان دهندگان این حمله که مرگ تعداد زیادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و ساکنان محلی را به همراه داشت، تاکید کردند و از اعضای سازمان ملل متحد خواستند با دولت ایران در این زمینه همکاری کنند.

این بیانیه به درخواست محمد خزائی، سفیر ایران در سازمان ملل متحد منتشر شد. آقای خزائی، پیش تر در نامه ای به شورای امنیت نوشته بود دولت ایران از این نهاد بین المللی توقع دارد حمله انتحاری در سیستان و بلوچستان را به قوی ترین شکل ممکن محکوم کند.

نزدیک به شصت تن در حمله انتحاری در یک نمایشگاه محلی در منطقه پیشین در شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان که در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارند، کشته شدند.

تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران از جمله نورعلی شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در این حمله جان خود را از دست دادند.

گروه جندالله مسوولیت این حمله را عهده دار شده است.

لی لونگ مینه، سفیر ویتنام در سازمان ملل متحد و رئیس دوره ای شورای امنیت در بیانیه ای که برای روزنامه نگاران قرائت کرد، حمله انتحاری در پیشین را به قوی ترین شکل محکوم کرد.

لی لونگ مینه ضمن ابراز همدردی با قربانیان و بازماندگان آنها، از اعضای سازمان ملل متحد خواست با دولت ایران برای مجازات عاملان ین حمله همکاری کنند.

لی لونگ مینه گفت: "اعضای شورای امنیت بر لزوم مجازات عاملان، سازمان دهندگان و حامیان مالی این اقدام تروریستی تاکید دارند. آنها از همه کشورها می خواهند بر اساس تعهدات خود به حقوق بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت به صورت فعالانه با مقام های ایرانی همکاری کنند."

بیانیه شورای امنیت همچنین بر اهمیت مبارزه اعضای سازمان ملل متحد با انواع تروریسم و تهدیدهای آن برای صلح جهانی تاکید کرده است.

پیش از این، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز حمله انتحاری در سیستان و بلوچستان را محکوم کرده بود.

bluestar - ایران - تهران
حداقل ممکن رو انجام دادند.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
انصافا دلم براشون سوخت. بین اینا آدمای درست و حسابی هم پیدا میشه.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
چه محکوم کنن یا نکنن بازم خیلی وجود میخواد که عملیات انتحاری باشه . محکوم می کنن چون میترسن . اینها دوست دارن با خامنه ای و احمدی و طرفدارانشان باشن تا پول نفت رومفت ببرن و مثل سگ از عملیات انتحاری می ترسن . اگه این کارها به ایران بکشه خوب غلاف میکنن . من که با عملیات انتحاری مواق نیستم مخصوصا اگه مخ خوری اسلامی و و عده های بهشت در کار باشه .ولی اگه همچین عملی در مورد خامنه ای و اهل بیتش اتفاق بیوفته وشحال میشم و واسه عامل این کار متاسف میشم و به عمق بدبختی ایدئولوژی سلامی فکر میکنم .که ما کجائیم و دنیا کجا . ریشه بدبختی خرافات و دین بدون مطالعه است.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
blueberry64 - ایران - تهران. دلت واسه انسانهای بیگناهی بسوزه که توسط این جنایتکارها کشته و شکنجه و تجاوز و...شدند. اینها همشون سر و ته یه کرباسن.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به هموطنان عزیزم: مردم ما از هر مذهبی‌ و یا با هر مرامی‌ خیلی‌ محترم هستن،ولیکن واگتی‌ دولتی مثل آخوندهای کثیف بهشن بی‌ احترامی بکنن(به اون ون نمونه کشتن دیباج به عنوان رهبر اهل تسنن) اینهارو به درک واصل می‌کنن،تازه این اولشه،آخوندها و پاسدارها،و بسیجیهای کثیف باید بدونن نوبت اونها دیر و یا زود میرسه،همیشه شادو خندان باشید تا آخوندها از ناراحتی‌ بمیرن!!!!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

shanul - المان - هامبورگ
جمهوری اسلامی داره مظلوم نمایی می کند و خاک بر سر شورای امنیت سازمان ملل متحد که 30است این رژیم در ایران مردم را می کشد صدایش در نمی امد حالا چی شده پشت این رژیم ایستادند؟.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
پاینده ایران - ژاپن - اساکا ** خیلی وقته که دلم برای اون عزیزها و خانواده هاشون سوخته. اما من با چشم های خودم تو این قشر هم آدمهایی رو دیدم که شدیدا با اینها مخالفن اما متاسفانه و به دلایلی مثل نداشتن کار یا تخصص مجبور به موندن شدن. برای همین میگم آدم کشتن به هر صورتش بد و ناراحت کننده است. اونم اینایی که تو سیستان بلوچستان کار میکردن جایی که خیلی ناامن هست و پر از خلافکار. حداقل اینا با تمام بدیهاشون امنیت اونجارو تامین میکردن
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
شورای امنیت حمله انتحاری در ایران را محکوم کرد ولی اعدامها و تجاوزات ازاد.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
blueberry64 - ایران - تهران. امکان نداره کسی با اینها شدیدا مخالف باشه ولی عضو سپاه باشه امثال سازگارا٬ گنجی و حجاریان هم به همین دلیل از سپاه جدا شدند در ضمن گدایی کردن شرفش از همکاری با یه مشت جنایتکار بیشتره. وظیفه سپاه هم حفظ امنیت نظام اسهالی است و نه امنیت مردم. بازار قاچاج کالا و مواد مخدر هم تحت کنترل سپاهه که سود کلانی رو نصیبشون میکنه (از تمام خلافکارها باج میگیرند).
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
پاینده ایران - ژاپن - اساکا ** حرفتون کاملا درسته اما منظورم خوب نیروهای انتظامی هم بود هرچند که تو اینا هم آدم کثیف بسیار بسیار زیاده. موفق باشید عزیز
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
invincible - آمریکا - مینستا. در کامنت شما اشتباه است..کشیش دیباج پیش از انقلاب یعنی در سال 1337 از اسلام به مسیحیت گرویده بود و این ملایان کثیف با استناد به حکم مرتد در اسلام.. او را در 1358 کشتند..بله پیشوایان سنی نیز کشته شده اند ولی دیباج مسیحی شده بود. !!!!!!. در ضمن اگر شورای امنیت. واقعا سازمان درستی بود بطور جدی خود ملایان را محکوم میکرد با این همه جنایات وحشتناک.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

manenarenji - المان - اسن
دلم خنک شد چیزی که عوض داره گله نداره.نمردن سقط شدن.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
××× توجه توجه××× اونهایی که از این پفیوز آدمخوار ( شوشتری ) طرفداری میکردند و اون رو شهید میدونند و ... این لینک رو بخونند و ببیند این مرتیکه کی بود!! . https://kajkool.blogspot.com/2009/10/blog-post_21.html. بیخودی زرت زورت نظر ندین. گور پدر جندالله و حزب الله ثارالله و خود الله. این ولد چموشی که هلاک شد و نفله شد؛ کسی نبود که برایش گریه کنید، ملت دلتون برای خودتون بسوزه که از همهء دنیا مستحق تر و بدبخت تر هستید . از همه لحاظ
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

babak z uk - انگلستان - منچستر
به درک واصل شدن جلاد شوشتری را به مرم داغدیده ایران تبریک عرض میکنم .شورای امنیت کاری غیر از این ازش بر نمیاید . مردم ما خود باید تکلیفش را با این جلادان روشن کند . دیدیم که هم موسوی وهم کروبی واز همه داغدیده تر رفسنجانی هم از این به درک واصل شده ها تجلیل کردند. شوشتری جلاد همان کسی است که در جریان سرکوب تیر 78 در تهران گفته بود اگر خامنه ای مافنگی اجازه دهد .با گذاشتن دو تیر بار دوشکا در بالا وپائین دانشگاه تهران همه دانشجو هارا قتل عام خواهد کرد .حا لا آیا به درک رفتنش جای تبریک ندارد ؟ به امید پاک شدن ایران زمین از وجود این دجالان خونخوار.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ** گفتید"بیخودی زرت زورت نظر ندین"!!! منظورتون من که نبودم ؟؟ چون من منظورم مردم عادی که کشته شده بودن هم بود. چرا بداخلاق میشید؟؟ :(
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
پاینده ایران - ژاپن - اساکا - من کسی رو میشناسم که سپاهیه و طرفدار جنبش سبز. همون سازگارا که مثال زدی تو یکی از صحبتهاش گفته 50 درصد فرماندهان سپاه و 80 درصد بدنه سپاه طرفدار مردمند.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

بابک - ایران - سبزوار
اقای آنتی اسلام - ایران - اهواز بالاخره حمله انتهاری علیه هر که باشد محکوم است اگر شما حمله انتحاری را تایید می کنید چه فرقی با انها دارید هر گناهکاری باید در دادگاه گناهش ثابت بشود نه با انتحار چون بیشتر به ضرر بلوچستان بود وسرمایه داران حاضر به سرمایه گذاری در یک منطقه ناامن نیستند
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. blueberry64 - ایران - تهران خیلی کوچکم. ببخشید قصد توهین نداشتم. نصبت به هیچ کس. اما باور بفرمایید اگر "آدم" انسانیت داشته باشه؛ توی لباس سپاه نمیره. اون ریگی و دارو دسته اش هم دست کمی از همین پاسدار ها ندارند و از همه بی شرف ترند. حقش بود که به هلاکت برسه. سپاه با این عملیات انتحاری می خواد خودش رو توی دل ملت جاکنه و از این وسط سود ببره؛ در صورتی که از این خبرها نیست. باز هم از شما معذرت می خوام موفق و پیروز باشید
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. بابک - ایران - سبزوار دوست عزیز حملهء انتحاری 100% محکوم است. ولی این بیشرفی که به هلاکت رسید ارزش نگرانی و دلسوزی نداشت. یک خائن به وطن بود. میبینید که چه سابقه ای داشت؟ اگر کسی بگه: آخ آخ گناه داشت و چه انسان خوبی بود. اصلاً عاقلانه نیست. هست؟ حالا گور پدر جند الله و همشون
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
bluestar - ایران - تهران . اگر اینطور که شما می کوئید .چرا بلند نمی شوند بر علیه دولت. 50 درصد فرماندهان سپاه و 80 درصد بدنه سپاه طرفدار مردمند.این چوک سال بود که بیان کردی.
جمعه 1 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ** سلامت باشید. موفق و پیروز. منم منظوری از کامنتم نداشتم.
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.