عباس کیارستمی : می خواهم در کشور خودم فیلم بسازم

عباس کیارستمی : می خواهم در کشور خودم فیلم بسازم

«عباس کیارستمی» بار دیگر اعلام کرد با وجود محدودیت ها و موانع موجود، قصد خروج از ایران برای فیلمسازی در کشورهای دیگر را ندارد. «عباس کیارستمی» کارگردان ایرانی برنده نخل طلای کن امسال ریاست هیات داوران جشنواره فیلم خاورمیانه را بر عهده داشت که شنبه شب در ابوظبی پایان یافت. او در گفت وگویی که با روزنامه «نشنال» در کاخ امارات داشت، درباره نظر هیات داوران برای انتخاب فیلم روسی «Hipsters» به عنوان بهترین فیلم جشنواره گفت؛ «آنچه سرنوشت یک فیلم خوب را رقم می زند نه نقد های سینمایی است و نه جایزه، بلکه فقط زمان است. ما قضاوت های سطحی مان را در هر جشنواره انجام می دهیم، اما می دانیم حرف آخر را ما نمی زنیم.» خالق «طعم گیلاس» با اشاره به مصاحبه های قبلی خود درباره فیلم «شیرین» تاکید کرد؛ «قبلاً هم گفته ام ممکن است فیلم های بیشتری بسازم، اما می خواهم فیلم «شیرین» آخرین ساخته سینمایی ام باشد.» «کیارستمی» درباره فیلم «رونوشت برابر اصل» که اولین فیلم ساخته شده توسط او در خارج از ایران است، اظهار کرد؛ «ساخت این فیلم تمام شده و این تجربه جدیدی برای من بود؛ کار کردن با یک بازیگر زن و عوامل حرفه یی. البته فیلم باید ابتدا به نمایش درآید تا ببینیم چه از آب درآمده است.» او در ادامه گفت؛ «ساخت این فیلم برای من ساده تر از همه فیلم های قبلی ام بود، حتی آسان تر از فیلم های کوتاهی که ساخته ام چون با تیم حرفه یی هم در پشت دوربین و هم مقابل دوربین کار می کردم.» کیارستمی درباره دیگر فواید ساخت این فیلم در ایتالیا گفت؛ «در ساخت این فیلم دیگر با موضوعات پیچیده یی که در ساخت فیلم در ایران داشتم، مواجه نشدم و برای آنچه می خواستم بگویم، احساس آزادی کامل داشتم.» به گزارش ایسنا، «کیارستمی» با بیان اینکه هنوز هیچ چیز او را برای ترک ایران متقاعد نکرده است، گفت؛ «می خواهم هم چنان در کشور خودم و به زبان مادری ام فیلم بسازم اما به نظر این کار هر روز سخت تر می شود. انرژی من در حال پایان است و در سوی دیگر مشکلات در حال بزرگ شدن هستند.» کارگردان «زیر درختان زیتون» با تاکید دوباره بر اینکه ایران را ترک نخواهد کرد، گفت؛ «آنچه از ایرانی هایی که کشور را ترک کرده اند مشاهده کرده ام، پیامد چندان مثبتی نبوده است. من هیچ انتقادی از آنهایی که ایران را ترک می کنند، ندارم. اگر بهمن قبادی فکر می کند در خارج از ایران شرایط بهتری برای ساخت فیلم دارد، به او تبریک می گویم.» او در ادامه اظهار کرد؛ «اما در مورد خود من، شخصاً اعتقادی به ترک ایران ندارم. جایی که شب ها می توانم آرام بخوابم، خانه ام است. ما فیلم می سازیم تا زنده بمانیم. صرف نظر از اینکه چه شرایطی وجود دارد، خانه من، در انتهای یک کوچه بن بست، جایی است که در آن زندگی می کنم و هیچ چیز مرا برای ترک آن متقاعد نکرده است.» «عباس کیارستمی» اوایل ماه دسامبر (آذر ماه) به عنوان رئیس هیات داوران جشنواره فیلم مراکش، به این کشور آفریقایی سفر خواهد کرد.
zorro.ir - ایران - تهران
آکیرو کوروساوا کارگردان و فیلم ساز بزرگ ژاپن عباس کیارستمی را امپراطور سینمای جهان خوانده بود٫برای این هموطن عزیز آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
کسی نمیدونه چرا آقای کیا رستمی همیشه با اینطور عینکها حضور پیدا میکنه؟
سه‌شنبه 28 مهر 1388

Emam Zaman - ایران - قم
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . کسی نمیدونه چرا آقای کیا رستمی همیشه با اینطور عینکها حضور پیدا میکنه؟ . . چون یک چشمش انگاری مشکل داره.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.