آیت‌الله صانعی: با کسی که مردم را منافق می‌نامد چگونه می‌توان مذاکره کرد؟

آیت‌الله صانعی: با کسی که مردم را منافق می‌نامد چگونه می‌توان مذاکره کرد؟

حضرت آیت‌الله‌العظمی صانعی در دیدار اعضای تشکل راه سبز امید قم با ایشان با تاکید بر اینکه "همه وظیفه داریم از بیت حضرت امام سلام الله علیه و از انقلاب و جمهوری اسلامی پشتیبانی کنیم" اظهار داشتند: «من هم مثل شما و شاید بیش از شما از اسائه ادبی که نسبت به بیت امام سلام الله علیه می‌شود متأثرم».

 آیت‌الله صانعی ضمن تجلیل از بیت مکرم حضرت امام و شخصیت حجت الاسلام و المسلیمن سید حسن خمینی اظهار داشتند: «نوه عزیز حضرت امام (سلام الله علیه) برای حفظ نظام و دستاوردهای آن و حفظ اندیشه امام قدم‌های محکمی برداشته است که برخی‌ها حاضر نیستند یکصدم آن انجام بگیرد».

ایشان افزودند: «اقدامات سید حسن آقا حساب شده است و غیر از این هم از ایشان توقع نیست اگرچه باید توجه داشت که مخالفین امام هم دست بردار نیستند».

آیت‌الله صانعی همچنین در دیدار جمعی از نخبگان و فرهیخته‌گان استان یزد با ایشان ضمن اشاره به پیشرفت حرکت ملت در حاکمیت جمهوری اسلامی و حاکمیت حقوق انسانها و جلوگیری از تضییع حقوق انسانها فرمودند: «عده‌ای امروز تمام تلاش خود را به کارگرفته‌اند که بین روحانیت اختلاف بیاندازند ولی نمی‌توانند چرا که جامعه این اختلافات را نمی‌پذیرد جامعه مسیر خودش را فهمیده است و به حرکت خود ادامه می‌دهد».

ایشان در ادامه با اشاره به سیره مبارزاتی ائمه علیهم السلام و منطق قرآن در دفاع از مظلوم اظهار داشتند: «مظلومیت، بیچاره کننده ظالم است از نظر منطق قرآن آه مظلوم به آسمان می‌رسد با اینکه ظالم همه چیز اعم از پول و اسلحه و ابزار تبلیغاتی در اختیار دارد اما مظلوم جز ابراز مظلومیت سلاح دیگری ندارد و همین مظلومیت است که ظالم را بیچاره می کند».

ایشان با بیان اینکه دفاع از اسلام هزینه دارد و در این راه باید صدمه خورد اظهار داشتند: «امام سلام الله علیه مبارزاتش را با یک کاغذ و قلم شروع کرد. دشمنان امام برای مبارزه با ایشان امام را تبعید و زندانی کردند تا به گمان خودشان امام را از بین ببرند اما در نتیجه دیدید که امام آنها را از بین برد امروز هم من معتقدم هیچ چیز نمی‌تواند امام را از جامعه بگیرد، هیچ چیز نمی‌تواند اسلام ناب را از جامعه بگیرد، ممکن است چند روزی عده‌ای با چند تا حرف و با چند خیانت اقتصادی سر آدم را کلاه بگذارند اما اینها تمام می‌شود «فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً» حق می‌آید و حق می‌ماند که حق ماندنی است».

همچنین حضرت آیت الله صانعی در دیدار جمعی از فعالین سیاسی شهرهای ورامین و اسلامشهر با ایشان ضمن بیان این مطلب که از کارهایی که در اسلام بسیار پسندیده است رفع گرفتاری‌های شخصی و گرفتاریهای اجتماعی مردم است و همه باید در حد توان در جهت رفع این گرفتاری‌ها تلاش نمائیم اظهار داشتند: «بی توجهی نسبت به رفع گرفتاری‌های مردم خصوصاً اگر در توان انسان باشد اولاً سبب قطع رابطه انسان با خدا می‌شود و خداوند عنایتش را از انسان می‌گیرد و ثانیاً سبب می‌شود که انسان وسیله رفع گرفتاری‌های ظالمین گردد که این امر سبب عذاب الهی خواهد شد».

این مرجع عالیقدر در ادامه و با اشاره به وجود اختلافات فکری میان مردم و گروه‌های سیاسی و بیان اینکه نباید این اختلاف سلیقه‌ها به تفرقه منجر شود افزودند: «اختلافات را با صحبت و مذاکره باید حل کرد، قاعده دموکراسی هم همین است. البته با کسی باید صحبت و مذاکره کرد که اهلیت آن را داشته باشد کسی که مردم را عوامل منافقین و وابسته بیگانگان می‌داند با این فرد چگونه می‌شود صحبت کرد وقتی افرادی خیلی راحت به خانواده سرداران شهید و خانواده شهداء که به فرموده امام(س) چشم و چراغ این ملت‌اند توهین می‌کنند چگونه با اینها می‌شود صحبت کرد.»

آیت الله العظمی صانعی افزودند: «با همه مشکلات و سختی‌هایی که امروز برای فرزندان انقلاب پیش آمده است نباید مأیوس شد باید حوادث را خوب تحلیل کنیم از بدی بدان نهراسیم و خوبی خوبان را تشویق کنیم و از انجام وظیفه در وقتش غافل نشویم».

Hoja Verde - ایران - تهران
امام کیه قربونت برم...! امام تموم شد.اگه رژیم عوض بشه مقبره ی امام رو در جا آتش میزنیم. دارم ازت نا امید میشم مش صانع!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
شما راست میگیییییییی!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
درود بر منتظری سلام بر صانعی
سه‌شنبه 28 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
منشا بدبختی های مردم خمینی دروغگو و بیت ایشان است .
سه‌شنبه 28 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
توصیه می کنم بهت دست از امام لجن و نظام آشغال و اسلام متحجر برداری!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

elinaa - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران !. دوست عزیز ظاهرا ایران تشریف ندارین . مگر غیر از این می شه رفتار کرد . تو خودت جای اون . حرفی غیر از اون بزنی حتی مردم هم پشتت نیستند. به هر حال برای پیشبرد اهداف باید یک سری از حرفها رو زد.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
نچسبون به امام بابا هرچی میکشیم تقصیر اونه
سه‌شنبه 28 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
elinaa - ایران - تهران . منم خواستم همین رو بگم. شاد باشید
سه‌شنبه 28 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
بیت حضرت امام سلام الله علیه و از انقلاب و جمهوری اسلامی پشتیبانی کنیم. خاک عالم بر سر تو با ان امام و اسلامت. elinaa - ایران - تهران . عزیز چرا مرک و یا شهات برای همسایه خوب است نه برای این مفتخوارها.اگر شهادت افتخار است اگر 72 حوری و عیره مال انهاست.پس منافق بازی را باید گذاشت کنار.همه اینها داستان است.خود اینها هم می دانند.به امید نابودی مذهب و این حکومت اسهالی
سه‌شنبه 28 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
elinaa - ایران - تهران. درست حدس زدی دوست گرامی.من ایران نیستم.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

freydun - ایران - شیراز
vahid22 - آلمان - هامبورگ -IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان. شماها مثل ادمهای روانی میمونید در واقع همانقدر چرند میگویید که احمدی نژاد میگوید.من از شما هم بیشتر از خمینی متنفرم و هم از دین عقب افتاده اش ولی به کسانیکه در جبهه مردم هستند توهین کردن اگر از طرف ایادی رژیم نباشد نشانه درازی گوش است.النته من مطمئن هستم افرادی مثل شماها در فرودگاه تهران چنان صلواتهایی بفرستند که ا.ن جا بزند
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
freydun - ایران - شیراز . نه عزیز.اینگونه هم که شما می گوئید نیست.این اقایون خیلی مرد هستند. اول از همه بیایند از مردم برای کارهای گذشته خود پوزش بخواهند.بعد شایدا نها بشود قبول کرد.از طرف دیگر خوشبختانه مانند خیلی ها پاسپورت گثیف این حکومت اسهالی را ندارم.و این را بدان من و امثال من زمانی وارد ایران می شوند که دستشان اسلحه باشد.برای پایان دادن به زندگی این حکومت و اسلام خرافاتی.شما ازاد هستید هر چیزی که بخو ا هید به من بگوئید این ازادی بیان است.ایادی رژیم مشخص است که کسانی هستند.شاید خود شما یکی از انها باشی.چون خوب میدانی در فرودگاه تهران چه خبر است.از طرف دیگر مگرvahid22 - آلمان - هامبورگ .بجز حقیقت چیز دیگری گفته.پس شما نه مخالف این حکومت هستی نه مخالف خمینی دجال.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

freydun - ایران - شیراز
IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان . . عده ای داشتند ملا نصرالدین را ازار میدادند.گفت نادانان!!در خانه حاکم آش میدهند و شما اینجا وقت به بطالت میگذرانید؟؟؟ جماعت کاسه بدست بسوی خانه حاکم دویدند!!ملا نگاهی به ملت کرد گفت نکند واقعا آش میدهند والا چرا همه به ان سمت میدوند؟خود کاسه بدست بدنبال مردم!!. تو خیال بافی کردی و اخرش هم به خودباوری رسیدی . اقای نروژی!! تو فیلم رمبو زیاد دیدی.اگر اهل جنگ هستی پژاک دارد میجنگد.!!هم سایت دارند هم تلفن. بفرما !! ای ول به ادم . چقدر جالبه که من نمیدونستم ولی تو میدونی من مخالف ا.ن و خمینی نیستم!!! پس اگر من میگویم خمینی قاتل و دینش دروغین است یعنی من طرفدارش هستم جل الخالق !! تو این وسط یا من عبدل هستم یا تو!!؟؟(فتح الله بقول شیرازیها). مردم چی هستند وچی باید باشند حرف ولی فقیه است. برو بابا بوق بزن!! اونی که دستت میگیری میایی ایران اسلحه نیست. اسلحه دست تو و امثال تو نمیدهند.اینکه
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

louisette - فرانسه - مارسی
بیشتر این روحانیون در حق مردم بد کردند وحالا دارن مردم مردم میکنند.آیا سالهای 60 و70 را بیاد میاورند؟من شخصا کسیکه رک وراست حرفشو نزنه وتوی لفافه حرفشو پرتاب کنه مورد اعتمادم نیست.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

manenarenji - المان - اسن
نچسبونیم به امام چیه بابا مرده شور ببرن همه 12 امامتونو واین امام13 که نحس نحس بود.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
freydun - ایران - شیراز . مشگلی نیست.من میروم جلو بوق می زنم..ان زمانی که ما در حال مبارزه با این رژیم بودیم عزیز تو کجا بودی.گاسه بدست به دنبال اش.نه طرفدار خمینی نیستی.طرفدار سبز هستی ولی گدام سبز.سبزی که قانون اساسی این حکومت اسهالی را قبول داره.من گفتم انها باید از مردم . پوزش بخواهند.شما اسلامبها همیشه بذنبال این اخوندها بوده اید.اسلام و مذاهب ابراهیمی بجز خرافات و بازی با زندگی دیگران چیز به مردم داده.عزیز من احتیاجی به پژواک ندارم.من ایرانی و فارس زبان هستم.مبارزه من و دیگران در خط من ازادی گل ایران از دست مذهب است.باز هم می روم و بوق می زنم.ولی بدان که ریشه اسلام را از این سزمین اریائی خشگ خواهیم کرد.شما بچسبید به اسلامتان و مبازه مدنی.نتیچه را ر اینده خواهید دید..نه من عبدول هستم نه شما.کسانی که دل به دین و اخوند بسته اند.فتح الله هستند.حالا شما پیدا کنید پرتغال فروش را.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

freydun - ایران - شیراز
IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان. مرسی که باعث خنده ما میشوی.شروع میکنم با جکامنت مبارز با خمینی. 1-سطر اول:باز هم شعار: من مبارزم و تو کجا بودی 2-سطر دوم:باز هم تهمت-- اعتقاد به قانون اساسی3-سطر چهارم:باز تهمت ـ شما اسلامیها...4- سطر پنجم:من ایرانی هستم و باز هم شعار: میزنیم و میکشیم ایرانی اریایی5-سطر ششم: اعتقاد به معجزه ای مثل ظهور مهدی یا هخا(ایران را فلان خواهیم کرد و در اینده خواهید دید واین چرندیات مغز معیوب شیعیان و هخاییان . من دیگر حال خندیدن ندارم و مطلب را به پایان میبرم ولی اقای دانشمند که همه جا گ را بجای ک استفاده کرده ای اگر نئشه نیستی مطلبم را دوباره بخوان.نروژی عزیز دست از این خود فریبی بردار وبا ایرانیهای دور برت با هر عقیده صحبت کن و نگذار شعله این ازادیخواهی درخارج خاموش شود.ازادی باید باشد تا ما عقایدمان را بیان کرده توانیم(مدل افغانی) در ضمن پرتقال فروش چون انحراف اخلاقی داشت رفت حوزه عملیه
جمعه 1 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
freydun - ایران - شیراز . عزیز.خیلی نوکرم.چرا ناراحت می شوی.داریم نظر می دهیم.من مخالف مذهب اخوند.کشیش و خاخام هستم.هیچ مذهبی را قبول ندارم.و هر کسی هم که بهر اسمی بیاد و بکوید.بهر طریقی باید نظام را حفظ کرد .من مخالف او هستم.من نظرم شما نبود .صحبت سر این .....آیت‌الله صانعی بود.شما به اینجا کشیدید.من نوکر هر کسی هستم که بخواهد این حکومت اسهالی را از ریشه خشک کند. من همیشه ما بین ک و گ از گودکی مشگل داشتم.و اکنون بیشتر شده شده.انهم بخاطر این است که مدت زمان بیسار طولانی است فارسی نوشتم.بهر حال عزیز موفق باشی.و اگر پرتغال فروش را دیدی از او سوال کن چه خبر در تاریکخانه های فیصیه
جمعه 1 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.