همجنس‌گراها از فضا نیامده‌اند

همجنس‌گراها از فضا نیامده‌اند

انسان‌ها درباره تمام مسائل موجود در جهان تصورات و برداشت‌هایی دارند. می‌توان گفت هر مفهومی که برای آن کلمه‌ای ساخته شده، می‌تواند در ذهن ما تصوری پیش ساخته ایجاد کند: سیاه‌پوست، امریکا، پنگوئن، خوک، سوسیس، انسان‌های اولیه، آدم فضای‌ها و ... .

لیست می‌تواند تا بینهایت ادامه پیدا کند. ممکن است که ما در زندگی واقعی با هیچ کدام از آن‌ها برخورد مستقیم نداشته باشیم. مسلماً هیچ یک از ما یک انسان اولیه یا یک آدم فضایی را به چشم ندیده است، اما بعد از آوردن نام آن‌ها بلافاصله تصویری از پیش تعیین شده در ذهنمان نقش می‌بندد: انسان اولیه به صورتی مردی خمیده و درشت هیکل با ریش و موی فراوان، و آدم فضایی به صورت موجودی کشیده و باریک با چشمان درشت و انگشتان دراز.


همجنس‌گرایان نیز از این نظر دست کمی از انسان‌های اولیه یا آدم فضایی‌ها ندارند. با آوردن نام همجنس‌گرا، در ذهن مخاطبان بلافاصله تصوری ایجاد می‌شود که نوع و ماهیت آن بستگی به محیط اجتماعی و فرهنگی رشد دهنده آن شخص، و میزان اطلاعات مستقیم و شخصی خود او دارد.

در جامعه‌ای بسته مانند ایران، شاید برجسته‌ترین تصویری که ایجاد شود، تصویر فردی هوسران و لاابالی است که در ذهن‌اش چیزی جز سکس و در باطن‌اش چیزی جز پلیدی پیدا نمی‌شود. ممکن است این تصور، به صورت شخصی منحرف و پدوفیل (بچه باز) یا شخصی با اختلالات روانی باشد. بعضی نیز مردان همجنس‌گرا را به شکل عده‌ای پسر خوش قیافه، با حالات و اطوار زنانه تصور می‌کنند و زنان همجنس‌گرا را خشن و بی ظرافت و مردوار.

نکته اساسی این است که تصورات قالبی یا Stereotypeها، چه درباره انسان‌های اولیه، اعراب یا وال باشد و چه درباره همجنس‌گرایان، بر پایه اطلاعات صحیح و تحلیل‌ها و استدلال‌های مشخص شکل نگرفته‌اند، و بنابراین با واقعیت امر منافات دارند.

تصورات، قالبی از مشخصه‌های یک قشر یا جامعه خاص نیستند و در همه طبقات جوامع مختلف و درباره موضوعات گوناگون به صورت طبیعی وجود دارند بنابراین حضور آن‌ها در دنیای سینما نیز چندان تعجب‌آور نخواهد بود.

در مقایسه با کشوری مثل ایران که حضور اقلیت‌های جنسی کلاً نادیده گرفته شده تا با حذف صورت مسأئله نیاز به جواب این به اصطلاح معضل نیز کمرنگ شود، می‌توان گفت حضور رسانه‌هایی که به تصورات قالبی دامن می‌زنند(مثل هالیوود) خیلی بهتر از هیچ است.

برای مردمی که همجنس‌گرایان را به صورت غول‌های وحشی شاخدار تصور می‌کنند، دیدن انسان‌های همجنس‌گرا در فیلم یا تلویزیون می‌تواند به تعدیل تصورات آن ها اندکی کمک کند، حتی اگر چهره تصویر شده از همجنس‌گرایان در این فیلم‌ها هم‌چنان اغراق‌شده یا غیر واقعی باشد. این گونه است که مخاطبان می‌آموزند اشخاص متفاوتی «وجود دارند» و همین عنوان کردن حضور طیف‌های متفاوت اشخاص در جامعه خود قدم مثبتی ست.

با این حال، از آن‌جا که طبیعت این‌گونه ذهنیت‌پردازی‌ها بر پایه نادرستی است، ادامه این روند توسط رسانه‌هاا باعث نهادینه شدن این تصورات غلط شده‌اند. حضور شخصیت‌های دگرباش (همجنسگرا، تراجنسی و دوجنسی) در رسانه‌های صنعتی و تولید انبوه، خود به ایجاد چنان تصورات قالبی سفت و محکمی منجر شده است که دیگر کنار زدن آن‌هاا از ذهن مردم به سادگی ممکن نیست.

گل سر سبد این شخصیت های کلیشه‌ای، نمونه مرد همجنسگرای «اوا» (Queen) است. مردی که به شدت ظریف و شکننده است. آرایش می کند. کلمات را کشیده و زنانه ادا می‌کند. لباس‌هایش بدن‌نما و متنوع‌اند و او را از دور چنان طاووسی رنگارنگ نشان می‌دهند. طراح دکوراسیون داخلی است. خوب می رقصد. هنرمند است. احساساتی است. با دیدن خون غش می‌‌کند. سطحی‌نگر و بی برنامه است.

نکته سنج و بامزه است و شما را به خنده می‌اندازد. با تفکر و تعمق میانه‌ای ندارد اما برای تفریح، اولین گزینه است. در یک کلام مردی است که از آن‌چه جامعه «مرد» می‌خواند کیلومترها فاصله دارد و دلقکی است که تنها فایده‌اش سرگرم کردن دیگران است.

نمونه پر کاربرد دیگر این شخصیت‌های کلیشه‌ای، شخصیت Club Boy است. پسری که خوش قیافه و خوش هیکل است. چشم همه به دنبال اوست و او هم در تور کردن اشخاصی که توجه‌اش را جلب می‌کنند هیچ مشکلی ندارد. همیشه در کلوب‌های رقص همجنس‌گرایان است و هر شب پسر تازه ای را در سالن رقص پیدا کرده و با خود به رختخواب می‌برد. مشکل مالی ندارد.

بی رحم و بی احساس است. تنها چیزی که برایش اهمیت دارد سکس است و لاغیر. به کسی باج نمی‌دهد و دلیلی هم نمی‌بیند با کسی مهربانی کند. با این وجود اطرافیان‌اش همگی مثل پروانه دور او می‌چرخند و قربان صدقه‌اش می‌روند چون خوش قیافه و سکسی است و کاریزما دارد.

نمونه بعدی، شخصیت همجنسگرای بازنده است. کسی که از نظر ظاهر، متوسط یا زشت محسوب می شود و «از آنجا که در دنیای همجنس‌گرایان اصل بر سکس و لذت است» از برقراری رابطه با دیگران عاجز است.

شب‌ها تنها می‌خوابد. افسرده و بداخلاق است چون نیازهای جنسی‌اش برآورده نمی‌شوند. بزرگ‌ترین آرزویش این است که جای شخصیت Club boy باشد و بتواند هر شب با فرد جدیدی به رختخواب برود. ممکن است از نظر هوش یا ذکاوت برتر از دیگران باشد، اما به هر حال شخصیتی است رقت‌انگیز و ضعیف.

نمونه بعدی شخصیت مرد موفق است. او زیبا چهره و خوش هیکل است. در کارش (که می تواند وکالت، مدیریت یک شرکت، یا هر کار شیک مشابه دیگری باشد) موفق است و مشکل مالی ندارد. به احتمال ٩٠ درصد سال‌هاست که با یک پارتنر ثابت زندگی می‌کند و شما هر چقدر که فکر می‌کنید چه چیزی این دو را عاشق هم کرده و کنار هم نگاه داشته است متوجه نمی‌شوید.

او مورد احترام همه است فقط و فقط چون دارای شغل خوب، چهره مناسب، آپارتمان بالای شهر و تاکسیدوی گران‌قیمت است. در کل این شخصیت تلاش مذبوهانه رسانه‌ها برای گنجاندن یک چهره از همجنس‌گرای خوب و با اخلاق است که در نهایت به خلق موجودی بی‌عمق و مصنوعی (و البته اخته و بی خطر) منتهی می‌شود.

ناگفته نماند که مسلماً همه تیپ شخصیت‌های یاد شده در جامعه همجنس‌گرایان حضور دارند (همان طور که در جامعه دگرجنس‌گرایان نیز وجود دارند) و بحث ما اصلاً بر تطابق یا عدم تطابق شخصیت‌های یاد شده با انسان‌های واقعی نیست.

نکته اساسی در این است که این‌ها شخصیت هایی «کلیشه ای» هستند که بر پایه تصورات قالبی شکل گرفته اند و موج غالب شخصیت‌های همجنس‌گرایان موجود در رسانه ها (اکثراً رسانه های تولید انبوه و صنعتی) را تشکیل می‌دهند. به طوری که عملاً جز چند تیپ یاد شده و اندک تیپ‌های بینابینی آنان هیچ‌گاه به شخصیت تازه‌ای در این رسانه‌ها به عنوان یک همجنس‌گرا پرداخته نمی‌شود.

تصورات قالبی در سینمای صنعتی چنان جزئیات عجیب و غریب و اغراق شده‌ای از زندگی همجنسگرایان ارائه می‌دهد که انگار این اشخاص در کره ای دیگر و تحت شرایطی دیگر زندگی می‌کنند و کوچک‌ترین شباهتی بین سبک زندگی آن‌ها و انسان های «عادی» (از دید جامعه) وجود ندارد.

در یک کلام، سینمای صنعتی علاقه ای به پرداختن به شخصیت‌های همجنس‌گرایی که عشق می‌ورزند، اشتباه می‌کنند، متنفر می‌شوند، جنایت می‌کنند یا مانند اشخاص معمولی زندگی می‌کنند، ندارد. در عوض همجنس‌گرایان را شخصیت‌هایی واکسینه و اخته شده می خواهد که چهارچوب‌های تعیین‌شده را نشکنند و تهدیدی برای ثبات شکننده جامعه نباشند.

نمونه ای از این اخته کردن همجنسگرایان در جهت نگهداری آن ها در چهارچوب های تعیین شده مثال زیر است که از فصل سوم سریال Queer as Folk گرفته شده است.

ملانی رو به تد : استاک ول الان دنبال قربانیه. اون برای مبارزه انتخاباتی‌اش که بر پایه مبارزه با پورن، مواد مخدر و سکسه می‌خواد از تو یه درس عبرت برای دیگران بسازه.

امت: این‌ها یعنی همه چیزهایی که تحت سلطه ما هستن

همه چیزهایی که تحت سلطه همجنسگرایان هستند؟ سکس؟ مواد مخدر؟ پورن؟ چرا نمی گویند تفکر، منطق، یا علم؟ نمونه بالا تنها یکی از صدها هزار تفکر کلیشه‌ای غلط گنجانده شده در این سریال است.

روی دیگر سکه، سینمای هنری و مستقل است که خود را ملزم به رعایت تابوها و عرف‌های رایج جامعه نمی‌بیند. برای ایشان مهم ترین مسأله در تهیه فیلم، هم‌سو بودن اجزا در راستای هدف فیلم (و کارگردان) در فرم ساختاری مورد نظر است و همه چیز می‌بایست با همین معیار سنجیده شود.

در این فیلم ها، معمولاً کارگردان به بالای منبر رفتن و موعظه کردن برای مخاطبان‌اش علاقه ای ندارد. این‌جا دیگر بحث دغدغه کارگردان برای طرح مسائل همجنس‌گرایان و اصلاح رفتارهای خشن جامعه با ایشان نیست. در این‌جا هنرمند تنها روایت‌گری است که تکه‌های پازل را کنار هم می‌چیند تا به خلق اثری بر پایه اصول مورد نظرش دست بیابد.

از این نظر، هنرمند مجاز است که از «هر وسیله ای» به هر گونه که صلاح می‌داند برای رسیدن به این مقصد استفاده کند. در این فیلم‌ها موجی از شخصیت‌های همجنس‌گرایان به چشم می‌خورد که با واقعیت امر نیز منافات ندارند اما اکثراً به بهبود دید جامعه به این اقلیت نیز کمک نمی‌کنند. در این فیلم ها خیانت، دروغ، فساد، جبر، ظلم و غیره همگی به آن صورت که فیلمساز طلب کند و صلاح بداند تصویر می‌شوند و لاغیر.

فیلم «Irréversible» می تواند هر بیننده ای حتی خود همجنس‌گرایان را از زشتی و کراهت صحنه های تصویر شده از یک کاباره همجنس‌گرایان به تهوع بیندازد. در فیلم «My Own Private Idaho» شخصیت همجنس‌گرای به تصویر کشیده شده، یک پسر خودفروش است.

در فیلم «Ellefente» گاس ون سنت، یک همجنس‌گرای نوجوان از اینترنت اسلحه خریداری می‌کند و به مدرسه رفته و به سبک کلمباین همکلاسی‌ها و معلمان‌اش را به قتل می‌رساند و حتی در آخر تنها دوست و هم خوابه‌اش را نیز می‌کشد.

فیلم های پازولینی بیشتر رابطه همجنس‌گرایی را به شکل رابطه مردی مسن با پسری جوان تصویر می‌کنند و اگر بیننده‌ای فیلم هایی مثل «Bad Education» (از پدرو آلمودوار) یا « Mysterious Skin» (از گرگ اراکی) را دیده باشد ممکن است خود دچار این تصور جا افتاده ولی غلط شود که همجنس‌گرا شدن فرد در نتیجه رابطه جنسی و یا تجاوز در دوران کودکی است.

البته فیلم‌های دیگری نیز در طیف مستقل یا هنری وجود دارند که این‌گونه نیستند و تصویر کننده یک شخص همجنسگرای کاملاً نرمال (از دید جامعه) می‌باشند. مانند فیلم‌های Presque Rien و Le Temps Qui Reste که در آن‌ها حتی می‌توان با اندکی تغییر جزییات فیلمنامه شخصیت‌ها را بالکل دگرجنسگرا کرد.

نکته اساسی این است که طیف هنری فیلمسازان با وجود اینکه خود را مقید به طرح مشکلات و دغدغه‌های فلان طبقه از جامعه یا موعظه برای بینندگان نمی‌بینند، باز در خلق شخصیت‌های متنوع و سازگار با واقعیت موفق‌ترند.

در نهایت، باید گفت که هرگز نمی‌توان از رسانه‌ها انتظار داشت تصورات قالبی ما را بشکنند و ما را با اقشاری از جامعه که نمی‌شناسیم مرتبط سازند.

مهم‌ترین و بهترین راه شناخت همجنسگرایان، همچنان برخورد مستقیم و روزمره با ایشان در جامعه و خانواده است، و تماشای شخصیت‌های قیچی شده و عروسکی در جعبه تلویزیون و پرده سینما تنها به تشدید تصورات قالبی دور از واقعیت ما می‌انجامد.

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
آدم آدم است چه همجنسگرا باشد و چه نباشد، من به شخصه هیچ تفاوتی‌ برایم نمیکند و همه انسانها با هر نوع تمایلاتی که دارند از نظر من یکسان میباشند.
دوشنبه 27 مهر 1388

botparast - ایتالیا - میلان
موافقم.به امید روزی که فرق بین همجنسگرا و همجنس باز را درک کنیم و ملاکمون برای تفکیک بشر فقط وفقط انسانیت و قدرت تفکر باشد.
دوشنبه 27 مهر 1388

karlos - فنلاند - هلسینکی
سلام،ایران بهترین راه حل را برای همجنسگراها ارائه نموده..(تعیین تکلیف وضعیت جنسی) و به نظر من باید دو مساله را از هم جدا کرد اول اینکه همجنسگرا انسان است دوم اینکه باید با انها به عنوان افراد مریض که باید درمان بشوند برخورد شود،و گرنه باعث بروز هنجارهای زیادی در جامعه می گردند یا مثل اینجا شده اند....
دوشنبه 27 مهر 1388

قسطنطنیه - فنلاند - سالو
در فنلاد هم با وجود سرمایه گذاری سنگین دولت روی طرح اشاعه همجنسگرایی نتیجه ای بدست نیامد و مردم هر سال بیشتر از انها متنفر میشوند. امسال اسقف بزرگ کلیسای فنلاند اعلام کرد که همجنسباز است و این باعث ابراز انزجار اکثریت مردم شد.
دوشنبه 27 مهر 1388

javaad - ایران - تهران
همجنسگرایی مساوی است با افول شان و تنزل اشرفیت انسان تا حد حیوانی مثل خوک. همین
دوشنبه 27 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
بد نبود خواندی بود.
دوشنبه 27 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
قسطنطنیه - فنلاند - سالو . سرمایه گذاری؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! مگه قراره چه سودی نصیب دولت بشه که اینهمه براش مهم هست؟
دوشنبه 27 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
javaad - ایران - تهران . اول این مقاله رو بخون بعد اظهار فضل کن . اصلا تو کی هستی که همجمسگراها رو خوک میدونی ؟
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bardia25 - ایرلند - دوبلین
قسطنطنیه - فنلاند - سالو کاش سرمایشونو میدادند دست تو و اربابت احمدی نژد تا همه رو اعدام کنید خرجش هم کمتر میشد پولی هم گیر تو میومد
سه‌شنبه 28 مهر 1388

hootan_1989 - ایران - تهران
ببینید دنیا داره به کجا پیش میره...... همجنس گرایی؟؟؟؟؟؟؟؟ بر طبقه هر کتابه اسمانی ازدواج فقط و فقط بینه دو جنسه مخالفه یعنی زن و مرد باید باشه.... اگه دسته من بود هر جی همجنسگرا رو نابود میکردم..... مرگ بر همجنسگرها....
سه‌شنبه 28 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
فیلم (میلک) به همین عنوان ساخته شد و جایزه هم گرفت.از دید من همجنس گرایی مساوی است با انحطاط در جامعه.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
hootan_1989 - ایران - تهران . میدونی دجار بیماری هوموفوبیا هستی؟
سه‌شنبه 28 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
این که دوستی گفت آدم مریض هستن و درمان شدن همجنسگرایی!! خوب درمانش چیه ؟ مگه میشه کاریش کرد؟
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
همجنسگرایی یکی از نتایج احتمالی سرخوردگی و عقده های جنسی است.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

mashady - انگلیس - منچستر
هر چی بدبختی داریم همش از فضولییه اخه به کسی چه مربوط دیگران چه جور حال میکند البته این ریشه فضولی هم در امر به معروف دینییه
سه‌شنبه 28 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
از فیضیه قم امدن.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
. javaad - ایران - تهران. همجنسگرایی مساوی است با افول شان و تنزل اشرفیت انسان تا حد حیوانی مثل خوک. همین .. همجنسگرایی هرچه باشد از لواط .. در فیضیه ها بهتر است. اگر همجنسگرا را خوک مینامی، پس آخوند طلبه باز را چه مینامی؟ خود آخوند هستی یا طلبه؟
سه‌شنبه 28 مهر 1388

green_power - اتریش - وین
hootan_1989. خدا خر رو شناخت که بهش شاخ نداد. همین همجنسگرا ها هم همون خدای ناتوان و چلاقت که بهش ایمان داری اینطور آفریده.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

آقابزرگ - مالزی - کوالالامپور
اونایی که از همجنسگراها ایراد میگیرن بهتره اول ببینن چرا یک آدم همجنسگرا میشه. آیا بغیر از اینه که اونا با همین خصوصیت بدنیا اومدن.پس اونایی که به خدا اعتقاد دارن از کارش ایراد نگیرن.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
فیلم نفس عمیق را ببینید. هم در مورد همین مساله است و هم متوجه شکوفایی هنر سینما و عدم وجود سانسور بی مورد در زمان خاتمی خواهید شد.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
من در تعامل با همجنسگراها که اینجا کم هم نیستند مشکلی ندارم. اکثرشون آدمهای کاملا معمولی مثل ماها هستند بخصوص آقایون همجنسگرا. اما شخصا خودم از اینکه در آینده این احتمال وجود داره که فرزندم به سمت این گروه گرایش پیدا کنه واهمه دارم. در واقع این ترس پنهانی در وجود بیشتر والدین کشورهای غربی هست و علت بیشتر مخالفتها هم همین مساله هستش. به نظر من پافشاری زیاد دولتها بر روی طبیعی جلوه دادن همجنسگرایی بیشتر از اون که ریشه در یک واقعیت زیستی داشته باشه مربوط به امور سیاسیه.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
به نظر من پدیده همجنسگرایی و کوکا کولا در جامعه مدرن امروز از یک جنس هستند. امروز یک کودک حتی نمیتونه فکرشو بکنه که کوکا یا مک دونالد نخوره و حضور اونها در زندگیش کاملا طبیعی محسوب میشه در حالیکه 100 سال پیش اونا رو نداشت و سالم تر بود. در رابطه با همجنسگرایی هم تبلیغات وسیع دنیای غرب باعث میشه که افراد یاد بگیرند که این پدیده کاملا طبیعی و جزو جدانشدنی زندگی در دنیای مدرنه. در نتیجه به سمتش میرن بدون اینکه واقعا ضرورتهای بیولوژیکی چنین کششی رو در اونها ایجاب کنه. پس اونها در واقع یاد میگیرند که همجنسگرا باشند تا اینکه نیاز داشته باشند که همجنسگرا باشند همونطور که از بچگی آموختند کوکا کولا بنوشند یا بعد از مدرسه به مک دونالد برن. من بر این عقیده هستم که روزی خواهد رسید که دولتها سیاستهاشونو در رابطه با این پدیده مرور کنند و دوباره اونو در زمره بیماریهای روانشناختی دسته بندی کنند..
سه‌شنبه 28 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
hootan_1989 - ایران - تهران . یواشتر!پیاده شو با هم بریم!لابد هر چی معلول و بیمار هم بود میکشتی تا جامعه پاک بشه نه؟(دکترین هیتلر)نه عزیز من برو چند تا کتاب روانشناسی و جامعه شناسی بخون با خشونت چند هزار ساله چیزی درست نشده!. 2-به نظر من همجنسگرایی یه اختلال ژنتیکیه باید با اون رفتار درمانی بشه!! اگه کسانی میگند یه میل طبیعیه قبول ندارم چنانچه اگه کسانی بگند ما میل فطری داریم با حیوون رابطه جنسی داشته باشیم حتما مریضند!. به هر حال برخورد حذفی جواب نمیده.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

Kavkaz - ایران - تهران
به احکام شرعی و مسائل دینی اصلا کار ندارم اما پدیده همجنسگرایی هم به هیچ وجه برایم قابل قبول نیست و از نظر من فرد همجنسگرا شخص بیماری است که باید مورد روانکاوی و درمان قرار گیرد.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
هوتن. به ایدیت نمیاد اینقدر خشن باشی.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

amishka - اذربایجان - باکو
hootan_1989 - ایران - تهران . من بهت میگم که تو شیش نخود کم داری اونم شیش نخود شاهنشاهی .سریعا برو پیش یه دامپزشک.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

huka - نیوزلند - ولینگتون
به فیلم های فوق salo،borat، کایت رانر،. را هم اضافه کنیدfor a lost solder،ILE
سه‌شنبه 28 مهر 1388

parizad27 - کانادا - کچینر
بهتر نبود به جای این مقاله راجع به همجنس گرا ها از دید فلسفی و روانشناسانه صحبت میشد؟ بهتر نبود یک مقدار از بعد پزشکی این مسله توضیح داده میشد؟ بهتر نبود اگر مردم دنیا به جای تقلید و پشتیبانی کورکورانه به خیلی چیزهای دیگه مثل ویروس های جهش یافته و بیماری های روانی عجیب و غریب که توسط همین موجودات بی ازار همجنس باز بوجود امده فکر کنند؟ ادم باید خیلی بی وجود باشه که با تمام این مسایل و همینطور مسله ی منقرض شدن انسانها رو در اینده (با وجود این همجنس بازها) نادیده بگیره. البته چه اشکالی داره...مگه غیر از اینه که یک روزی دایوانه هایی مثل هیتلر هم بودند که هرچه گفتند بدون چون و چرا توسط مردم پذیرفته شد. میلیون ها سال بعد وقتی حیوانات جای انسانها رو بگیرند مثل ما که راجع به دایناسورها مطالعه میکنیم انها هم به این فکر خواهند کرد که چرا نسل انسانها منقرض شد؟؟؟ . پ.ن. راستی نظریه ی جدید برای انقراض نسل دابناسورها...دایناسورها همجنس باز بودند!!!!!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

parizad27 - کانادا - کچینر
یک سوال برای فکر کردن: ایا ما روشنفکریم؟ ایا اصلا میخواهیم روشنفکر باشیم؟ ایا روشنفکر بودن خوب است؟. یک مسله ی دیگر.....شاید ما ادای روشنفکری در می اوریم.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
محمد (ص ) همجنس باز نبود ولی به بچه بازی علاقه وافری داشت از این رو ایه ای را نازل کرد و ایشه را مال خود کرد .
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bij - المان - المان
محمد در مکه با تبلیغ دینش در اقلیت قرار داشت و اکثریت او را یک بیمار روانی میدانست! در جوامع عقب افتاده در حال حاضر هم اکثریت، اقلیت را نوعی بیماری میبیند که یا با ان برخورد غیرعلمی دارد یا در صدد نفی و انهدام اقلیت برمیاید! اقلیت مذهبی بهایی یا بیدینان یا اقلیت جنسی نمونه های این قاعده میباشند. اقلیت جنسی همجنسگرا (Homosexual) از دید اکثریت مخالفجنسگرا (Heterosexual) در جوامع غیرمتمدن یک خطر محسوب میشود. نداشتن معلومات از یک طرف و از طرف دیگر سنتی یا تکراری بودن دلایل عقب افتاده از دید اکثریت باعث جمود فکری و تصمیمگیری و حکم دادن از روی احساسات میشود! همجنسگرایی همچنین در لیست بیماریها و انحرافات جنسی سازمان بهداشت جهانی نیز دیده نمیشود و این بدان معنی است که مجامع علمی جهان همجنسگرایی را یک بیماری نمیدانند. همجنسگرایان نیز انسانهای طبیعی هستند و انحرافی از لحاظ جنسی ندارند و غیر طبیعی و یا مریض خواندن آنها کاملا غیر علمی است! همجنسگرایی پدیده ای غربی نیست! همجنسگرایان در هر جامعه و در هر تاریخی از آن جامعه وجود داشته و دارند!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
دین خصوصا اسلام یکی از مواردی است که انسان را به سمت همجنسگرائی سوق میده چون مهاشرت با جنس مخالف را گناه میداند
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bij - المان - المان
*** همینکه هتروسکسولها برایشان هموسکسول غیرقابل تصور است، نشانه طبیعی بودن همجنسگرایی است!!! یکبار دیگر متن جالب نگارنه مقاله را بخوانید بعد نظر دهید نمونه: ((. سینمای هنری و مستقل است که خود را ملزم به رعایت تابوها و عرف‌های رایج جامعه نمی‌بیند. برای ایشان مهم ترین مسأله در تهیه فیلم، هم‌سو بودن اجزا در راستای هدف فیلم و کارگردان در فرم ساختاری مورد نظر است و همه چیز می‌بایست با همین معیار سنجیده شود . نکته اساسی این است که طیف هنری فیلمسازان با وجود اینکه خود را مقید به طرح مشکلات و دغدغه‌های فلان طبقه از جامعه یا موعظه برای بینندگان نمی‌بینند، باز در خلق شخصیت‌های متنوع و سازگار با واقعیت موفق‌ترند . مهم‌ترین و بهترین راه شناخت همجنسگرایان، همچنان برخورد مستقیم و روزمره با ایشان در جامعه و خانواده است، ..)) با تشکر از نویسنده مقاله!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bij - المان - المان
*** گزاره متعصبانه و دور از واقعیت: (( ادم باید خیلی بی وجود باشه که . مسله ی منقرض شدن انسانها رو در اینده (با وجود این همجنس بازها) نادیده بگیره)) با یک گزاره منطقی قابل رد است: همجنس گرا همیشه و همه جا وجود داشته! چرا حالا بیشتر به چشم میخورند؟ چون تابوها در حال شکستنند و انها دیگر ترسی از ابراز وجود خود بروز نمیدهند دومن دموکراسی در عصر اطلاعات است که در حال پیشرفت است نه اقلیت همجنس گرا! با توجه به اینکه همجنس گرا همیشه وجود داشته اند ترس نادانان از انقراض بشریت همانند ترس کودک از زیر تختش در شب است!!!!!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

Iraj Berlin - المان - ‌برلین
بیشنر کامنت ها در اینجا از دید من بسیار شرم اور هست چون همجنسگرائی جزو حقوق بنیادی انسانی هست. طبق امار رسمی سازمان ملل 7 تا 12 درصد انسان ها همجنسگرا هستند. جامعه هوموفوبیای ایران شوربختانه نخست باید مشگل ازادی رو حل کنه و پس از ان به مشگل های دیگه بپردازه. همجنسکرائی اکتسابی نیست بلکه ادم اینجوری بدنیا میاد. در برلین برای مثال شهردار این شهر همجنسگرا هست و در بین مردم هم خیلی محبوبه. وزیر امور خارجه المان در کابینه نو هم همجنسگرا هست. اینها نه بیمار ژنیتکی هستند ونه روانی .ادمهائی مثل همه.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
baas - هلند - روتردام ////زمانی گروهی همراه با استادشان که فرد فهمیده ای بود از جایی عبور میکردند تا اینکه رسیدند به رودخانه ای. زنی را دیدند که میخواست از رودخانه عبور کند ولی چون پل شکسته بود نمیتوانست. زن گفت کسی میتواند من را بغل کند و به آن طرف رودخانه ببرد؟ استاد گفت کسی برود و او را به آنطرف رودخانه برساند. کسی داوطلب نشد تا اینکه خودش این کار را انجام داد و از آنجا دور شدند. در راه یکی از شاگردان گفت استاد این کار درستی نبود که شما آن زن را در بغل بگیرید! استاد هم گفت : من آن زن را به آنطرف رودخانه بردم و او را همانجا رها کردم ولی {{ این شما هستید }} که آن زن را همچنان در بغل گرفته اید و فکرش از ذهنتان بیرون نمیرود!!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

uglyducky - ایران - تهران
بنظر من همجنسگرایی فقط و فقط یک گرایشه و نمیشه بهش گفت بیماری. بیشتر به نظر میاد تا حدودی هم تلقینیه و یکنوع ناهنجاری روانی باشه. بیماران روانیی که تا حدی توجیه شده در سطح جامعه زندگی میکنند و عمل کثیفشان باعث شیوع انواع بیماریهای لاعلاجی مثل ایدز میشه. البته قصد توهین ندارم ولی حتی تصور اینکه با یک همچین کسی زیر یک سقف باشم حالم رو بهم میزنه.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

بهرام راشاد - ایران - تهران
با سلام به همه. همجنس گرایی یکی از مسائل شخصی افراد است و اگر تا این مرز باشد به خودشان ربطی داشته و کسی حق تحمیل نظر یا امری را بر آنان ندارد اما مشکل از آن جا شروع میشود که همجنس گرایان و یا مدافعانشان میخواهند از حقوقی خارج از مسائل شخصی برخوردار شوند مثلا میخواهند بچه داشته باشند و چون امکانش نیست نظرشان به فرزند خواندگی بچه های بی سرپرست و یا سایر است , آخر وقتی طبیعت به ایشان چنین حقی و امکانی را نداده است چطور میتوانند مدعیش باشند؟در ضمن این حق هر فردی است که در هنگام طفولیت یک خانواده و سرپرست طبیعی داشته باشد و این نظام آفرینش است که این مسئله را به خوبی تعین کرده است یعنی مادر(ماده) و پدر (نر) به عبارت دیگر نمیتوان برای خواسته 2 فرد حق دیگری (طفل یا بچه) را نقض نمود , و موضوع مهم دیگر اینکه پس چند جنس گرایان و چند همسر گرایان نیز باید دارای حق و حقوقی مشابه باشند به عبارت دیگر سنگ روی سنگ بند نمیشود. جالب است که در طبیعت قطبهای همنام همدیگر را دفع و غیر همنام همدیگر را جذب مینمایند.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bij - المان - المان
بهرام راشاد گرام، در طبیعت به ان قطبها که دو انسان، دو جنس را بهم نزدیک میکند محبت نام دارد اگر میخواهی مقایسه کنی => قطب مثبت = محبت، همیاری، تشریک مساعی و قطب منفی = خشونت، انتقام، خیانت .. ! در مورد بچه دار شدن و انقراض نسل به کامنت من در همین تاپیک مراجعه کن (گزاره متعصبانه و دور از واقعیت: ..)! با احترام!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
baas - هلند - روتردام. شما فکر نکرده حرف میزنی.کی اسلام معاشرت با جنس مخالف را گناه می داند؟ اسلام زنا را گناه میداند نه اونی که شما میگی .مگه در قرآن لواط گناه معرفی نشده؟ اسلام به خاطر مردانی که ممکن بود به همجنسگرایی دچار شوند ازدواج تا 4 زن را مجاز شمرد(البته امروز 4 زن پذیرفته نیست و تنها یک زن پذیرفته است).اگر اسلام تنها ازدواج با یک زن را مجاز میشمرد الان شما میگفتی چرا اسلام نگذاشت مردم بیشتر زن بگیرند و به همجنسگرایی افتادیم.قرآن گفت حتا با چهار زن ازدواج کنید اما همجنسگرایی نکنید.در ضمن کسانی فکر می کنند که همجنسگرایی عادی است.باید گفت که همانطوری که دو قطب ناهمنام یکدیگر را می ربایند و دو قطب همنام هیچ وقت همدیگر را جذب نمی کنند پس همیشه مرد و زن باید همدیگر را جذب کنند نه دو نا زن و نه دو تا مرد.همجنسگرایی از این جهت اشتباهست.البته برای کسانی که عقل داشته باشد و حرفای بنده را بفهمند.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

parizad27 - کانادا - کچینر
خوشحالم که هیچکس جوابی برای من ننوشته. معلومه که طرفداران همجنس گراها به عمق فاجعه پی بردند. خوبیش اینه که میدونستن جواب منطقی ندارند و جواب ندادند. افرین! . و اما خدمت کسایی که وقتی تحمل منطق رو ندارند به اسلام و پیامبر گرامی ما مسلمانان حمله می کنند. اگر ادمهایی در اطراف شما با اسم اسلام کثافت کاری می کنند دلیل نمیشه که به چیزها و کسایی که نمیشناسیدشان و راجع بهشان مطالعه نداشتید توهین کنید. شما که اینقدر دم از انسانیت میزنید باید بدانید قانون اول انسانیت احترام به دیدگاه ها و باورهاست. براتون ارزوی موفقیت های سالم دارم.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
سلام. قبل از همه باید بگم دوستانی که همیشه ادعای دموکراسی و اخترام به عقاید هم رو میکنن باید یاد بگیرند به نظر سایرین احترام بزارند. بیشتر دوستان نطری عجولانه و تند داشتن و این نشون میده که افکار اونها از منابع اعتقادی بی ریشه ای نسات گرفته شده . در اصل مشکل اونها عدم شناخت کافی از مساله همجنسگرایی هست. یعنی تا این اسم میاد همه اسم لواط و ایدز رو وسط میکشند بعضی ها هم میگن بیمار. همجنسگرایی گرایش یک انسان به همجنسه وقتی اسم گرایش میاد یعنی اختیار خارج از کنترله . اولا همجنسگرا هم یک انسانه و خدا بهش حق حیات داده پس کسی حق نداره این حق رو از اون صلب کنه . در ثانی همجنسگرایان هم مثل سایر انسانها خوب و بد دارن یک همجنسگرا میتونه با انتخاب یک یار نیازهای عاطفی و جنسی خودشو تامین کنه و فساد نکنه اما یک دگرجنسگرا با جندین نفر رابطه داشته باشه !
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
در ادامه بگم دلیل اینکه در ادیان چرا همجنسگرایی نفی شده به این علته که این ادیان همیشه دنبال پیروان بیشتر بودن و با ایجاد این قوانین میترسیدن که همجنسگرایی باعث بشه تا امتشون از نظر زاد و ولدی رشد نکنه و دینشون منقرض بشه . یک فرد همجنسگرا نمیتونه با غیر همجنسش رابطه برقرار کنه و اگه بخواد نقش بازی کنه به اون نفر خیانت کرده و این کار پسنندیده ای نیست . بزارید مثالی برای شما بزنم مثل این میمونه که گلی بدست شما بدن و بگن بو کن ببین جقدر خوشبوئه و شما هرچقدر بو بکشید چیزی حس نکنید اما بخواهید تظاهر کنید و بگید به به چه بویی !
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
parizad27 - کانادا - کچینر، رجوع کن به کامنتهای من جوابتو میگیری! با احترام!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
همینکه هتروسکسولها برایشان هموسکسول غیرقابل تصور است، نشانه طبیعی بودن همجنسگرایی است! در طبیعت ان قطبها که دو انسان یا دو جنس را بهم نزدیک میکند محبت نام دارد، قطب مثبت = محبت، همیاری، تشریک مساعی و قطب منفی = خشونت، انتقام، خیانت . ! همجنس گرا همیشه و همه جا وجود داشته! چرا حالا بیشتر به چشم میخورند؟ چون تابوها در حال شکستنند و انها دیگر ترسی از ابراز وجود خود بروز نمیدهند دومن دموکراسی در عصر اطلاعات است که در حال پیشرفت است نه اقلیت همجنس گرا! با توجه به اینکه همجنس گرا همیشه وجود داشته اند ترس نادانان از انقراض بشریت همانند ترس کودک از زیر تختش در شب است!!!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من از همجنسگرایی خوشم نمی اید و هیچ دلم نمیخواهد با انها رفت و امد داشته باشم. اگرچه پدیده ای هست که هم در غرب و هم در شرق از قدیم وجود داشته است.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
واقعا عجیبه که بعضی ها با وجود عفونتها و بیماریهای جنسی (مثل سوزاک و سیفلیس) که توسط سکس مقعدی منتشر میشه باز هم از اون دفاع می کنند و سکس مقعدی رو با نوشیدن کوکاکولا یکی میدونند.***. bij - المان - المان((ترس نادانان از انقراض بشریت همانند ترس کودک از زیر تختش در شب است!!!)) این همه موجودات مختلف در طول تاریخ و حتی در زمان خود ما نسلشون منقرض شد یا در خطر انقراض قرار داره. از این منظر فرق انسان با حیوان چیه؟ 1به چه دلیلی انقراض انسان رو بعید میدونی؟ 2 چطور انقدر مطمئنی که مخالفان خودت رو در رابطه با یک اظهار نظر علمی نادان خطاب می کنی؟ برای این کار حتما باید دلیل محکمی داشته باشی.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
مهم نیست مسلمان باشید یا مسیحی. مهم نیست همجنسگرا باشید یا دگرحنسگرا . مهم اینه که خوب باشید، به هم عشق بورزید و احترام بگذارید .
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

Kavkaz - ایران - تهران
تمام سعی خودم را میکنم که باورهای دینی را در این قضیه دخالت ندهم.اما هر چقدر فکر میکنم نمیتوانم به خودم بقبولانم که همجنسگرایی یک پدیده طبیعی باشد هر چند که متاسفانه وجود دارد اما یک گرایش طبیعی نیست. آیا در مورد همجنسگرایی به غیر از لواط و بیماریهایی را که در پی دارد چیز دیگری میشود متصور شد؟آیا کسانی که این را یک حق طبیعی میدانند میتوانند بپذیرند که مثلا فرزند خودشان چنین گرایشی داشته باشد یا اگر هم ندارد با چنین شخصی دوست بشود و با او معاشرت کند؟آیا مثلا گرایش دو همجنس را به یکدیگر میتوان با عشق و علاقه ایی که بین دو غیر همجنس وجود دارد مقایسه کرد؟و آیا اصولا چنین شور وعشقی میتواند بین دو همجنس به وجود بیاید؟از نظر من همجنسگرایی یک انحراف است که در آن روابط فقط بر اساس ارضای غریزه جنسی شکل میگیرد.به نظر یکی از کاربران محترم یک دگر جنسگرا می تواند با چند نفر رابطه برقرار کند اما یک همجنسگرا فقط با یک نفر رابطه دارد.آیا این حرف میتواند صحیح باشد؟آیا یک همجنسگرا نمیتواند چند شریک سکسی داشته باشد؟از کاربرانی که پاسخ قانع کننده ایی دارند خواهش میکنم جواب بدهند و قبلا از ایشان تشکر میکنم.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، ((وجود عفونتها و بیماریهای جنسی (مثل سوزاک و سیفلیس) که توسط سکس مقعدی)) اگر پزشک بودی میگفتم وای به حالت با ان مدرکت! بیماریهای جنسی همانطور که از اسمش پیداست بر اثر نزدیکی جنسی بوجود میاید که مسببش انتقال بیماریها بدلیل رعایت نکردن نظافت و استفاده نکردن از ابزار پیشگیری کننده است! هم برای همو هم برای هترو!!! تو ((سکس مقعدی رو با نوشیدن کوکاکولا)) و سکس هترویی را با ابگوشت خوردن یکی میدانی؟؟! ((این همه موجودات مختلف در طول تاریخ و حتی در زمان خود ما نسلشون منقرض شد یا در خطر انقراض قرار داره)) خب که چی؟! چه ربطی به هموسکسوالیتت دارد؟؟! تکرار میکنم: ...
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
2) .. (همجنس گرا همیشه و همه جا وجود داشته! چرا حالا بیشتر به چشم میخورند؟ چون تابوها در حال شکستنند و انها دیگر ترسی از ابراز وجود خود بروز نمیدهند دومن دموکراسی در عصر اطلاعات است که در حال پیشرفت است نه اقلیت همجنس گرا!!!). ((فرق انسان با حیوان چیه؟)) نزد حیوانات همانطور که هترو وجود داره و همو هم وجود داره! ((چطور انقدر مطمئنی که مخالفان خودت رو . نادان خطاب می کنی؟)) مخالفان خودم را نادان خطاب نکردم بلکه انکه ترس دارد! اگر نمیدانی حالا بدان، ترس نتیجه ندانستن یا خشونت است وقتی خشونتی نیست پس منبع ترس نادانیست مانند (ترس کودک از زیر تختش در شب)!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
جدن که عجیبه! چرا؟ چون bluestar هموسکسوالیتت را با سکس مقعدی یکی میگیرد :-( هموسکسوالیتت = شریک زندگی بودن *زن با زن* یا مرد با مرد است همانطور که هتروسکسوالیتت شریک زندگی بودن زن با مرد است! طبیعی هم هست که برای هر دو نوع، سکس نقش اساسی بازی میکند همانطور که محبت، همیاری و تشریک مساعی نقش بزرگی دارند!!!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
مهم‌ترین و بهترین راه شناخت همجنسگرایان برخورد مستقیم و روزمره با ایشان در جامعه و خانواده است! در بین همجنسگرایان همه جور ادمی پیدا میشه همانطور که نزد مخالفجنسگرایان! برای همجنسگرایان نزدیکی با جنس مخالف غیرقابل تصور است! انها در اقلیت بوده اند و هستند. به وجود اقلیت دموکرات در جامعه برای حفظ یا راه اندازی دموکراسی اهمیت بسزایی بدهیم، در غیراینصورت دموکراسی را در نطفه خفه کرده ایم!!!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
hootan1989 عزیزم یه دفعه سر حرفت به michael jackson گفتم سنت هنوز به این چیزا نمیرسه...برو پسرم لالا کن
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

khanoom - کویت - کویت
من هم با نظر جواد موافقم.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
bij - المان - المان .... به یکی میگن: اینقدر پنیر نخور عقلت کم میشه! میگه: عقل چیه؟ میگن: هیچی، شما راحت باش!! حالا شما که ماشالا اینقدر تو این مسائل «کارشناس» و «متعصب» هستی راحت باش!! والا دیگه!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
gogoli - ایران - تهران، ترشی نخوری یه چیزی میشی! اما تا اینجا با کامنتهایت هیچی که نشدی انتظار خودت از خودت هم جا نیفتاد! لطیفه گویی هم فنی داره که گوگولی از ان هم بی بهره است! جور دیگه اش برای اینکه پنیر نخورده کارشناس بشی میشه: ترشی نخوری خیلی باهوشی! اگر نفهمیدی بخور تا بیاره! * از خط خارج شدی مثل بقیه نوشته هایت!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

بهرام راشاد - ایران - تهران
bij - المان - المان. با عرض احترام - آن چنان که عرض کردم. 1.شما همجنسگرایان در مسائل شخصی خود همانند دگر جنس گرایان باید آزاد باشید و این حق طبیعی شماست و کسی نباید متعرض گردد اما مشکل در این است که شما خیلی بیشتر از این میخواهید مثلا حق سرپرستی طفل دیگری - چرا حقوق یک طفل که داشتن پدر و مادر و یا سرپرستان طبیعی است صرفا به خاطر اینکه طبیعت شما را از این محروم کرده است و شما میخواهید داشته باشید پایمال شود؟. 2.در مورد قطبهای همنام و غیر همنام میخواستم بگویم که حتی قوانین فیزیکی نیز بر غیر همجنس گرایی تاکید دارد اما شما مغلطه نمودید. با احترام مجدد
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
بهرام راشاد گرام، چون حمایت من را از این اقلیت جامعه میبینی، نتیجه گیری کردی من همو هستم؟ اشکالی ندارد! بهرام خوب، ان بچه که در پرورشگاه بزرگ میشود میتواند همانجا از طریق اقای همو و خانم همو تربیت و بزرگ شود!!! پس این حق اگر اثبات شود که انها میتوانند تربیت بچه را به عهده بگیرند بسیار بهتر خواهد بود! چرا؟ چون بچه ای که در یک کلاس خصوصی درس بخواند بسیار فراگیرتر از انست که در یک مدرسه دولتی با 60 هم کلاسی تحصیل کند! ((در مورد قطبهای همنام و غیر همنام ..)) اگر خواسته باشی با دختر خانمی ارتباط نزدیک برقرار کنی دلیلت چیست فقط سکس؟ اگر نه که جوابت را خودت داده ای! اگر اری است قبل از همخوابگی شرایط و پیش درامدهایی وجود دارد: بوسه و شرط فعل و انفعالات شیمیایی :-) تماس از طریق احساسات، نگاه، نوازش، شنیدن حرفها، مقاصد و شرح زندگی تا بحال و غیره تا تشخیص اینکه قابل نزدیکی بیشتر تا همبستری(سکس) خواهد شد! خب همه اینها در همجنسگرا هم وجود دارد! کجای این مطلب مغلطه است با توجه به اینکه همه اینها از ((قوانین فیزیکی)) و شیمیایی تبعیت میکنند!!! بااحترام!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
جای حیرت خالی!! چقدر این ملت واسه هر چیزی نظر و عقیده و نگاه کارشناسی داره. واقعا ادم میتونه توی این صفحه تمام مدنیت ایران و دلایل حال و احوال کنونیش را ببیند. اقا شما مثل ان قدس السره و شاگردانش به مقعد مردم چه کار دارید؟! شما هم نکنه رساله نویس هستید؟! این که چه کس با مقعدش چه کار میکند به من و شما چه ربطی دارد؟ اینهمه قلنبه گویی و از پشت یک باور حرف زدن یعنی چه؟ اخر اگر خامنه ایی و احمدی نژاد و دارودسته این ادمخورها همه بمیرند؛ تکلیف ما با شما و اینهمه باور و عقیده از پیش تعین شده چیست؟ این مصیبت را علم باید که از قلم کار نشاید. شاد باشید.
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
Kavkaz - ایران - تهران . دوست عزیز من به شما حق میدم که نظر مثبتی ندارید چون در ذهن شما از همجنسگرایی یک هیولا تجسم پیدا میکنه اما همجنسگراها خیلی نرمال هستن. خیلی هاشون در اطراف شما هستند اما شما شاید متوجه نشید. که جتما هم هست جون از نطر آماری زیادن . من همجنسگرا هستم شما اگه منو ببینید اصلا متوجه نخواهید شد . هم تحصیل کرده هستم هم قانونمند . به دیگران احترام میزارم و مورد احترام هستم . لزومی هم نداشت اینو به خانوادم بگم اما حس و گرایش به زن ندارم سعی هم کردم اما نشد چون حسش نبود با خودم فکر کردم اگه ازدواج کنم به اون زن خیانت کردم . من برای خودم یک نفر پیدا کردم و با اون هستم فقط و فردا اگه خدا از من بپرسه چرا اینکار رو کردی بهش میگم من در گرایش جنسیم هیچ حق انتخابی نداشتم اما با انتخاب یک انسان ثابت کردم که دنبال فساد نیستم . در ضمن مساله جنسی و سکس مقعدی وی اینجور مسایل در برابر عشق خیلی ناچیزه . عشق همجنسگرایان خیلی قوی و با با عشق دو جنس مخالف اگه بیشتر نباشه کمتر هم نیست .
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

manenarenji - المان - اسن
واقعا که گل گفتی منچستر انگلیس تمام منشا بدبختی از فضولیه.بابا انسانها باید ازاد باشند هر کسی مسئول بدن خودشه مسئول زندگی خودشه.به کسی چه مربوطه ازادی شخصی حداقل ترین ازادی اینکه من چی بپوشم چی بخورم و چیکار بکنم. این دین مسخره اسلامه که به همه چی کار داره.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - چرا تو بحثها به دیگران توهین میکنی؟ من از تو 2 تا سوال علمی کردم. چرا به سوالها جواب نمیدی؟ واقعا متوجه نمیشی و توضیح واضحات میخوای یا خودت را به ندانستن میزنی؟ مطلبی که مربوط به تو میشه بعد از اسمت نوشتم. 2 تا سواله. بخون و اگر میتونی جواب بده. روشن شد؟
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
hootan_1989 - ایران - تهران . مرگ بر خودت بی سواد...همجنسگرائی یک امر خصوصی بین دو بزرگسال است منتها خل و چلهای اسلامی مسیحی یهودی این را با نبودن ای کیو درک نمی کنند همزمان رابطه ی کثیف و تهوع اور رهبر دینشان در 53 سالگی با دختر 9 ساله و تعدد زوجات//گروپ سکس// اسلامی بی اشکال جدا که مغزتان تهی از اندیشیدن.همین.
پنج‌شنبه 30 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bij - المان - المان همین بحث رو چندین بار با این یارو ( بلواستار) انجام دادم. همین حرفهای تکراری رو هم بهش گفتم ولی جالبه که توی همهء موضوعاتی که را جع به همجنسگرایی است دوباره سوال میکنه :{{واقعا عجیبه که بعضی ها با وجود عفونتها و بیماریهای جنسی (مثل سوزاک و سیفلیس) که توسط سکس مقعدی ...} مثل اینکه ....! ببینید برای مثال همین حرف شمارو به ایشون گفته بودم : مورخ شنبه 13 تیر 1388 https://www.persiauk.com/article.php?id=39156. اگر حوصله داشتید یه نگاهی به این لینک بندازید دوست عزیز. اونجا هم بحث جالبی در همین رابطه با دوستان دیگر داشتیم. موفق و پیروز باشید
جمعه 1 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز - مراقب حرف زدنت باش. در مورد ...رت حرف نمیزنی که اون واژه (یارو) رو بکار بردی. گرچه انتظار زیادی نمیشه داشت. دین ستیز هستی و بی تربیت.
جمعه 1 آبان 1388

bij - المان - المان
آنتی اسلام دوست عزیز، با سپاس از لینکت! نوشته بودی ((بهتر است از این پس بجای واژهء غلط اقلیت از "شهروندان" بهایی مذهب یا "شهروندان" سنی مذهب یا ... و یا شهروندان همجنسگرا و.. استفاده شود)) با اینکه من واژه اقلیت را غلط نمیدانم اما این جمله ات بسیار انسانی و خردمندانه است. اویزه گوشمان: ((شهروندان همجنسگرا))! bluestar با تکرار مکررات همچون نماز خواندنش که جز وقت تلف کردن نفعی برایش ندارد، همیشه با توهینهایش مدعی توهین شونده است! جوابهایش را نمیبیند یا خود را به ندانستن میزند تا باز کلمه جادویش "تکرار" را فعال کند!!! آنتی اسلام عزیز نوشته بودی: ((اینترنت، دشمن جان و مال و ناموس "جهل" است. حالا شما دوست دارید اسم جهل را "دین و مذهب" بگذارید؛ "بی فرهنگی" بگذارید "نا آگاهی بگذارید")) با سپاس مجدد و احترام!
جمعه 1 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
bij - المان - المان ..... عزیز صاحبنظر! بالا غیرتا یه نگاهی به کامنتای خودت بنداز. با این حمایت جانانه جنابعالی از «اون قضیه» انتظار داری باهات «جدی» هم باشم؟! خدایا توبه! .. ضمنا اگه شما لطیفه بهتری بلدید بفرمایید. (هم برای «دنیا»ی شما خوبه هم برای «عقبی» شما!) .. راستی «آی دی» شما منو یاد یه شخصیت «معروف» میندازه که اتفاقا تو این قضایا خیلی صاحبنظر بودن! میخواین بیشتر توضیح بدم؟!
جمعه 1 آبان 1388

بهرام راشاد - ایران - تهران
bij - المان - المان. با سلام و احترام. 1.با عرض معذرت از افراد همو از اینکه شما (bij - المان - المان) را همجنسگرا خطاب کردم معذرت میخواهم اما توجه کنید که حتی شما هم از اینکه همو خطاب شوید ناراحت میشوید و احساس بدی میکنید. 2.دلایل و توجیحاتتان برای مادر و پدر همو بودن و سرپرستی اطفال غیر اصلا قابل فبول نیست. 3.بنده اصلا و هیچگاه رابطه دو نفر را بر پایه فقط سکس در نظر نیاورده ام. با احترام مجدد
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران دوست عزیز؛ باور بفرمایید قصد توهین نداشتم. فقط حقیقت رو گفتم
جمعه 1 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. بهرام راشاد - ایران - تهران اگر شما از دید اسلامی به قضیه نگاه کنید 100% حق با شماست. ولی اگر از دید انسانی به این قضیه نگاه کنید 100% اشتباه میفرمایید ( طبق منشور حقوق بشر سازمان ملل: ماده ۱۲: احدی در زندگی خصوصی ، امور خانوادگی ، اقامتگاه یا مکاتبات خود نباید مورد مداخله‌های خود سرانه واقع شود و شرافت و اسم و رسمش نباید مورد حمله قرار گیرد . هر کس حق دارد که در مقابل این گونه مداخلات و حملات ، مورد حمایت قانون قرار گیرد.) طبق این ماده؛ هیچکس حق ندارد در زندگی خصوصی همجنسگرایان یا.. مداخله کند. حق و حقوق آنها به عنوان یک شهروند باید رعایت شود ( البته از لحاظ انسانی نه دینی و مذهبی! از لحاظ مذهبی شما آزادی که حتی آنها را سنگسار کنی و تازه ثواب هم میبری!)) . موفق باشید
جمعه 1 آبان 1388

bij - المان - المان
بهرام راشاد گرام، من هیچگاه از اینکه بدون دلیل به اشتباه خطابم کردی ناراحت نشدم اتفاقن همینکه من بعنوان هترو از همو و ازادگی حمایت میکنم دلیلی دیگر بر بحق بودن ادعای من مبنی بر برابری حقوق همو و هترو در جامعه است!!! بهرام خوب اگر متقاعد نشدی طبیعتن به خودت ربط دارد! من و تو تبادل نظر کردیم و من قصد متقاعد کردنت را هیچگاه نداشتم! همان که نوشتی: ((شما همجنسگرایان در مسائل شخصی خود همانند دگر جنس گرایان باید آزاد باشید)) نشانه ازادگیت است و من نوشتم (همینکه هتروسکسولها برایشان هموسکسول غیرقابل تصور است، نشانه طبیعی بودن همجنسگرایی است!) موفق باشی! با احترام!
جمعه 1 آبان 1388

bij - المان - المان
gogoli - ایران - تهران، هنوز ندیدی! یک نگاه کارشناسانه بدون پنیر به کامنت قبلیم برایت، بیانداز که هم برای «دنیایت» هم برای «دهانت» خوبه!!! «آی دی» تو منو همیشه یاد تو میاندازه کسی که هیچی رو جدی نمیگیره و بویی از لطیفه گویی نبرده! ترشی خورده، پنیر نخورده عقل که نداری همه جات در عذابه! نوشته اخرت یعنی ازاین به بعد تو رو بی خیال، ارزش جواب دادن نداری!!!
جمعه 1 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
bije- المان - المان .... 1- عزیز اینکاره! هنوز نگرفتی چی شد؟! اصلا میدونی «بیجه» کیه که این آی دی رو رو خودت گذاشتی؟! 2- اشتباه نکن. عقبی حرف بدی نیست. شما به خودت شک داری! 3- تو قاموس ما به «ارزش جواب دادن نداری» میگن «کم آوردم»!! 4- یه «لطیفه»! در کن ببینم!
شنبه 2 آبان 1388

بهرام راشاد - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. با سلام و عرض احترام و متشکر از خطابتان به بنده . 1.بنده به این مسئله فقط از دید انسانی و حقوقی نگاه میکنم و اگر حتی به اسلام یا دین دیگری نیز اعتقاد داشتم (که هیچ گونه اعتقادی به هیچ دین و مذهبی ندارم اما در مرحله اول یکتا قبول و در مرحله بعدی یکتا دوست هستم) بازهم همینطور بود. 2.حتی اگر که سازمان ملل هیچ ماده قانونی نداشته باشد باز هم اندیشه و انصاف میگوید که :. افراد همو و همجنس گرا در مسائل شخصی , جنسی خود آزادند و این حق آنان است نه لطف درست مانند افراد غیر همجنس گرا اما تا همین حد نه بیشتر(یعنی نمیتوان از حق دیگران کم کرد و به آنان داد). خدا یاور.
شنبه 2 آبان 1388

بهرام راشاد - ایران - تهران
bij - المان - المان. با سلام و عرض احترام ومجدد. آیا در طبیعت یعنی در بین حیوانات نر و ماده هم همجنس گرایی وجود دارد؟. با عرض معذرت این نوشته شما (همینکه هتروسکسولها برایشان هموسکسول غیرقابل تصور است، نشانه طبیعی بودن همجنسگرایی است!) اصلا نمینواند دلیل محکمی باشد و اصلا چه ربطی به موضوع دارد؟. خدا یاور.
شنبه 2 آبان 1388

bij - المان - المان
بهرام راشاد گرام، اگر کامنتهای مرا خوانده باشی درمییابی که به این سوال پاسخ داده ام بلی در بین حیوانات هم همو وجود دارد تو یکی از سرچ-ماشین ها بدنبال مثلن *همجنسگرایی حیوانات* بگرد! جمله (همینکه هتروسکسولها برایشان هموسکسول غیرقابل تصور است، نشانه طبیعی بودن همجنسگرایی است!) یکی از دلیل من بود ربطش در پایین همین کامنت! قبل از ان چرا با وجود حدود ده کامنت ازمن هیچ دلیلی بر مخالفت تو نمیبینم؟من سوال و انتقاد تو را با دلیل پاسخگو بودم و یک جمله از ترا هم ستودم! کجاست دلایل مخالفت تو با دلایل من در کامنتهایم؟! * چرا یکی از دلایلم ان جمله میباشد؟ با توجه به کامنتت هموها انسانند و در انتخاب گرایش ازاد!! تو بعنوان انسانی که هترو میباشد و تصور همو بودنت غیرممکن است باید به این مسئله توجه کرده باشی که حق انها بودن به ادعای تو از طبیعت انان نشعت میگیرد چون باز به ادعای تو، ازادی گرایش انها، شخصی است! با احترام!
شنبه 2 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.