آرای حامد کرزی در انتخابات زیر پنجاه درصد رفت , انتخابات افغانستان به دور دوم رفت

آرای حامد کرزی در انتخابات زیر پنجاه درصد رفت ,
انتخابات افغانستان به دور دوم رفت

بی بی سی دریافته که در نتیجه بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، آرای حامد کرزی به زیر پنجاه درصد رفته است.

نتایج ابتدایی انتخابات، آرای آقای کرزی را حدود پنجاه و پنج درصد اعلام کرده بود، اما تایید این نتایج به دلیل بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات، حدود دو ماه وقت گرفت.

شماری از مسئولان به بی بی سی گفته اند که با ابطال بخشی از آرا، آقای کرزی قادر به تکمیل بیش از پنجاه درصد آرا برای برنده شدن در انتخابات نشده است.

بر اساس قانون، حالا انتخابات افغانستان، میان حامد کرزی و نزدیک ترین رقیب انتخاباتی او، عبدالله عبدالله، به دور دوم خواهد رفت؛ با این حال، ستاد انتخاباتی حامد کرزی گفته که آنها هنوز منتظر اعلام رسمی نتایج از سوی کمیسیون انتخابات هستند.

پیش از این، اعضای ارشد جناح کرزی گفته بودند که آنها در مورد کار کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی تردید دارند و احتمالا نتایج کار این کمیسیون را نخواهند پذیرفت.

'آرای تقلبی'

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در گزارش روز دوشنبه، نوزدهم آگوست، اعلام کرد که آرای 210 مرکز رای دهی به دلیل تردید در مورد سلامت آنها باطل شده است.

این کمیسیون می گوید، "شواهد واضح و قابل قبولی" مبنی بر تقلبی بودن آرای این مراکز انتخابات در دست دارد که در سراسر افغانستان موقعیت داشته اند.

ناظران اتحادیه اروپا قبلا اعلام کرده بودند که در مورد سلامت حدود یک و نیم میلیون رای ریخته شده به صندوقها در انتخابات بیستم آگوست تردید وجود دارد که بیش از یک میلیون از این آرا، مربوط به حامد کرزی می شود.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در افغانستان ظرف حدود دو ماه گذشته سرگرم بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات بوده است.

این کمیسیون نتایج کار خود را به کمیسیون انتخابات افغانستان تحویل داده و این کمیسیون باید نتایج نهایی انتخابات را اعلام کند.

تحلیلگران می گویند، کمیسیون انتخابات افغانستان براساس قانون مکلف به پذیرفتن تصمیم کمیسیون بررسی شکایات انتخاباتی است.


آرای حامد کرزای به زیر 50درصد سقوط کرد

پارلمان‌نیوز: در حالی‌که هنوز بحث‌ها پیرامون نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ادامه دارد که نتایج بررسی کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در افغانستان نشان می‌دهد که آرای حامد کرزای از انتخابات ریاست جمهوری این کشور زیر پنجاه درصد رفته است.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌‌نیوز»، نتایج ابتدایی انتخابات آرای کرزای را حدود پنجاه و پنج درصد اعلام کرده بود اما نتایج نهایی انتخابات به دلیل بررسی ادعاهای تقلب در آن حدود دو ماه به تاخیر افتاد.

مسئولان کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی به بی بی سی گفته‌اند که کرزای قادر به تکمیل بیش از پنجاه درصد آرا برای برنده شدن در انتخابات نشده است.

بر این اساس، انتخابات افغانستان میان حامد کرزای، و نزدیک ترین رقیب انتخاباتی او، عبدالله عبدالله، به دور دوم خواهد رفت.

گفتنی است محمود احمدی‌نژاد پیش از قطعی شدن نتایج انتخابات افغانستان به حامد کرزای پیروزی او را در انتخابات تبریک گفت، که این پیام موجب حیرت بسیاری از تحلیلگران مسائل سیاسی و حتی مقامات کشور افغانستان شد.


تبریک زود هنگام احمدی نژاد به کرزای
نو اندیش : محمود احمدی نژاد قبل از تائید رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در یک تماس تلفنی پیروزی « حامد کرزای » را در این انتخابات به وی تبریک گفت و از اینکه ملت افغانستان او را به عنوان « مدیری کاردان و متدین » برگزیده است ابراز خرسندی کرد. این در حالیست که رقبای کرزای معتقدند که تقلب گسترده در انتخابات صورت گرفته است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری احمدی نژاد شامگاه پنج شنبه در گفتگوی تلفنی خود با کرزای ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر پیروزی او را در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به وی و ملت افغانستان تبریک گفت . وی با بیان اینکه ملت افغانستان شما را به عنوان مدیری کاردان و متدین انتخاب کردند ابراز امیدواری کرد انتخابات اخیر افغانستان منشا خیر و برکت و پیشرفت برای افغانستان باشد. دکتر احمدی نژاد ضمن آرزوی سلامتی موفقیت و سربلندی دولت و ملت افغانستان اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران از برنامه های شما برای استقلال و آبادانی هر چه بیشتر افغانستان استقبال می کند. کمیسیون انتخابات افغانستان هنوز نتایج نهایی انتخابات را اعلام نکرده و احتمال کشیده شدن انتخابات به دو دوم دور از انتظار نیست .

انتخابات افغانستان به دور دوم کشیده شد , تبریک احمدی نژاد چه می شود؟
مسئولان کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان طی مصاحبه ای با بی بی سی گفته اند که پس از رسیدگی به شکایات ، آرای حامد کرزای به زیر پنجاه درصد سقوط کرده است و بر این اساس، انتخابات افغانستان میان حامد کرزی، و نزدیک ترین رقیب انتخاباتی او، عبدالله عبدالله، به دور دوم خواهد رفت.

این در حالی است که پیش از این با اعلام نتایج اولیه انتخابات حامد کرزای با کسب پنجاه و پنج درصد آرا از رقیب اصلی خود عبدالله عبدالله پیش بود.


گفتنی است پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات افغانستان ، محمود احمدی نژاد پیروزی حامد کرزای را به وی تبریک گفته بود.

با توجه به کشیده شدن انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم باید دید آیا احمدی نژاد به اشتباه خود اقرار خواهد کرد؟
majid63 - فرانسه - پاریس
دست احمدی نزاد تو کاره.از اینها یاد گرفتند.
دوشنبه 27 مهر 1388

mafia_top - آمریکا - جکسون ویل
این احمدی نژاده عوضی فکر کرده همه جا مثل مملکت خودش هست که هنوز شورای نگهبان انتخابات رو تایید نکرده جشن پیروزی بگیره. از افغان ها هم عقب تریم.
دوشنبه 27 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
به سلامتی..پس بالاخره نتایج مشخص شد ..خوبه که در عصر تکنولوژی زندگی میکنیم وگرنه فکر کنم 20 سالی طول میکشید تا نتایج اعلام بشه...مسخره بازیم حدی داره..میگن در بعضی شهرهای افغانستان که تحت سیطره طالبان قرار دارد هر بار که میخواستند صندوقها را به سمت کابل ویران شده جهت شمارش منتقل کنندطالبان مانع این کار میشده وصندوقها را میدزدیده واین یکی از اصلی ترین عوامل تاخیر در شمارش ارا افغانستانه
دوشنبه 27 مهر 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
تبریک محمود بى کله باد هوا شد. هه هه .......
دوشنبه 27 مهر 1388

shirzan - آلمان - برلین
طفلکی مموتی کنف شد چون تقریبا چند هفته پیش به کرزای تبریک گفته بود . الهی سربازان امام زمونت برات بمیرند.
دوشنبه 27 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
احمدی نژاد عادت داره همه جا تو پوزی بخوره. این یکی هم روش
دوشنبه 27 مهر 1388

afg-kille - سوئد - استکهلم
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز این یکیو با حال اومدی هاهاهاها
سه‌شنبه 28 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. درود! انتری با این چیزا از رو نمیره میگی نه؟؟صبر کن ببین .راستی تو قرار بود این لکه ننگین ( مسلمانی)رو از اسمت برداری چی شد؟؟مطالعه کردی؟کتابی به اسم(اسلام و مسلمانی)رو بخون در ضمن اگه آدرس ایمیلتو بذاری کتابا رو برت ایمیل میکنم.پاینده باشید!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید.تقصیر نداره میمون خوشش اومده هل کرده
سه‌شنبه 28 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
ای مسلمان ایرانی خیلی کنجکاوم بدونم که چطور ایرانی ها مسلمان شدند؟
سه‌شنبه 28 مهر 1388

pejmanfrance - فرانسه - پاریس
بابا اینا دیگه چقدر عقبند.بعد از سه ماه هنوز نتونستند نتیجه را بگن
سه‌شنبه 28 مهر 1388

marko - انگلیس - لندن
افغانستان وتکنولوژئ این دیگه جکه. انگلیس لندن
سه‌شنبه 28 مهر 1388

ahmadinejad-kotole - کردستان - اربیل
pejmanfrance - فرانسه - پاریس. آره بهتر از ایران که همهٔ را ی ‌ها رو اخونداتون زیر زدن کلی‌ آدم هم کشتن یک قولب آب هم روش ولی‌ اونجا با اینکه دیر شد ولی‌ حق به حق دار رسید . o - انگلیس - لندن . بابا تو که ایرانی‌ هستی‌ چرا از این حرفا میزانی‌ .. دیگ به دیگ میگه روت سیاه.. حالا اگه یکی از از یه مملکت مدرن این حرفو زده بود یه چیزی.. نه یکی از یه مملکت آخوند زده مثل ایران اگه مملکت شما اینقدر مدرن هست که شما دیگران رو رو تحقیر میکنی‌ چرا رفتی‌ فرنگ او‌ مننت اونا رو میکشی؟ میموندی دهات خودتون دیگه. .
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

marko - انگلیس - لندن
اقای کردستان اربیل شاید عراق شما عقب مانده باشه ولی ایران از همین انگلیس پیشرفته تره اگه ایران نبود عراق وافغانستان از گرسنگی میمردند من کرد هستم عراقم بودم شما هیچی ندارید .
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

ahmadinejad-kotole - کردستان - اربیل
marko - انگلیس - لندن . زرشک اگه ایران پیشرفت هست تو چرا رفتی‌ فرنگ مننت میکشی بدو برو مملکت پیشرفتت چرا افتادی بجون انگلیس؟؟ اونجا کسی‌ خودت رو بحساب آدما نمیارن حالا میفتی بجون ۴ نفر دیگه و قانع که.. تازه کوردستن خیلی‌ بهتر از اون کمپ های هست که شما زندگیمیکنی با ۱۰۰ تا آفریقای دیگه باز میای افاده میکنی‌ که انگلیس هستی‌ تازه ما آزادی داریم که جنابعالی تو خواب هم نمیتونی‌ تو مملکت به اصطلاح پیشرفت ببینی‌...آخ که چه حرفهای مفتی در ضمن تو کرد نیستی‌ کرد‌ها غیرت دارن پس به کسی‌ تههینن نمیکنن .... ولی‌ تو توهین میکنی‌.. خدا یه عقلی به بعضیها بده یه پولی‌ هم به ما ههههه در ضمن اگه عراق او‌ افغانستان نبودن تا حالا آمریکا و روسیه ایران رو چاپا اول کرده بودند.
جمعه 1 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.