قاتل خواهرزاده در جلسه محاکمه بخشوده شد

قاتل خواهرزاده در جلسه محاکمه بخشوده شد

مردی که متهم است خواهرزاده اش را با ضربات چاقو به قتل رسانده، با کسب رضایت خواهرش از قصاص رهایی یافت و به 10 سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرنگار ما این مرد 37ساله که محمد نام دارد، فروردین سال گذشته خواهرزاده 21ساله اش به نام وحید را با 16ضربه چاقو به قتل رساند. وی در جلسه قبلی محاکمه گفته بود چهار ضربه بیشتر به خواهرزاده اش نزده و نمی داند دیگر ضربات را چه کسی وارد کرده است.

از سویی خواهر محمد اعلام کرده بود همسر برادرش متهم اصلی این پرونده است و او با تبر به وحید حمله کرده و فرزندش را به قتل رسانده است. با توجه به ادعای این زن، پرونده به دادسرای جنایی تهران بازگردانده شد اما از آنجایی که مدرکی علیه عروس خانواده به دست نیامد، وی تبرئه شد.

در جلسه دوم محاکمه که روز گذشته در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، یک بار دیگر عطار نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد و تقاضای صدور حکم قانونی کرد.

سپس مادر وحید به عنوان تنها ولی دم در جایگاه حاضر شد. او یک بار دیگر ادعایش را در مورد همسر برادرش مطرح کرد و گفت او ضارب فرزندش است. با این حال از آنجایی که این زن در دادسرا تبرئه شده بود، قاضی عزیزمحمدی اعلام کرد در حال حاضر نمی توان از این زن شکایت کرد و ولی دم باید در چارچوب کیفرخواست تقاضای خود را اعلام کند.

مادر مقتول نیز گفت؛ من از خون پسرم می گذرم. پسرم کشته شد و اگر تقاضای قصاص کنم، برادرم را هم از دست می دهم. برادرم فرزند دارد و من نمی خواهم فرزندانش یتیم شوند. می خواهم او آزاد شود تا سر خانه و زندگی خودش باشد. من دیه هم نمی خواهم و بدون قید و شرط رضایت می دهم.

این زن یک بار دیگر آنچه در شب حادثه اتفاق افتاده بود را توضیح داد و گفت؛ آن شب من خانه برادرم بودم که محمد و وحید تلفنی با هم جر و بحث کردند و برادرم از پسرم خواست برای دعوا به خانه اش برود. من خیلی ترسیدم. وقتی وحید زنگ در خانه برادرم را زد من بلافاصله بیرون رفتم تا بتوانم جلوی درگیری را بگیرم اما محمد جلو آمد و با چاقو به پشت پسرم ضربه یی زد. من فریاد کشیدم وحید را کشتی اما او ضربات بعدی را وارد کرد.

در ادامه جلسه دادگاه زمانی که نوبت به متهم رسید تا از خود دفاع کند، وی گفت؛ از اینکه خواهر زاده ام را به قتل رسانده ام خیلی شرمنده ام. خواهر زاده ام برای من مثل برادر بود. اگر آن روز مست مقابل خانه ام نمی آمد، این اتفاق نمی افتاد.

متهم سپس از خواهرش حلالیت طلبید و ادامه داد؛ از خواهرم می خواهم من را هم در غم خود شریک بداند. من از کاری که کرده ام بسیار پشیمان هستم.

بعد از پایان جلسه محاکمه هیات قضات وارد شور شدند و در نهایت محمد را به جرم قتل خواهرزاده اش به سه سال حبس تعزیری و هفت سال حبس تعلیقی محکوم کردند.

aspiran - ایتالیا - میلان
اینجاست که مسخرگی قوانین جمهوری اسلامی اشکار میشه بهنود شجاعی را که در سنین نوجوانی و به گفته وکیلش مرتکب قتل غیر عمد میشه اعدام میکنند انوقت این ادم گردن کلفت که اشکارا و در مقابل چشمان خواهرش به صورت کاملا عمدی خواهرزاده اش را به قتل میرسانه خیلی راحت تبرئه میشه به این میگن اجرای عدالت اسلامی زکی
دوشنبه 27 مهر 1388

B 3 Da - آلمان - ا
aspiran - ایتالیا - میلان باهات صد در صد موافقم . کشور بی قانونی که مردمش حق دارند حکم صادر کنند از این بهتر نمیشه
دوشنبه 27 مهر 1388

jack2244 - ایران - اصفهان
نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران مردم اخوندا دارن همه چیز را ویران میکنند به امید موسوی نشینید
دوشنبه 27 مهر 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
باید در این قانون را که این قدر در مورد شهروندانش تبعیض قائل میشه گل گرفت. قانون اسلام همینه دیگه!!! در آلمان این طرفین دعوا نیستند که تصمیم میگیرند چه کسى باید چه جرمى را متحمل بشه؟ بلکه این قانون هست که براى همه انسانها ائم از ‌پولدار و بى پول یا هر کسى در هر پست و مقامى به طور مساوى و انسانى تصمیم میگیره. من خودم شخصاً چند بار کارم به دادگاه کشیده و باید بگم که واقعاً به تصمیم قضات آلمان ایمان دارم که حق کسى خورده نمیشه!!!
دوشنبه 27 مهر 1388

varamche2 - ایران - شیراز
aspiran - ایتالیا - میلان. باهوش..مگه این با اون یکی مثل همه؟؟؟!!!!
دوشنبه 27 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
طبق معمول تنها چیزی که میشه گفت اینه که ....خااااک بر سرشون...
دوشنبه 27 مهر 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
{ اگر آن روز مست مقابل خانه ام نمی آمد، این اتفاق نمی افتاد.}الهی قربون ا.ن بری، اون مست کرده تو شانزده تا ضربه چاقو میزنی؟
دوشنبه 27 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.