با کنجکاوی همسایگان , زن سالمند از مرگ نجات یافت

با کنجکاوی همسایگان , زن سالمند از مرگ نجات یافت

به دنبال کنجکاوی‌های همسایگان یک پیرزن 80 ساله و صدور دستور قضایی از سوی بازپرس جنایی برای ورود ماموران آتش‌نشانی به منزل این پیرزن ، زن سالمند از مرگ نجات یافت.

به گزارش ایسنا ، دقایقی پس از بامداد امروز (یکشنبه) افسر نگهبان کلانتری 104 عباس‌آباد طی تماسی با قاضی محمد شهریاری بازپرس کشیک قتل پایتخت اظهار کرد که جمعی از اهالی محله‌ عباس‌آباد در مقابل کلانتری تجمع کرده و خواهان ورود پلیس به منزل پیرزنی 80 ساله در این محله هستند.

با توجه به آنکه پاسخ افسر نگهبان به سوال بازپرس جنایی مبنی بر انتشار بوی تعفن از منزل این پیرزن منفی بود، فرضیه‌ مرگ وی منتفی شد اما  همسایگان پیرزن مدعی بودند حدود سه روز است از وی خبری ندارند، بازپرس ویژه‌ قتل تهران دستور ورود ماموران آتش‌نشانی به منزل این پیرزن را صادر کرد.

زمانی که ماموران وارد منزل این زن شدند مشاهده کردند که وی پشت درب واحد مسکونی خود در حال دست و پنجه نرم کردن با مرگ است. با انتقال فوری وی به بیمارستان ، تلاش پزشکان نتیجه داد و وی از مرگ نجات یافت.

قاضی شهریاری با اشاره به این حادثه، اظهار کرد: خوشبختانه کنجکاوی همسایگان و اصرار آنها به اخذ دستور برای ورود پلیس به منزل موجب شد که این پیرزن از مرگ نجات یابد.

وی افزود: همسایگان اظهار می‌کردند که این پیرزن هیچکس را نداشته و بیش از سه روز بوده که جلسات قرآن در منزلش برگزار نمی‌شده است. به همین دلیل آنها نگران شده‌اند و با تجمع در مقابل کلانتری خواهان ورود پلیس به منزل او بودند. 

iran-azad - ایران - تهران
من آخرش هم نتونستم فرق کنجکاوی و فضولی رو تشخیص بدم
دوشنبه 27 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
دو تا نکته در این متن باز هم تفاوتهای یک جامعه غربی و جامعه ایرانی رو نشون میده:. 1- کنجکاوی همسایگان: معمولا در کشورهای غربی به این کار که کم هم انجام نمیدن احساس مسوولیت اجتماعی میگن نه کنجکاوی. 2- تجمع مردم در کلانتری: معمولا در چنین مواردی در کشورهای غربی فقط تلفن یک نفر به پلیس کفایت میکنه که اقدام صورت بگیره. اونها احتیاج به این ندارن که مردم ازشون خواهش و التماس کنند (تجمع کنند) بعدش هم احتیاج به دستور قضایی داشته باشند که برن امنیت و سلامت شهروندان رو تامین کنند. جالب اینجاست که :. 1- در ایران فضولی و جاسوسی برای دولت به ضرر شهروندان ایرانی به عنوان مسوولیت پذیری و ادای دین در برابر اسلام و نمایندگانش تلقی میشه. 2- در جاهایی که پلیس ایران طبق اصول حقوق بشر حق نداره به حریم شهروندان تعرض کنه دیگه نیازی به قانون بازی و این حرفا نیست و آسونترین کار ورود غیرقانونی به حریم خصوصی افراده... از قدیم گفتن جامعه ایران جمع تناقضاته..
دوشنبه 27 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
آخی!! چه خوب که نجات پیدا کرد. چه همسایه های خوبی داشته که بی توجهی نکردن.
دوشنبه 27 مهر 1388

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
مدتی پیش جنازه زنی رو در پاریس از خونش در آوردند ولی پس از شش ماه. همچنین جنازه مردی پس از دو سال در رختخوابش پیدا شد اونهم بخاطر بالا رفتن بدهیش به صاحب خونه.. لااقل در ایران هرچی نباشه مردم بفکر همدیگه هستند.. البته نه همه جاش. این هم یه نمونه از کنجکاوی یا فضولی مردم
دوشنبه 27 مهر 1388

RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ
چقدر مادرم میگفت بچه برو قران یاد بگیر حالا میفهمم چی میگفت .
دوشنبه 27 مهر 1388

Jaleh_M - هلند - روتردام
روزی بیشتر از 100 تفر تو ایران دارن بابت سهل انگاری دولت می میرن .حالا یک نفر رو (اونهم به دلیل پیگیری و اصرار همسایها )نجات اادن چه ذوقی کردند و چه گزارش کامل و دقیقی تهیه کردند!!!!
دوشنبه 27 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ / پس برو یاد بگیر، اما توقع نداشته باش مشکلی واست پیش اومد کسی بیاد و پیدات کنه.!!!. یادمه یه معلمی داشتیم که میگفت اگه با پدرتون رفتید جایی و جای پارک پیدا نکردید، 3تا صلوات نثار امام حسن کنید، حتماً جای پارک پیدا میشه. حتی اگه 2 ساعت گشتی و پیدا نکردی با این کار حتماً پیدا میکنی..!!!! بعدم میگفت اگه پارک دوبل کردید و خواستید جریمه نشید 5 تا صلوات نثار امام رضا کنید. مطمئن باشید جریمه نمیشوید. الان که یادش میافتم نمیدونم اسم اون آدم رو معلم بذارم یا نه؟!؟!!!!. در ضمن راجه به این خبر ، فضولیه ما ایرانیا به یه دردی خوردااااااا...
دوشنبه 27 مهر 1388

kmimiagar - ایتالیا - میلان
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. با تمام گفته هایتان موافقت کامل دارم.همین اشخاص هم در زمان خود جاسوسی همسایه را هم می کنند.
دوشنبه 27 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
تو سوئد از این چیزها عادیه بعضی و قتها بعد از دو هفته همسایه میفهمه طرف مرده وقتی وارد خونه میشن با جسد بو وباد کرده مواجه میشن از بس عشق تنهای دارند
دوشنبه 27 مهر 1388

flora - المان - بن
RajabRingo - سوپد - گوتنبرگ از دست تو
دوشنبه 27 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
artosh - ایران - تهران ** نگیم فضولی بهتر نیست؟؟ اگه برعکس میشد خبر چی؟؟ اگه میگفتن بعد از 2-3 هفته از بوی بدش فهمیدن مرده و اومدن جنازه اش رو بردن!! اون موقع خود شما کامنت میذاشتی که ای عجب مردم بی خیال شدن نسبت به همدیگه و احساس مسئولیت و نوع دوستی ندارن و از این حرفا. فضولی یه خصلت انسانی هست نه یه خصلت قومی قبیله ای. یعنی همه جای دنیا هم آدم فضول پیدا میشه. که بسته به بیکاری و فراغت یا فول تایم بودن افراد این مسئله کمرنگ و پررنگ میشه.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
blueberry64 - ایران - تهران / شوخی کردم عزیزم. بعضی وقتا فضولی هم خوبه.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
artosh - ایران - تهران ** لووول. ;-)
سه‌شنبه 28 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.