گلشیفته فراهانی: در هالیوود برای هر پلان هشت دوربین حضور دارد، اما در ایران فقط یک دوربین دیده می شود

گلشیفته فراهانی: در هالیوود برای هر پلان هشت دوربین حضور دارد،
اما در ایران فقط یک دوربین دیده می شود

سینمای ما : فیلم «درباره الی...» به کارگردانی اصغر فرهادی در جشنواره بین المللی فیلم خاورمیانه به نمایش درآمد. سومین جشنواره فیلم خاورمیانه که در ابوظبی امارات در حال برگزاری است، روز پنجشنبه فیلم «درباره الی...» ساخته اصغر فرهادی را در بخش «سینمای جهان» به نمایش درآورد. «درباره الی...» که نامزد سینمای ایران در هشتاد و دومین دوره جوایز اسکار است، اخیراً در جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک 2009 در چهار بخش نامزد شده است. گلشیفته فراهانی یکی از بازیگران این فیلم که در مراسم نمایش فیلم در ابوظبی حضور داشت، در مقایسه سینمای ایران و هالیوود گفت؛ «در هالیوود برای هر پلان هشت دوربین حضور دارد، اما در ایران فقط یک دوربین دیده می شود. به علاوه در هالیوود فیلم ها حول المان های خاصی ساخته می شوند، اما در ایران فیلمسازان بیشتر از متدهای تجربی استفاده می کنند. هرچند من از هر دو سینمای ایران و هالیوود لذت می بردم.» او درباره حضور «درباره الی...» در اسکار 2010 نیز گفت؛ «مطمئناً خیلی خوشحالم. اما این همه چیز نیست و فقط بخشی از پروسه لذت بردن از این فیلم است.»

zorro.ir - ایران - تهران
مادری با کفشهای کتانی٫یکی از بهترین فیلمهای ایران است که بوغلمون بلورین گرفت اما حیف جایزه نوبل رو نبرد.
یکشنبه 26 مهر 1388

borj - ایران - بوشهر
باز این تلاوت کرد.فیلمهای ایرانی چه با یه دوربین چه با هزار دوربین مزخرف هستن.نمونش همین درباره الی.
یکشنبه 26 مهر 1388

mashady - انگلیس - منچستر
ور دار اون روسری تو ابرومونو بردی ایرانی که عرب نیست لچک ببنده
دوشنبه 27 مهر 1388

habibollah - ایران - تهران
خانومو باش داره هالیوود رو باایران مقایسه میکنه!بیخیال بابا!
دوشنبه 27 مهر 1388

titan - ایران - ایران
mashady - انگلیس - منچستر . چادر اصلا یک چیز ایرانیست هنوز در فرهنگ زرتشتی های نسل پیش وجود داره.
دوشنبه 27 مهر 1388

zamous22 - امارات عربی متحده - دوبی
من نمیدونم قصدش از این مقایسه ناجور چی بود اما هر چی که هست ایران با همین امکانات کم چند تا کارگردان خوب داره که تلافی همه چیزو در میارن. ایرانیهای خارج از کشور باید جدا از احمدی نژاد و مزخرفاتش ابروی ایران رو حفظ کنن نه که جلوی اون همه خبرنگار و تماشاگر به تضعیف ایران بپردازن.خوبه خودش هم با همین فیلمهای 1 دوربینه به اونجا روی سن رسیده!!!از همین مقایسه خنده دارش میشه فهمید چقدر در اظهار نظر ناشیه!
دوشنبه 27 مهر 1388

shabnam anti mammad - استرالیا - سیدنی
گلشیفته انسانی خود فروخته بیش نیست . و لیاقت خدمت به نظام جمهوری اسلامی را ندارد.
دوشنبه 27 مهر 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
گلشیفته فراهانی عزیز، عامل اصلی یک فیم خوب سناریوی خوب است که متأسفانه نود در صد از کارگردانان تازه به دوران رسیده ای که بعد از سال 57 و تنها بخاطر شهادت پسر خاله و دائی و عمو در جنگ و یا نسبت فامیلی با آخوندها خود را به محیط سینما کشانده اند، از الفبای سینما چیزی نمی دانند. حتی کسانی که در رژیم گذشته فعال بودند تو زرد از آب درآمده اند و دیگر نه توان جسمی ساختن فیلم خوب را دارند و نه فکرش را، مهم نیست از چند دوربین استفاده کنند. البته این مقوله در مورد هنرپیشها هم صدق می کند. اما باید اذعان داشت که تنها هنرپیشه ای که بعد از انقلاب با هنرش به محیط سینما پاگذاشت، نه با کرشمه ابرو، و واقعاً نقشهایش را بخوبی ایفا کرد شما بودید این را بدون اغراق می گویم. بازی شما در فیلمها مرا بیاد هنرمند همیشه محبوب، یادش بخیر، آذز شیوا می اندازد. باز هم منتظریم فیلمهای خوبی از شما ببینیم. موفق باشید دوست عزیز.
دوشنبه 27 مهر 1388

مانفرد - ایران - ایران
شبنم از استرالیا ..... منظورت چیه که لیاقت نداره ؟ با این اوصاف تو هم لیاقت زندگی تو ایران رو نداری.درسته؟اگه اشتباه میکنم روشنم کن .
سه‌شنبه 28 مهر 1388

paria6588 - ایران - تهران
شبنم از استرالیا البته خدمت به جمهوری اسهالی لیاقت نمیخواد اگه از جمهوری اسلامی خوشت میاد استرالیا چه..... میکنی؟ میتونی برگردی ایرانو به جمهوری اسهالیتون اینقدر خدمت کنی تا.......... دیگه از این حرفا نزن که بقیه بهت میخندن
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.