تعطیلی چند کلاس درس در کشور به دلیل آنفلوآنزای خوکی

تعطیلی چند کلاس درس در کشور به دلیل آنفلوآنزای خوکی

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش موارد بروز آنفلوآنزا نوع «آ» طی هفته گذشته و با بیان اینکه طی هفته گذشته افزایش موارد ابتلا به این بیماری بیشتر در میان دانش‌آموزان بوده است، در رابطه با اقدامات پیش بینی شده برای جلوگیری از گسترش این بیماری در مدارس، گفت: در پیشگیری از آنفلوآنزا«آ» میان دانش‌آموزان، هدف تعطیل کردن مدرسه نیست. در صورتی که تعداد موارد بیماری در یک کلاس از پانزده درصد کل کلاس بیشتر شود، با هماهنگی مدیریت مدرسه و آموزش و پرورش نهایتا همان یک کلاس تعطیل می‌شود.

دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی دو - سه کلاس درس در سطح مدارس کشور به دلیل افزایش شمار دانش‌آموزان مبتلا به آنفلوآنزا A در این کلاس‌ها، در عین حال پراکندگی مربوط به گسترش این بیماری در کشور را مربوط به چند استان خاص کشور دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود که طی هفته جاری تعداد استان‌های درگیر آنفلوآنزا A بیشتر شود. دکتر گویا در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور کنترل آنفلوآنزای پرندگان در فصل سرد سال بویژه در زمان اپیدمی آنفلوآنزا A در کشور، گفت: تقریبا حدود دو سال است که آنفلوآنزای پرندگان در همه جای دنیا فروکش کرده و بیشتر کشورهای جنوب شرقی آسیا و مصر درگیر این بیماری هستند. در مجموع حدود دو سال است که در کل منطقه مدیترانه شرقی هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان گزارش نشده است. البته نباید با خوش بینی به این مساله نگاه کرد. به این منظور، علیرغم کاهش جدی موارد ابتلا به آنفلوآنزا پرندگان در کشور طی دو سال اخیر، این بیماری به دقت در کشور رصد می‌شود. گفتنی است، یازرلو رییس آموزش و پرورش شهر تهران نیز پیش از این با بیان اینکه هنوز موردی از ابتلا به این بیماری در دانش‌آموزان تهران گزارش نشده است، گفته بود که تاکنون سه مورد ابتلا به این بیماری در میان معلمان گزارش شده است که پس از طی مراحل نقاهت، برای تدریس در مدارس خود حاضر خواهند شد. وی در این راستا، از تجهیز سرویس بهداشتی تمامی مدارس به صابون مایع پیش از آغاز سال تحصیلی خبر داد و تاکید کرد که اقدامات بهداشتی در مدارس در طول تابستان برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به بیماری انجام شده است.

METRADAT - انگلستان - لیدز
باور هم گرفته ولی از نوع مغزیش.
یکشنبه 26 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
آقا به احمدی کوتوله زنگ بزن که بیاد اینجا- چشم قربان...- احمدی چرا یک مدرسه؟ مثلیکه حالیت نیست مرتیکه الدنگ اصلا مثلیکه مخت هم مثل قدت کوتوله مودنه بگو توهمه مدرسه ها اون چیز خوکی اومده درشم ببندند - مدرسه میخوان چیکار- آقا کجا برن اینها - چینی یه به پسرم گفته برای دخترا چرخ خیلطی و قابلمه بقدر کافی داره که بفرسته و برای پسرا پاسدارخونه که هست - یک وقت نکنه که پول ما رو بدی داروو دوا بخریند این بیماری خوکی نعمتی اللهی برامون بجز لوله نفت همشون بمیرن بهتره- دیگه همشون دارند حالم رو بهم میزنند و به چیزهائیکه فقط به من مربوط میشه ومال من و پسرامه دخالت می کنند. ما رو آوردند برای چوپونی و گرنه شخص توهم بعنوان رئیس جمهور کوتوله قلابی میبایستی در اصل دم میدونه مولوی تهرون گاری خیارو پرتقال هل بدی - پس وظیفت رو درست انجام بده !!. . .
دوشنبه 27 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.