چند فرمانده سپاه در اثر بمبگذاری کشته شدند

چند فرمانده سپاه در اثر بمبگذاری کشته شدند

نورعلی شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه بلندپایه ترین فرمانده کشته شده در این حادثه است

به گزارش منابع خبری حداقل دو نفر از فرماندهان سپاه پاسداران در اثر بروز انفجاری در استان سیستان و بلوچستان کشته شده اند.

این انفجار صبح روز یکشنبه 26 مهر (18 اکتبر) و در جریان همایشی میان سران طوایف و قبایل در منطقه "پیشین" (در حد فاصل شهرستان های سرباز و چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان) رخ داد.

ظاهرا این همایش با هدف ایجاد "وحدت میان عشایر شیعی و سنی" برگزار شده بود و چند فرمانده سپاه از جمله نورعلی شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران و فرمانده قرارگاه قدس، و رجب علی محمدزاده فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان در اثر این انفجار کشته شده اند.

فرمانده سپاه ایرانشهر، فرمانده سپاه سرباز، و فرمانده تیپ امیرالمومنین نیز از جمله کشته شدگان هستند.

ایرنا خبرگزاری رسمی ایران انفجار انجام شده را حمله ای انتحاری دانسته و از برخی منابع نقل کرده است که انفجار توسط فردی انجام شد که مواد منفجره به خود بسته بود.

این خبرگزاری شمار کشته شدگان و مجروحان را "بر اساس شنیده ها، حدود 60 نفر" اعلام کرده است و برخی منابع از کشته شدن "گروهی از سران قبایل و عشایر استان" نیز در جریان این حادثه خبر داده اند.

خبرگزاری فارس که نزدیک به سپاه محسوب می شود عوامل انجام این حمله را "افراد ناشناس" دانسته است.

علی لاریجانی رئیس مجلس ایران نیز در واکنش به حادثه رخ داده، هدف آن را ممانعت از "توسعه اقتصادی در سیستان و بلوچستان" دانست و گفت: "قطعا سپاه پاسداران با نیروى مضاعف براى ایجاد امنیت و توسعه‌ى سیستان و بلوچستان اقدام خواهد کرد."

جندالله؛ مظنون اصلی

در چند سال گذشته چندین بار در سیستان و بلوچستان حوادث خشونت رخ داده است و عمدتا مسئولیت این حوادث را گروه جنبش مقاومت مردمی ایران - جندالله- بر عهده گرفته است.

اخبار مربوط به فعالیت گروه جندالله در مناطق جنوب شرق ایران از حدود پنج سال پیش انتشار یافته و در این مدت، این گروه مسئول یک رشته حملات مسلحانه، آدم ربایی، قتل و بمب گذاری در این مناطق شناخته شده است.

از جمله اقدامات این گروه، عملیات تاسوکی در اسفندماه سال 1384 است که در جریان آن، افراد مسلح با بستن جاده زابل به زاهدان در نزدیکی پاسگاه تاسوکی، اتومبیل های عبوری را متوقف کردند و بیست و دو تن از سرنشینان آنها را کشتند.

گروه جندالله کشته شدگان را عوامل دولتی و امنیتی توصیف کرد اما منابع دولت ایران گفتند که اکثر قربانیان این حمله از افراد عادی بوده اند.

در خرداد ماه سال جاری هم انفجاری در مسجد امیرالمومنین زاهدان روی داد که در جریان آن، بیست و پنج نفر کشته و شماری زخمی شدند و جندالله مسئول آن اعلام شد.

جندالله هدف خود را تلاش برای تامین حقوق مذهبی و قومی قوم بلوچ و اهل سنت در سیستان و بلوچستان ایران اعلام کرده اما تاکید داشته است که یک گروه جدایی طلب نیست.

در مورد سازماندهی و منابع این گروه اطلاع دقیقی در دست نیست اما به گفته مقام های ایرانی، افراد مسلح جندالله در داخل خاک پاکستان مستقر هستند، گروگان های خود را با عبور از مرز به داخل این کشور می برند و عملیات خود در داخل ایران را از آنجا سازمان می دهند.

دولت های ایران و پاکستان جندالله را یک سازمان تروریستی می دانند و مقام های جمهوری اسلامی ایالات متحده را به حمایت از این گروه متهم کرده اند.

برخی منابع گفته اند که جندالله با گروه هایی مانند شبکه القاعده و طالبان ارتباط دارد اما رهبران جندالله این اتهام را رد کرده و گفته اند که در صورت تامین حقوق اقلیت سنی در ایران، فعالیت های خشونت آمیز را کنار خواهند گذاشت.

zagros56 - یونان - آتن
خوب کاری کردند که چند جنایتکارو بجهنم فرستادند.درود بر جند الله وهمه مجاهدین راه حق وعدالت
یکشنبه 26 مهر 1388

bavar88 - هلند - امستردام
داریم به سمت جنگ داخلی که از قضا هم مطلوب بعضی نظر دهندگان این سایت هستند پیش می رویم. با کشتن چند نفر کار درست نمی شود چرا که سپاه دست به اعمال دیگری می زند.
یکشنبه 26 مهر 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
تلافی خــــــــــــــــــــــــــــــــون ندا ها!!
یکشنبه 26 مهر 1388

munich - آلمان - مونیخ
خدا رحمتش کنه.
یکشنبه 26 مهر 1388

amidjan - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . عزیز جان چندین بار بهت گفتم سعی کن بخوابی
یکشنبه 26 مهر 1388

میرهاشمی - ایران - صدرآباد
یه مشت بدبخت فلک زده که به قول منتظری آخرت خود را به دنیای آقایان فروخته اند و چنان رفتاری از خود نشان داده اند که مردم از مردنشان شاد میشوند.شاید عبرتی باشد برای سایر ریزه خواران 3 پا.ببینید که ملت ایران مانند گذشته نه تنها از مرگ شماها ناراحت نمیشوند بلکه احساس شادمانی میکنند.
یکشنبه 26 مهر 1388

houfi - هلند - امستردام
متاسفانه چفیه دزد ها یک شبه ره صد ساله را رفتند و سپاهیان جبهه ندبده همه کاره این مملکت شدند و همین افراد با به شهادت رساندن پاسداران واقعی این مملکت 8 سال با تمام وجود از ایران دفاع کردند راه را برای بدست اوردن تمامی قدرت صاف میکنند .در هیچ تظاهرات سپاهیان واقعی اتش به روی مردم نگشودند و به همین دلیل حال تاوان ان را پس میدهند از این به بعد باید منتظر کشته شدت بیشتر این پاسداران باشیم
یکشنبه 26 مهر 1388

rezanl - هلند - امستردام
ریگی واسه اینکار ازت متشکرم!باز هم میگم فقط واسه این حرکت مردمی.
یکشنبه 26 مهر 1388

dkdk - دانمارک - اسلیس
sara-j - سوید - استگهلم دوست عزیز اولا که مغز انسان از درک کارهای خداوند عاجز است. اگر قرار بود انسان همه کارهای خدا سردربیاره پس فرق بین انسان و خدا چی بود؟دوست من خداوند عقل وشعور به انسان ارزانی کرد که انسان برای زندگیش خودش تصمیم بگیردو راه را از چاه تشخیص دهد.اما چیزهائی هم وجود داره که از اراده انسان خارجه و تنها خداوند و اراده اوست که چنین مسائلی اتفاق میافته.امیدوارم موفق باشی چراکه باخدائی.
یکشنبه 26 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
munich - آلمان - مونیخ . خدای جنایتکارش او را پیش خود برد 1000 اشغال مثل این فدای یک موی جوانان مبارز.!!!!
یکشنبه 26 مهر 1388

shanul - المان - هامبورگ
شاید کار خود جمهوری اسلامی باشد در جهت تسویه در سپاه!!! باید منتظر جواب گروه جندالله هم بود!.
یکشنبه 26 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
با اینکه به شدت از این ها متنفرم، اما هیچگاه جواب خون با خون رو تایید نمیکنم. اگر هم میگم مرگ بر جمهوری اسلامی یا بسیج و یا .. منظورم نابودیه افکار و عقاید پوچ و شیطانیشونه. حالا باید منتظر باشیم سپاه هم چند نفری رو به بهانهء گرفتن افراد بمب گذار اعدام کنه. خدایا چرا ایران به این روز افتاد‍؟!
یکشنبه 26 مهر 1388

freedomforiran - انگلستان - لندن
تنها راهش هم همین است. این خاپنین جوانهای بی گناه را در آن منطقه اعدام کردند و حالا حقشان را گرفتند. تف بروخشان که مملکت منو به وضعیت در آوردند. مرگ بر جمهوری اسلامی مرک بر ملا و مرگ بر طرفدارانشان
یکشنبه 26 مهر 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
munich - آلمان - مونیخ و bavar88 - هلند - امستردام ناراحت نشین سسیجی های نوبتی شما هم بدرک واسل میشین با کل رژیم اسلامی قاتل دانمارک
یکشنبه 26 مهر 1388

hashamdar - ایران - تهران
دستشون درد نکنه یکی هم که ازشون کم بشه باز جای شکر داره. وقتی این چراغ علی بااین قیافه کریه بلندپایه ترین فرمانده شون باشه دیگه بقیه چه ریختی دارن واقعا شرم اوره
یکشنبه 26 مهر 1388

dadash88 - ایران - ایران
کشتن کسانی که حافظ امنیت هستن چیزی نیست که مطلوب باشه. هر کسی که کشته میشه اگر به قول اون کسی که گفته جنایتکار اول باید ثابت بشه بعد از محاکمه حکم در مورد صادر بشه ولی اینجوری نیست این انسانها جون خودشون رو کف دست گرفتن و سالیان سال در دفاع از این مملکت تلاش کردند و الآن هم برای حفظ امنیت گوشه ای از این کشور اونم به این شکل که جان خودشون رو فدای میهن خودشون کردن. کسی که برای مملکتش کشته بشه همه جا عزیز و دوست داشتنیه.
یکشنبه 26 مهر 1388

darius mis - انکلستان - لندن
گشت --- الله سالها در ایران فعالیت داشت .و جونها را میگرفت.حالا همین --- الله گریبان خودشان را گرفت .
یکشنبه 26 مهر 1388

bahram55 - نروژ - ریوان
باور 88 .نخوابیدی شب درازه . نوبت بعدی اذربایجان .لرستان. خوزستان. خراسان تهران گیلان. اصفهان ...................ایران ازاد. سوراخ موش 100 تومن....بشتابید
یکشنبه 26 مهر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
bavar88 - هلند - امستردام .. به اون الله تازی زبانت بگو شاید از خاب بیدار بشه و کمکی بتون وارد کنه!
یکشنبه 26 مهر 1388

ehsasoeshgh - سوئد - گوتنبرگ
دستشون درد نکند
یکشنبه 26 مهر 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
نور علی یکی از 24 فرمانده سپاه است که در بحبوحه حوادث تیرماه 1378 در نامه ای به خاتمی، رییس جمهور وقت از عملکرد وی در این ماجرا انتقاد کردند و نوشتند: کاسه ی صبرمان لبریز شده است.
یکشنبه 26 مهر 1388

alisam - ایران - تهران
وحدت بین شیعه و سنی!!! ما اصولآ وحدتی با سنی ها نداریم . فقط چون بشر هستیم و بشر مجبوره با انسان های مختلف کنار هم زندگی کنه و مجبور به زندگی اجتماعی هست ما با سنی ها رابطه داریم و از قدیم گفته اند موسی به دین خود و عیسی به دین خود.ایرانی ها همیشه طرفدار علی بوده وهستند واز نظر شیعه وحدت با کسانی که به علی و خاندانش ظلم کرده اند بی معناست.می گویند ما با سنی ها برادریم! کجا برادریم ؟! وهابیون کشتن شیعه را حلال میدونن اونوقت ما با سنی برادریم! مسخره است . این هم از تحفه های اخونداست که قاتل هارو برادر ما کردن. از نظر من سنی ها می تونن تو این کشور نماینده مجلس یا حتی رئیس جمهور داشته باشند ولی برادری و وحدت ما کوششی بی فایده است.
یکشنبه 26 مهر 1388

بنجامین - ایران - اصفهان
تفنگت را زمین بگذار- که من بیزارم از دیدار این خونبارِ ناهنجار تفنگِ دست تو یعنی زبان آتش و آهن- من اما پیش این اهریمنی ابزار بنیان کن. ندارم جز زبانِ دل - دلی لبریزِ مهر تو - تو ای با دوستی دشمن . زبان خشم و خونریزی ست؛ زبان قهر چنگیزی ست زبان آتش و آهن. بیا، بنشین، بگو، بشنو سخن، شاید؛ فروغ آدمیت راه در قلب توبگشاید. برادر! گر که می خوانی مرا، بنشین برادروار ؛ تفنگت را زمین بگذار. تفنگت را زمین بگذار تا از جسم تو؛ این دیو انسان کش برون آید. تو از آیین انسانی چه می دانی؟ اگر جان را خدا داد ست ؛ چرا باید تو بستانی. چرا باید که با یک لحظه غفلت، این برادر را به خاک و خون بغلطانی ؟ . گرفتم در همه احوال حق گویی و حق جویی و حق با توست. ولی حق را -برادر جان ؛ به زور این زبان نافهم آتشبار ؛ نباید جست. اگر این بار شد وجدان خواب آلوده ات بیدار ؛ ... تفنگت را زمین بگذار . ---- فریدون مشیری ---
یکشنبه 26 مهر 1388

mojahede.ALLAH - ایران - سرباز
بسم الله الرحمن الرحیم. هموطنان عزیز این تنها راه مقابله با این رژیم ضد بشری ولایت فقیه است. و بیاید همانند هموطنان بلوچتان با این رژیم مبارزه کنید و ببینید این رژیم با این همه وسایل پیشرفته روز الحمدالله در برابر جوانان غیور بلوچ ناکام مانده است ومی ماند انشاالله . در آخر از همه مردم ایران می خواهیم از مبارزات مردم بلوچستان حمایت کرده و جنایات رژیم ضد بشری ولایت فقیه را در این ناحیه از ایران افشاء نموده و روحیه انسان دوستی و وحدت طلبی خود را اظهار نمایند.
یکشنبه 26 مهر 1388

mohsenmohsen - ایران - تهران
با این بمب گذاریها کار به جایی نمیرسه فقط خون بعضیها که بی گناهند ریخته میشه باید از ریشه خشکاندشون
یکشنبه 26 مهر 1388

گروهبان قندلی - ایران - تهران
کاره خودشونه چون سران چند قبائل را هم کشتن که با اینکار ثابت کنن رژیم با اونهاست و عوامل خارجی ضد قبائل هستند.
یکشنبه 26 مهر 1388

pouriya - ایران - رودسر
به آرزویشان رسیدند...
یکشنبه 26 مهر 1388

ghm - ایران - خوزستان
پرستو خانم 06 شما متاسفانه نمیدانید در ایران چه خبر است بنا براین از شما و دیگر دوستانی که از یک وجب اونور تر از دماغشون خبر ندارند می خوام که نظر ندهند . مثلا آیا شما میدانید که اگر اینها و امثال اینها نبودند الان قسمت بزرگی از ایران شده بود یکی از استانهای عراق . خانم ندا آقا سلطان رو هم اینها نکشتند . کشته شدن ندا یک عملیات کاملا حساب شده بود .
یکشنبه 26 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
این شد یک روش گفتمان در خور و مناسب با اشغالگرانی که سی سال است خود را به ندیدن و نشنیدن زده اند. این شد یک مبارزه جوانمردانه با دزدانی که هنر آنها اسلحه کشیدن بر روی دختر تنها در کوچه بن بست است. این شد یک راه منطقی سخن راندن با جانورانی که در سلول های نمور و تاریک با زبان شیشه نوشابه با بچه های ایران صحبت می کنند.
یکشنبه 26 مهر 1388

ADSI - چین - شانگهای
حمایت از هر گروه تروریستی چه جنداله چه هر چی که اسمشو بذاری حمایت از جنایته.متاسفانه بعضی از دوستان مثل اینکه یادشون نیست همین جنداله چه جنایتی را با اون سربازای بیچاره کرد.وحشی گری همه جا وحشی گریه نمیشه گفت که چون جنداله حق بلوچها رو میخواد پس اشکالی نداره آدم بکشه.
یکشنبه 26 مهر 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
به دددددددددرک
یکشنبه 26 مهر 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
بوسه بر دستی که ضامن را کشید.اگر ترکمن صحرا 4 تا توماج و مختوم و واحدی وجرجانی میداشت.اگر کردستان قهرمان دلاوران بانه اش بیدار میشدند اگر گیلان ما فقط یک میرزای دیگر خلق میکرد. اگر آذربایجانی که همواره خط مقدم 4 انقلاب در صد سال اخیر بوده بپا میخواست....
یکشنبه 26 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
سپاس اهورای ایران زمین که دشمنان ایران و ایرانی یکی یکی. به درک واصل می شوند به امید نابودی کلیت انان . باور88. تازی لچک بسر از این سایت بدرت میکنم.
یکشنبه 26 مهر 1388

chalesh - ایران - تهران
سلام
یکشنبه 26 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
خبری بسیار خوشحال کننده بود ...سرتیپ وسرهنگ به هلاکت رسیده اونم از سپاه که دل ملتو خون کردند...خدایا خودت انتقام خون جوونای این مرز وبوم رو از این دژخیمان بگیر...به جز مردم عادی که کشته شده اند بر پرد ومادر هر چی نظامی بی وژدان که حرفهای یه بیمار روانی مثه خامنه ای سرلوحه کارشونه لعنت..به به این نظام جلاد هنوزم که هنوزه اجازه ساختن مسجد به سنی ها رو در تهران نمیدهد ویا مسجد سنی ها در شیراز مناره ندارد وگفتن اذان با بلند گو در ان ممنوع است از کی تا به حال به فکر وحدت سنی وشیعه افتاده است..این جمله از دکتر شریعتی که دیروز در همین سایت خوندم بسیار با محتواست..در مملکتی که فقط حکومت حق حرف زدن دارد.هیچ حرفی را باور نکنید
یکشنبه 26 مهر 1388

abiabi - انگلستان - لندن
ای کاش یه بمب زیر خامنه ای و احمدی نژاد و احمد وحیدی و رفسنجانی و لاریجانیها و یه سری از این حرامزادها فرماندهای سپاه میگذاشتن تا یه دفعه ملت ایران از دست اینها راحت میشدن
یکشنبه 26 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
بسیار خوشحال شدیم .البته هر دو گروه مسلمانند و نادان پس موضوع خر تو خره .
یکشنبه 26 مهر 1388

sasan ss - ایران - تبریز
درود بر عاملین این کار انتقام خون مردم ایران و جوانان ایران را میگیرند باید این اقدامات بر علیه حکومت ادامه یابد
یکشنبه 26 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
شاید کار خودشون بوده که از دست یکسری ها خلاص شن
یکشنبه 26 مهر 1388

arian1 - ایران - ابادان
هر کس فقط پاداش ویا مجازات کارهایی که انجام داده است می بیند. همه می دادنند که سپاهیان جنایات زیادی کرده ومی کنند پس هر انچه بر دیگران روا داشته ومی دارند حالا برسر خودشان می اید.
یکشنبه 26 مهر 1388

mr.king - بلژیک - انتورپن
zagros56 - یونان - آتن . تو خیلی بیجا کردی
یکشنبه 26 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
تو این عکسها نگاه کنین مثل بعضی دیگه عشق چفیه فلسطینی نبوده ظاهرا. https://www.farsnews.com/plarg.php?nn=M574852.jpg
یکشنبه 26 مهر 1388

ghm - ایران - خوزستان
زاگرس خان ایا شما میدانید که یکی از سران باصطلاح جندالله یعنی برادر عبدالمالک ریگی جلوی دوربین سر برادر زن خودش را با کارد بریده است که اینطور به انها درود میفرستی .
یکشنبه 26 مهر 1388

masoud271 - امریکا - لوس انجلس
با تبریک به مبار زان راه ازادی ایران. سپاه و بسیج باید درسه عبرت بگیرند و به ملت بپیوندند والا چننین سرنوشتی در انتضار شان است. بامیده پاکسازی کشور اریائی ازاین اراذل واوباش .جوانان چه مرد و چه زن به پایتان بوسه میزنم خدای ایران پشتیبان شما باد.
یکشنبه 26 مهر 1388

شب قطبی - امارات - دبی
ترور یک عمل محکوم شده است.غیرانسنانی ترین نوع کشتن و انتقام گیری همین تروره.هیچ قشری از جامعه از این ترورها فایده ایی نمیبرد.مرگ بر هر چی تروریسته.چه داخلی چه خارجی.
یکشنبه 26 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
به جز مردم عادی بقیه به درک واصل شدند.چون اینها از به قتل رساندن جوانان این شغل ها رابدست اورده بوننند.کاش رهبرشون هم جزه اینها بود.
یکشنبه 26 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
زنده باد برادران کرد شجاع. دستتون درد نکنه.
یکشنبه 26 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
bavar88 - هلند - امستردام. جنگ داخلی؟ حالا صبر بده و ببین این طالبانی که علی چکه ای بهشون کمک میکنه که امریکایی ها را در افغانستان بکشند چه بلایی سر جمهوری اسهالی بیاره. این ها همون کثافتهایی هستند که ریگان بهشون کمک کرد تا روسیه را شکست بدن. طالبان مثل یک فاحشه هست پول براش مهمه نه کسی که باهاش میخوابه.
یکشنبه 26 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
یک سوال از اقای لاریجانی و بقیه افراد اسهالی: کیف کردید؟ حالا هی بمب بدید به طالبان سنی که امریکاهی ه رو بکشند.
یکشنبه 26 مهر 1388

guevara - سویس - زوریخ
با این کثافتها هر کاری بکنی کمه،دستشون درد نکنه.فقط ما شمال غربی ها و جنوب شرقی ها هستیم که میدونیم چطور جواب خون رو باید داد...
یکشنبه 26 مهر 1388

ashoor - ایران - تهران
متاسفم
یکشنبه 26 مهر 1388

iran-tabriz20 - ایران - تبریز
از این مفت خورها هر چی کم بشه خوبه از حقوق من و تو می خورن و خنجر به خودمون می کشن ای ول دستش درد نکنه هر کی اینکارد کرده.
یکشنبه 26 مهر 1388

aghakian - ایران - تهران
از سیاستهای تفرقه بینداز و حکومت کن استعمار گران(آمریکا و انگلیس) اینه که مذاهب و ادیان را به جون هم بیندازن که تا حدی هم موفق شدن ولی خون این عزیزان سد راهشون خواهد شد به یقین ندا پور سلطان و خیلیهای دیگه را اینها کشتند تا به اهداف کثیفشون برسند چون شواهد زیادی بدست آمده که ندا را اینها کشتند
یکشنبه 26 مهر 1388

radan66 - ایران - اصفهان
عجب اظهار نظرهایی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
یکشنبه 26 مهر 1388

bij - المان - المان
اعدام و ترور دور تسلسل انتقام و خشونت را دوام میبخشد. مسئله نابودی صورت مسئله، ده ها سال است که در خون و پوست فلسطینیان ریشه دوانده است. ترور هیچ چیز جز فقر و بی حرمتی نسبت به انسان حتی فلسطینی باقی نگذاشته است. ایرلند شمالی چند سال پیش به دور تسلسل خشونت پایان داد! مشکل حواداران نیستند بلکه فرهنگ خشونت است که در ایران از مکتب اسلام تغذیه میشود!!!
یکشنبه 26 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
bavar88 - هلند - امستردام. ضرب و شتم و کشتن جوانان مردم تو خیابون ها / جنگ داخلی نبود ....؟؟؟؟!!!. پس بهتره بری قرص هات رو بخوری و کمی کپه لالا کنی....
یکشنبه 26 مهر 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
bavar88 - هلند - امستردام . . مزدور تو یکی ساکت شو مرگ بر جمهوری اسلامی ومزدورانش درداخل و خارج کشور
یکشنبه 26 مهر 1388

freydun - ایران - شیراز
این جندالله همان حزب الله سنی ها است و همان کثافت است.مردن این پاسدارها :اگر از کودتاگران بوده اند مبارک باد و اگر تسویه شده اند خدا گناهانشان را بیامرزد سر بریدن انسانها توسط بلوچ ها فقط ساواکی ها را بوحد میاورد. ریگی مرتیکه عمر پرست اگر دستش برسد تمام بقول خودش فارسها را سر میبرد.انها که عرعر شادی میکنند اگر نمیدانند سری به سایت اینها بزنند واگر عمری هستند به اتفاق برادران شیعی شان منتظر باشند تا بزودی با اگاه کردن مردم انها را با دین وحشی شان به زباله دانی روانه کنیم.
یکشنبه 26 مهر 1388

partiman - ایران - تهران
rezanl - هلند - امستردام. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. freedomforiran - انگلستان - لندن. persian-girl - دانمارک - کپنهاگ. hashamdar - ایران - تهران. ehsasoeshgh - سوئد - گوتنبرگ. mojahede.ALLAH - ایران - سرباز. واقعا از دیدن یک سری پیامها شکه شدم. آیا این بود شعار سبز ما؟ داریم به کجا می ریم؟ از تروریستها حمایت می کنیم؟ خب حالا ترور شدن، 30 نفر هم کشته شدن. خوب. که چی؟ ما قرار بود دریچه ای جدید به مردم ایران باز کنیم . دنیایی که توش نفرت نباشه. ترور نباشه. همه در دین و اعتقادشون آزاد باشن. و لازمه این مسئله این هست که ما خودمون مخالف خشونت و ترور و .. باشیم. آیا فکر می کنید اگر جنبش دست به اسلحه می برد می تونست تو اعماق دل مرد نفوذ کنه. الان برگ برنده جنبش مخالفت با خشونت هست حتی علیه دشمنان خودمون. پیامهای اون راهپیمایی بزرگ دوشنیه را یادتون نیست؟ وقتی نظرات بعضی رو می خوندم چه اینجا و چه جاهی دیگه تنها چیزی که به ذهنم خطور می کرد مرگ جنبش بود.
یکشنبه 26 مهر 1388

partiman - ایران - تهران
rezanl - هلند - امستردام. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. freedomforiran - انگلستان - لندن. persian-girl - دانمارک - کپنهاگ. hashamdar - ایران - تهران. ehsasoeshgh - سوئد - گوتنبرگ. mojahede.ALLAH - ایران - سرباز. درسته ما جنایتهای اونها رو به چشنم دیدیم. احساس کردیم. من خودم چندین باتوم خوردم و تا مرز دستگیر شدن هم رفتم. ما همه ناراحتیم و از جنایتکارها متنفریم. اما لطفا منطقی فکر کنید اگ ما هم مثل اون جنایتکارها باشیم 100 سال دیگه هم کشوری آزاد نخواهیم داشت.
یکشنبه 26 مهر 1388

taraneh2008 - المان - هامبورگ
متاسفم.نه برای اینکه یه مشت جانی کشته شدن. متاسفم که ایران هم مثل عراق و افغانستان شد
یکشنبه 26 مهر 1388

bij - المان - المان
اعدام و ترور دور تسلسل انتقام و خشونت را دوام میبخشد. بعنوان مثال فلسطینیان ده ها سال است مشغول نابودی صورت مسئله شان هستند، ترور هیچ چیز جز فقر و بی حرمتی نسبت به انسان حتی فلسطینی باقی نگذاشته است. ایرلند شمالی چند سال پیش به دور تسلسل خشونت پایان داد تا مشکلات را ریشه یابی کند و از بطالت خارج شود! مشکل حواداران نیستند بلکه فرهنگ خشونت است که در ایران از مکتب اسلام تغذیه میشود!!!
یکشنبه 26 مهر 1388

bij - المان - المان
partiman عزیز، سپاسگزارم!
دوشنبه 27 مهر 1388

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
ghm - ایران - خوزستان . کشته شدن ندا یک عملیات کاملا حساب شده بود ؟؟؟؟؟. منظورت خبرنگار بی بی سی است که او را کشت؟؟. بیشین بینیم بابا.
دوشنبه 27 مهر 1388

bij - المان - المان
روابط و مناسبات اجتماعی در جامعه ما مسموم از خشونت اجتماعی ٣ دهه اخیرند. خشونت اجتماعی ترکیبی از باورهای دینی، فرهنگی، سیاسی و بویژه برآمده از هیجانات سیاسی سالهای پر التهاب پس از شورش بهمن ٥٧ با اعدامهای انتقام جویانه (از ساواکی، بیدین، مجاهد، بهایی و سلطنت طلب) است. قبرستانهای ایران گواه این فرهنگ خشونتند. تا موقعی که ما نسبت به تفکر خشونت *حساسیت* نشان ندهیم گرفتار ان هستیم و خواهیم بود! گاندی، خالق فلسفه‌ی عدم خشونت، رمز پیروزی را شور اجتماعی می‌دانست، و بکمک قاطعیت اخلاقی خود، که زاده‌ی مهربانی او به انسان‌ها، جدا از اعتقاد آنان بود، این شور را بر می‌انگیخت. او می‌دانست که اگر شور اجتماعی فروکش کند، امکان سرکوب گسترده‌تر می‌شود ونه برعکس!!! ترور فصل تازه فرهنگ خشونت در ایران است که امروز از طرف من و شما مورد اعتراض قرار میگیرد!
دوشنبه 27 مهر 1388

hosseinih - ایران - تهران
partiman - ایران - تهران درود بر تو.
دوشنبه 27 مهر 1388

hamid_ad - ایران - تهران
کار بسیار بزرگی‌ بود با درک واصل کردن تنی چند از سپاه شاخدرن انقلاب اسهالی. خواستم به خانواده بازماندگان تسلیت بگم زیرا آنها گناهی ندارند و تنها گناه پدران آنها تبعیت از خمینی پلید هست. و دوستان من بدانید‌ همه اینها حاصل کج فهمی‌ اسلام هست که دو گروه مسلمان به جان هم افتاده اند حالا قضاوت با شماست که کدام گروه اشتباه میکنند. alisal_ایران تهران. خداوند شما را با خمینی‌ها محشر کند.
دوشنبه 27 مهر 1388

bij - المان - المان
جنبش فعلی ایران میتواند از دو سو مورد تعرض قرار بگیرد 1- مردم دموکرات متمدن *مخالف نظام* را، که میزانِ دموکراسی‌اند، تندرو خطاب کنیم. 2- به اصلاح طلبان یکسره بی‌اعتماد شویم همانگونه که مطلق گراها میبینند! در نتیجه این تعرض و نداشتن الترناتیو، ناامیدی و بیچارگی باعث ترورهای زنجیره ای شود چنانکه موافق ترور، فردایی ناخواسته خود قربانی خشونت!!!
دوشنبه 27 مهر 1388

oldboy - انگلیس - لندن
به درک خیلی خوشحالم. هلاک شدن سپاهی و بسیجی توسط هرکس و به هر دلیل خبر خوبیه.
دوشنبه 27 مهر 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
aghakian - ایران - تهران . . یه کلمه از مادر عروس اینهمه تو ایران کشته شدند کار امریکا و انگلیس بود پسر روح الامینی که کشتند و اون بابای مزدورش مثل تو مزدور از عوامل رژیم باز کار خارجی ها بود .. جوک نگو
دوشنبه 27 مهر 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
dadash88 - ایران - ایران . . این دزدانسر گردنه پاسداران پدرسوخته حافظ امنیت هستند یا مسئول رعب و وحشت پخش کنندگان مواد مخدر ترویج کنندگان فساد و فحشا . این همه جوان نازنین توسط این جانیان شهید شدند چه انسانهای پاکی که بخاطر این سگان اواره نگشتند حالا باید از این شیاطین قدر دانی کرد مرگ بر ملا و پاسدار ومزدوران جمهوری اسلامی
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
dkdk - دانمارک - اسلیس . من در همون تاپیک واسه تون کامنت می گذارم.با احترام
دوشنبه 27 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
واقعا آدم از خوندن بعضی کامنتها متاسف میشه و شک میکنه که اینها انسان باشند. آخه شماها چه میدونید ریگی چه جونوریه که میخواهید دستش رو ببوسید؟ جالب اینجاست اکثر همینها با قصاص قاتل مخالفند ولی پای مخالفشون که وسط میاد هر جور خشونت و ترور رو نه تنها مجاز بلکه ستایش می کنند. جنبش سبز ما یک جنبش ضد خشونته و یکی از پایه های اساسی اون اعتقاد به پیروزی خون بر شمشیره. با این روشها هرگز به دموکراسی نمیرسیم. از طرفی از اینکه عده ای منافق که سعی میکردند خودشون رو وارد جنبش سبز کنند نقاب رو کنار گذاشتند و رسوا شدند خوشحالم.
دوشنبه 27 مهر 1388

123kkambiz - امریکا - گلندل
این که مسئله ای نیست. خوش به حالشونمیرن بهشت و 72 تا حوری کت و کلفت هشتا متریگیرشون میاد . یگه چه بهتر از این . اینشالاه این بهشت نصیب تمام سرمداران این رژیم و خانوادهاشان. پاسداران وبسیجیانو طرفداران این رژیم قرار گیرد و مبارکشان باد.
دوشنبه 27 مهر 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . جنبش سبز ما یک جنبش ضد خشونته و یکی از پایه های اساسی اون اعتقاد به پیروزی خون بر شمشیره!!!بدون خشونت چطور خون بر شمشیر پیروز میشه خون و شمشیر که هر دو نماد خشونتد...
دوشنبه 27 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
استرآبی ایران-تهران. باز هم تو افاضات زیادی ول کردی تاس صفر؟ چطور آن موقع که بحث ترور دولتی زیر نام قصاص پیش می آید تو آخوند زاده با ان موافق صد در صد هستی؟ حال که بحث تسویه حساب با آدم خواران کهریزک پیش آمده تو شدی مدافع حقوق بشر؟ وقتی می گویم آخوند زاده هستی به این مساله فکر کن.
دوشنبه 27 مهر 1388

طاطا - ایران - ایران
دوستان عزیز من هیچ شناختی ازکسانی که کشته شدند ندارم ولی فرض نزدیک به یقین رو براین میگیریم که تمام پاسدارانی که کشته شدند مردمی نبودند و جبهه ندیده بودندو ..... ولی توروخدا فکر کنیم اشتباه سال 57 رو تکرار نکنیم الان موقعیت خیلی حساسیه . هرکسی که میاد برعلیه این رژیم کثیف حرف میزنه یااقدامی میکن نباید فورا عزیز بشه . من کاری به این بمب گذاری و این که چه کسانی کشته شدند ندارم صحبت من کلیه . توروخدا نذارین انحراف بوجود بیاد . باید هوشیار باشیم با دفاع کورکورانه از کسانی که مانند ما ضد رژیم هستند ولی ازمقاصدشان آگاهی نداریم اجازه ندیم که مسیر مون به انحراف بیفته.
دوشنبه 27 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
جندالله هم 1گروه تروریستی و مسلمان تند رو هست زیاد بهشون اهمیت ندید
دوشنبه 27 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
من با عده ای از بلوچها سروکار داشته ام ادمهای بدی نیستند ومعروفترین خصلت انها باوفایی انهاست..اینفدر در این زمینه معروفند که بسیاری از شیخ نشینهای منطقه در بسیاری از کارهای خود از بلوچها استفاده میکنند..فقیر وبیچاره هم در میان انها زیاده..بسیاری از انها در همین قطر با درامد ماهیانه 200دلار کار میکنند واز وضعیت زندگی خود در ایران ناراضیند..به نظر من در حق قوم بلوچ ظلم بسیار زیادی شده واونا میخوان با این مبارزات حق خودشونو بگیرند
دوشنبه 27 مهر 1388

bij - المان - المان
مالک ریگی با ترور مخالفینش حماقت خود را به نمایش میگذارد و خمینی با کشتن بیش از 10 هزار تن از مخالفینش در زندانهای مخوف حکومت اسلامی، ضد بشر بودن مکتب اسلام را در عصر جدید برای عامه به اثبات رسانده است! فرهنگ خشونت اولویت را به تعصب دینی و انتقام میدهد.
دوشنبه 27 مهر 1388

ستاره سربی - ایران - تهران
به درک سفلا واصل شدن چندی تن از جنایتکاران رژیم که دستشون تا آخر توی خون جوونای این مملکته رو به همه ازاد اندیشان تبریک و تهنیت می گم اما واسه بیگناهان این حادثه طلب رحمت می کنم
دوشنبه 27 مهر 1388

rezanl - هلند - امستردام
partiman - ایران - تهران. ادرس خونتون مدینه فاضله نیست ؟ یا نمیدونی 30 سال یعنی چه ؟ سبز شدیم که ببرن زندان بهمون تجاوز کنن ؟ نه داداش اینارو باید به گور فرستاد . و هر کی اینکارونه باید بهش تبریک گفت.
دوشنبه 27 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
bluestar - ایران - تهران. دشمن دشن من دوست من هست. زنده بادهر کس که علی چکه ای و تقلبی نژاد و رژیم اسهالی انها را ازار میده.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

rigi_hormozgan - ایران - هرم.کان
ما کاری به شما نداریم ریکی داره کاری میکنه که جمهوری ایران 30 ساله با ما سنیها میکنه علما ا و مینداذه ذندان اعدام میکنه میگه اینها تفرفقه افکنی میکن ما تو مشهد مسجدی داشتیم کهخرا کردن خونه خدا را خرابکردن به جاش بارک ساختن جر یه ندا رو کشتن و جند تای دیکه تو دنیا رو بیجوند ولی بهترین علما سنی و سرشناس رو شهید میکن اصلا هیج جا حرف نمزن مسجد سنی در مشهد خراب کردن اینگار هیجی اتفاق نیوفتاده توتمام شهرهای دنیا اگه 20 نفر شیعه باشه یک مسجد 100 هزار نفری درست میکن ولی تو تهران و جند شهر بزرگ ایران که جندین هزار نفر جمعیت داره اجازه ساخت مسجد رو نمیدن و بعد بیشرفها دم از اتحاد سنی و شیعه میزن و یه مشت مترسک هم حرفشون رو باور میکن ولی هر جی بگم میدونم بی فیدهست یاسین تو کوش... خوندن هستش ولی اینوبدونین حکومت کفر با برجا میمونه ولی حکومت ظلم نابود میشه ایران نیازی به حمله هیج
سه‌شنبه 28 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
black chador - امریکا - ولدن ..... تق تق تق! یا الله! .. آبجی باااس ببخشین ها! ولی منطق شوما از بیخ و بن غلطه! ... در جهان سیاست زیاد اتفاق میفته که سه بازیگر هر سه با هم روابط خصمانه داشته باشن.(تقریبا مثل روابط میان ایران و اعراب و اسرائیل یا روابط میان آمریکا و روسیه و چین). ریگی موذیانه داره از اختلافات میون مردم ایران و حاکمیت به نفع خودش بهره برداری میکنه. کسی که فامیل خودشو سر ببره آدم قابل اعتمادی نیست (اونم با اون تعصبی که بلوچها نسبت به قوم و عشیره دارن). ...بازم ببخشین پابرهنه پریدیم وسط! زت زیاد! یا علی!
سه‌شنبه 28 مهر 1388

zagros56 - یونان - آتن
مر.کینگ از بلژیک تویکی شو چون مزدور رژیم هستید و اسم خارجی برای خودت انتخاب کردید.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

rigi_hormozgan - ایران - هرم.کان
اقای طاطا - ایران - ایران چرت نگو خودت هم خوب میدونئ که ریگی کاری به تفکر شما نداره ریگی داره انتقام خونهای ریخته شده توسط شیاطین رژیم میگیره از کجا خبر داری شما میدونید این رژیم جه جنایتهای بر سر سنی ها درمیاره برو مشقتو بنویس فرا دیکته تصمیم کبرا رو داری خواهشن از کسانیکه هیچی نمیفهمند و چیزی ندیدن چرت نگن و برن یخمکشونو بخرن ما الله رو داریم وای به حال شرک ورزان
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.