۱۳۵ نفر در تصادفات جاده ای ایران کشته شدند

۱۳۵ نفر در تصادفات جاده ای ایران کشته شدند

سالانه بیشتر از 23 هزار نفر در حوادث رانندگی در ایران جان می سپارند

پلیس ایران گزارش داده که در تعطیلات آخر هفته ۴۷۰ فقره تصادف در جاده های این کشور رخ داده و در این تصادفات ۱۳۵ نفر کشته و ۶۲۵ نفر زخمی شده اند.

سرهنگ پرویز سیاح البرزی معاون عملیات ترافیکی پلیس راه به خبرگزاری مهر گفته است که این تصادفات در چهار روز گذشته از ۲۱ مهرماه الی ۲۴ مهر ماه رخ داده است.

به گفته آقای سیاح البرزی، با توجه به تعطیلاتی که وجود داشت، حجم ترافیک در جاده های کشور به خصوص محورهای شمالی کشور افزایش چشمگیری داشت و در طول این چهار روز ۴۷۰ فقره تصادف رخ داد که بر اثر آن ۱۳۵ نفر کشته شدند.

انحراف به چپ و سرعت غیر مجاز اصلی ترین دلیل تصادفات اعلام شده و به گفته معاون عملیات ترافیکی پلیس راه، بیشتر از نیمی از تصادفات مربوط به خودروهای سواری بوده است.

عمده تصادفات در روز رخ داده و بنابر آمار پلیس ۷۳ درصد تصادفات از ساعت هفت صبح تا هفت شب اتفاق افتاده است.

سالانه حدود۸۰۰ هزار تصادف در ایران روی می دهد و ایران در ردیف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار دارد.

جاده های ایران هنوز ناامن است و خودروهای تولیدی از ایمنی کافی برخوردار نیستند و این مشکلات باعث شده تا آمار تصادفات در ایران همچنان بالا باشد.

پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت راه ایران در سال های اخیر برنامه های متعددی را برای کاهش تصادفات رانندگی به اجرا گذاشته اند و میزان تلفات از بیشتر از ۲۷ هزار نفر در سال ۱۳۸۴ به۲۳ هزار نفر در سال گذشته رسیده اما آمار کشته ها همچنان بسیار بالاست.

بنابر گزارش پلیس راه، در سال گذشته خورشیدی ۲۳ هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی جان باخته و ۲۸۰ هزار نفر مجروح شده اند.

سرتیپ اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفته است: در سال ۱۳۷۸ روزانه ۶۴ نفر و هر ساعت سه نفر جان خود را در حوادث رانندگی از دست داده اند.

بنابر آمار پلیس، در سال گذشته در اثر تصادفات ۲۸۰ هزار نفر مجروح شده اند. به گفته آقای مومنی روزانه ۷۶۰ نفر و در هر ساعت ۳۱ نفر بر اثر تصادفات مصدوم شده اند.

به گفته آقای مومنی، این آمار فقط تعداد کشته ها و مصدومان لحظه وقوع تصادف را در بر می گیرد و "بدون شک این آمار بعد از وقوع تصادف با افزایش رو به روست."

یرآورد خسارات تصادفات چندان آسان نیست اما برخی میزان آن را سالانه بیش از پنج هزار میلیارد تومان (بیش از ۵ میلیارد دلار) برآورد می کنند.

آنتی اسلام - ایران - اهواز
خوبه ۱۳۵ نفر در تصادفات جاده ای ایران کشته شدند. سال گذشته 365 نفر اعدام کردند امسال تا الان هم 180 نفر رو اعدام کردند بجز سقوط هواپیما ها و زلزله و سیل و.... فکر کنم تا چند سال دیگه "تمام بشیم"!
یکشنبه 26 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
ناراحت نشوید خواست خدا است.با کمی دعا کردن مشکل حل میشود!!!!!!!
یکشنبه 26 مهر 1388

nazi4353 - ایران - آبادان
فکر نکنم هیچ مرگی دردناکتر از تصادف تو جاده باشه خصوصا برای بازماندگان چون تو لحظه ای عزیزشون رو از دست می دن . خودم مصیبت زده همین دردم هرگز تا اخر عمرم اون لحظات سخت رو فراموش نمی کنم . شاید اگه پدرم مریض شده بود و فوت کرده بود غم جدائیش رو راحتتر میشد تحمل کرد ولی فقط بی احتیاطی یه از خدا بیخبر که می خواست زودتر برسه تا یه عمر من و همه اعضا خونواده رو داغدار کرد .
یکشنبه 26 مهر 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
135 نفر معادل سقوط یک هواپیما در تعطیلات آخر هفته. در این مورد دیگر نمی توان به خامنه ای و احمدی نژاد فحش داد. هر چه باشد جاده های ما کیفیت خیلی خوبی پیدا کرده اند و ماشین ها هم اکثرا نو و ایمن هستند. فقط نحوه رانندگی ماست که این همه خسارت جانی و مالی به بار می آورد. بی دقتی به جای خود، در ایران بسیار مانند انتحاری ها رانندگی می کنند.
یکشنبه 26 مهر 1388

mashady - انگلیس - منچستر
این وزیر راه بی لیاقت رو بعداز این همه حوادث هوایی و جاده ای دوباره وزیرش کردن
یکشنبه 26 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
همش فدای 1 تار موی سید حسن نصرالله. هر چی پول داریم هزینه میشه برای تروریست های لبنانی و فلسطینی،دیگه چیزی نمیمونه واسه خدمات. شما اگر در اتوبان آزادگان رانندگی کنید تازه میفهمید فاجعه چه عمقی داره. گودالهایی وسط اتوبان هست که اگر رانندهء ناشی باشید امکان نداره بتونید از دست ازرائیل فرار کنید.
یکشنبه 26 مهر 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
مرگ بر جمهوری اسلامی
یکشنبه 26 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
جناب آقای سیاح البرزی مشکل اتومبیل های تولیدی این است که خودش مغز ندارد که بجای مغز معیوب راننده فکر کند و مراعات حقوق دیگران را طبق ضوابط و قوانین رانندگی را بنماید و نگذارد که پای سربی راننده را تا لحظه آخر روی پدال گاز باشد !. ایرانی ها که هنوز راه رفتن صحیح در پیاده رو ها و بدون تنه زدن به یکدیگر را بلد نیستند همانطورهم دررانندگی قلدرانه و جسورانه خود را مالک خیابان ها دانسته و سوار بر اسب کره ای و فرانسوی بدون مراعات حقوق دیگران و بدون مغز میتازند- خوب البته جای خوشحالی دارد که تولید کننده ایرانی طبق قرارداد تعداد تولید اجباری را که مندرج در امتیاز کارخانه اتومبیل سازی خارجی است خفظ نماید نان خوران کمتر گورستان بزرگتر !! .
یکشنبه 26 مهر 1388

Jaleh_M - هلند - روتردام
دوست دارم نظر کلهر رو بدونم!
یکشنبه 26 مهر 1388

cute_mind - امارات - دبی
nazi4353 - ایران - آبادان خدا پدر شمارو بیامرزه.در این دنیا خیلی چیز ها هست که دست ادم نیست.ولی در ایران وضع جادهها واقعا جای تامل داره....البته چی جای تامل نداره؟.
یکشنبه 26 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
آنتی اسلام - ایران - اهواز . دوست عزیز خود کشی رو من هم به حرفاتون اضافه می‌کنم.از سر بدبختی خیلی‌‌ها خود کشی می‌کنن. nazi4353 - ایران - آبادان . دوست عزیز امیدوارم روح پدرتون در آرامش باشه.
یکشنبه 26 مهر 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
جاده های ایران خیلی از جاده های نروژ بهتر است. بنظر من اولین و اصلی ترین دلیل تصادفات رانندگی رعایت نکردن مقررات رانندگیست و آسان ترین راه حلش سخت کردن شرایط گرفتن گواهینامه و شدید کردن جریمه های متخلفین است. چه کسی را در ایران میشناسید که هنگام رانندگی به تابلوها توجه کند؟
یکشنبه 26 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
به گزارش خبر گزاری فارس دریا دل بسیجی ذوبی ولایت و رهبری . حامی دکتر ان در یک سانحه رانندگی سوار بر الاغ در جاده قم. به جمکران دچار حادثه شده و بشدت اسیب دید.
دوشنبه 27 مهر 1388

saeed-d - ایران - تهران
اگه این تصادفات و کشه شدگان وجود نداشته باشد پس کشته شدگان . اعتراضات را با چی مقایسه کنند بنظر من آمار تصادفات پاپین است باید قدری بالا برود
دوشنبه 27 مهر 1388

گویا - ایران - تهران
چه با افتخار هم آمار میدن . چند روز پیش یک نم بارون زد خودم با چشم خودم دیدم ماشینی بود که میخورد به هم فقط با یک نم بارون .. دیگه باقیشو ببینید چی میشه .
دوشنبه 27 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.