بازگشت استقلال به صدر جدول

بازگشت استقلال به صدر جدول

استقلال پس از شکست مقابل استقلال اهواز برای اینکه سپاهان را از صدر جدول پایین بکشد باید با امتیاز از همدان برمی گشت و این طور هم شد. بی دقتی مهاجمان دو تیم پاس و استقلال موجب شد مصاف این دو تیم با تساوی بدون گل به پایان برسد. در همدان بازی پاس و استقلال جدالی پایاپای از آب درآمد. پاس که به تازگی علی اصغر مدیرروستا را به عنوان سرمربی خود می بیند بهتر از هفته های قبل خود ظاهر شد و نشان داد می تواند بهتر از گذشته نتیجه بگیرد. به هر حال این تک امتیاز موجب شد استقلال 23 امتیازی شود. به نظر می رسد آبی ها نسبت به چند هفته قبل خود کمی افت کرده اند. از نکات قابل توجه این بازی حضور پیدا کردن دوباره وحید طالب لو در درون دروازه استقلال بود. هفته گذشته محمد محمدی برای استقلال بازی کرد و این تغییر حواشی زیادی برای آبی ها ایجاد کرد. همچنین شمار امتیازهای پاس به هشت رسید و این تیم همدانی همچنان در جمع تیم های پایین جدولی باقی ماند. صمد مرفاوی بی دقتی مهاجمان را عامل گل نزدن تیمش دانست؛ «دو تیم بازی خوبی را برگزار کردند. طبیعی بود که پاس مقابل استقلال بازی خوبی انجام دهد. آنها تا چند هفته قبل شرایط متفاوتی داشتند اما با سرمربی جدید شرایط دیگری پیدا کردند. مدیرروستا به خوبی توانسته به این تیم شوک وارد کند. آنها هفته گذشته می توانستند بازی را ببرند. در این بازی مهاجمان استقلال موقعیت های خوبی را از دست دادند.»

مرفاوی ادامه داد؛ «در مجموع بازی پایاپایی بود. امیدوارم در بازی های آینده نتایج بهتری کسب کنیم. می خواهیم این شرایط را در صدر جدول حفظ و اوضاع را برای خود بهتر کنیم.» مدیرروستا هم ابراز امیدواری کرد تیمش در آینده از شرایط بهتری برخوردار شود؛ «می دانستیم بازی سختی داریم. استقلال تیم خوب با کادر فنی خوبی است که مرفاوی توانسته این تیم را جمع کند. بازیکنان پاس 50 درصد خواسته های کادر فنی را در زمین پیاده کردند. از نظر شکل بازی راضی نیستم اما بابت زحمتی که بازیکنان کشیدند، راضی هستم. پاس به طور حتم در روزهای آینده بهتر خواهد شد. از بازیکنان پاس خواسته ام به جایگاه های بالای جدول فکر کنند.» پس از این بازی درگیری هایی هم به وجود آمد. در حالی که بازیکنان استقلال برای بازگشت به هتل سوار اتوبوس شده بودند، صمد مرفاوی دیرتر از سایرین رختکن را ترک کرد. مرفاوی در مسیر سوار شدن به اتوبوس از سوی یکی از نوجوانان هوادار تیم پاس مورد خطاب قرار گرفت که باعث ناراحتی فراوان سرمربی جوان استقلال شد. ناراحتی مرفاوی به حدی بود که با سرعت به سمت این نوجوان حمله ور شد و همین امر باعث شد هواداران پاس همدان و بازیکنان استقلال نیز خود را به این صحنه رسانده و درگیری فیزیکی را به وجود آورند. پس از چند دقیقه ماموران نیروی انتظامی خود را به محل حادثه رسانده و به این درگیری پایان دادند.

یک مساوی دیگر در مشهد

ابومسلم باز هم نتوانست در خانه پیروز شود و این مرتبه مقابل سایپا یک امتیاز کسب کرد. این تیم میهمان بود که در نیمه اول با گل منوچهری از حریف خود پیش افتاد، اما عبدالله پور در دقیقه 75 کار را به تساوی کشاند. به هر حال این یک امتیازها چندان برای ابومسلم چاره ساز نشده و این تیم مشهدی همچنان خطر سقوط را احساس می کند. آنها تنها تیم بدون باخت لیگ به شمار می روند. از نکات عجیب این بازی بازداشت بازیکن ابومسلم بود؛ وحید عسگری بازیکن ابومسلم که به دلیل مصدومیت در جایگاه ویژه حضور داشت به مسوولان باشگاه بی احترامی کرد و ناسزاهایی به این باشگاه نسبت داد. اعتراض های او به حدی بالا گرفت که در نهایت مسوولان حراست ورزشگاه این بازیکن را بازداشت کرده و با خود بردند. اصغر جانداری مربی ابومسلم درباره بازی گفت؛ «امروز برای اولین بار بود که هشت بازیکن بومی در تیم فوتبال ابومسلم خراسان حضور داشتند و این یک موفقیت است. در هفته های آتی بازیکنان مصدوم ما شرایط بازی پیدا می کنند و این قطعاً بر روند تیم تاثیر مثبت خواهد داشت، همان طوری که شرایط ما نسبت به گذشته رو به بهبود است.»

جادوگر در صدر جدول گلزنان

استیل آذین در ادامه سریال تساوی های دو - دو خود این بار در برابر تراکتورسازی چنین نتیجه یی کسب کرد. تراکتورسازان که در تهران هم از حمایت طرفداران پرشور خود بهره می بردند دو بار از حریف خود پیش افتادند اما هر دو مرتبه گل تساوی را دریافت کردند. محبی دو بار برای تراکتورسازی گل زد اما در مرتبه اول نوروزی کار را به تساوی کشاند و سپس در دقیقه 1«90 بازی، نوبت به علی کریمی رسید تا با یک ضربه دقیق پنالتی تیمش را از یک باخت نجات دهد. «جادوگر» با این گل 10گله شد و به صدرنشینی خود در جدول گلزنان ادامه داد. این برای سومین هفته پیاپی است که کریمی با گل خود استیل آذین را نجات می دهد. این بازیکن پس از گل زدن اخطار گرفت چرا که داور اعتقاد داشت کریمی با شادی اش هواداران حریف را تحریک کرده است. در آن سو هواداران تراکتورسازی با تکان دادن پول به سمت کریمی اعتراض خود را نسبت به وی اعلام کردند و علیه او شعار دادند. به نظر می رسد کسب این تساوی های متوالی جایگاه حمید استیلی روی نیمکت استیل آذین را به خطر خواهد انداخت. فراز کمالوند سرمربی تراکتورسازی پس از بازی به انتقاد از داور بازی پرداخت؛ «با توجه به اینکه استیل آذین اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کند بازی خوبی را به نمایش گذاشت. بازیکنان ما موقعیت های بی شماری را از دست دادند و به نتیجه مساوی رسیدیم. هر هفته بعد از اینکه داور مسابقه ما را قضاوت می کند، به علت اشتباهات زیاد محروم می شود. در نیمه اول یکی از بازیکنان حریف به علت فحاشی به داور اخراج شد. بعد از این موضوع داوری به ضرر ما شد. چرا ما باید تاوان این موضوع را پس بدهیم؟» در آن سو استیلی به تمجید از کریمی پرداخت؛ «من بابت اینکه تیمم با یک بازیکن کمتر بازی را به تساوی کشاند، از بازیکنان راضی ام اما یک بار دیگر علی کریمی با خلاقیت خودش نجات مان داد.»

نتایج بازی های دیروز

پاس همدان صفر- استقلال تهران صفر

ابومسلم مشهد یک - سایپا کرج یک

استیل آذین تهران 2- تراکتورسازی تبریز 2

استقلال اهواز صفر - مقاومت سپاسی شیراز صفر

صبای قم صفر - پیکان قزوین صفر

nima.mp3 - ایران - اصفهان
سلام دوستان. من سه ماه بود که (بعد از انتخابات) کامنت نمیزاشتم. انقدر اعصابم ریخته بهم بود که دیگه حوصله هیچ کاری نداشتم. فقط هر روز میومدم خبرا را دنبال میکردم و از نظرات شماها استفاده میکردم و زود میرفتم. ولی امروز دلم دوباره براتون تنگ شد گفتم دوباره بیام تو جمعتون . به امید پیروزیه جنبش سبز ایران........ من با اینکه یه سپاهانیه دو آتیشه بودم ولی بعد از انتخابات دیگه دل و دماغ فوتبال دیدن رو ندارم. شماها چطور؟
یکشنبه 26 مهر 1388

chelsea fan - انگلستان - منچستر
دیگه صدر جدول بودنم واسه ما ابیها تکراری شده،این فوتبال چیز جدیدتری نداره؟هر چند این شانس پولیس{پرسپولیس}خودش سوژه خنده هستش
یکشنبه 26 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
مهم نیست
یکشنبه 26 مهر 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
خدا رو شکر باخت تشریفاتی اون روز اس اس هیچ تاثیری تو جدول نداشت. لنگیها هم که به قول دوست ابی من dannniـ سوئد؛ بازم با پنالتی تونستن فرار کنن. اخه یه بار جستی ملخک دو بار جستی ملخک ایندفه مگیرن....................ملخک
یکشنبه 26 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
طبیعیه جای عقابها همیشه در بلندای عرش ااست
یکشنبه 26 مهر 1388

yosef_small - قطر - دوحه
ما همیشه صدر جدول بوده ایم و خواهیم بود نوکر استقلالیها هستم . سرور لنـــــــــــــــــــــــــــــــــگیها ســــــــــــــــــــــــــــوراخ شــــــــده
یکشنبه 26 مهر 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
chelsea fan - انگلستان - منچستر. آخر فصل حالتو میپرسم امیدوارم آن موقع هم اینطور بلبل زبان باشی....
یکشنبه 26 مهر 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
سوراخها رو هههههههههههه سرورتن یوسف جون لگن ابکش
دوشنبه 27 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
*پسر شجاع* - ایران - تهران . ای بابا شما لنگیام که همش حواله میکنید به آخر فصل
دوشنبه 27 مهر 1388

yosef_small - قطر - دوحه
alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس . معلومه عزیزم که کی سرور ههههههههههههههههه لنگیهای سوارخ شده
دوشنبه 27 مهر 1388

سعید ریوتر - ایران - آذربایجان
خبر تکراریه . بابا حرف تازه ای بگین . ما استقلالی عها به اول بودن و سرور موندن عادت داریم . لنگی ها به خاطر روی زیاد لنگی هستن وگر نه تا حالا از خجالت قید فوتبال رو زده بودن .
سه‌شنبه 28 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.